Kurzweil PC3

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
dalen

Re: Kurzweil PC3

Příspěvek od dalen » 18 bře 2014 10:17

countrymetalman, ahoj chlape, bez urážky, netuším o čo ti ide, ale evidentne tvoje názory tu nikto nebaští. Možno by si mal svoje internetové aktivity presmerovať na iné fórum.

Je pochopiteľné, že ani jeden digitálny nástroj nedosahuje úroveň zvuku orginálu. O tom netreba debatovať, ale myslím si, že či v nahrávke použiješ hammond z PC3 alebo skutočný hammond, tak 99% poslucháčov rozdiel nerozpozná. Záleží na tom, akú hudbu a pre aké publikum hráš.

Niektoré tvoje perly si dovolím okomentovať:
countrymetalman píše:Zajděte si občas do O2 arény na nějakou špičkovou kapelu a někteří pochopíte, proč se třeba Dire Straits tahají se dvěma dřevěnejma hammondama a ne dvěma PC3...
Mňa veľmi mrzí, že som Dire Straits nikdy naživo nevidel, ale tá kapela sa rozpadla pred takmer 20 rokmi, takže asi preto mala na pódiu drevený hammond miesto PC3.
countrymetalman píše:Proč klavíry hrajou na koncertní křídlo a ne na simulaci klavíru na PC3...
Vo vážnej hudbe by som ani ja nepoužil klavír z PC3.
countrymetalman píše:Pokud bereme v úvahu, že kvůli nošení potřebujeme a na okresní ligu v pohodě stačí jen to nejlehčí a jen simulace, tak okay, dá se vybrat pár univerzálních malých keyboardů, PC3K k nim patří určitě, ale mám takovej tip - kdo už máte AOS imitace syntů na nějakým Kurzíku, kupte si za pár korun starej analog s digitálním řízením Korg Poly 61 a udělejte si podobný zvuky i na něm a pak to v kapele naživo porovnejte, možná hned druhej den bude viset inzerát na váš Kurzweil někde :-)
Toto už ani nemôžeš myslieť vážne. Pokiaľ zvuk Kurzweilu vyhovuje muzikantom ako sú Myron McKinley, Paul McCartney, Elton John alebo Roger Waters, ktorí rozhodne nepatria do okresnej ligy, tak ani countrymetalman sa nemusí sťažovať. ;-)

judik

Příspěvek od judik » 18 bře 2014 10:36

Toho Waterse jsi mi sebral z jazyka :) --- Mě napadl Peter Gabriel, taky využívá Kurzweil poměrně hodně...a toho považuju za nechutnýho perfekcionalistu :)
Kurzwei SP4-7

dalen

Příspěvek od dalen » 18 bře 2014 10:47

Presne tak, špičkových muzikantov, ktorí používajú PC3 alebo dokonca starú K2600 je mnoho, ale vždy sa nájde čierna ovečka, ktorá má voči tomu nejaké námietky. Tak už to proste chodí, ale na druhej strane, keby mali všetci na všetko rovnaký názor, tak by bol život príliš nudný. :-D

gari

Příspěvek od gari » 18 bře 2014 10:58

Odoberam americky magazin Keyboard, kde su pravidelne clanky s uspesnymi klavesakmi a klaviristami a ich vybavenim. Vo viacerych cislach od zaciatku roku 2013 uz boli rozhovory s umelcami, ktori puzivaju PC3/PC3K pretoze im vyhovuje. Rovnako stranka Kurzweilu ma svoju Artist Lounge. Predpokladam, ze tito ludia otazku presadenia v mixe neriesili. A ked nahodou ano, tak zrejme nie na forach ;-)

