KORG Pa 600

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
peto-12
Příspěvky: 21
Registrován: 24 dub 2013 20:22

KORG Pa 600

Příspěvek od peto-12 »

zdravim vsetkych, mozte mi poradit ako sa da vypnut dynamika na klavesach, nikde som to nenaqsiel.
dakujem.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od MDudas »

Nemam Korg PA 600, ale stiahol som si manual... 8)

a/ Global Mode / Keyboard Settings / Velocity Curve - Fix (globalne)
b/ Sound Editing / Amp Mod / Velocity Intensity - 0 (pre dany zvuk/oscilator)

Ivan.ps
Příspěvky: 177
Registrován: 08 lis 2010 23:11

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od Ivan.ps »

Myslím, že takéto veci by nemali byť problém nájisť v tých návodoch. Musím povedať, že sú spracované viac než slušne. Len tak okrajovo, na čo je v praxi dobré vypínať dynamiku???

peto-12
Příspěvky: 21
Registrován: 24 dub 2013 20:22

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od peto-12 »

dakujem za odpoved, pokial dynamiku uplne nevpnem, aspon znizim citlivost, nie som zvyknuty tak trieskat do klaves. Inac som z pa 600 dost sklamany, za tie peniaze som ocakaval viac

Ivan.ps
Příspěvky: 177
Registrován: 08 lis 2010 23:11

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od Ivan.ps »

Hm, neviem čo si čakal za tie peniaze, ale PA600-ka má zvuky, štýly, a ďalšie veci z Korgu PA3X, čo je 3-násobne drahší nástroj (samozrejme pa3x má bohatišu výbavu, vokálny procesor, lepšiu klaviatúru, viac efektov, atď.) ale základ z Pa3x-ky nájdeš v Pa600-ke. Takže si myslím, že za cenu necelých 900-1000 Eur sú možnosti Pa600-ky viac než slušné.

Uživatelský avatar
countrymetalman
Příspěvky: 217
Registrován: 23 lis 2007 14:05

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od countrymetalman »

Problém vidím v tom, že PA3X v ceně přes 3 tisíce € je naprosto nesmyslně předražená hračka se stejně mizerným zvukem jako má PA600, vše co má PA3 navíc jsou pouze další doplňky a rozšíření, ovšem nad stejně kvalitním zvukovým základem jako má PA600 - tedy jsou to zvuky kvalitativně dostačující a vhodné pro použití nástroje samostatně, ale nikoliv jako stage keyboardu např. pro hraní klavírů, hammondů nebo syntů s živou kapelou. Bohužel ani žádný konkurenční nástroj např. od Rolandu nebo Yamahy není v tomto směru o nic lepší - vše je to pouze o množství pamětí, playerů, různých periférií atd, ale neřeší se absolutně mizerná celková kvalita zvuku pro případné použití jakožto stage keyboardu s kapelou. Jo jo, třeba taková stará dobrá Yamaha PSR-740 apod se dala a dodnes hojně používá i na hraní klavírů, smyčců apod s živejma kapelama, protože ty jednotlivé zvukové rejstříky se krásně a čitelně prosadily v mixu kapely, zatímco dnešní zvuky jsou jeden velkej nepoužitelněj digitální paskvil s vykradenýma středama, akorát to hodně basuje a syčí. Ale jinak na přehrávání podkladů a jako samohrajka na svatby apod je tenhle Korg PA600 podle mě zvukově pořád asi to nejlepší co se dá na trhu sehnat, zejména v poměru cena / výkon, neboť předražené PA a TYrosy znějí naprosto stejně a ty přidané periferie, efekty a recordery atd jsou v klávesách aspoň pro mě k ničemu, externí zařízení a efekty na míru jsou úplně o něčem jiném. Ne každému sedne třeba harmonizer v PA nebo Tyrosu, když mu potom leze zpěv ven stejně mizerně zdigitalizovaný jako zbytek kláves a raději použije třeba nějaký rackový a profesionální zařízení atd.

