Kurzweil PC3

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
gari

Re: Kurzweil PC3

Příspěvek od gari » 27 bře 2014 16:01

V tom pripade asi fakt nie. Uvidime, co ten Forte v skutocnosti bude zac. Kore 64 obsahuje hodne zvukov a setupov, takze snad si kazdy prisiel na svoje. Ja z toho nejak prilis moc nevyuzivam, ale na druhej strane ak by som ju teraz vytiahol, nejake vlastne setupy by "zaplakali". Toto vlakno ma (diky viacerym z vas) o PC3 alebo o fungovani Kurzweilov dost naucilo a hodlam o pokracovateloch alebo uplne novych liniach Kurzweilov uvazovat aj v buducnosti, pokial este aspon ako-tak vo svete muziky budem moct zotrvat.

Robert Wahler

Příspěvek od Robert Wahler » 27 bře 2014 16:28

...no, když tady čtu ty litanie countrymetalmana, tak je mi fakt zle...Já bych se k tomu vyjádřil asi takhle. Podle toho jak countrymetalman vytváří zvuky na kurzweilu, tak bych to přirovnal asi k tomuto - UŽ JSEM NAVŠTÍVIL VE VESMÍRU 3 PLANETY - A ŽIVOT NIKDE !!!! KOLIK PLANET ZBÝVÁ ????? Já jsem na vytváření zvuků úplný jetel, takže radši koupím a po sléze upravuju. Tady posílám ukázku nějakého mého oblíbeného leadu, který se v naší kapele prosadí naprosto skvěle. Není tam žádný kompresor, ani EQ, jen reverb a delay. A jsou to jen 2 vrstvy :-) Takže pokud můžu poradit, tak stahovat, upravovat a učit se od mistrů. Jo a samozřejmě zdravím mistry z AOS a klobouk dolů pánové. A řešme KURZWEIL - VO TOM TO TADY JE :-) A kdyby někdo chtěl ten lead poslat tak pište na r.navratil@volny.cz
Přílohy
analog.mp3
(1.27 MiB) Staženo 74 x

demsky

Příspěvek od demsky » 27 bře 2014 17:02

http://patents.com/us-8263849.html

Tak akurat som si precital patent na tu Flash-Play™ technologiu, v podstate to je sofistikovana kombinacia NAND Flash a DDR2 pameti. Meno Hal Chamberlin je mi zname, je to veteran Kurzweilu ktory robi pre nich od zaciatku.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 27 bře 2014 21:33

chlapi, všetkým Vám ďakujem za návrat do témy, teda k našim nástrojom - Kurzweilom
dík gari, aj demsky aj Robert už je to tu znovu super poučné čítanie, dík

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 27 bře 2014 22:44

demsky píše:http://patents.com/us-8263849.html

Tak akurat som si precital patent na tu Flash-Play™ technologiu, v podstate to je sofistikovana kombinacia NAND Flash a DDR2 pameti. Meno Hal Chamberlin je mi zname, je to veteran Kurzweilu ktory robi pre nich od zaciatku.
len doplním demskeho:
tu je link na video, kde môžete vidieť Hal Chamberlina /od 4:00 minúty ďalej/
https://www.youtube.com/watch?v=HpfPyOD ... 4ahdHidn4e

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 31 bře 2014 15:37

dalen píše:Už len to chýba, aby tu vznikla slovná prestrelka, "ktorý zvuk je lepší." To je ako hádať sa, či je krajšia modrá alebo červená...
Vráťme sa k debate o PC3. Countrymetalman musí pochopiť, že keď chce propagovať Roland XP30, tak si musí založiť novú tému.
Ale přátelé, já pevně věřím, že pouze původní originál, ať už je to analogový synt, FM synt, elektromechanický keyboard nebo libovolný akustický nástroj, je snad považován za výchozí zvukový etalon a řeč je vedena doufám celou dobu pouze o tom, zda Kurzweil a VAST syntéza je schopna a v jaké míře tyto originály výrazově a zvukově nahradit. Skutečně nemám nic proti nikomu, pokud si myslí, že vynalezl nebo užívá dokonalou digitální kopii těch zvukových etalonů. To je dokonce dobře, si myslím. Já ale na základě praktických zkušeností pouze sám za sebe tvrdím, že jsou i digitální nástroje na bázi rompleru, na kterých např. z pouhých dvou ROM vzorků jsem schopen vytvořit lépe znějící zvuky dokonce v celém rozsahu klaviatury, tedy daleko blíže tomu nějakému etalonu analogového soundu, než co jsem zvládnul s mými chabými cca pouze 35-letými zkušenostmi programátora kláves i PC :-) udělat např. na PC3K nebo stejně tak na Jupiteru 50, Korgu Kronos a podobných, a to dokonce i skládáním mnoha vrstev layerů. Např. na rompler Roland XP-30, který má dokonce i kvalitnější custom DAC převodníky a out preampy než např. Rolandy JP-8000 a JD-800, takže paradoxně ty synty na něm znějí lépe i než na těchto specializovaných VA syntech. A dávám ruku do ohně za to, že bohužel kvalita DAC převodníků ani samotných ROM vzorků - multisamplů v PC3K nedosahuje kvality vzorků ani DAC převodníků a zvukových výstupů u XP-30. Pokud by to bylo opačně, velmi rád bych dnes jezdil hrávat klidně se dvěma PC3, a ne se dvěma XP-30... Bohužel. Pokud je tohle vlákno na Kurzweil, a já byl nějakou dobu majitelem dvou Kurzweilů, nechápu důvod, proč bych se zde nemohl podělit se svými zkušenostmi. Apropo, pokud bych nikdy nepřišel do styku s Alesis QS6/7, SY99 ani XP-30, tak pravděpodobně by nějaké dva Kurzweily nebo možná jeden Kurz a jeden nějaký Nord k němu, aktuálně tvořily moji stage klávesovou výbavu. Protože zase naopak, při srovnávání zvukových možností a kvality zvukového materiálu Kurzweil aspoň co se týče použití jako univerzální keyboard na simulace klasických vintage a akustických nástrojů a syntů, pro mě celkem jasně válcuje stále ještě příliš digitální a umělý sound nových Rolandů vč. ARX, posledních modelů Yamaha i Korg (Kross, Krome, Kronos). Opět opakuji, že ani toto nejsou moje domněky, ale výsledek srovnávání a testování. Vždyť se stačí podívat na denní inzerci - prakticky všechny nové Korgy, co se u nás nedávno na prodejnách prodaly, už jsou pod nejrůznějšími záminkami v bazarech k mání. Pár nových Rolandů a Yamah taky. Kurzweil prakticky myslím dens žádný. O čem to asi tak svědčí? Nikoho nepřesvědčuji, aby si hned koupil XP-30, stejně by ji nesehnal, tu si profíci po světě drží a nepouští jen tak :-) Stejně tak jsem nikdy netvrdil, že jiné modely XP a JV jsou srovnatelné s XP-30 - to je nebe a dudy mnohdy, takže kdo tady píše, že např. XP-80 ke Kurzweilu zní mizerně, může to být klidně pravda. Ale je lež, že XP-30 by zněla stejně špatně jako XP-80. Naopak, poslední Kurzweil modely PC3K a Le celkově znějí lehce hůře ve srovnání s tím, co mi leze zvukově z XP-30.

