Kurzweil PC3

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
petermikuláš

Re: Kurzweil PC3

Příspěvek od petermikuláš » 26 lis 2014 11:26

Re: Dalen
presne som si spomenul na Barb-a, ktorý avizoval nový produkt pre PC3K ten virtuálny FM syntezátor Cobalt.
Ja osobne moc klasické FM zvuky nemusím, ale pre všetkých, ktorí to majú radi to bude myslím úplne super.
Mám nejaké kolekcie zvukov od Barba a musím povedať, že sú super.

dalen

Příspěvek od dalen » 26 lis 2014 11:30

Uvažujem o Cobalte, že si to kúpim. Barb robil pre mňa na zakázku pár zvukov. Výborne sa s ním komunikuje a dokáže podľa inštrukcí vytvoriť zvuk aký je potreba.

demsky

Příspěvek od demsky » 26 lis 2014 12:59

Co sa tyka mna, nikdy som nemal problem s nedostatkom FM/DX zvukov na Kurzweili, jednak sa tomu venuje uz dlhe roky DLN Sound
( http://www.dlnsound.com/products.htm )

alebo aj ostatni freelanceri, vid videa: Co sa ale tyka mna, tak pouzivam zvacsa NI FM7, ma to ten typicky tvrdy DX zvuk (NI FM8 uz nie), takze ked nechcem riesit problemy s emulaciou, tak vzdy siahnem po tom.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

dalen

Příspěvek od dalen » 26 lis 2014 14:52

demsky: Záleží na tom, aká kvalita ti postačuje. Voľne dostupné programy a sample vrátane rôznych spoplatnených kolekcií sú prinajlepšom na priemernej úrovni. Skutočné FM piána majú oveľa prepracovanejší zvuk. Pozri si softwarový emulátor FMTines od Gospel Musicians. Na také piána je radosť hrať. Pokúšal som sa k nim priblížiť s VA1, ale musel som vytvárať veľa vrstiev, pretože sa mi tam stále plietol aliasing. Preto som zvedavý s čím príde Barb.

demsky

Příspěvek od demsky » 26 lis 2014 15:27

:) no citam to, Georgea Duka zboznujem, hlavne jeho album Brazilian Love Affair (neuveritelne sola) a mimo ineho mi aj pripomina kuchara zo South Parku. Na tej stranke pisu, ze aby dosiahli jeho zvuk museli nakaskadovat 8x DX7 modulov v TX816, to by ma nenapadlo. Skoda, ze je to len pre UVI, ale co sa tyka mna, nie som az taky extremista. :)
dalen píše:Skutočné FM piána majú oveľa prepracovanejší zvuk.
a to su ake "skutocne FM piana", please urob mi osvetu...
dalen píše: pretože sa mi tam stále plietol aliasing. Preto som zvedavý s čím príde Barb.
aliasing je aj na DX7, akurat je taky prijemny, znesitelny a spolupodiela sa na charakteristickom zvuku syntaku.

chose

Příspěvek od chose » 01 pro 2014 17:04

Nevite proc stoji Kurz sps5-8 u thomana 23tis. a v cesku 27tis.? Jde o stejne nastroje? Ten cenovy rozdil mi prijde dost velky.

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 01 pro 2014 18:01

Thomannn máva niekedy lepšie ceny. Ja osobne som kupoval moju PC3K7 u thomanna. Rozdiel medzi thomannom a predajňami v ČR a tiež SR bol vtedy okolo 250 eur.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 02 pro 2014 02:17

Lepsie ceny ako u Thomanna tazko dostanes. Maju obrovsky obrat, a preto urcite najnizsie nakupne ceny... A vdaka obratu mozu mat aj najnizsie marze. Odolava sa tomu tazko, ale clovek su musi byt vedomy, ze likviduje lokalnych predajcov = globalizacia ako podla prirucky...
(my na Slovensku mame podobny problem s Alzou a XY inymi ceskymi on-line predajcami :( )

