Porovnání zvuku synťáků

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
dendy
Vybavení

Re: Porovnání zvuku synťáků

Příspěvek od dendy » 26 úno 2015 11:18

Amorph píše:dendy: jo zase zacinam mit pocit, ze dark energy by mi mel pristat na stole:)
A uplne smrtiaca kombinacia je dark energy + microbrute .. mal som to tu teraz tyzden doma a VAZNE uvazujem vymenit minibruta za microbruta ..

lebo toto :
Obrázek

biscuit

Příspěvek od biscuit » 26 úno 2015 12:08

a v cem je rozdil? resp. micro lepsi.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 26 úno 2015 12:40

no v prvom rade kuk na foto .. na nom je pointa :-) TO je pre mna zasadna vyhdoa :) ten modulacny patch bay vpravo hore :-).. ak to mas s cim prepojit tak je to strasne super :-))

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 26 úno 2015 13:01

dendy píše:
m4x píše:PS: ?ím bys dendy nahradil v sw domén? svého Pulse 2, jehož zvuk roluje ponožky?
mno, su sycaky ktore nahradis a su take ktore nenahradis :-)))))

pre mna tento zvuk naprosto nenahraditelny (a to este 2/3 zvukov je cistol filter v samoscilacii s uplne vypnutym oscilatorom)
dendy, prosím ?a to je na ?om robené táto tvoja ukážka na hw ?i softe, resp. na akom?
sorry nezachytil som to a len by ma to zaujímalo, /možno som len dnes menej chápavý :( /

inak super ukážka :palec+:

biscuit

Příspěvek od biscuit » 26 úno 2015 13:10

vzdyt to tam mas napsane - dark energy ;-)

dendy: ja jsem si tech patch vst/vyst vubec nevsimnul :shock:
Naposledy upravil(a) biscuit dne 26 úno 2015 13:11, celkem upraveno 2 x.

Dreamgate

Příspěvek od Dreamgate » 26 úno 2015 13:11

hubert píše:Korgu sa tie simulacie celkom daria, ja som celkom spokojny aj s Legacy. Samozrejme nie som odbornik na pocitanie harmonickych ktore to obsahuje alebo nie...na to su tu ini. Pre mna je dolozite ze som so zvukom co z toho lezie spokojny a nevidim dovod vlastnit v hw forme Wavestation, M1, ale ani MS20 a Polysix...

Shodou okolností jsem si Legacy M1 koupil minulý týden po extra dlouhých letech váhání. Nakonec z ní mám neskutečnou radost! Zvuk mě fakt dostal a jako bonus x zvuků, které jsem slýchával v devadesátkách nejen v taneční hudbě, ale i ve filmu a které se mi vždycky líbili. V podstatě ze všech možných zvuků a bank, který jsem "nutně potřeboval" mi M1, udělala největší radost. Nikdy jsem reálnou M1 neměl, ale legacy díky všem obsaženým kartám se zvuky a ceně je fakt super!

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 26 úno 2015 13:30

biscuit píše:vzdyt to tam mas napsane - dark energy ;-)

dendy: ja jsem si tech patch vst/vyst vubec nevsimnul :shock:

jáááááj :shock: , no veď hovorím, ťažký deň v práci :?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 26 úno 2015 13:45

Dreamgate píše:
hubert píše:Korgu sa tie simulacie celkom daria, ja som celkom spokojny aj s Legacy. Samozrejme nie som odbornik na pocitanie harmonickych ktore to obsahuje alebo nie...na to su tu ini. Pre mna je dolozite ze som so zvukom co z toho lezie spokojny a nevidim dovod vlastnit v hw forme Wavestation, M1, ale ani MS20 a Polysix...

Shodou okolností jsem si Legacy M1 koupil minulý týden po extra dlouhých letech váhání. Nakonec z ní mám neskutečnou radost! Zvuk mě fakt dostal a jako bonus x zvuků, které jsem slýchával v devadesátkách nejen v taneční hudbě, ale i ve filmu a které se mi vždycky líbili. V podstatě ze všech možných zvuků a bank, který jsem "nutně potřeboval" mi M1, udělala největší radost. Nikdy jsem reálnou M1 neměl, ale legacy díky všem obsaženým kartám se zvuky a ceně je fakt super!

