Korg Prophecy vs Korg Z1

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Ludek

Korg Prophecy vs Korg Z1

Příspěvek od Ludek » 01 srp 2002 11:31

Chtěl bych se zeptat, zda-li Korg Z1 je skutečně Korg Prophecy s 12-hlasou polyfonií. Prostě jestli Z1 hraje stejně dobře, nebo líp, než Prophecy. Díky.

ress

Příspěvek od ress » 01 srp 2002 12:04

Z1 je vylepseny Prophecy, urcite hraje stejne dobre .. ovsem presne rozdily (krome polyfonie a novych algoritmu) neznam...

bombur

Z1 vs Prophecy

Příspěvek od bombur » 01 srp 2002 21:35

Z1 ma viac algoritmov pre oscilatory a tiez az 4 BPF na 1 hlas (!) a viac typov efektov. Chod na www.lfo4.com a stiahni si editor na Prophecy aj na Z1 a uvidis kompletnu strukturu ich zvuku. Cau

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 29 říj 2006 16:25

nemate niekto ten editor na Prohecy ? asi budem vlastnit prophecy a na tej stranky uz nic nieje a objednavat za 15 EUR sa mi moc nechce ked nemam zarucene ze mi to ten typek posle :)

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 29 říj 2006 16:44

teorie... a zaručené informace :-/

Z1 má větší možnosti syntézy, další fyzikální modely, zároveň nabízí víc hlasů, ale co se týče hutnosti, dosahuje Prophecyho až v multizvucích, single znějí o poznání tenčeji.
Rozhodně nelze říct, že Z1 je 12-voice Prophecy, každý z nich má svůj svérázný charakter a Prophecy není solo-syntetizér jenom proto, že má jediný hlas. Mohou být klidně vedle sebe a zvukem se nepřekrývají a vedle VL1/7 ev. Oasysu jsou IMHO jedinými použitelnými/nenudnými VA.
Z1 má snad nejlepší klavituru na kterou jsem kdy hrál, kolečko s ribbonem na Prophecym je zase naprosto unikátní možnost, jak měnit jedním prstem současně čtyři CC.
Editor je v SoundDiveru, ale pro jeho zobrazení doporučuju alespoň dva širokoúhlý monitory;-)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 29 říj 2006 16:50

dik za tip, uz sa tesim na prophecy dufam ze to vyjde, ten synth ma odjakziva zaujimal... podelim sa potom o dojmy :-)

btw. ty mas prophecy ? nemozes sem pastnut nejake zvukove ukazky nech sa este viac tesim :)) ? na nete som hladal ale nic poriadne som nenasie, zaujimaju ma hlavne basove, leadove a rozne divotvorne FX zvuky ...

eGen

Příspěvek od eGen » 30 říj 2006 07:42

Na eZone uz ta recenze neni, tak ji sem pastnu. Vytahnul jsem ji ze zachranenchy historickych stranek. Je trochu vousata, ale to je prophy taky :o) (psal jsem to asi v roce 1998)

Famous users:
The Orb, Jan Hammer, Download, Meat Beat Manifesto, Front Line Assembly, Kobe, Depeche Mode, Orbital, Theatre, Q, Union Jack, The Prodigy and 808 State

Máte rádi Mini Mooga? Máte rádi Roland TB 303? Zbyteèné otázky, že? V tom pøípadì nevím, proè by jste nemìli mít rádi Prophecyho. Teda alespoò jeho analogovou èást. Uvžujete o koupi Waldorf Pulse? Zapomeòte na to a kupte si tuhle støíbrnou mašinku. Už je to tak PROPHECY je KULT! Stal se souèástí historie E nástrojù, s kterými se dìlá underground dance music. Byli jste nìkdy na koncertu 808 STATE? A co to bylo ta støíbrná støíkaèka?

Už ani nevím kdy tenhle drobeèek pøišel na trh. Poprvé jsem si ho všimnul ve videu od PSB a D. Bowie SPACE BOY. Po dlouhé sérii romplerù, pøivedl KORG na svìt opravdový unikát. Takže pro ty co tohle " tweekin´ baby " vidí prvnì.
Nástroj je založen na matematickém modelování. K dispozici je tu celkem 7 algorytmù. První 4 simulují klasické analogové oscilátory a 3 zbývající jsou na dechy plechy, dechy døeva a trsátka. Prophecy nabízí dva virtuální oscilátory a jeden suboscilátor, který je dle šeptand na i-netu sampl. Mimo posledních tøí algorytmù mùžeme každžý ze dvou OSC obsadit jedním algortymem, v libovolné kombinaci (nabízí se jich 9). Poslední tøi algorytmy jsou natolik nároèné, že sežerou kapacitu obou matematických oscilátorù. Koukneme se na jednotlivé algorytmy podrobnìji.

