Kurzweil K2700

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
MDudas

Re: Kurzweil K2700

Příspěvek od MDudas »

Benqo píše:
12 pro 2021 09:20
Sak to napichni na nieco ako BCR2000 a mas 😜
Ked ja nemam rad tie kable a ani dalsie bednicky.... :oops: Kurz mam na stojane a na dalsi hardware nemam miesto.
Mam "jednoduchu konfiguraciu" a uz to ma 1x 230V, 1x sluchatka, 1x LineOut, 1xUSB, 1x Digital, 3x pedal, 1x Ribbon = 9 kablov. :shock: :( K tomu este 2 reprokable, napajanie zosika... domaca chaos-kabelaz.. mota sa to tam, kopem do toho.

Keby v kooperacii vyrobili nieco kompaktnejsie, nez ten BCR, ale co sa da pekne ulozit a pasuje na vrchny panel, tak by som sa vazne zamyslel. Lenze - PC3 nema USB host a teda ani napajanie - minimale dalsie 2 kable a adapter ... :palec-:

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Oba nástroje super :-) Nord má charakternější akustické (Kurz zase vyrovnanější).
EP mi přijde (spíš z vlastní zkušenost než z videa) Kurz výrazně dynamičtější. Nevím, jestli to odpovádá realitě samplovaného nástroje, ale mě to baví víc. Jen to druhé EP znělo za mě fakt hrozně, ať už to bylo cokoliv.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Podle mě je rozdíl v efektové jednotce, jenže ta se dá přenastavit.... mě se víc líbí Nord

To stejné téma:

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Mex robí super recenzie, lebo je nezaujatý (aspoň tak vyzerá). Porovnáva nástroje, čo sa týka hrateľnosti, nie zvukovo, lebo áno, Nord má (takmer) všetko na palubnej doske, a v Kurzovi sa treba preklikať. Hoci teraz veľa vecí zjednodušili, keď dali pre každý program EQ na prvé štyri knoby a na ostatné knoby, slajdre a tlačítka dali ďalšie veci.
Ako hovorí Mex, každému klávesákovi vyhovuje iný nástroj ;)

Btw. len pripomínam, že na Mastering VAST prebieha hustá diskusia na rôzne témy vylepšení OS, potom sa každá téma dáva do jedného dokumentu a posielam priamo do R&D. Odporúčam popozerať.

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Zajímavé. Beru to hlavně jako srovnání důležitých samplů a v tom ohledu vlastně nic nového. Nord je "in your face", Kurz upravenější a vyrovnanější. Kdyby šel White Grand, který má na začátku, nahrát do Kurzweila, určitě bych to udělal, má hodně zajímavý charakter. Zase mi z perspektivy muzikanta přijde Kurzweil expresivnější a líp reaguje na dynamiku, což v youtube testu nemusí být moc vidět, ale je to cítit.

Možnosti K2700 jsou samozřejmě úplně někde jinde. Otázka je, kolik lidí je reálně využije.

demsky
Vybavení

Příspěvek od demsky »

Co sa tyka pian alebo Fender Rhodes/Wurlitzerov, je Nord a Kurzweil pomerne vyrovnana partia, aj jedna aj druha znacka je mi sympaticka, ja si ale vsimam aj ine znacky napriklad ten klavesak Matt Johnson z Jamiroquai ma ako workstation Yamaha Montage a potom pouziva realny Fender, tak ten Fender je v pohode a dost ho porovnavam s Kurzweilom ale ci uz piana, alebo tie syntakovske zvuky z Montage mi teda vobec nerezu, ale zase to je fakt klasicka Yamaha, ten ich typicky zvuk je tam uz snad dve desatrocia. Bol by som ale zvedavy co by povedal Matt na Kurzweil, ci uz Forte alebo K2700 keby ho on priamo porovnal s Montage.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Benqo píše:
13 pro 2021 11:44
Mex robí super recenzie, lebo je nezaujatý (aspoň tak vyzerá). Porovnáva nástroje, čo sa týka hrateľnosti, nie zvukovo, lebo áno, Nord má (takmer) všetko na palubnej doske, a v Kurzovi sa treba preklikať.
Nord to má už v názvu, je to stage piano, špička ve svém oboru K2700 je podle mě spíše workstation, takže je universálnější, ale musíš si to předchystat doma. Škoda že Kurz nenabídne taky stage verzi, mnoho klasicky vzdělaných lidí by to uvítalo, protože oni se většinou na škole neučí programovat, bohužel k nám tyto věci na většinu hudebních škol ještě nedorazili