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 18 bře 2014 11:58

Myslím, že tato funkce není potřeba implementovat, ať nadále zůstane oddělené zrno od plev, originály od simulací :-)
Stejně se chovají i kytary a baskytary - kdo už držel v ruce el. kytaru nebo je zvučil, ví, že obvykle kdo přijde na podium s luxusním a originál nástrojem a aprátem a analog efekty, necháte korekce na středu a prosadí se to obvykle v jakýmkoli rámusu dostatečně i bez přidání gainu nebo volume. Kdo přileze s made in china kopií kytary nebo Line6 kytarovou imitací a digitálním multiefektem Zoom, Line6 apod., můžete se na sebelepším mixu zbláznit, ale až na vyjímky nijak moc poslouchatelný zvuk v rámci mixu z toho neuděláte. Stejně takhle se chovají klávesy. Fakt se mi doma v klidu á capella líbily víc simulace syntezátorů i piána na Kurweilu i Jupiter 50 než třeba na XP-30, nicméně jen do doby, než jsem si k tomu pustil studiově nahraný živý podklady na jamování nebo to použil s kapelou. Ještěže zatím nehrajeme po zábavách revival pop hitů 80-90' let, jinak bych si musel chtě nechtě koupit zpátky nějaký ten analogový polysynt, na digitální simulace to hrát prostě nebudu, už kvůli sobě, musel bych se stydět, když bych slyšel co za laciný digitální pazvuky produkuju do celkovýho mixu a přitom věděl, čím bych mohl přispět k celkovýmu zvuku s nějakým orig. analogem. Ani nemusí být vintage, ty moderní analogy mají taky velice solidní zvukový charakter!! Akorát jsou trochu drahý, proti tomu china digitálnímu smetí...

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 18 bře 2014 12:49

countrymetalman píše:
gari píše:Ta presadenost v mixe je mi trosku smiesna. On tu riesi nieco, co nie je iba vecou samotneho nastroja, a preto mi ta tema pride smiesna a pointa je vlastne neviem kde presne :). Kazdy bzucak sa da nazvucit tak aby sa preadil a ak nie, tak sa jednoducho treba zmierit s tym ze v dany koncert to bude trosku zvukovo horsie :) no a co! Pamatam si vsak klavir rady XP, ktory bol na svoju dobu tak nejako univerzalny a dal by sa aj pozitivne opisat, ale pamatam sa ze kamos ktory ho pouzival je skvely hrac a tym ten celkovy dojem toho piana hodne vylepsoval :) Demsky ma ale uplnu pravdu, ked som v tych casoch na nejakych vystavach videl prezentacie alebo mal moznost vyskusat K2500 neskor 2600, Korgy Triton, jednoducho sa to s XP radou od rolanda nedalo ani porovnat. Ale rozhodne akasi presadenost v mixe mi je pri vybere masiny dost divne kriterium!