STANDART Oscilator,produkuje saw, pulse a ramp. U všech vln se dá modulovat šíøka (støída). Zatímco saw a pulse se musejí pøepínat (buï to a nebo tento), ramp je k dispozici stále a slouží pro zhutnìní zvuku. Mùžeme ještì ovlivnit obsah vyšších harmonických.
COMB Filter Oscilator Vytváøí zajímava zvuková spektra za pomocí COMP filtru. Nejde o tom psát.
VPM Oscilator Virtual Phase Modulation. Nìco jako jednoduchá FM a nebo PDM .
CROSS/SYNC/RING Oscilator. Název hovoøí za vše.
BRASS Model Oscilator Dechy plechy. Volíme typ nástroje trumpet 1,2, trombone a horn. Slyšitelnost dýchání a pøítlaky na nátrubek a jestli máte popraskaný rty :o)..... No na trumpetu nehraju.
REED Model oscilator Dechy døeva. Plno parametrù jako u plechù.
PLUCK Oscilator Trsátka. Napodobení trsacích inštrumentù. Výborné basové kytary.

Na úrovni oscilátorù nesmíme vynechat SUB a NOISE Oscilator. Noise je white a Sub jsou SIN, SAW, SQU a TRI waves. Všechny funkce u kterých by jste to èekali, jdou samozøejmì modulovat, a to buï EG, LFO a nbo MIDI CC. Pro frekvenci je zde zvláš

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 30 říj 2006 08:52

dik:) teraz nebudem spavat pokym ho nebudem mat.

:D

bassline

...

Příspěvek od bassline » 30 říj 2006 09:25

hmm velmi zaujimave a neobvykle moznosti HW synthu...hoc dizajn ma ten Korg hnusny...

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 30 říj 2006 09:34

Popis dobrej;-) Obzvláště zajímavé jsou fyzikální modely a feedback před filtrem (ale v evolveru je ještě laditelný a to je maso!). Ovšem nahrazovat Pulseho Prophecym se mi moc nezdá, Pulse je jinde, zvuk má razantnější i když taky trochu sterilní. U prophecyho mě trochu štve dozvuková efektová jednotka - nicmoc a blikající displej nad kontolerama (střídá se hodnota a jméno parametru).
Ad zvukový ukázky - jestli si vzpomínáš na první verze jinglů v TV Nova, taky ty byly z 90% dělaný na Prophecym, často na továrních presetech první banky:-)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 30 říj 2006 09:40

no ja som novu moc nesledoval, len par krat ked som bol na navsteve u rodiny v cechach:)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 30 říj 2006 14:23

jsem prophecyho mel, ale mam pocit ze se pokud se pise rok 2006, tak uz zdaleka tak zasadne neprekvapi, konkretne analogova cast je lip vyresena na priklad na microkorgu( ne mozmostma ale zvukem oscilatoru) Dendy obavam se jestli nesnis o necem co jsi uz jednou mel (MS2000R). Jasne fletnicky a kytarky jsou tam fajn, ale tenhle syntak ma naprosto debilni ovladani pres 1000 stranek na hnusnym 90-tkovym display. Neni to spatny nastroj, ale je si treba uvedomit, ze je to VA z roku 96-97, kdy toto bylo jeste v plinkach.. Za kolik ho chces koupit? PS: Efektovka je fak priserna
Naposledy upravil(a) Oxyygen dne 30 říj 2006 14:37, celkem upraveno 2 x.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 30 říj 2006 14:28

pokud chces resit VA, nasetri si na Vira, NL a jako doplnek microkorg a kdybys nevedel co roupama tak jeste ANx1..:-)
Jinak Liam ho na koncerte ted v Praze mel, ale nejak jsem si nevsim, ze by na nej hral

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 30 říj 2006 14:44

Oxyygen píše:jsem prophecyho mel, ale mam pocit ze se pokud se pise rok 2006, tak uz zdaleka tak zasadne neprekvapi, konkretne analogova cast je lip vyresena na priklad na microkorgu( ne mozmostma ale zvukem oscilatoru) Dendy obavam se jestli nesnis o necem co jsi uz jednou mel (MS2000R). Jasne fletnicky a kytarky jsou tam fajn, ale tenhle syntak ma naprosto debilni ovladani pres 1000 stranek na hnusnym 90-tkovym display. Neni to spatny nastroj, ale je si treba uvedomit, ze je to VA z roku 96-97, kdy toto bylo jeste v plinkach.. Za kolik ho chces koupit? PS: Efektovka je fak priserna
no co sa tyka funckii a moznosti modulacie je na tom lepsi ako MS2000 ... pocul som uz par ukazok a aj zvukovo sa mi zda byt zaujimavejsi ako ms2000 (aspon mojim smerom, smerom k zvukom co zaujimaju mna) ... a budem ho menit za ms2000 pravdepodobne :)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 30 říj 2006 14:57

ale jo, jestli ho muzes mit za 6 000 jak se tady jednu dobu inzeroval, neni to spatna koupe. Za 10 000 si myslim, ze je to trosku moc
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Odpovědět