gari

Příspěvek od gari » 31 bře 2014 15:48

Countrymetalman: Nikto tu nič netvrdí. Prosím presuň túto konverzáciu do iného vlákna a tam sa kľudne dá o tomto diskutovať ďalej. Ak sa niekto ovšem pridá...

gasma

Kurzweil forte

Příspěvek od gasma » 01 dub 2014 10:06

Ahoj, nemáte někdo info o klávesnici Kurzweil Forte, údajně je stejná jako na PC3K8 čili Fatar TP40L
jsou nějaké změny nebo je úplně stejná.díky za odpověď

gari

Příspěvek od gari » 01 dub 2014 10:19

Ahoj, nie Artis ma Fatar TP-100. Rovnaku aku ma SP-4 stage piano. Je dosť silná na pianové hranie a a pevná podobne ako TP-40L, ktora je v PC3K8, ale je aj jemná a zároveň rýchla, aby docielili, že sa dá na nej hrať aj "nepianovo", čiže dokážeš hrať aj solo-leady alebo organové riffy celkom pohodlne ako na polovyváženej mechanike. Tak to aspoň píšu v časopise Keyboard:

http://www.keyboardmag.com/article/kurz ... wed/154221.

gari

Příspěvek od gari » 01 dub 2014 10:26

Este doplnim, nema aftertouch!

gasma

Příspěvek od gasma » 01 dub 2014 10:30

Děkuju za info...já jsem ale myslel FORTE né ARTIS zaujalo mě, že nastránkách píši TP40L ktérá byla dost diskutovaná na pianovou hru
takový kompromis univerzální klávesnice.Kurzweil FORTE by měl být především piano ??? tak proto mě to překvapuje.
http://kurzweil.com/product/forte/

gari

Příspěvek od gari » 01 dub 2014 10:40

:oops: sorry asi budem potrebovat silnejsie dioptrie :)

gasma

Příspěvek od gasma » 01 dub 2014 10:55

nic se neděje těch názvů a nástrojů je tolik, že se v tom za chvíli budem ztrácet :-)

giom

Příspěvek od giom » 01 dub 2014 13:28

Mne osobne sa teda hrá lepšie na TP 40L. Mal som možnosť skúsiť aj TP100 na SP4, ale bola na mňa strašne ťažká a po chvíli hrania som myslel že mi odídu ruky. Viem je to vec názoru , ale osobne keby som si mohol vybrať , tak radšej tú
40gramovu , je fajnovejšia .

MDudas

Příspěvek od MDudas » 03 dub 2014 02:11

giom, len pre informaciu - TP40 neznamena 40gramov. Je to iba cislo modelu. :wink:
TP40 sa vyraba v 4 verziach (GH, H, M a L) a "L" znamena Light a ma 75g.

gasma, pretoze ide o externeho dodavatela, tak to na 99.9% bude uplne rovnaka mechanika. Asi tusim, k comu smerujes, ale Kurzweil pouziva tuto TP/40L, lebo je najuniverzalnejsia, overena a skutocne mnohi hraci si ju pochvaluju. Ani na Stage Piane sa predsa nehraju iba klavirove zvuky. Situacia by bola ina, keby chceli vyprodukovat cisto elektronicky klavir so 4 zvukmi piana a 10-20 dodatocnymi zvukmi.

Odpovědět