Kurzweil PC3

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
petermikuláš

Re: Kurzweil PC3

Příspěvek od petermikuláš » 23 lis 2014 11:28

tak to je pravda, to musím uznať, na chvíľu som zabudol, že ako majitelia Kurzov nepatríme do väčšinovej skupiny :? :? :?
/hoci podľa počtu príspevkov v tomto vlákne by to vyzeralo opačne :D /

MDudas

Příspěvek od MDudas » 24 lis 2014 00:50

Hmm... chápem oba názory, ale oslovenie masových zákazníkov sa dá robiť aj inak...
Ako som písal vyššie - stačilo vydať najmenší Le6 s inými objektami. Napr. kúpiť za pár bubákov od Art-of-Sound, barb a podobných 3rd parties zopár desiatok zvukov, vyhodiť sláky a orchester... a vypustiť Le6 naladený na vkus nejakých techno-rave-trance... Kľudne by mohol byť aj oranžový, tá farba mi vadí najmenej. Toto, že "MEDELI"... to ma dojalo. To už aj Casio by som strávil ľahšie...

anthea_x

Příspěvek od anthea_x » 24 lis 2014 04:39

LE6 ako arranger ? Však na tom mi dva lepšie zvuky pohltia takmer celú polyfóniu.

Hammond

Příspěvek od Hammond » 24 lis 2014 06:22

Mozno ze to je presne naopak 8) . Kurzweil vyraba samohrajku pre Medeli :)

dalen

Příspěvek od dalen » 24 lis 2014 09:01

MDudas píše:Hmm... chápem oba názory, ale oslovenie masových zákazníkov sa dá robiť aj inak...
Ako som písal vyššie - stačilo vydať najmenší Le6 s inými objektami. Napr. kúpiť za pár bubákov od Art-of-Sound, barb a podobných 3rd parties zopár desiatok zvukov, vyhodiť sláky a orchester... a vypustiť Le6 naladený na vkus nejakých techno-rave-trance... Kľudne by mohol byť aj oranžový, tá farba mi vadí najmenej. Toto, že "MEDELI"... to ma dojalo. To už aj Casio by som strávil ľahšie...
Ktorá skupina zákazníkov je podľa teba väčšia? Tá čo sa špecializuje na techno-rave-trance alebo tá čo si chce dvoma prstami zahrať pesničku z rádia? :wink:

demsky

Příspěvek od demsky » 24 lis 2014 11:25

Co sa tyka Medeli, myslim, ze budu uspesni s kooperaciou s nimi najma na tom azijskom markete. Obecne povedane v nasich koncinach Casio alebo Medeli vyvovala usmev, takze vnimanie znacky je znacne "dole". Povedal by som ze je to entry-level home market pre rodicov "slusnych krestanov", ktori chcu svojej dcere alebo syncekovi (zhruba 12-15 rocni) kupit nejaky ten klaves a maju obmedzeny budget. Verte, ze ich nie je malo (pokial si dobre pametam, tak napriklad do vedenia Casia sa dostal jeden clovek aj z Kurzweila a kvalitu zvukov isla mierne nahor za posledne roky). Pubertiaci, ktori chcu klaves a chcu aj byt "cool", tak si urcite daju zalezat aj na znacke, takze vacsinou si vyberu zo znameho trojlistka.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

MDudas

Příspěvek od MDudas » 26 lis 2014 01:13

dalen píše: Ktorá skupina zákazníkov je podľa teba väčšia? Tá čo sa špecializuje na techno-rave-trance alebo tá čo si chce dvoma prstami zahrať pesničku z rádia? :wink:
Toto ja neviem, dalen. Ked zastanem autom na krizovatke, tak mam pocit, ze vsade su uz len raperi... :? :(
Je pravda, ze ti techno-rave obycajne skoncia pri 3-4 oktavach..., ale ja netrvam na techno zvukoch - to bol len priklad "odvodeneho modelu" s vyvojom za par dolarov. Kludne nech vyrobia aj model Chorvatska-plazova-kapela v bielo-cervenej farbe, ale nech to ma nejaku minimalnu uroven. Preco dodnes nevypustili nieco lacne, co ma fakt len 24 zvukov, ale pritom standardne Kurzweil piano?
Ak chcu rozsirovat portfolio, nemuseli to brat tak od podlahy... Medeli ...ved to je supermarketova znacka !!! :(

rolyam

Příspěvek od rolyam » 26 lis 2014 08:23

... oni už asi s MEDELI spolupracují delší dobu, protože použili už i jejich mechaniku do stage piana SP4 (to mě tedy taky už tenkrát překvapilo).

