Yamaha Reface

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Yamaha Reface

Příspěvek od a.tom.x »

Obrázek

http://createdigitalmusic.com/2015/07/y ... ce-synths/

Tak mě napadá k tomu snad akorát WTF??? ... pořád tak nějak tajně doufám, že to je snad jenom vtip ... uvidíme dnes večer
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od a.tom.x »

Obrázek

- prý 4-OP .... no proč ne (i když nechápu při současných možnostech proč ne víc), ale bude to FM se sinusy nebo to co bylo v DX11/TX81z s různými vlnami?
- 32 pamětí - dost divné, ale jak se zdá tak ten zbytek řady je úplně bez pamětí ...
- celkem zvláštní je ten data entry vlevo od displeje to by mohlo být celkem zajímavé, ale osobně tyhle dotykové nesmysly nemám rád ... 4 knoby by byly fajn
- obrázek toho algoritmu na displeji mi není povědomý ...
- ten překlad z korejštiny je podivný, takže netuším co to je "continuous feedback to the operator variable enables a wide range of sound production" ... každopádně nějká změna ve feedbacku oproti starým DX by nebyla marná


Obrázek

- tohle je vyloženě divné ... hlavně ty chybějící paměti ... to se nebude líbit těm sjížděčům presetů, omluvit to jde u analog věcí jako Odyssey/MS20 ... ale u VAčka ??? ...
- ovládání dost omezené navíc


Obrázek

- tak jako proč ne EP, ale proč s tou pitomou klávesnicí ???
Obrázek

- dtto viz výše

Celkově - pokud to míní jako řadu hraček, jejichž cena bude kolem 100€, tak asi se to dá pochopit. Jinak si úplně neumím vysvětlit ty miniklávesky, žádná modulační kolečka, titěrné reproduktorky, žádné paměti u VA synthu atd. ... tak teď snad už jenom počkat do těch 22:00 a v koutku duše doufat, že to je celé záměrný fór jak přilákat pomocí negativní reklamy pitomce jako jsem já ... a pak tam bude stát nová DX7 a na moderní technologii remake CS80 ...
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Uživatelský avatar
m4x
Příspěvky: 462
Registrován: 12 lis 2009 20:18

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od m4x »

Už chápu ty udivené až rozpačité reakce aktérů promo videa:D

mONOGRAm
Příspěvky: 993
Registrován: 16 úno 2005 16:42

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od mONOGRAm »

a.tom.x: a to na gearslutz niekto kopol "overenu" info o cene 599 dolarov/nastroj 8O)

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od a.tom.x »

... no neblázni za tohle? My jsme to teď drbali s Mikim a shodli jsme se, že je to takovej ten druh zboží co mají v Kauflandu nebo v Lídlu v těch košíkách co se v nich lidi přehrabují se slevovým letákem v ruce ...
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od dendy »

smutne ze firma ako Yamaha skonci s takymto hnojom... a ake kulty kedysi robili...

Uživatelský avatar
m4x
Příspěvky: 462
Registrován: 12 lis 2009 20:18

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od m4x »

"The reface YC, CP, CS and DX mobile mini keyboards (MSRP: $799) will ship in September 2015."
http://www.synthtopia.com/content/2015/ ... keyboards/

Třeba to bude cena za všechny 4 nástroje;) Jen Bůh ví, kdo by to měl kupovat. Ale v 80. letech by to byla pecka:)

Uživatelský avatar
ReaktoplazmAR
Příspěvky: 2413
Registrován: 04 srp 2008 14:25

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

mohli to napratat do jedného nastroja a dat tomu slušnu klaviaturu a sekvencer..

Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5042
Registrován: 24 lis 2005 22:22

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od Amorph »

Kdyby to byly appky na iPad, tak bych to chapal. Samozrejme s desetinovou cenou.

Uživatelský avatar
jusuf
Příspěvky: 389
Registrován: 28 kvě 2009 22:20

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od jusuf »

Náhodou, mne sa tá DX vizuálne páči...
Feedback vraj na každom operátore. Podľa prezentátora feedback tvaruje sinus jedným smerom takmer do pily, druhým smerom do štvorca. Tie ovládače sú 4 touch slidre / +- tlačítka.
Ale v deme si neodpustili DX piana... -)

Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5042
Registrován: 24 lis 2005 22:22

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od Amorph »

No jsem zvedavej, jak se jim to podari zpropagovat a jak se to bude vyvijet. Z ukazek zvukove asi ok, ale pro organy a epiana ta miniklaviatura je opravud wtf? Ok, ma to midi, takze se to da pouzit jako modul, ale proc ze jo, kdyz to samy dostanu ze spousty vst a tohle stejne bude pouzitelny jen s pripojenim na nejakej tablet nebo pocitac, tedy krome nejakyho skicovani napadu a blbnuti, ale proc za tohle zase davat takovy prachy...

Uživatelský avatar
m4x
Příspěvky: 462
Registrován: 12 lis 2009 20:18

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od m4x »

Teď mě napadá, ona i ta DX7 s fullsize klávesnicí je dneska podstatně levnější, nemluvě o 4op keys a modulech. Jsem zvědav, jestli si tyhle nástroje najdou cílovku nebo je to poslední "výdech" Yamahy na poli syntezátorů.

lavender
Příspěvky: 1170
Registrován: 26 pro 2011 18:57

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od lavender »

@dendy: yamaha robila mozno 3kulty - cs80, dx7 a fs1r. na tie roky slabota. okrem toho tony hnoja a smogu...

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od Pytkin »

lavender : neprehanaj .. prakticky cela CS seria je super .. cela DX seria je super .. SY seria je super .. aj MOTIF seria je super (i ked to je zrejme relativne) .. atd atd ..

Ale treba suhlasit , ze cela 800 EUR je rozpacita .. Rozberme ten novy roland .. ten mensi .. za 500 eur .. ci kolko .. to su 4 hentie klavesky v jednom .. To je rozhodne lepsi kauf ..

Ja sa priznam , ze cena 800 EUR mi nesedi .. To je cena ktora je neakceptovatelna trhom .. Neverim , ze v yamahe neriesia konkurencne ceny ..

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od a.tom.x »

Tak podle soniclab 348£ za dx ... 13.000 Kč .... Tedy snaha vetrit se někam k ms20mini, mopho, basstation2, pulse.... Všechny 4 dohromady 52.000 ... No a to jsme na ceně motifa skoro (jetyho urcite).
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Odpovědět