posuzovani kvality DAW

Vše o sekvenceru Apple Logic
Ivo
Moderátor

Re: posuzovani kvality DAW

Příspěvek od Ivo » 07 pro 2009 08:15

delay píše: Zajímavý názor od člověka, který neustále řeší obdobné minimální nuance na poli preampů a mikrofonů :lol:
Sorry, musel jsem si rýpnout :wink:
Pokud budeš schopen demonstrovat že rozdíly ve zvuku mezi různými programy jsou "obdobné" jako rozdíly ve zvuku mezi různými mikrofony, preampy apod., bude to hodně objevné :wink: Jinak jestli se jedná o "minimální nuance" nebo ne člověk zjistí jen tehdy až tyto věci sám podrobně vyzkouší :wink:

delay

Příspěvek od delay » 07 pro 2009 08:45

Samozřejmě že nejsem schopen to demonstrovat, pokud jsem něco objevil, tak možná to, že každý DAW trochu jinak mixuje. Tedy trochu jinak muze hrat render např. 6-ti stop z Cubase a jinak stejnych 6 stop mixovanych třeba v FL nebo Logic, Acid atd., jedna stopa by ale měla hrát stejně shodně v každém DAW. Myslím, že důležité je i prostředí toho DAW - GUI (už se to tu někde i psalo), protože má určitej nepřímej vliv na mix a celkovou práci (aspoň já bych nemohl pracovat s jakkoli vypadajícím programem) byť je pravda, že v podstatě všechny dnešní DAW jsou celkem příjemný.

Je asi rozumné se tím zabývat do určité míry a co nejrychleji najít pro sebe vhodný software a ten se pak naučit a držet se ho.

kexik

Příspěvek od kexik » 07 pro 2009 09:45

ja si myslim ze nejake nuance v zvuku jednotlivych DAW su, kedze kazdy okrem ich mixaznej engine pouziva aj interne eq a dalsie veci (trebars nie vsetky daw posielaju pluginam HQ flag pri renderingu!!!), kde uz sa tie algoritmy roznia, a to dost. na druhej strane, vobec to nema zmysel riesit pri vybaveni, ktore nesiaha do uplneho high-endu.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 pro 2009 10:00

delay " ale ivo riesi nuance , ktore maju vacsi vlyv , ako 0,00001 % ..

delay

Příspěvek od delay » 07 pro 2009 10:51

Pytkin píše:delay " ale ivo riesi nuance , ktore maju vacsi vlyv , ako 0,00001 % ..
No, koukám, že sem si pěkně naběhl... já přece chápu, že rozdíl mezi mikrofonem nebo preampem č.1 a č.2 bude hmatatelnější než DAW č1. vs DAW č.2

Přišlo mi jen úsměvné, že Ivo pověstný neustálým testováním kdečeho napíše "Lépe je asi soustředit se na vytváření skvělé hudby..." Nemyslím to zle, a navíc v tomhle směru má Ivo pravdu v tom, že není potřeba moc posuzovat DAW podle zvuku... Ale je sakra důležité vybrat si ten SW podle jinejch parametru... Jinak už bych to neřešil, co jsem napsal, napsal jsem a bylo to opravdu míněno jako přátelský vtípek...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 pro 2009 11:52

delay : jasne .. ja som to pochopil :)

cele by to bolo dobre zhrnut tak, ze DAW svojimi algoritmami ma najmensi vlyv na vysledok .. najvacsi ma muzikant/aranzer a jeho nastroje .. potom pouzita technika na snimanie .. potom dalsie spracovanie .. toto je tych 99,99999% .. a zvysok je ten daw :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 pro 2009 12:08

Pytkin píše:delay : jasne .. ja som to pochopil :)

cele by to bolo dobre zhrnut tak, ze DAW svojimi algoritmami ma najmensi vlyv na vysledok .. najvacsi ma muzikant/aranzer a jeho nastroje .. potom pouzita technika na snimanie .. potom dalsie spracovanie .. toto je tych 99,99999% .. a zvysok je ten daw :)
A nezapomínej taky na typ použité šňůry do elektriky, to prý dělá taky obrovské rozdíly ve zvuku a jsou k dostání speciální šňůry, které zvuk velmi vylepší :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 pro 2009 12:43

Ivo : Bol som na jesen s Kaykom na vystave HI END 2009 .. VIDEL SOM TAM TIE KABLE !!! :)

matucha

Příspěvek od matucha » 07 pro 2009 13:30

Ja nevim... ableton podle me bude hrat jako vsechno ostatni... Nuendo, Cubase, Logic. Rozdil je podle me jenom v tom, ze to ma nejaky vestaveny procesy, ktery proste lidi pouzivaj (eq, kompresi...) no a pak to dava tem softum nejakou nalepku. Abletonisti podle me casto pouzivaj abletonacky eq atd. Me se moc nelibily, stejne jako nesnasim ten jejich timestretch (pokud neni pouzitej nejak zajimave samo). Lidi co maj logic, tak taky pouzivaj vnitrni veci, ale ty sou zase naopak podareny. Cubase/Nuendo - tam je to bida, ale pride mi, ze vsichni steinbergisti puzivaj vyhradne 3rd party procesy. S protools zkusenost nemam.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 pro 2009 13:38

Je jasné, že pokud člověk použije nějaké lokální pluginy, tak pak už není co srovnávat ...

kexik

Příspěvek od kexik » 07 pro 2009 17:58

Ivo píše:Je jasné, že pokud člověk použije nějaké lokální pluginy, tak pak už není co srovnávat ...
ja si prave ale myslim ze ti zelenaci, ktori tuto otazku radi rozpitvavaju, prave tie interne veci pouzivaju. a tym vznikne podobny hoax

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 pro 2009 18:20

kexik: presne tak.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 07 pro 2009 18:51

To jsem taky drive resil jaky DAW ma lepci kvalitu zvuk... a nikam to nevedlo, tedy vedlo to tak, ze jsem zacal delat v jednom DAW, najednou mi neco prelitlo prez hlavu a zacal sem mit pocit, ze to hraje hur nez v tom jinym DAW, tak jsem zacal delat v jinym DAW a zase mi prelitlo neco prez hlavu a takhle furt dokola... no totalni blazen... 8)
obcas se mi to stava jeste ted :D

jak uz se zde uvedlo zasadni je GUI a moznosti funkce DAW... pokud vyhovuje neni co resit

Cyril

Příspěvek od Cyril » 07 pro 2009 20:33

No a uplne zasadni je stabilita... k cemu mi je treba fajnova EnergyXT2, kdyz kazdou chvili pada a obcas pak ani ten soubor uz nejde otevrit... na hovno
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 07 pro 2009 21:16

myslim si že pokud se bavime o hudbe, tak jsou tyhle veci podradny.

hlavni je vznikly prozitek a ten pro vetsinu smrtelniku tezko ovlivni nejaky odlisny michaci algoritmus :roll:
Obrázek
live free or die!

Odpovědět