Yamaha Reface

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Uživatelský avatar
m4x
Příspěvky: 462
Registrován: 12 lis 2009 20:18

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od m4x »


Uživatelský avatar
jusuf
Příspěvky: 389
Registrován: 28 kvě 2009 22:20

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od jusuf »

Aha, manuáľe : http://download.yamaha.com/search/produ ... id=2064630

Edit: u DX Algoritmy nepopísané, je ich 12...
Aftertouch ignoruje, o breath controlleri ani nehovoriac...

markuc

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od markuc »

Tak to se fakt museli zbláznit ... kolik let jim na rozdíl od Korga trvalo, než zjistili, že doba se změnila a velké workstations už neletí jako dřív ... a pak vyhoděj tohle ???

mONOGRAm
Příspěvky: 993
Registrován: 16 úno 2005 16:42

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od mONOGRAm »

Dendy: beriem taketo tvrdenia testerov novych masin s rezervou ale vzhladom na to, ze to nebol PR clanok vcelku budi doveru Devine-ovo vyjadrenie 8O)

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od dendy »

tak hlavne devine nieje blbec, on len tak blud z ust nevypusti.. hovoria za neho jeho vysledky.. takze verim ze ak ma v niecom prsty bude to sialene hitek ufo :-)

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od Stardust »

Pořídil jsem si na hraní CS a vlastně hodně pěkná hračka. Dá se s tím udělat leccos, i když zvukově to asi neni o moc lepší než většina VST.

Uživatelský avatar
Hammond
Příspěvky: 1128
Registrován: 05 říj 2010 18:44

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od Hammond »

Ked uz ani zvukovo to nieje nic moc, ako pises, tak co to potom vlastne ponuka? Dobru mechaniku :? ? Dobre ovladanie :? ? A to si za to naozaj vysolil tu ich absurdnu cenu?

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od Stardust »

To jsme si úplně nerozuměli. Zvukově je to vcelku fajn, jen myslím, že technicky vzato to dnes umí lecjaké VST a ta koncepce nástroje je relativně omezená (jen 1 až 2 osc). Co mě baví je to, že mám všechno pod rukou. Je to hodně přehledně řešené a díky vestavěným repro dost mobilní: sednu si na křeslo, hraju, kroutim, hraju. Pustim si na notebooku nějaký backing track nebo vlastní věc a nemusim do pracovny, zapínat mix, zesík, zvukovku, nástroj, etc.

Uživatelský avatar
Hammond
Příspěvky: 1128
Registrován: 05 říj 2010 18:44

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od Hammond »

Však to je všetko fajn... ja len narážam na ten pomer cena/výkon..

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od Stardust »

To je fakt (a je to škoda). Ale poslední dobou se k hraní moc nedostanu, tak mi přišlo fajn mít něco příručního.

Uživatelský avatar
Hammond
Příspěvky: 1128
Registrován: 05 říj 2010 18:44

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od Hammond »

Tomu velmi dobre rozumiem a som na tom podobne :) Ja som si z rovnakeho dovodu kupil akordeon 8)

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od MDudas »

Stardust píše:Zvukově je to vcelku fajn, jen myslím, že technicky vzato to dnes umí lecjaké VST a ta koncepce nástroje je relativně omezená (jen 1 až 2 osc). Co mě baví je to, že mám všechno pod rukou. Je to hodně přehledně řešené a díky vestavěným repro dost mobilní: sednu si na křeslo, hraju, kroutim, hraju. Pustim si na notebooku nějaký backing track nebo vlastní věc a nemusim do pracovny, zapínat mix, zesík, zvukovku, nástroj, etc.
Takze soudruzi od Yamaha trafili okrem ceny v podstate vsetko. A ked sa to nebude predavat, tak aj tu cenu este zmenia... :wink:

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od Stardust »

Asi tak. Záleží, co člověk potřebuje. Microkorg nebo Mininova asi přes editor udělají i komplexnější věci a Microbrute je zase analog. Jenže Yamaha je poly a dost přehledná. Zajímavá konkurence budou ty Butiky od Rolandu. Reface má ale větší a asi i lepší klaviaturu, což je pro mě taky faktor.

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Re: Yamaha Reface

Příspěvek od Stardust »

Velikost je teda akorát pro děcko.
Cutoff.jpg

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Soundmondo

Příspěvek od Stardust »

Kdyby to ještě někoho zajímalo: pořídil jsem si jedině kvůli tomu Iphone 5 (nejstarší, u kterého by to mělo fungovat) a apka funguje bezvadně, posunulo to nástroj úplně jinam (teda zvuk je stejný, ale na zkouškách nemusím štelovat zvuky odznova). Přepínání je okamžité, bez zpoždění.

Odpovědět