Ehm, kdo si dovolí naházet do jedné škatule různé modely v Roland XP řadě, že jako hrají všechny stejně, tak toho je mi upřímně líto :cry: Mezi XP-10-30-50-60-80 jsou rozdíly asi jako mezi Korg X50 - M3 - Krome až po Kronos. Pokud si na těchto Korgách uděláte nastavením parametrů úplně shodný zvuk, taky nehraje na všech stejně :lol:
Nemyslím si ani, že 20 zkušených muzikantů a zvukařů ve třech kapelách je jakkoliv zaujatých na značku Roland a XP-30. Ani si nemyslím, že třeba Bose L1 nebo dB Technologies DVA/DVX array řada PA a Allen Heath mixy jsou špatný aparát, spíš naopak, tohle hraje dokonale i v akusticky špatných prostorách, kdežto s běžným PA střední a nižší třídy byly problémy někdy i v akusticky normálním prostředí... Nicméně pravda je, že pokud jsem měl na jednom stojanu PC3K, Roland Jupiter 50 a XP-30 tak akustické klavíry byly na PC3K možná i o něco lepší barevností zvuku proti tomu co mám na XP-30, ale rozeznatelné spíše jen při á capella, ne tolik v kompletním mixu, a simulace hammond zvuku byla na PC3K bezkonkurenční. Nicméně stále o několik levelů za originál zvukem skutečných hammondů... Akustické zvuky jako housle, foukací harmoniky, saxofony, trubky, dechy apod. prakticky na PC3K naprosto nepoužitelné, buďto na to nejsou v interní paměti multisamply nebo jsou ale hrozné. Co se týče imitací analogových nebo původních FM syntezátorů, tak už mě to skutečně ani nebaví říkat - u všeho včetně PC3K, Jupiteru 50 stejně tak jako XP-30 jsou to pouhé simulace a do originálu to má v mixu živé kapely asi tak stejně daleko, jako kdyby si živej dechař vzal místo plechový trubky plastovou vuvuzelu, made in china, stejně jako ty PC3K nebo Jupiter 50... Víc k tomu skutečně nemám co říct. Jedině snad, že v klidu domácího studia jsem si skutečně při lovení a hraní nějakých těch analog synth simulací na Kurzweilu i tom Jupiteru 50 myslel, že konečně mám zvuky všech těch analogů dohromady a zní to stejně... Tak ano, ve studiu á capella super, ale kdyby to tak dokonale znělo jako originály, tak by se s těma těžkejma originálama spousta profi klávesáků na podium asi netahala. Ono je to slyšet. Zajděte si občas do O2 arény na nějakou špičkovou kapelu a někteří pochopíte, proč se třeba Dire Straits tahají se dvěma dřevěnejma hammondama a ne dvěma PC3... Proč klavíry hrajou na koncertní křídlo a ne na simulaci klavíru na PC3... Možná to někomu je jedno, ale já to prostě slyším, ten kurevsky zásadní a velkej rozdíl zvuků v celkovým mixu potom. Pokud bereme v úvahu, že kvůli nošení potřebujeme a na okresní ligu v pohodě stačí jen to nejlehčí a jen simulace, tak okay, dá se vybrat pár univerzálních malých keyboardů, PC3K k nim patří určitě, ale mám takovej tip - kdo už máte AOS imitace syntů na nějakým Kurzíku, kupte si za pár korun starej analog s digitálním řízením Korg Poly 61 a udělejte si podobný zvuky i na něm a pak to v kapele naživo porovnejte, možná hned druhej den bude viset inzerát na váš Kurzweil někde :-)
Je zajímavé, že tady hovoříš o našich zvucích, ale na seznamu zákazníků tě nemám ... takže si je nikdy neslyšel, že? Buď tak laskav a nekomentuj něco o čem nic nevíš.

Poly 61 je DCO s analogoým filtrem, prachjednoduchý a statický low-cost synth, který je zajímavý na pár zvuků, ale proč ho používáš jako univerzální benchmark pro analogy mi už několik let uniká.

XP10 a vyšší XP je rozdíl, ale ty vyšší jsou všechny JV1080 nebo 2080 (což je přebalenej 1080), tedy zvukově to samé. Ve své době ne uplně blbé, ale taky žádná extratřída. Z vlastní zkušnosti bývalého majitele XP50 a JV1080 mohu říct, že přechod na starou K2000 byl pro mě tehdy posun o několik světelných let a dodnes je volba jasná. To, že neumíš z Kurzweilu dostat pořádný zvuk mimo presetů pian a KB3 je jenom tvůj problém. Ale to, že to neumíš ještě není znakem, že ten nástroj je špatný.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 18 bře 2014 13:20

Nikdy neříkám, že kdokoliv nemáte taky pravdu! Ano, každý komu se líbí digitální simulace akustických nástrojů a analogových a FM syntezátorů, třeba na Kurzweilech, tak může být spokojen, celá kapela může být spokojená, všichni v sále i pořadatelé můžou být spokojeni. Já jenom říkám, že já s digitálními simulacemi dodnes spokojen vůbec nejsem a to kvůli kvalitě celkovýho zvuku a že to i dost dobře na každém koncertě poznám, ten rozdíl v kvalitě zvuku.