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 pro 2014 08:14

neni to uplne tak .. ked sa spytas v obchode tak ti daju lepsiu cenu ako thomann vacsinou .. minimalne rovnaku ale neplatis dopravu .. a ked som naprikld kupoval UAD , tak v boskoviciach mali najlepsiu cenu v europe .. a alza neni online predajca .. to je bezny velkosklad , ako kazdy iny ..

demsky

Příspěvek od demsky » 02 pro 2014 16:37

http://www.thomann.de/gb/kurzweil.html
Podla toho, co citam tu, tak Kurzweil tazko kupis lacnejsie inde nez u Thomanna.

http://www.thomann.de/gb/helpdesk_shipping.html
Na Slovensko je postovne 15 euro, pri cene nad 199 euro je zadarmo.

Alza a podobne no jasne, su to v podstate velkosklady, akurat pre beznych konzumerov, takze v podstate online predajca. Nie ako napriklad Agem zvacsa pre firmy a zivnostnikov...

chose

Příspěvek od chose » 02 pro 2014 19:03

Matepravdu, trebato zkusit. Kdyźjsem u kytary.cz chtel slevu nabidli mi uplne stejnou cenu jako byla u thomana. Podle me si ceny velmi pozorne u thomana vsichni cs obchodnici hlidaji. Logicky, kdyz by meli prijit o zakaznika....

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 pro 2014 21:36

demsky: agem odjakziva predaval kazdemu jozkovi .. detto vacsina ostatnych ..

demsky

Příspěvek od demsky » 03 pro 2014 10:26

To mas skade? Ja som tam registrovany od roku 2003 a brali len zivnostnikov, skratka ked si nemal ICO tak si nemal sancu. Nechodim tam casto, ale mam dojem, ze neda sa u nich nakupovat ako cez online shop, vzdy je tam kopec ludi, vyberies si co chces, vedla v pokladni zaplatis, das doklad skladnikom a oni za zopar minut ti donesu z toho megaskladu co maju to co chces. Neviem nic o tom, aby robili rozvoz ako Tesco potraviny domov (dotcom) :) sorry za OT.

hubert

Příspěvek od hubert » 03 pro 2014 11:02

Demsky: Nemas pravdu, agem preda kazdemu, ked nemas ico tak tvoju objednavku kludne prihodia niekomu inemu a hotovo, nikto sa s tym nikdy nejako nemazal. Ano pre prihlasenie do shopu potrebujes na registraciu ICO, ale zase sa kludne mozes prihlasit na ICO niekoho ineho. A okrem toho mimo osobnych odberov robia aj zasielanie.

hubert

Příspěvek od hubert » 03 pro 2014 11:11

Jo a este k tomu Kurzweilu, prestante tu nejako velebit Thomanna. To čo dokáže on by tu dokázal každý obchodník, keby mal také podmienky ako Thomann. Lenže na rozdiel od Thomanna naši obchodníci nakupujú od lokálneho distribútora, čo je o jeden článok viacej. A to neplatí len pre Kurzweil , ale aj pre iné značky ako napr Roland. Potom už len záleží na tom aká marža zostáva pre celý obchodný reťazec. NIekde je taká že si ju podelia aj traja a furt sa s cenou niečo dá, niekde sa nedá aj keď na ňu zostávajú dvaja. Skrátka predávať v európe a špeciálne východnej, kde je kopec jazykov do ktorých by musel výrobca prekladať manuály,je preňho zložitejšie, pričom tá kúpna sila taká až nie je. Radšej tam vsunú lokálneho distribútora nech sa o svoj trh vrátane prekladov stará sám. To ale dosť znevýhodňuje obchodníkov, lebo idú s PODSTATNE menšou maržou. A častokrát v reakcii na Thomanna idú aj pod nákup, pričom Thomann tam má s úsmevom furt ešte aspoň 10 percent. A sorry za OT, ale nedalo mi to....

Odpovědět