špičková kladívková mechanika ?

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
pianoshrek

Re: špičková kladívková mechanika ?

Příspěvek od pianoshrek » 20 pro 2009 20:44

SoundsFine: No super tip :-) .... ale kde ten nastroj vyzkouset ? Zatim jsem ho vubec nikde nevidel...ale budu samozrejme hledat. Nemel bys prosim nejaky tip ? Diky :wink:

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 20 pro 2009 22:45

MP8mkII můžeš vyzkoušet například u thomann.de , ale rozhodně doporučuji vzít si sebou vlastní sluchátka, jejichž zvuk dobře znáš.
CP-1 by měla být venku cca za dva měsíce, otázka je s jakou cenou yamaha přijde.
V-Piano má jistě své kouzlo, ale za 5400,-E to rozhodně nestoní. Navíc po vyzkoušení jsem byl trochu na rozpacích a říkal jsem si, že kombinace CLP-370 plus THEGRAND3 dává za poloviční peníz větší možnosti, možná i lepší klaviaturu a jistě vyšší kvalitu zvuku akustického klavíru.

pianoshrek

Příspěvek od pianoshrek » 20 pro 2009 23:09

No koukam, ze budu muset casteji jezdit do nemecka :-) U nas tyto nastroje vetsinou proste nejsou :roll:
Klaviatura CLP-370 je urcite perfektni, ale me tam vadi odskok, o kterem pisu vyse. V-Piano melo i hrubsi povrch, ktery me velmi vyhovoval, kazdopadne se k tomu nastroji musim jeste vratit. CLP-370 jsem testovat azaz. BTW jaky je THEGRAND3 ? Je to neco jako Pianoteq ? Samozrejme mrknu na net.
Jinak CP1 napr. zde - http://www.musik-schmidt.de/gb-Yamaha-CP1.html

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 21 pro 2009 01:08

Každý bude preferovat něco jiného.
Co člověk to názor a jiná preference.
Pro mě je PH-III hodně šustící klaviatura a to právě kvůli divné úpravě povrchu kláves. Zdá se mi, že tu simulaci až moc přehnali, vždyť podobně šustí jen křídla vídeňského typu z konce 19. století a to už je naštěstí daleká historie. Moderní Petrof má hladký a absolutně "tichý" povrch a tomu je hloubkou a tuhostí stisku klávesy, podle mě, nejvíce podobný Kawai "AWA PROII". A právě hloubka stisku klávesy se mi zdá u PH-III neptrně krátší než u NW a AWA PROII, což je pro PH-III škoda. Ale jsou pianisté, kteří to mají rádi ( hráč se tolik neunaví)
Co se týče ceny CP-1, tak u Schmidta je to nesmyl, cena ještě nebyla stanovena. Schmidt má ceny většinou jako první, ale nejsou relevantní. Myslím, že se CP-1 do 3000,-E určitě vejde :-)

pianoshrek

Příspěvek od pianoshrek » 21 pro 2009 19:53

Tak jsem mel cely den na zkouseni v Nemecku a vyborne bylo, ze jsem mel moznost nektere nastroje vyzkouset vedle sebe.
PianoDisc MagicStar http://www.pianodisc.com/products/details.aspx?id=42381 je mimo a ma radu neduhu, o zvuku radeji nemluve, napr. pri repetovanych tonech to nekdy dynamicky doslova vybouchne a neda se na to hrat. Pravdepodobne chyba snimace a nebudu jiz riskovat, zda to neni jen chybou generatoru.