demsky
Vybavení

Příspěvek od demsky »

https://www.nordkeyboards.com/products/ ... ifications

Maju to tam trocha podelene na viac sekcii, napriklad piano sekcia (piano, el. piana...) ma 120 hlasov, 2 GB pamat, potom synth sekcia je zalozena na A1, na sample 480 MB pamat atd. Neviem, kolko ma Nord piano vrstiev (klasicke grand piano na Forte co som pozeral ma 18 vrstiev), ale pri 2GB nemoze ist asi kazdy sample az do konca hlasitosti na nulu bez loopu. Piano sample su urcite loopovane aj na K2700, kedze ma omnoho mensiu flash pamat oproti Forte.

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

On ten model Nordu se blbě napodobuje. Třeba Yamaha CP je v podstatě to samé jenom horší.

I Kurzweil jde využívat bez problému jako stage piano. Forte tak bylo zamýšleno, pokud se nepletu. Nord jen dobře vychytal míru jak chce kdo jít do hloubky. Tady mám pocit, že buď to vezmu víceméně tak jak to leží a běží anebo je to ponor do hloubky. Nord má například naprosto superjednoduchou knob per function možnost ovládat obálku samplu. Je to sice primiticní, ale pro 98 procent situací postačuje.

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Ne, že bych si stěžoval. Už mám pořešeno skoro všechno, co potřebuju (i díky tomuto fóru), vybrané (multi)programy v oblíbených a užívám si :-)

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Stardust píše:
13 pro 2021 22:09
Nord má například naprosto superjednoduchou knob per function možnost ovládat obálku samplu. Je to sice primiticní, ale pro 98 procent situací postačuje.
Toto som písal, že aj PC4 aj K2700 to majú defaultne namapované na slajdre. Jediná vec, čo som spravil, je, že som napr. pri piánach z fx chainov vyhodil zbytočnosti ako enhancer, tremolo a phaser a doplnil som si tam kompresor.

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

A Pc4 nemá kompresor na knobe ako Forte?

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Benqo píše:
14 pro 2021 10:24
Stardust píše:
13 pro 2021 22:09
Nord má například naprosto superjednoduchou knob per function možnost ovládat obálku samplu. Je to sice primiticní, ale pro 98 procent situací postačuje.
Toto som písal, že aj PC4 aj K2700 to majú defaultne namapované na slajdre. Jediná vec, čo som spravil, je, že som napr. pri piánach z fx chainov vyhodil zbytočnosti ako enhancer, tremolo a phaser a doplnil som si tam kompresor.
Dělám to stejně (třeba si k EP přidávám ring modulation a ovládám to sliderem pro děsivé psychedelické efekty).

ALE, to je pro mě hlavní rozdíl oproti Nordu, zatímco teď už ani nevím, jak se mi to celé povedlo a musel bych si na to zase otevřít manuál nebo si pustit instruktážní video, u Nordu stačí zmáčknout (doslova) dvě tlačítka: zapnout efekt a přiřadit engine. A je hotovo.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Tak Nord sází na klasicky vzdělané hráče, dřevěné klávesy, robusní provedení, jednoduché ovládání, kdy Piana ovládáš zvlášť, do toho si můžeš zapnout syntik, nebo hamound. Vše jasné jednoduché a neztrácíš čas, navíc každej zvukař ti řekne že se výborně zvučí, výborně prochází zvuk i hustou aranží. Pokud se na stage dávají jedny klávesy a střídají se hráči volba je jasná. U workstations se samozřejmě dostaneš dál zvukově, ale už to chce čas a znalosti

Odpovědět