Ivan.ps
Příspěvky: 177
Registrován: 08 lis 2010 23:11

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od Ivan.ps »

Vďaka za hodnotný príspevok, inak musím uznať, že vo veľa veciach s tebou súhlasím. Napr. taký klavír je tu v PA600 ako samotný nástroj absolútne nepoužiteľný, také dychy už sú na tom podstatne lepšie, aj keď možno by sa našiel niekto, kto by namietal. Najväčší problém ale osobne vidím (po 3 mesiacoch používania a experimentovania s PA600) v nekvalite bicích zvukov. Tie bicie sady znejú hrozne, činely vôbec nemajú šírku, basový bubon nemá žiadny charaker zvuku - je to iba nejaké plesknutie, zadunenie. A práve aj z zohto dôvodu tie podklady budú vždy znieť ako zo samohrajky, lebo darmo sú doprovodné a sólové zvuky relatívne kvalitné, ale nekvalita bicích sád celý dojem z doprovodu pokazí.

Ivan.ps
Příspěvky: 177
Registrován: 08 lis 2010 23:11

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od Ivan.ps »

Na stránke http://www.korgpa.com je uvoľnená aktualizácia operačného systému v1.1

vasekg
Příspěvky: 94
Registrován: 23 kvě 2012 16:48

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od vasekg »

Tak mám PA 600 doma. Vzhledem k tomu, že jsem upgradoval z casio wk 1200 je to docela rozdíl. Jsem takový velmi amatérský hráč a MIDI nadšenec s tím, že díky těm starým samohrajkám jsem skoro vše editoval v PC s podporou VST instrumentů. Momentálně se mám hodně co učit a tak uvítám rady od někoho zkušeného, pokud by někdo z vás měl čas odpovědět mi pár dotazů, ozvěte se, prosím, a já bych poslal PM, nebo mail.

Možná, že mé dotazy budou poněkud hloupé, ale snažím se prokousat manuálem a připadám si značně zaostale, hlavně co se týká použití vnitřního sequenceru...

Jinak jsem samozřejmě nadšený, zvuk je pro mě parádní, na měkkou klaviaturu jsem bohužel zvyklý a zbytek se snad naučím :-)

Je vidět rozdíl 20ti let vývoje mezi casio wk 1200 a tímto strojem :-)

Dovolil bych si začít jedním dotazem, jak je to s připojením pedálu - když jsem poprvé připojil šlapku, měla otočenou polaritu a tóny při sešlápnutí neprodlužovala, ale zkracovala. Podruhé již fungovala dobře. Jakým způsobem se tento parametr mění? V menu na ovládání pedálu jsem to nenašel - tam jsem jen našel seznam věcí, které se šlapce dají přiřadit. Třeba u Yamah se otáčení polarity řešilo sešlápnutím pedálu při startu nástroje - zde je to jak?

Předem díky, pokud budete někdo mít trochu času poradit mi.

Vašek

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od MDudas »

vasekg píše:...Třeba u Yamah se otáčení polarity řešilo sešlápnutím pedálu při startu nástroje - zde je to jak?
To si predsa mozes zistit sam.... :wink:

vasekg
Příspěvky: 94
Registrován: 23 kvě 2012 16:48

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od vasekg »

V manuálu jsem to nenašel, možná jsem to přehlédl, takže díky za smajlíka.

V.

Ivan.ps
Příspěvky: 177
Registrován: 08 lis 2010 23:11

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od Ivan.ps »

Pedál k PA600 som použil iba raz a tiež som mal tento problém, no ak sa dobre pamätám tak po kalibrácií pedálu sa to vyriešilo:
Kalibrácia pedálu: Manual Rýchly Štart - str.83, 84.

vasekg: Máte k dispozícií aj preložený Referenčný manuál (ten hrubý)? lebo viem, že ja som si ho musel dodatočne vyžiadať, nakoľko v čase kúpi nástroja ešte nebol preložený. Inak myslím, že v tom manuále je všetko dosť jasne vysvetlené a priemerne technicky zdatný človek by nemal mať žiadny problém zvládnuť tento nástroj.

V každom prípade ale, ak máte nejaké otázky, tak píšte sem do fóra, alebo ma kontaktuje na: Palacka18@gmail.com

Poprosím ale pýtať sa opodstatnené otázky, ktoré ste z manuálu nepochopili, alebo ste ich tam nenašli. Štúdium manuálu by malo byť prvoradé. Ďakujem. Ivan

vasekg
Příspěvky: 94
Registrován: 23 kvě 2012 16:48

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od vasekg »

Neptal bych se na nic, co bych předem nehledal, či nevyzkoušel. Protože jsem ale laik, jsou věci, které pro vás profesionální hráče/skladatele/virtuosy/zvukaře atd... jsou prostě jasné a pro mě nikoliv.

Za svoji neznalost se omlouvat nehodlám, pilně se učím a pilně také hledám fórum, které nebude tak moc profesionální, ale zvládne i moje amatérské dotazy, abych zde neotravoval vás znalce.

Ivane Vám děkuji za nabídku, vážím si jí - až mi poteče do bot, rád se zeptám.

K té kalibraci - tu jsem samozřejmě zkoušel ihned po zapojení pedálu - opakovaně mi hází ERROR - out of range. Tuto hlášku to házelo v době, kdy pedál fungoval opačně, i teď, kdy funguje správně. Jen nevím, proč začal zničehonic fungovat dobře.

A jedno off topic na závěr - tato situace mi připomíná stav na fóru o mořské akvaristice, kam chodím 6 let a kde to mají nováčci s podobnými otázkami hodně těžké. On je však rozdíl v tom, pokud se ptá 15ti letý klučina z dychtivosti, či lennosti si relevantní informace najít sám a nebo pokud se ptá člověk, kterému je skoro 40, prolezl celé fórum, manuál studuje podrobně i ve vaně a stejně prostě tápe. :cry:

díky za ochotu

Vašek

vasekg
Příspěvky: 94
Registrován: 23 kvě 2012 16:48

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od vasekg »

a ještě Ivane k tomu manuálu - já mám v balení pouze short english manual a český referenční (svazek 3 cm vysoký) - přitom bych dal přednost anglickému originálu - v tom CZ se trochu ztrácím. :P

V.

Ivan.ps
Příspěvky: 177
Registrován: 08 lis 2010 23:11

Re: KORG Pa 600

Příspěvek od Ivan.ps »

vasekg píše:Neptal bych se na nic, co bych předem nehledal, či nevyzkoušel. Protože jsem ale laik, jsou věci, které pro vás profesionální hráče/skladatele/virtuosy/zvukaře atd... jsou prostě jasné a pro mě nikoliv.
Neviem koľko tu je skľadateľov a virtuózov, ale ja medzi nich určite nepatrím...

vasekg píše:Za svoji neznalost se omlouvat nehodlám, pilně se učím a pilně také hledám fórum, které nebude tak moc profesionální, ale zvládne i moje amatérské dotazy, abych zde neotravoval vás znalce.
Skúste tiež toto fórum http://korgpa.forums-free.com/ , zaoberá sa iba nástrojmi Korg PA. Síce tam nieje až taká návštevnosť ako tu ale myslím že sa tam sem tam objaví niekto, kto by Vám mohol pomôcť.

vasekg píše:Ivane Vám děkuji za nabídku, vážím si jí - až mi poteče do bot, rád se zeptám.
Tak som to nemyslel, pokojne mi napíšte čo Vám nieje jasné, ak to bude v mojich silách, tak Vám rád poradím: Palacka18@gmail.com


Ak by Vám pomohol viac anglický manuál, tak nech sa páči, možno Vám to v kombinácií s tým českým pôjde ľahšie:
http://www.korgpa.com/en/support/produc ... nuals.html

Odpovědět