K tomu komentu, co ví, že Dire Straits se před 20 lety rozpadli: před půlrokem Mark Knopfler v O2 aréně představil naprosto do posledního detailu stejný zvuk a stejné provedení všech starých nejznámějších songů Dire Straits od jejich 1. po 4. album. Koukali jsme na sebe s otevřenou hubou, jak je to možný, že to mělo i ten původní vintage analogový sound, no jednoduše nepoužívali imitace, ale originál nástroje... Před rokem John Mayall v Brně použil digitální imitaci hammondů i klavíru VK a RD od Rolandu, zřejmě zapůjčeno od nějakých místních klávesáků, no to se opravdu nedalo, už nevím zda jsem to vydržel poslouchat 15 nebo 20 minut, ale když jsme totálně nasraný odcházeli, pokuřovalo už venku a na balkoně víc lidí než co jich zůstalo v sále, asi se chudáci taky těšili na starýho dobrýho Mayalla a ne na digitální příšerný simulace klavírů a varhan, zvlášť když repec byly ty starý dobrý hity od Cream...

XP-30 má úplně jinej custom DAC převodník než všechny ostatní modely včetně JV!!! Takže to taky hraje úplně jinak, dokonce pevnější, lépe odfiltrovaný zvuk i ve spodkách než má JP-8000. Apropo nikdy nikde nepoužívám tovární zvuky, ale klavír u posledního Kurzweilu PC3K už moc vylepšit nejde (protože je fakt velmi dobře udělaný), zatímco u XP-30 se daly původní firemní klavírové náznaky zásadně vyspravit tak, že by ani jiný dlouholetý majitel těchto Rolandů nepoznal, že je to klavír z XP30... na tohle už jsem taky narazil.

Poly 61 jsem zmínil pouze proto, že na tom jednoduchém polysyntu se 2 DCO a VCF lze udělat asi všechny běžné zvuky polysyntů, padů apod do všech běžných komerčních hitů 80-90 let co se hrajou po zábavách a plesech dodnes v kvalitě zvuku naprosto diametrálně jinde než co lze sebedokonalejší editací udělat na jakémkoli digitálním imitátoru, včetně PC3K nebo Jupiteru 50. Ano, tyto imitace jsou velmi dobře použitelné ve studiu, kde se s tím zvukem dá pohrát na míru. Ale na podiu s kapelou to podle mě nemá co dělat, ledaže na tom někdo má svoje vlastní originální zvuky, to samozřejmě ano. Ale jako imitace analogů rozhodně ne, nezlobte se, to je úplně stejný jako když někdo řekne, že Moog Prodigy je mu k ničemu, protože stejný zvuky má na Korgu R3 a ještě je ten Korg lepší že je lehčí a skladnější a má paměti na zvuky! Ale možná zplaťpánbuh, že jsou takoví, jinak by přestaly existovat rozdíly mezi špičkou co rozeznávají poctivý a přirozený sound a digitální imitaci zvuku a 90% zbytkem. A to by bylo z hlediska konkurence špatné, takže už mlčím :-)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 bře 2014 13:32

countrymetalman: jestli nebude nejake nedorozumneni taky v tom, ze ne vsichni hrajou revival...