dalen

Příspěvek od dalen » 26 lis 2014 09:49

Neviem aké plány má firma Kurzweil do budúcna, ale mne ako zákazníkovi sa doteraz páčilo, že vyrábala produkty pre profesionálov. :-) Na druhej strane chápem, že malý okruh zákazníkov sa nemusí páčiť majiteľovi firmy a investorom.
Z môjho pohľadu by mi asi najviac vadilo, keby sa Kurzweil vydal cestou Yamahy a Korgu. Tí predávajú všetko možné od lacného braku až po profi-produkty. Minule som si zahral na Motife XF a subjektívne konštatujem, že ani konštruciou ani zvukmi to na PC3K nemá.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 26 lis 2014 09:55

firma kurzweil je velmi podivna firma a vo svojej historii sa tak podivne potaca z jednej strany na druhu a robi rozne zvlastne kroky a rozhodnutia .. to ale koniec koncov vsetky firmy ..

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 26 lis 2014 09:56

RE: Dalen: "Minule som si zahral na Motife XF a subjektívne konštatujem, že ani konštruciou ani zvukmi to na PC3K nemá."

presne toto som už počul od viacerých ľudí, ktorí mali v ruke, resp. mali mať pracovať s PC3K a Motifom, presne takýto rovnaký záver mi hovorili. Pritom aká je cena Motifu a aká je cena PC3K. Proste toto ja nechápem.

Inak mňa osobne /za seba hovorím/ to naštve, ak fy Kurzweil začne vyrábať rôzne "plastové hračky", pretože som si ju doteraz vážil práve preto, že robí len profi nástroje najvyššej kvality. Ach Bože, kam ten svet speje v kontextoch tejto trhovej ekonomiky.

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 26 lis 2014 10:40

Inak ešte som si všimol posledne na stránke našich hudobnín v Bratislave u huberta, že začal predávať už aj Kurzweily, čož je podľa mňa úplne super správa.
Touto cestou mu za seba chcem moc poďakovať, že rozšíril svoje portfólio ponúkaných klávesov pre nás všetkých.

dalen

Příspěvek od dalen » 26 lis 2014 11:14

petermikuláš píše:presne toto som už počul od viacerých ľudí, ktorí mali v ruke, resp. mali mať pracovať s PC3K a Motifom, presne takýto rovnaký záver mi hovorili. Pritom aká je cena Motifu a aká je cena PC3K. Proste toto ja nechápem.
Motif XF je asi preto drahší než PC3K, lebo má bohatšiu výbavu. Ale sample sú hrozné... nepočul som horšie nasamplované piano než S6. To isté piano má aj Motif XS, S70/90XS a ktovie kde všade ho Yamaha ešte napchala. Pár zvukov sa mi tam síce páči, DX piána napríklad... Toto mi v PC3K stále chýba, ale je to slabý dôvod aby som si kúpil Motif.
Dopisujem si maily s chlapíkom čo sa venuje zvukovému dizajnu (píše pod nickom "barb"). Dozvedel som sa, že pripravuje soundset DX zvukov pre PC3, tak som mu napísal, že mám záujem a poslal som mu ukážku ako si predstavujem, že by DX piána mali znieť. Odpísal, že mi dá vedieť hneď ako sa mu podarí priblížiť k originálu. Moc sa teším až si vypočujem demo. Je to fakt šikovný dizajnér. :-)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 26 lis 2014 11:17

dalen : ked ta bavia DX piana , tak si vystriehni na ebay YAMAHA FS1r ..

dalen

Příspěvek od dalen » 26 lis 2014 11:22

Vďaka za tip. :-)

Odpovědět