Yamaha MOTIF ES7

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 31 led 2006 10:35

kayko> skoda ze yamaha nespravila nejaky modularny dock station kde by si si narval tieto plugin karty kolko len chces( prehanam, stacilo by ich 16 :) a zapojit to normaln ako rack z moznostou to plne editovat cez nejaky midikontroler.. to by bola parada..

az sa mi zda byt malo ze ten motif ma tych plugin kariet 3x na tie moznosti a na to mnozstvo plugin kariet ktore su...

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 31 led 2006 10:56

Hmm....asi by to pre Yamahu nebolo komercne zaujimave. Taketo mensinove zalezitosti vyrabaju mensie firmy, mozno aj nieco take existuje.

Roland nieco take podobne mal.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 31 led 2006 11:42

Hral sem na motifa ES a zvuky fakt parada, nebyt tak drahy, hned bych do nej sel, akorat potom spis asi so 8-mi ckove rady
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

safa
Profesionál

Re: Yamaha MOTIF ES7

Příspěvek od safa » 31 led 2006 21:20

pavlii píše:Zajímalo by mě, jak se na to tváříte vy, kdo jste si na něj zkoušeli hrát nebo kdo to má doma. Nesháním aktuálně žádný HW synth, ale tenhle se mi líbí, tak zkouším sehnat nějaké "user info" :wink: Díkes!

P.
... kamos si nejakyho MOTIFa koupil v rackovy verzi ... a do tydne byl k mani na eBay ... proste nas to nejak nenadchlo. Pro ten nas ucel to bylo takovy nejaky hluchy ...
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Pulse Man

Re: Yamaha MOTIF ES7

Příspěvek od Pulse Man » 31 led 2006 21:48

Tak to ja se taky pridam. Hral jsem na motif ES.. zvuky ujdou ale nic prevratneho za ty prachy to neni.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 31 led 2006 22:48

mna prave nadchyna ta variabilita cez plugin karty.. fakt by som chcel vediet co by dali take 3 AN karty alebo 3 DX, respektive mixnut AN+DX+VL trebars... z toho musia liezt nadherne zvuky...

dano

Příspěvek od dano » 01 úno 2006 09:39

EXCOM: Ta variabilita tam je, mozes aj vsetky sloty vyplnit jednym Plg, nastroj to neriesi a je mu to jedno... No osobne v tom nevidim vacsi zmysel, bo ty mozes vrstvit zvuky aj inak, ako nakupom napr. 3 AN kariet...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 02 úno 2006 00:50

dano> jo, ale zaujimalo by ma prave co z takehoto cosi moze liezt von, to moze byt zaujimave

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 02 úno 2006 00:55

V kazdom pripade tym rozsiris charakterove moznosti. Prevodniky ostavaju, ale iny typ syntezy urobi svoje + onboard efekty plg kariet.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 02 úno 2006 09:59

mozno by nebolo odveci ujasnit niektorym zucastnenym, ze Motif a Motif ES nie su dva rovnake nastroje.
To Dano) mam dojem, ze ty mas letme skusenosti len so starym Motif-om, takze nie je moc na mieste, ze tu pises o sklamaniach z niecoho, na co si mozno v zivote nesiahol...

MOtifEs je podstatne iny nastroj ako stary Motif uz len zakladnymi vlastnostami (128 hlasov, 175MB Wave ROM, niekolko-nasobne vykonnejsia efektova jednotka, 512MB sample RAM, vymakany AUDIO/MIDI sekvencer s time stretchingom, pitch shiftingom, formantovymi filtrami na upravu vokalov v realnom case, beat slicingom atd.)...
PLG karty maju jednu nevyhodu - nedokyzu vyuzit synth engine host nastroja, takze su svojim sposobom oddelenymi samostatnymi jednotkami s vlastnym editacnym aparatom a FX

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 02 úno 2006 10:07

PLG karty maju jednu nevyhodu - nedokyzu vyuzit synth engine host nastroja, takze su svojim sposobom oddelenymi samostatnymi jednotkami s vlastnym editacnym aparatom a FX
to znamena ze sa nedaju trebars tie 3AN karty ak by tam boli mixovat medzi sebou? trebars ako preset?