dalen

Příspěvek od dalen » 18 bře 2014 14:41

countrymetalman píše:K tomu komentu, co ví, že Dire Straits se před 20 lety rozpadli: před půlrokem Mark Knopfler v O2 aréně představil naprosto do posledního detailu stejný zvuk a stejné provedení všech starých nejznámějších songů Dire Straits od jejich 1. po 4. album. Koukali jsme na sebe s otevřenou hubou, jak je to možný, že to mělo i ten původní vintage analogový sound, no jednoduše nepoužívali imitace, ale originál nástroje... Před rokem John Mayall v Brně použil digitální imitaci hammondů i klavíru VK a RD od Rolandu, zřejmě zapůjčeno od nějakých místních klávesáků, no to se opravdu nedalo, už nevím zda jsem to vydržel poslouchat 15 nebo 20 minut, ale když jsme totálně nasraný odcházeli, pokuřovalo už venku a na balkoně víc lidí než co jich zůstalo v sále, asi se chudáci taky těšili na starýho dobrýho Mayalla a ne na digitální příšerný simulace klavírů a varhan, zvlášť když repec byly ty starý dobrý hity od Cream...
Nepopieram, že Knopfler ako sólista funguje ďalej, ale tomu, že jeho sprievodná kapela nepoužíva imitácie, sa dá len ťažko uveriť, keďže na youtube je dostatok videozáznamov z posledných Knopflerových vystúpení a ja tam vidím, že klávesák hrá na Korgu M3.;-)
Každopádne ti gratulujem, že vieš na koncerte rozpoznať rozdiel medzi digitálnym a skutočným hammondom. To dokáže možno jeden človek z tisíc. Ale načo ti to je? Máš nejaký fanklub, ktorý finančne oceňuje tvoje schopnosti alebo si sem chodíš len vylepšovať sebavedomie?

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 18 bře 2014 14:45

to Amorph: no samozřejmě to je taky zásadní věc a tu nikdy nezpochybňuji :-) Sám jsem kdysi na vlastní tvůrčí pokusy vyzkoušel v jedné mixáži s originál třeba Moogy, Korgy apod. úspěšně i Casio VL-1, varhánky značky Bontempi z německého obchodňáku a podobné původně hračky. Asi stejně tak i dnes jakýkoliv levný čínský VA synt a digitální simulátor čehokoliv může dobře posloužit pro nějaké vlastní a novátorské zvuky. Ale když ono to ti lidi používají zcela nekriticky i na koncertech a komerčních tancovačkách a to se fakt nedá. Oni to možná ani neslyší nebo snad nikdy neodzkoušeli nějaký ten ještě seriozně znějící starší digitál nebo analog nebo už se mi stalo taky, že kytarista schválně doporučoval klávesákovi třeba Korgy X-50 nebo M-50, aby o to víc v mixu vynikla jeho kytara. A zde ještě bych rozlišoval dvě věci - je jasný, že ve studiu se dá udělat použitelný sound imitace třeba hammondek nebo el. piána třeba na Kurzweil nebo jiný rompler a zní to v mixu použitelně, na rockový nebo pop koncert nebo i tancovačku jako náhražka za těžké původní elektromechanické krámy nebo originál analog synty víme, že jiná možnost snad už ani není kvůli jak tahání a skladnosti tak že to není pořádně zaplaceno od pořadatelů apod, takže kompromis jistě, ale i zde skutečně bych aspoň zvažoval, zda Kurzweil PC3K zvukově nahradí aspoň přijatelně ty staré analogy pokud hraju hity 80-90 let. Samozřejmě že na tancovačkách a plesech se ani dnes kromě komerčních hitů všech dob nic jinýho, žádná vlastní a tvůrčí muzika, asi nehraje... Nebo tohle je fórum pouze skladatelů a tvůrců reklamní a filmové muziky? Já to beru pouze z pohledu komerčního původně barovýho hráče... Sám jsem mohl být spokojeným uživatelem Kurzweilu (měl jsem PC3K a stage piano SP4-7), kdybych kdysi dávno náhodou nenarazil na XP30 a neudělal si na tom za ty roky tak dokonale poeditovaný imitace všech možných akustických nástrojů, padů a syntezátorů v kvalitě prostě a jednoduše převyšující kvalitu podobných zvuků na PC3K. Pokud by tomu bylo naopak, stoprocentně bych zde dnes psal opačně, o tom jak Kurzweil je jediný univerzální nástroj na komerční tancovačky na muziku od 60. let po současné hity... Taky jsem už měl Motify, Fantomy, od Korgu snad úplně všechno a skutečně na tento komerční stage účel ani nic jiného z tohoto dalšího nebylo zvukově a možnostma lepší než zvuky co jsem si udělal na XP30. Jo, vlastně bylo, SY99 a Alesis QS7/6. Stejná celková kvalita zvuku, maximální univerzálnost taky. Ale SY99 se mi nevejde do běžnýho auta a XP-30 váží o nějaký kilo méně než Alesis, pro mě na tahání každý kilo dobrý. Proto jsem si raději časem dokoupil druhou XP-30 abych mohl střídat pohotově více zvuků :-) Samozřejmě do zvuku původních imitovaných nástrojů to má daleko, ale v rámci digitálních simulací obecně vlastně tak nějak pořád nejblíž. Nevím, myslím to v dobrým, jako obecnou radu začínajícím live muzikantům, ale i pro zamyšlení těm, co se nestydí tyhle simulace používat i na vyšších levelech na stage než okresní přebor a myslet si mylně, že jejich simulace klavírů, varhan a zvuků vintage syntezátorů jsou ty nejlepší co existují. Protože třeba jejich klavír na Kronosu má tolik gigabytů vzorků a v tolika vrstvách, že tolik jich nemá ani to originální klavírní křídlo Bosendorfer!!! :-)) Pak mnohdy stačí půjčit si na pár skladeb nějaký ten originál třeba analogový polysynt nebo zahrát si na snímaný klavírní křídlo a pokud to bude normálně nazvučený, asi to dojde každýmu, jestli ne, tak budiž pochválena konkurence, třeba mají jiné osobní přednosti nebo prostě kytarista chce být leader kapely, když jsou dva rovnocenné zvuky tak to obvykle nevydrží, viz Deep Purple a Lord vs Blackmore :-) Vsadím se, že kdyby Lord hrál celou dobu na všech koncertech na simulace hammondů např. na Kurzweilu, že by se nikdy Deep Purple nerozpadli lol