Tak ono prevest digitalni wavetable syntak do sw opravdu neni problem 1:1. Jediny rozdil tam udelaji prevodniky. Tim samozrejme vubec nerikam, ze legacy nebo realna m1 zni spatne:)

xdudy

Příspěvek od xdudy » 26 úno 2015 14:00

co se týká dendyho ukázky - je to Doepfer dark energy MK1 - dvojka je jiná - je tak ?

mimochodem se mi moc líbí , ale na ebay se ty první verze moc neválí sporadicky se objeví v aukci jeden kus, zatím se mi ho nepodařilo koupit, kdyby někdo o nejakym věděl dejte echo :-)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 26 úno 2015 14:14

dvojka je dost ina .. v rpvom rade ma multimode filter (lp, hp, bp, notch) ale "len" 12dB .. jednotka ma len lowpass ale 24dB .. jednotka je postavena na tom istom synth chipe (oscilator + filer v 1 chipe) CEM 3394 ako bol v Akai AX60/90 alebo SCI Six-Trak, Multi-Trak, Split-8 ...

ja som povodne chcel kupit dvojku prave koli multimode filtru.. nakoniec sa vyskytla tato jednotka .. ale nelutujem .. inak pohladaj na youtube je videu kde typek priamo porovnava jednoku s dovjkou.. nepovedal by som o ani jednej ze je lepsia/horsia .. proste su ine.. zavisi od toho aky charakter zvuku ta zaujima :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 26 úno 2015 14:22

Jo ked uz sem chrlim dema syntakov tak... sice som vsetk oz toho uz to niekde pastol niekedy ale tak nech to tu je pekne pokope :-)

Minibrute - vsetko okrem kick a snare je z microbruta Vsetko Pulse2 Tiez vsetko Pulse2 Vsetko okrem kick SEMBlance A tus u nejake dema na Mutable Instruments AMBIKA (smr mk2 filter)

vsetko z ambiky: okrem bicich (kick/snare/hihats) vsetko ambika
Naposledy upravil(a) dendy dne 26 úno 2015 19:15, celkem upraveno 4 x.

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 26 úno 2015 15:14

Dark Energy I má pro moje uši jednoznačně nejlepší zvuk ze všech podobných současných malých modulů. Zvukově samozřejmě nemá na klávesový Voyager, po kterém bych zařadil podle mne druhý současný největší rolovač ponožek a zastavovač bránice - Analogue Solutions Telemark-K. Pak už je to aspoň jak to slyším, skoro jedno co, všechno je v něčem lepší než to druhé, v něčem zase horší. Mně zvukově i ovládáním stačí v pohodě i Nord Lead A1 jako univerzál na leady, basy a současně i na vintage polysynty a digital wave a FM synt imitace. Třeba Pulse 2 se mi moc nelíbí, pořád v tom slyším takový to typický Waldorf zvukový zabarvení.

Pokud hrají roli finance, určitě bych na basy a leady volil Dark Energy I a na imitace vintage smyčců a padů ten nový Waldorf Streichfett a zabudoval bych si tyhle dvě věci s nějakou jednoduchou midi klávesnicí a nějakým analogovým patternovým bicím sequencerem od AKAI do dřevěný skříně a byl by vintage sound univerzál live setup nad stage piáno za pár korun...

dedko

Příspěvek od dedko » 26 úno 2015 15:37

Dendy: pekné ukážky :palec+:

xdudy

Příspěvek od xdudy » 26 úno 2015 17:49

Dendy - Pulse2 super ukázka - (vono všechny ukázky) ale pulse sem si nedávno koupil, tak je to pro mne aktuální :-)
přiznám se, že se teprve "kroucením " zvuku na anologu zabejvám krátce , pokud bys měl chuť se podělit jak na Pulse děláš kopák byl bych rád,
ale pokud na to nemáš chuť nic se neděje :-)

co se týká Doepfer dark energy 1 - tak to mne z ukázek nadchlo z toho sem úplně nemocnej to porovnání je tady:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 26 úno 2015 18:07

xdudy píše:pokud bys měl chuť se podělit jak na Pulse děláš kopák byl bych rád, ale pokud na to nemáš chuť nic se neděje
tutok som to detailne rozpisal :)
klavesy/nord-lead-a1-t20464-15.html?hil ... ak#p365412

Odpovědět