SoundsFine: Asi to vypada, ze opravdu preferujeme neco jineho. Klaviatura AWA PRO II mi bohuzel nevyhovovala. Mam velmi tuhy Petrof III (unava mi opravdu nehrozi a cim dele hraju, tim vice jsem ve forme) a AWA PRO II byla pro me velmi lehoucka, coz by nevadilo a umel bych se prizpusobit, ale proste jsem nemel pocit, ze bych hral na klavir pri velmi jemnych doprovodech. V te chvili jsem citil velmi neprirozeny odpor klavesy. Pak jsem podrobne koukal a zkousel jejich mechaniku s prurezem (stejne jako u ostatnich, ktere byly vystavene) a v jedne casti mechaniky je guma, ktera vytvari odpor a je mackana. Ta guma tam byla proste citit a pri pouhem pokladani prstu je pocit opravdu neprirozeny. http://uloz.to/3382342/awa-ii-pro.jpg. Pak jsem presednul na Roland RG3 a ta klaviatura je pro me uplne jinde. Hraje se na ni proste vyborne, myslim, ze to byla PHAII no a potom jsem zkousel V-Piano. Jeho PHA III je jeste o chlup lepsi, a zatim to je pro mne porad to nej (jejich prurez technickym zpracovanim je i prirozenejsi anlgicke mechanice). S tim sustenim je dobra pripominka, bohuzel jsem ji na sluchatka nezaznamenal a snad budu mit jeste prilezitost zkouset. Kazdopadne me napadlo, ze casem se mohou klavesy zaspinit a jak to vlastne potom vycistit ? Jinak pro moje casto vlhke prsty povrch vyhovuje. S V-Pianem se da i tvorit zvuk, coz u ostatnich opravdu funguje velmi omezene. Nakonec jsem vyzkousel AvantGrand na 5-10 minut, urcite velmi dobry nastroj a klaviatura, nicmene financne zbytecne vysoko a ve fortissimu mu dochazel dech, proste uz vice nehral.

Dale jsem zkousel nejv. radu Deopferu, nic pro me, velmi lehka klaviatura...vydrzel jsem u ni jen chvilku.
Fatar me zpocatku zaujal, ale pri blizsim zkoumani a zkouseni jsem citil staly malinkaty odpor, jakoby klavesy mely nejake perko pod kazdou klavesou....
Take jsem zkousel doporucovanou Yamahu P-155 a pokud bych mel financni strop 30.000 Kč, tak bych si ji asi i vybral.

marian: Prozradis prosim svou oblibenou klaviaturu?

Pokud ma nekdo jeste dalsi tip, tak budu moc rad, i kdyz me treba nakonec vase oblibena e-klaviatura nebude vyhovovat, rozhodne nechci nic uspechat,.
Diky :wink:

boro

Příspěvek od boro » 22 pro 2009 11:16

ako vravi fova
- neodporucam kupovat iba masterkeyboard s tym, ze budes pouzivat banky z PC.
Tiez som si na zaciatku myslel, ze usetrim, ale nakoniec som si kupil zvukovy modul, lebo uz aj pianoteq zral hodne na ukor inych veci v DAW.
- vela skusat, pocas coho som si vzdy dokazal urobit jasny nazor

Mam doepfer a jeho spracovanie mi pride klvalitnejsie ako NAPRIKLAD pri casio, fatar alebo gem.
Sice nema dostatocny odpor, ale to mi nevadi. Sestra ma GEM a tam je to o hodne blizsie aj ked sa mi na tom hra horsie - nechapem preco.

Moja oblubena klaviatura - korg alebo kawai - oblubena, lebo su hratelne za dobre ceny

fova

Příspěvek od fova » 22 pro 2009 21:04

pianoshrek píše:Take jsem zkousel doporucovanou Yamahu P-155 a pokud bych mel financni strop 30.000 Kč, tak bych si ji asi i vybral.
netusil jsem, ze jsi ochoten do toho vrazit tolik penez, proto jsem doporucoval tu P155. Pokud penize nejsou problem, tak bych se klonil k tomu Kawai, co psal Soundsfine nebo nejvyssim modelum od Rolandu (podle osobnich preferenci).
boro píše:Mam doepfer a jeho spracovanie mi pride klvalitnejsie ako NAPRIKLAD pri casio, fatar alebo gem.
To kazdopadne. Doepfer je postaveny jako tank. Jen ten pocit ze hry mi nesedel.

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 23 pro 2009 02:42

Nevím, zda takové zkoušení je úplně v pořádku. Myslím, že to chce hrát na nástroj minimálně hodinu (i to je málo) a pak zvažovat. Vnímat prsty jak jsou uspokojené, přemýšlet o pocitu ze hry a taky přednesu muziky.
To se podle mě dá například u Thomanna rozhodnout jen velmi obtížně.
Navíc většinu nástrojů tam mají vystaveny ve zcela nevhodné poloze!!! Jsou například mírně nakloněné, nebo na špatném stojanu a to pak jakékoliv hodnocení klaviatury nepadá v úvahu. Velice citlivý je na to právě Kawai. Pokud není na zcela rovné desce (stole), klaviatura prostě nefunguje, nebo se chová jako bláto atd. Když jsem vybíral mezi PH-II a AWA PRO-II, tak po čtrnácti dnech zkoušení jsem RD700GX vracel, přičemž jsem v podstatě odkojený na XV88, RD700SX a myslel jsem, že s RD-čkem budu pokračovat.
U Kawai mě oslovila hloubka i dráha a tichý chod mechaniky i její tuhost, která je jistě největší z nástrojů CP300, Motif XS, RD700GX a nejpodobnější skutečnému klavíru. Kdybych ale nebyl omezený financemi, pak bych sáhl třeba na Yamaha s NW, pro mě to je prostě luxusní klaviatura.

Není to určitě jednoduché vybrat klávesový nástroj, každý má tak trochu jiné preference, jednomu vadí guma v mechanice, druhému vadí smirkový syntetický potah kláves ...
Ale zase tak moc na výběr nemáš, značky které opravdu dokážou udělat skvělé stage-piáno s klavírní mechanikou jsou vlastně jen tři:
Yamaha s GH3 a NW,
Roland s PH-II a PH-III
Kawai s AWA PROII

Víc toho opravdu klavírního není, ostatní firmy hrají bohužel druhou ligu.
Každopádně vývoj klaviatur pro stage-piana a digital-piana za posledních deset let urazil obrovský kus cesty a všechny tři zmiňované firmy dnes nabízejí nástroje, které poskytují úžasný zážitek ze hry.

upman

Příspěvek od upman » 23 pro 2009 15:08

Drive jsem hledal neco obdobneho a muj nazor je:

- domu sem si poridil 185 cm koncertni kridlo Petrof za 130k a patricne upravil akustiku mistnosti, po instalovani obytneho patra muzu konecne hrat s komletne otevrenym kridlem, drive jen do 1/2. Neexistuje nic, co by se vyrovnalo pocitu ze hrani, jak zvukove, tak mechanicky, vsechny radoby simulace porad pokulhavaji, bud mechanicky, nebo zvukove, ovsem hlavne neduhy maji prave v pocitu ze hrani. Takze, pokud chces fakt modulovat tony, hrat si s barvou, blbnout se sustainem, atd. tohle je jedina volba. Podotykam, ze 130k stalo hlavne kvuli zpracovani, bez intarzie by vyslo na o 15k mene. Je tady ale zasadni problem - jak ho nahrat? Hmm, to uz je orisek, obcas pouziji Neumanna, ale spis ho nenahravam, je jenom pro me a moji rodinu, pripadne pro toho, kdo prijde.

- digitalni piano - nikdy jsem nedosahl (a asi ani poradne nechtel) na Yamahu s GH3 mechanikou, to by byla moje volba. Kdyz jsem jeste zvazoval nakup poradneho digitalniho piana, mechanikou me zaujak Roland RD-700GX. Pocit ze hry A+ ovsem zvuk ala Made in USA me odradil. Ovsem za cenu kokem 50ti tisic to byla dlouho moje volba.

- mel jsem GEM pRP-700, za 25k neskutecne digialni piano, na muj vkus sice moc 'techie' ale hralo se na nej paradne. Zde zase zvukove neskutecny zazitek, pomer cena/vykon asi zatim nejlepsi. Mechanika Doepfler myslim.

- ted mam Kurzweil PCX3 a dlouho sem mu nemohl prijit na chut. Nema to nic spolecneho s 'kladivkovou' mechnanikou, ale ani nema mit. Ovsem potom, co jsem se szil, uz nechci nic jineho. Mechanika je rychla, zvuk paradni, muzu hrat jine nastroje, layering, atd.

- dlouho jsem pouzival The Grand2 od Steinberga jako VST. Kdyz se zefektuje, dokaze hrat paradne, navic neni moc narocne na HW. Yvory je na tom sice mnohem lip, ale strasny moloch. Obcas take pouziji banky v GigaStudiu (The Emperor a The White Lady). Posledni dobou uz jsem ale liny poustet.

- co me fakt nadchlo je PianoTeq. Neskutecna variabilita, nizke naroky na HW a pocit z krasnych tonu. Alias, posledni dobou casto hraji Kurzweila jako klaviaturu a PianoTeq jako modul, protoze mi to sedi pekne do mixu. Piana z Kuzweilu hraji taky casto, klasika paradni, jazz bomba, popik hmm, tam mi nesedne.