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 18 bře 2014 16:12

Countrymetalman píše: ".....kdo už máte AOS imitace syntů na nějakým Kurzíku, kupte si za pár korun starej analog s digitálním řízením Korg Poly 61 a udělejte si podobný zvuky i na něm a pak to v kapele naživo porovnejte, možná hned druhej den bude viset inzerát na váš Kurzweil někde....."

Chlape, to už ale trochu preháňaš. Stavím sa, že si nikdy nevlastnil, ani nevlastníš žiadnu z kolekcií zvukov od firmy AOS, lebo inak by si toto nemohol v živote vypustiť zo seba. Firma AOS produkuje špičkové zvuky najvyššej kvality pre nástroje Kurzweil. Ja to môžem tu kľudne naplno napísať pretože od nich vlastním viaceré kolekcie zvukov, ktoré som si od nich zakúpil do môjho Kurzweilu. Takže som jeden z tých, ktorí sa môžu k tomu aj relevantne vyjadriť.
V AOSe sú špičkoví chlapi, ktorí rozumejú svojmu remeslu, keď vytvárajú nové zvuky či Synth či Elektro akustických nástrojov. O tom ma presvedčili plody ich práce, teda nimi vytvorené zvuky, ktoré som si zakúpil. Namiesto toho, aby si uznal prácu skutočných odborníkov, tu o nich šíriš takéto nepravdy /pomluvy/. Priznám sa, že to čo si tu o nich napísal je hnusná dehonestácia ich tvrdej a mravenčej práce. Normálne si myslím, že by si sa im mal za to ospravedlniť. To, že tu svojimi komentmi zvelebuješ svoj Roland JV 30 je jedna vec. To, že sa tu pasuješ za odborníka, ktorý všetko dokonale počuje, vždy rozozná digitál od "pravého" nástroja je tiež tvoja vec. To, že podľa toho čo píšeš vo svojich príspevkoch si mal doma takmer všetky synťáky, ktoré boli kedy vyrobené /ak nie všetky/ je tiež tvoja vec. Ale takto písať o firme, ktorá sa profesionálne živí tým, že vytvára zvuky pre vybrané značky syntezátorov /ktoré ty 100% ani nevlastníš, o tom som presvedčený/, je bohapusté pomlouvání, a ja sa domnievam, že aj poškodzovanie dobrého mena spoločnosti.

a tento tvoj koment, lepšie povedané slovné spojenie čo si použil v predošlom svojom príspevku citujem: "....třeba na Kurzweil nebo jiný rompler....", tak to už snáď ani nemôžeš myslieť vážne. Lebo Kurzveil čI PC3 či PC3K či predtým K25, 26 JE VšETKO LEN NIE ROMPLER. Ale to už nejdem ani komentovať.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 19 bře 2014 02:34

countrymetalman píše:Před rokem John Mayall v Brně použil digitální imitaci hammondů i klavíru VK a RD od Rolandu, zřejmě zapůjčeno od nějakých místních klávesáků, no to se opravdu nedalo, už nevím zda jsem to vydržel poslouchat 15 nebo 20 minut, ale když jsme totálně nasraný odcházeli, pokuřovalo už venku a na balkoně víc lidí než co jich zůstalo v sále, asi se chudáci taky těšili na starýho dobrýho Mayalla a ne na digitální příšerný simulace klavírů a varhan, zvlášť když repec byly ty starý dobrý hity od Cream...
a/ Toto je dokaz niecoho uplne ineho, nez tvrdis. Som si na 100% isty, ze to malo nejake ine VAZNE dovody, nez len "digitalne simulacie". Vacsina posluchacov NEDOKAZE v hustejsom mixe rozoznat ani samplovane piano od dreveneho. A to ze ... fakt ne.

b/ Pri tvojich fakt bohatych skusenostiach s klavesovym hardwarom ma dost prekvapuje, ze si sa stale v mixe nepresadil. Pride mi to zarazajuce a nepravdepodobne. :| Mozno fakt uz netreba vylepsovat aparaturu a keyboardy, ale skor vymenit toho zvukara (ako Ti niekdo radil).

c/ je skutocne mozne, ze moderne, prilis presne ladene nastroje sa vam v mixe prekryvaju. skuste niektory o par centov rozladit, mozno to pomoze.

d/ moja zena vzdycky hovori - "Skutocne umenie neni vediet zahrat, ale vediet, kedy byt ticho" ...
Prelozene do jazyka cesko-slovenskeho - Jestli vas, clovece, v ty kapele neni moc. Pripadne... nehrajete vsichni naraz a nahlas.
To by lecos vysvetlovalo.... :lol:

e/ musime s tymto zapchavat PC3 vlakno? Aj tak je tusim najdlhsie z celeho fora. :|
ked ma jazzym svoj thread s vtipmi, mohol by aj vesnicky-kovo-muz dostat samostatny thread o zivej kapele a mixovani?

dalen

Příspěvek od dalen » 19 bře 2014 10:32

countrymetalman píše:A zde ještě bych rozlišoval dvě věci - je jasný, že ve studiu se dá udělat použitelný sound imitace třeba hammondek nebo el. piána třeba na Kurzweil nebo jiný rompler a zní to v mixu použitelně, na rockový nebo pop koncert nebo i tancovačku jako náhražka za těžké původní elektromechanické krámy nebo originál analog synty víme, že jiná možnost snad už ani není kvůli jak tahání a skladnosti tak že to není pořádně zaplaceno od pořadatelů apod, takže kompromis jistě,
Ďalším dôvodom je komercia. Možno si si všimol, že niekedy je logo výrobcu na klávesoch prelepené páskou. To preto, aby muzikanti nerobili reklamu zadarmo. Keď je však sponzorom nejakej akcie Yamaha alebo Korg, tak to logo je dobre viditeľné a častokrát sa stáva, že muzikanti robia reklamu na svoj nástroj. Týpek v publiku na koncerte asi nebude tak nadšený, že si potom pôjde kúpiť 200kg organ + 50kg leslie bedne, ale keď vidí čo dokáže Jordan Rudess na Kronose, tak si pravdepodobne ten synth jedného dňa kúpi.
countrymetalman píše:ale i zde skutečně bych aspoň zvažoval, zda Kurzweil PC3K zvukově nahradí aspoň přijatelně ty staré analogy pokud hraju hity 80-90 let.
Nezvažuj. Hrávam hity 80-90 rokov na PC3K. Je to viac než prijateľná náhrada.:-)

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 19 bře 2014 11:02

Komu imitace zvuku analogových syntů na současných podle reklamy dvou nejlepších digitálních imitacích analog a vintage syntezátorů nepřijdou zvukově nudné, sterilní a jednotvárné - - tak jak řekla paní kněžna: "šťastná to žena"..... Tedy alespoň ve srovnání s analogy určitě - třeba s: ..... zde si všímavější jistě všimnou, že i sólo na Poly 61, kterou jsem zmínil v předchozích komentech a byla některými označena za jednoduchý základní starý synt ve srovnání s Kurzweilem, je po stránce zvukové expresionality a výrazu srovnatelné dokonce i s Moogem Source. Jelikož jsem měl všechny tyto kusy taky, na Kurzweilu PC3K jsem si samozřejmě naprogramoval některé charakterově shodné zvuky s těmito vintage synty, ale výsledek byl žalostný při nasazení s kapelou nebo živými podklady :-( Tedy možná někdo rozeznává v muzice pouze dur a moll stupnice a černé a bílé klapky, já vždy pracuji především se zvukovým výrazem, až potom s tóny a stupnicemi. Ty potom vytvářím automaticky až podle toho, jak to zní. Když to zní sterilně a nudně zvukovými vlastnostmi (tedy musím si vystačit s lacinou digitální imitací něčeho), tak mi taky občas nezbyde nic jinýho než jen drhnout v dvaatřicetinkách stupnice nahoru a dolu jako J. Rudess :-)

Mně to tedy tak trochu jako nudná zvuková sračka připadne... VA-1 i VAST synty na Kurzweilu jsou těmto - Jupiteru 50/80 i KingKorgu - myslím hodně podobné zvukově.

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 19 bře 2014 13:47

dalen píše:Nezvažuj. Hrávam hity 80-90 rokov na PC3K. Je to viac než prijateľná náhrada.:-)
Ale jistěže je, zejména v klidu pokud si to na nich hraješ v rámci zkoušení. Ale garantuji, že kdo si osobně vyzkouší i na vesnické zábavě místo přijatelné náhrady na PC3(K,LE) to samé zahrát na nějaký originál z té doby, třeba na Korg Poly 61, který se dnes ani nevím proč prodává tak levně, skoro tak levně jako sada vintage synt imitací pro Kurzweily, tak už bude používat Kurzweil výhradně tak na imitace klavírů a varhan, ale ne na imitace těch 80-90' polysyntů, které tehdy bývaly často zvukově stěžejní ve většině hitů, viz polysynt ve skladbě Passion Fruit - Wonderland () nebo One More Time - Highland včetně těch imitací dud na konci, což oboje kompletně živě zahráno na Poly 61 vždy patřilo k našim zvukově nejsilnějším songům za večer, ale bohužel dnes už to nehrajem, protože na žádný VA ani rompler to prostě nevyzní, ani na PC3K... Viz originál: [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6Nl8Ws6 ... 2VPAG2wfTr[/youtube]

Odpovědět