Yamaha Reface

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od hubert »

Snazim sa ako obchodnik si plasticky vymodelovat toho potencilaneho zakaznika...zatial sa mi to moc nedari. Ale pravda je ze ked pred 11 rokmi prisiel Korg s Mikrokorgom, tak boli reakcie podobne. A oni ten synth vyrabaju dodnes a je to snad najpredavanejsi nastroj od Korgu od cias M1, ak nie vobec najpredavanejsi. Takze asi si treba pockat...

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od a.tom.x »

Jenže microkorg toho nabízí o dost víc, tohle je dost omezené. A hlavně tam ty malé klapky moc nevadí, ale ty varhany a epiano mi hlava moc nebere.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od dendy »

lavender píše:@dendy: yamaha robila mozno 3kulty - cs80, dx7 a fs1r. na tie roky slabota. okrem toho tony hnoja a smogu...
An1X je naprosto super .. seria SW***XG (a zodpovedajuce MU moduly) boli vo svojej dobe naprosta parada (hlavne teda tie zvukovky boli uplne unikatne na tu dobu) ... jedno aj druhe si viem predstavit pouzit aj dnes v hudbe bez mihnutia oka .. jak pisal pytkin - cela CS analogova seria je super nie len 80-tka ..


mne cela tato reface seria pride tak, ze bola navrhovana podla toho co dodal dizajner .. dizajner proste nakreslil - vymodeloval v 3D-cku tie veci .. a oni to proste podla dizajnu spravili, dali tam eln tie ovladacie prvky co tam dal dizajner ... dizajner nedal prepinac pamati na CS, tak to tam nedali... dizajner dal len 1 obalku a 1 lfo.. tak tam dali len to ... aj ked pri VA je to sialeny nezmysel... (btw. to CS je NAOZA VA?? neni to analog??)

proste tu nebol navrh smerom ze engine -> navrh ovladacich elementov -> dizajner dodadizaj splnujuci poziadavky zadania.. tu bol ten proces opacny .. dizajner dostal za ulohu spravit nieco co pekne vyzera -> a podla dizajnu to vyrobili...
hubert píše:Snazim sa ako obchodnik si plasticky vymodelovat toho potencilaneho zakaznika...zatial sa mi to moc nedari. Ale pravda je ze ked pred 11 rokmi prisiel Korg s Mikrokorgom, tak boli reakcie podobne. A oni ten synth vyrabaju dodnes a je to snad najpredavanejsi nastroj od Korgu od cias M1, ak nie vobec najpredavanejsi. Takze asi si treba pockat...
no.. su tam repraciky.. tak mozno to bude aj na baterky .. tak si viem predstavit ze cielova skupina bude tipicky hipster co sa chce kamosom v rawfood restike pri raw kolaciku a tekvicovom latecku pochvalit ze robi elektronicku muziku ... mozno to aj bude na snurke nosit na krku .. aby bolo jasne ze je producent ... :mrgreen:
a.tom.x píše:Tak podle soniclab 348£ za dx ...
uff, uplne odtrhnuta od reality ...


hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od hubert »

atomx: No ono je jedno co Mikrokorg ponuka a co toto nie. Ja som to napisal preto ze mam v zivej pamati tie plky na forach o tom aka je to sprostost a ze Korg zrejme do roka umre a podobne kraviny.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od dendy »

no.. to DX celkom davam palec hore.. sikovne intuitivne ovladanie.. a zvuk to ma paradny .. takze .. tam mozno celkom zaujimava vec ...

klucove budu realne finalne ceny a hlavne v eurach pre nas .. uvidime ...

ako hovori sabiani.. nikde okolo 150-200eur by som to DX na 100% a mozno aj to CS kupil ...

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od Pytkin »

jo 199 eur na pulte , tak by to boli predatelne veci .. ale 2-4x tolko mi pripada nerealne ..

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od dendy »

ale tie repraciky su uplne mimo - cista imidzova vec len :) namiesto nich tam mali dat mod wheel pripadne dalsie 1-2 knoby na daco :)

Uživatelský avatar
Oxyygen
Profesionál
Příspěvky: 3294
Registrován: 06 čer 2002 19:22

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od Oxyygen »

Stejne si rikam, k cemu jsou v dobe notebooku/ipadu tyhle gadgetovy kraviny. Na seriozni praci je to moc jednoduchy, na zivy hrani blba klavesnice, na hracku moc drahy
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od dendy »

to je jednoduche .. stale je kopa ludi ktori rasej ako plugin alebo syntak na ipade chyta do ruky takyto fyzicky syntak s fyzickymi knobmi ... proste pre ten pocit.. hudba nieje matematika, fyzika, exaktne definovatelna veda s univerzalne platnymi definiciami co je lepsise a co horsie .. hudba je o pocite, inspiracii .. o tom ze chytis do ruuky nieco co v tebe vnukne napady, tvorivost ..

Uživatelský avatar
Oxyygen
Profesionál
Příspěvky: 3294
Registrován: 06 čer 2002 19:22

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od Oxyygen »

OK do 200EU to muze na chvilku zabavit,na naky jednoduchy hrani v hipsterskej kapele asi taky.
Podle me takova vec musi rychle omrzet, zvlast v konkurenci pluginu.
Ale ze se da na tom vydelat, potvrzuje Korg
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od demsky »

haha na konci je Roland Kanik, nas slovensky klavesak (mimo ineho v Mango Molas) a zhodou okolnosti kolegyna Eva je jeho zena :)

Uživatelský avatar
ReaktoplazmAR
Příspěvky: 2413
Registrován: 04 srp 2008 14:25

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

podobné reakcie boli aj na AIRA rolandy a nakoniec sa to predáva asi celkom dobre.. myslím že takýchto "toy" syntákov sa predá v dnešnej dobe o dost viac než Kronosov, DSI a pod.
Korg to robí dobre, splna tento trend a zároven sú tie veci zaujímavé.
Na druhú stranu ja teraz predávam DX7s za 200 € a rád by som videl toho čo by si za ten istý dukát radšej vybral tu novu DX..

klingáč
Příspěvky: 495
Registrován: 08 pro 2010 11:36

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od klingáč »

dendy píše:
no.. su tam repraciky.. tak mozno to bude aj na baterky .. tak si viem predstavit ze cielova skupina bude tipicky hipster co sa chce kamosom v rawfood restike pri raw kolaciku a tekvicovom latecku pochvalit ze robi elektronicku muziku ... mozno to aj bude na snurke nosit na krku .. aby bolo jasne ze je producent ... :mrgreen:
Otázne je, či hipster môže yamahu. Zásadná otázka. :mrgreen:
ReaktoplazmAR píše: Na druhú stranu ja teraz predávam DX7s za 200 € a rád by som videl toho čo by si za ten istý dukát radšej vybral tu novu DX..
To si ju fakt radšej nechaj niekde pod posteľou. Ešte sa zíde..

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od dendy »

no za 200 eur by aom si vybral radsej to nove :-) ovladanie mi pride sikovnejsie a to je pri syntaku klucova vec :-)

Odpovědět