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 02 úno 2006 10:21

EXCOM píše:
to znamena ze sa nedaju trebars tie 3AN karty ak by tam boli mixovat medzi sebou? trebars ako preset?

Samozrejme, ze sa daju lubovolne pospajat a vytvorit preset.

A tu spominanu nevyhodu vidim jednoznacne ako vyhodu, kedze PLG karty su koncipovane ako samostatne jednotky, podstatne viac rozsiruju zvukove spektrum a moznosti.
A neviem si moc dobre predstavit ako by mali vyuzivat engine hostitela, okrem efektov, ktore aj tak vyuzivaju. Predsa napr. DX karta by sa tazko programovala editacnym aparatom s romplayeru.

A neviem co maju neprajnici Motifa proti nemu. Podla mna je to vyborny nastroj s velmi kvalitnym zvukom, s dostatocnymi moznostami, s vybornou klaviaturou, s moznostami rozsirenia o dalsie typy syntez............a to sa nevolam DF :-)

dano

Příspěvek od dano » 02 úno 2006 10:27

Poshook píše:To Dano) mam dojem, ze ty mas letme skusenosti len so starym Motif-om, takze nie je moc na mieste, ze tu pises o sklamaniach z niecoho, na co si mozno v zivote nesiahol...
Uznavam, ze som na zaciatku tohto threadu vyjadril nazor, ktory sa tykal "stareho" Motifu (s ktorym mam ale viac, ako letme skusenosti, vybehol na svet ked som prisiel do Music Planet) a naozaj som nevedel, ze medzi nim a ES je taky rozdiel...

Co sa tyka "stareho" Motifu, ked som si ho prvy krat osiahol, som bol nadseny.. No postupne som zistil, ze su to naozaj krasne obalene zvuky, ktore ale dokopy nie su ziadna slava... Samozrejme co sa tyka "chemickych" zvukov, stale je to podla mna bomba, toho sa moja kritika netykala... No a potom som sa zacal stretavat s ludmi, co si "stary" Motif kupili a zrazu ho hromadne predavali (nieco ako EX5)... Tot cele

Co sa tyka Motifu ES, niekedy si ho urcite chcem vyskusat. V pripade, ze je to konecne nieco uzasne, co hra aj v multi rezime dobre, tak vsetko co som povedal o Yamahe s radostou vezmem s5 (nezakladam si na neomylnosti). Len sa obavam, ze velke posranie sa konat nebude... Tot vsio

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 02 úno 2006 11:57

ja sa tesim jedneho dna ako mi bude svietit MOTiF ES 7 na stojane a budem tam mat naladovane 3xAN alebo 3xDX.. no viem si to zivo predstavit co to bude robit.. AN200 je vlastne obalena AN karta kontrolermi a ta ma fantasticky zvuk a nie to medzi sebou riesit este 3x :)

dano> EX5 sa hromadne predavala? ja mam pocit ze ten stroj je na sk viacmenej raritka, nie je tak masovo rozsireny aby sa hromadne predaval z ruky hned ako niekto zistil co je zac, ja si spominam ked sa kupovala moja EX5s tak to bol prvy stroj co dosiel na sk a v zapati dosla dalsia strieborna a jedna modra, ked to bola novinka. a potom dlho nic, distributor vravel ze sa tazko zhana. mozno vyrobili len zopar kusov neviem... mna by aj celkom zaujimalo kolko tu tych strojov je..

EX5 je viacmenej uz tovaren a nie syntak, preto ma aj zaujal ten motif s touto variantou plugin kariet, sak to mam do konca zivota vystarane-kombinacne :)

dano

Příspěvek od dano » 02 úno 2006 12:00

EXCOM píše:dano> EX5 sa hromadne predavala?
myslel som to tak, ze majitelia co tento nastroj vlastnili, sa ho snazili zbavit... sakra ved keby sme sa uz aj tvarili, ze to v multi rezime nehlce co sa da, tak okrem toho to robilo uplne divosiny, ako napriklad "dychanie" a pod...

nechcem tu posobit ako nepriatel yamahy, lebo to nie som... ale staci ak si das v googly vyhladat problemy s EX radou a budes prekvapeny
Naposledy upravil(a) dano dne 02 úno 2006 13:44, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět