Yamaha MOTIF ES7

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Poshook

Příspěvek od Poshook » 02 úno 2006 12:08

dano píše:
Poshook píše:To Dano) mam dojem, ze ty mas letme skusenosti len so starym Motif-om, takze nie je moc na mieste, ze tu pises o sklamaniach z niecoho, na co si mozno v zivote nesiahol...
Uznavam, ze som na zaciatku tohto threadu vyjadril nazor, ktory sa tykal "stareho" Motifu (s ktorym mam ale viac, ako letme skusenosti, vybehol na svet ked som prisiel do Music Planet) a naozaj som nevedel, ze medzi nim a ES je taky rozdiel...

Co sa tyka "stareho" Motifu, ked som si ho prvy krat osiahol, som bol nadseny.. No postupne som zistil, ze su to naozaj krasne obalene zvuky, ktore ale dokopy nie su ziadna slava... Samozrejme co sa tyka "chemickych" zvukov, stale je to podla mna bomba, toho sa moja kritika netykala... No a potom som sa zacal stretavat s ludmi, co si "stary" Motif kupili a zrazu ho hromadne predavali (nieco ako EX5)... Tot cele

Co sa tyka Motifu ES, niekedy si ho urcite chcem vyskusat. V pripade, ze je to konecne nieco uzasne, co hra aj v multi rezime dobre, tak vsetko co som povedal o Yamahe s radostou vezmem s5 (nezakladam si na neomylnosti). Len sa obavam, ze velke posranie sa konat nebude... Tot vsio
ono je to o rozdielnych filozofiach Rolandu a Yamahy. roland ma zvuky podstatne tensie a radoby cistejsie a v multirezime znie prehladnejsie. problem nastane vtedy, ked chces urobit nadupanu skladbicku z troch zvukov (bicie, basa, synth) a zistis, ze to znie ako vykuchana sliepka a nezostava ti nic ine ako vrstvit hrajuce zvuky a platat diery v mixe dalsimi zvukmi, aby to malo tu spravnu stavu. nakoniec sa z toho casto stava ten typicky nasladly "rolandovsky" mix.

s MotifomES ti stacia bicie, basa a nejaky synth (ci piano) a hra to jak svina, nic dalsie ti netreba.
a ak sa cloveku ziada viacero zvukov v multirezime, bude s tym mat viac roboty, to je pravda, ale zo sirokeho zvuku sa s istou davkou namahy da vzdy vycucnut nieco, co bude v mixe sediet, naopak je to mozno tazsie.

co sa tyka toho hromadneho predavania stareho Motifu a EX5. nemyslim, ze to bolo zvukom (EX5 bola si myslim zvukovo aj koncepcne velmi slusna hracka). problem bol v nedotiahnutych tehcnickych zalezitostiach (Motif mal len 62 hlasov co mu robilo velke problemy - zasekavanie, oneskorenia pri prehravani a pod., EX5 nemala nikdy uplne doladeny firmware a jej procesor bol prilis pomaly na to, co vsetko mal zvladat. vysledkom bolo caste mrznutie). suma sumarum, problem bol v spolahlivosti a vykone

dano

Příspěvek od dano » 02 úno 2006 13:50

Poshook S tymito argumentami mozem len suhlasit... Inak koniec koncov asi v dnesnej dobe riesit multi rezim (pokial niekto nehra nazivo len s jedneho nastroja) je asi zbytocne, bo ja som multi rezim odkedy mam PC ani nevyuzil, vsetko taham z roznych zdrojov a po jednotlivych zvukoch... A ked aj multi pouzijem, tak pri konecnom recordingu do audia aj tak idem po stopach, takze sa nema co zhltnut...
A ako hovorim, Motif je na rozne chemicke zvuky, ale aj fender a spol uplna bomba, to som nikdy nespochybnoval...

Este k tomu Rolandu: to co pises je sice pravda, no mas moznost pouzit rozne pumpovace a nadupavace, cim tento nedostatok odstranis... A ak mas napriklad expanznu kartu Bass/drums, tak tam je to dotiahnute viac ako daleko...

EXCOM

MOTIF

Příspěvek od EXCOM » 02 úno 2006 21:37

Naposledy upravil(a) EXCOM dne 02 úno 2006 22:11, celkem upraveno 1 x.

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 02 úno 2006 21:50

Excom, dik.......ja neviem co sa niekomu na ESku nepaci.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 02 úno 2006 21:57

kayko> je BOZIE!!!! :D

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 02 úno 2006 22:08

Hmm, len sa mi zda, ze linky by boli asi lepsie, takto si vytvoril hracie stranky:-)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 02 úno 2006 22:11

tak som to radsej upravil, skoda ze sa tam neda nastavit STOP aby si to clovek pustil a nezacalo sa to hned prehravat

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 úno 2006 23:06

Po zhliadnuti tohto videa uz neostava nic ineho , len si to ist kupit .. typek je fakt dobry ..

Poshook

Příspěvek od Poshook » 03 úno 2006 07:51

Pytkin píše:Po zhliadnuti tohto videa uz neostava nic ineho , len si to ist kupit .. typek je fakt dobry ..
presne tak, casto zabudame, ze nastroj je len 25% vysledku. ostatne je na cloveku...

inak tohto holandana som zazil nazivo na prezentacke vo Viedni v novembri. bol vyborny :) ludia odchadzali z prezentacky uplakani od smiechu

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 03 úno 2006 08:03

toho chlapa fakt žeru, charizma jak hrom! :-) nářez.....

P.

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 07 úno 2006 01:00

No nic, chlapik ma presvedcil................a kupil som.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 07 úno 2006 08:13

KAYKO píše:No nic, chlapik ma presvedcil................a kupil som.
vazne, za kolko?

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 07 úno 2006 09:51

He,he, akció 30 bleskovych :D

Len ste mi zabudli pribalit CDcka a najaky inteligent v sklade to zabalil tak, ze ked som to otvoril, tak na klaviature boli pohadzane vsetky navody a samozrejme ze tri klavesy uz klepocu a navody vypadaju ako keby si s nimi niekto niekolko rokov vypodkladaval nabytok:-)
Rozhodne ten clovek, ktory to balil a chce sa realizovat v sklade, tak ho treba okamzite poslat do velkoskladu zemiakov, alebo hutneho materialu.

Ale syntacik to je fakt bombovy, nech si kazdy hovori co chce, ja nanho nedam dopustit.
A ta Vasa akcia je tiez super.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 07 úno 2006 10:09

kayko> zavist jak hovado, az som nechutny :lol:

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 07 úno 2006 10:26

Excom, dik, rychlo som predal oblicku, babku som predal do klubu gerontofilikov a do zalozne som dal susedov bycikel...........ale nie, bola dobra cena.

Ale tie tri klavesy ma tak stvuuuuuuuuuu, utesujem sa, ze o pol roka si to ani nevsimnem.

Ale je to aj tvoja zasluha, s tou presvedcivou prezentaciou. Thanx

Odpovědět