špičková kladívková mechanika ?

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
DeTee

Re: špičková kladívková mechanika ?

Příspěvek od DeTee » 03 led 2010 18:28

Pytkin píše:testy v muzikuse su predsa zaplatene PR clanky .. z toho si nemozes spravit ziaden nazor ..
Jak jsi na to přišel? Tys do muzikusu psal?
http://www.muzikalsrdce.cz
bandzone.cz/srdce

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 03 led 2010 18:35

DeTee : no ved si tie recenzie staci precitat .. ale musim sa priznat , ze muzikus uz par rokov necitatm .. odoberal som ho od kedy vznikol .. a po co ja viem 10 rokoch som to prestal odoberat , prave kvoli tomuto .. ze recenzie neboli recenzie ale oslavne ody , a casto krat dokonca len prepisane parametre z web stranky ..

DeTee

Příspěvek od DeTee » 03 led 2010 18:47

Omlovám se za OT v tomto jednom z mála kvalitně vedenem tématu a jestliže by to mělo pokračovat tak předem prosím o výmaz těchto přízpěvků.

Hmm, no já tam psal co se mi líbilo i nelíbilo a zaplacené jsem dostal tak jak je do obvyklé, tedy dle počtu znaků v předem dohodnutém rozsahu. Že bych měl dostat více, kdybych jen chválil mi nikdo neřek.
http://www.muzikalsrdce.cz
bandzone.cz/srdce

Ivan.ps

Příspěvek od Ivan.ps » 23 říj 2012 10:08

Zdravím. Má niekto skúsenosti a opotrebovaním klaviatúry Roland PHA III??? Mám Roland RD700nx a už po dvoch mesiacoch používania sa začína zodierať vrchná matná vrstva na bielych kávesoch a klávesy začínajú mať drsný povrch (pocit pri dotyku je, ako keby bola na nich zasušená nejaká špina) a začína mi to dosť vadiť. Čítal som zahraničné fóra a veľa ľúdí má tento problém a dosť by ma zaujímalo aké skúsenosti majú miestni majitelia nástrojov s touto klaviatúrou a ako sa k celému tomuto problému stavia výrobca a slovenský (český) servis....

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 23 říj 2012 15:49

No pane jo, tak to se mi jeste nestalo; bude to vadna serie/material, urcite reklamuj, musi to uznat. Kazdopadne to teda nas.... jeste ze sem do nej nesel.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Ivan.ps

Příspěvek od Ivan.ps » 23 říj 2012 15:55

Pre utvorenie predstavy pridávam dve fotky. Nieje to ale na nich veľmi vidieť. Takto začína vyzerať klaviatúra po 2 mesiacoch používania, cca. 1-2 denne. Nieje to zatiaľ až také vážne, ale čo bude po roku dva???To miesto v kružku je zodraté, nepríjemne drsné na dotyk a povrchová vrstva sa ako keby začala odlupovať.

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... 30fefe112c

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 23 říj 2012 16:03

Tohle mam na jednom akordeonu (1.fotka), casem jsem to vydrel, ovsem nutno dodat, ze to je velice stary Hohner a hraji na nem casto v pekny spine, alias u taboraku cistotu prstu neresim :)

Podle me to je je jasna chyba povrchove upravy, reklamuj.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 říj 2012 16:04

hlavne ak sa to olupuje , tak to musi byt daka vyrobna vada ..

Ivan.ps

Příspěvek od Ivan.ps » 23 říj 2012 16:18

Odlupuje ako odlupuje. Neodlupuje sa to tak, že mi na prstoch zostávajú biele čiastočky, ale tie póry sú dosť hlboké na to, aby to bolo spôsobené iba zodratím, preto predpokladám, že sa to aj odlupuje. A aj keby to bolo iba zodraté, je nemysliteľné, aby sa to dialo po dvoch mesiacoch používania na takomto drahom nástoji.

LLpiano

Příspěvek od LLpiano » 24 říj 2012 23:08

Nevím, jestli to pomůže, ale používám V-Piano intenzivně od roku 2009 a povrch je zcela bez problémů. Tedy také bych reklamoval, jsem zvědav, jak se k tomu postaví.

kiko

Příspěvek od kiko » 25 říj 2012 20:28

judik píše:ahoj ... díval jsi se na mechaniky FATAR ?

Obrázek

Tohle je VMK 188 Plus, dělají i jiné... Ještě se dá koupit i řada SL

a jinak samozřejmě nelze nedoporučit Kurzweil. Např. SP2X

ja mam kurzweil sp4-7 a s mechanikou som spokojny ... velmi prijemna mozem odporucit

Ivan.ps

Příspěvek od Ivan.ps » 26 říj 2012 10:08

LLpiano píše:Nevím, jestli to pomůže, ale používám V-Piano intenzivně od roku 2009 a povrch je zcela bez problémů. Tedy také bych reklamoval, jsem zvědav, jak se k tomu postaví.

Takže vyjadrenie servisu je také, že Roland vie o tomto probléme a vrámci záruky vymení všetky biele klapky za nové, ktoré už vraj tento problém nemajú. Tak som sa dohodol so servisom tak, že nakoľko mám nástroj ešte len vemšmi krátko a opotrebovanie je ešte naozaj iba minimálne, tak zatiaľ budem hrávať na pôvodnej klaviatúre a ak sa to opotrebovanie zhorší, tak si nechám vymeniť biele klapky. Dúfam, že dodržia to, čo sľúbili. Takže nakoniec už môžem kľudne spávať, keď viem, že na nástroji môžem mať novú klaviatúru, kedy budem chcieť :D

Odpovědět