Kurzweil K2700

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Benqo
Vybavení

Re: Kurzweil K2700

Příspěvek od Benqo »

2700,-E je paradna cena. Fortecko je teraz okolo 3000,-E.

Edit: kde si videl 2700,-?

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Hm, ráno ještě měli v Itálii 2700 a nyní tam svítí 2990, asi zasáhli zhury

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Panovia! Nerobme tu z toho dalsiu nakupnu poradnu, prosim. Neni to skoro jedno, ci 2700E alebo 3000E?

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Neee, tam šlo jen o to, že kdybych objednal ráno, tak to bylo levnější. :mrgreen: Ta cena i tak je dobrá

KAYKO

Příspěvek od KAYKO »

Stale nerozumiem v com je 2700 taky dobry? Len jedna vec je ocividny posun a to konecne streaming audia, ale tam su taktne ticho v akom rozliseni to funguje a kolko stop in/out dokaze simultanne preniest.Aspon som to nikde nevidel.
V kazdom pripade mi to pripada ako ked Roland urobil Jupiter 80, Ideme zit zo stareho dobreho mena.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Tak má větší paměť a ribon než PC4, normálnímu smetelnikovi musí stačit PC4-7

KAYKO

Příspěvek od KAYKO »

jj, ale zas mensiu pamat ako mnohorocne Forte a ribon uz mala 2500 pred 25 rokmi;-). Nic v zlom, len som nenasiel nic, co by bolo hodne nasledovnika K rady.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Je to komplexni nástroj Kurzweil, nic víc. Pokud pouziji samply a nemám přístup k 96kHz , tak i s K2500 se stále dostaneš k podobnému výsledku. Rozdíl je ve množství efektovych jednotek a polyfonii

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

krz

Příspěvek od krz »

Osobne takisto vnímam K2700 skôr za evolučný počin od PC4. Kto si spomína, alebo káčkový Kurzweil má, tak vie, že v tom čase rvali do neho všetko najlepšie, čo mali k dispozícii, no teraz tomu tak nie je. Ale, po skúsenosti dlhodobým užívaním PC3, príp. PC3K8 som nakoniec prišiel na to, že žiť sa dá aj s tými zmenami. Keďže som bol naučený na architektúru K2500, v PC3 som sa ešte dokázal orientovať a užívateľsky nastaviť tak, ako som bol zvyknutý, hlavne na živý performing. PC4 ma už trochu potrápil, lebo práve v importoch zvukov to bola tragédia do upgradeu OS v decembri 2020. Ani teraz to nie je bezproblémové, ale spravím, čo treba.Takže mi polroka stál, ale už nestojí. A zvyknúť si na nové pomenovania (COMBI namiesto SETUP) a nastavenie Quick Access... Pripomenul som si staré časy, keď som pracoval s K2500, rozširoval ju a učil sa s ňou pracovať.

Ribbony... Široký, ktorý mám kúpený od prechodu na PC3 som ešte nemal nikdy vybalený. Jednoducho som sa nezmieril s tým, že ho treba položiť na kláves a trčí z neho kábel. Na K2500 sa mi s ním pracovalo úžasne, tu som od toho upustil. A chýba mi ten vstavaný malý, ktorý mal aj tlakovú citlivosť. A klaviatúra? Tak to sa uvidí. Na K2500X som mal Fatar TP10. Veľakrát som robil sám údržbu a dodnes je bezproblémová. TP 40 v PC3/PC3K8 neboli nikdy problémové, tam som nástroj ani nerozoberal, klavesy idú spoľahlivo. A Medeli v PC4. No... PC4 je ľahký nástroj, lebo je Medeli plasťák. Feelingovo mi tá klaviatúra vyhovuje, ale ako obstojí v spoľahlivosti... Netuším. Jedným z dôvodov, že mám PC4 bola aj váha. Už som bol lenivý ťahať 25 kilový kláves a začať chodiť s 13 kilovým klávesom a mať v tom viac ako v PC3K8... To láka.
Preto sa tu o tom rozpisujem, lebo príde to v K2700, len tá váha porastie zase. Kvôli Fataru. A už som sa kvalitných kláves navláčil dosť. Kto si pamätá, koľko vážilo X u K2500/2600, vie o čom hovorím...

Kedysi dávno som sa ešte v K-Audiu stretol s Y. T. Kwonom, vtedajším veľkým manažérom v Kurzweili a hovoril o pripravovanom delo-nástroji Kurzweil KPS(nemýľte si to s KSP) 88 a 76. V tom čase vyšiel čip MARA (polyfónia 64 hlasov) a tento Kurzweil mal mať v tom čase v sebe tieto čipy až 4. Paradox, Y. T. Kwon mal už User Guide na ten nástroj v notebooku spracovaný a mne ho letkom ukazoval. No, a nedočkali sme sa. To bol ešte čas, keď Kurzweil mohol vybehnúť s mašinou, že by všetkým sánky padali. Takže, budem K2700 veľmi bedlivo sledovať, ale aj rozmýšľať nad ňou. Keď bude vedieť to, čo budem po nej potrebovať a bez problémov, tak budem tomu naklonený ju mať.

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

K2700 má potenciál, čo sa týka hardwaru, ale softwarovo je na tom zatiaľ veľmi slabo. Súčasná verzia OS sa veľmi od PC4 neodlišuje.
Ak tam nepridajú featurky z K2600, názov K2xxx nebude mať zmysel. Skôr to bude nevydarený marketingový ťah...
Z čoho mi bude dosť smutno.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Tak ono je to o lepší klávesnici, padech a ribonu. Normální lidi si koupí PC4-7 a bohatí profíci K2700. Možná že tam dají lepší efektovou jednotku, to by asi dávalo smysl, potom by mi tam chyběli digitální výstupy, ale...Taky v tom vidím jen klon Forte a PC4

krz

Příspěvek od krz »

A ešte také malé "pó-fá" (ako kedysi najslávnejší výrobno-inteligentný robotnícky podpredseda parlamentu Janko "Kelňa" Ľupták povedal), je u Kurzweilu PC4 umiestnenie výstupných konektorov do toho výlisku s vystúpeným spodným okrajom, ktorý úplne diskvalifikuje používanie lomených jackov, ktoré mám v obľube odvtedy, odkedy mi rovné jacky "lágrovali" výstupy na K2500X.
Na K2700 toto nevidím, tak asi ešte moje káble nepôjdu do dôchodku, ak niekedy tento kláves bude u mňa.

Odpovědět