Alias, abych to shrnul:
- kombinace master + kvalitni kladivkova mechanika neznam
- jak psal SoundFine vyse, divat se po techto mechanikach v digitalnich pianech, cenove je na tom asi lip ten Roland
- neni nad drevo a to jakehokoliv typu

Nastroje jsem zkousel v:

www.rolandee.cz showroom na Praze 5 - vrele doporucuji
www.k-audio.cz - kurzweil, Praha 8
Gem nekde v Hradci Kralove
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

pianoshrek

Příspěvek od pianoshrek » 23 pro 2009 23:30

SoundsFine: Toz u Thomanna jsem nezkousel a kazdy nastroj (korme AvantGrand, na ktery zbylo uz jen asi 10 min.) jsem zkousel minimalne 50 min. Nevhodna poloha tam take nepripadala v uvahu, vse jsem si radne zkontroloval :twisted: U AWA PRO II jsem vadu (samozrejme vada pro me) odhalil az pri velmi jemne hre, kdy klavesy proste "nedopadaly" spravne a mel jsem pocit nejake prekazky, coz byla prave ta guma. Meli vystavene dva ruzne nastroje se stejnou mechanikou, cili chyba nebyla u konkretniho kusu. Kazdopadne to bude spise jen muj problem a nekomu to naprosto vyhovuje. Holt je to opravdu o osobnich preferencich. Jinak jsem take velmi prekvapen vyvojem klaviatur a simulace klaviru, naposledy, od nynejsiho zkouseni, jsem hral na Roland D70, ktery v te dobe stal opravdu mazec!

upman: Diky za dalsi tipy, urcite vyzkousim Kruzweil, byt to tedy neni "kladivkova" mechanika a take GEM, to jsem zatim nikde ani nevidel. Take diky za radu s kridlem, ale jedno uz mam a to stejne velke :wink: (cena byla trochu jinde, jelikoz delali kompletni rekonstrukci na zakazku, vyrazne tezsi vyvazeni, kompletne nova mechanika s brousenym plstenim dle osobniho zkouseni atd......) Ale sousedi ne a ne si zvyknout na hrani v 10 vecer a pozdeji. To je muj hlavni problem :? Vecer nechci pouze cist napr. novou klav. literaturu, ale zahrat si i skladbu s co nejrozmanitejsi dynamikou a kvalitou zvuku. Mozna prave proto me to stale tahne k V-Pianu. Kazdopadne pokud bych nasel (a treba brzy bude model se PHAIII klaviaturou) podobnou klaviaturu, tak bych ji propojil s PianoTeq a na V-Piano muzu zapomenout (jelikoz jejich moznosti jsou velmi podobne). Jak pises, PianoTeq je HW nenarocny a nektere ukazky me opravdu presvedcily. Jinak diky za tip ohledne zkouseni, jeste jsem tyto prodejny nenavstivil, casto je problem vyzkouset nejvyssi modely vcetne V-Piana, ktere jsem videl zatim vzdy jen v Nemecku :roll:

Mimochodem mam jeste otazku, je tady nekdo vylozene vystudovany klavirista (Prazska konzervator + AMU, pripadne ekvivalentni univerzita v zahranici) ?

demsky

Příspěvek od demsky » 24 pro 2009 00:55

pianoshrek píše:Mam velmi tuhy Petrof III (unava mi opravdu nehrozi a cim dele hraju, tim vice jsem ve forme)
http://www.petrof.cz/grand-piano-petrof ... l-iii.html
to si si kupil toto piano co stoji okolo 400 tisic do panelaku? nesranduj :)
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

pianoshrek

Příspěvek od pianoshrek » 24 pro 2009 01:21

demsky: Bydlim v cihlaku a postnuty klavir opravdu nemam.....ten stoji mimochodem mnohem vice nez 400..

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 02 led 2010 00:37

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 led 2010 01:04

testy v muzikuse su predsa zaplatene PR clanky .. z toho si nemozes spravit ziaden nazor ..

upman

Příspěvek od upman » 02 led 2010 20:05

To je teda recenze na hov... : v odstavci zvuk pise, ze je to mizerie a v souhrnu plus/minus to da do plusu - to je presne to zaplacene PR.... Jak rikam, neni nad to si vyzkouset...

Navic, Kawai mi teda nikdy neprirostla k srdci - mam 2 klaviry v Gigastudiu a zadny zazrak, ma to sice koule, ale nema to 'dusi'.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Odpovědět