Hromadná akce EZONE na nákup mikrofonů značky EZONE z Číny

Mikrofony a předzesilovače
Zamčeno
Martin

Hromadná akce EZONE na nákup mikrofonů značky EZONE z Číny

Příspěvek od Martin » 21 bře 2007 19:04

Čím dál častěji se při nahrávání setkávám s klienty, kteří si na nahrávání přinesou nějaké čínské kopie a upřednostňují je před tím co jim nabízím.
(Akg 1000, 3000, Rode NTK, Shure KSM, Oktava319 )

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Je dost neuvěřitelné jak levné tyhle mikráky jsou . ( mezi 3.000 až 5.000)

Mám vyzkoušené , že kvality originálu nedosahují , ale bohužel kvalitu levných mikrofonů AKG, Rode, Shure překonávají spolehlivě.

Těžké říct, jak se k tomu postavit ?
Zda koupit čínu za 5 nebo za 15 značkový, který ani kvality číny nedosahuje :(
Naposledy upravil(a) Martin dne 24 bře 2007 00:42, celkem upraveno 2 x.

macceba

Příspěvek od macceba » 21 bře 2007 20:12

Ahojky, jak se řeší vedle v threadu, malí šíkovní čínstí mužici se v tom kopírování stále zlepšují, to je fakt, takže asi dost šlapaj některým zavedeným firmám, kteří ale své levné modely taky dělají v číně. :lol:
Jinak jestli si můžu tipnout, tak ten prostřední obrázek by moh bejt nějaký Cascade mikrofon, který nemají mezi všema těma číňanama zas tak špatnou pověst. viz: http://www.proaudioreview.com/october04 ... _V55.shtml
Jinak, že je to lepší než Akg3000 mě ani nepřekvapuje, protože to byl jeden z nejhorších zážitků, které jsem měl možnost slyšet u nás ve studiu. :(
Naposledy upravil(a) macceba dne 22 bře 2007 07:02, celkem upraveno 1 x.

fova

Příspěvek od fova » 21 bře 2007 22:05

Me docela sokovaly ceny tech lepsich Thomannovych T-Bones a jeden cas jsem mel nutkani, neco od nich zkusit. Zvlast ta kopie AKG C12 (T-bone SCT 800) vypada nadherne. Nakonec jsem ale potreboval penize dat do neceho jineho. Jestli mam spravne informace, tak tyhle T-Bone mikrofony jsou vlastne stara rada mikrofonu SE Electronics.

http://www.thomann.de/gb/the_tbone_sct800_tube_mic.htm

http://www.thomann.de/gb/the_tbone_sct2000.htm

http://www.thomann.de/gb/the_tbone_sct7 ... krofon.htm

http://www.thomann.de/gb/the_tbone_sc11 ... krofon.htm

Dale jsou tu produkty firem SE Electronics, Karma Audio a MXL, ktere si troufam prohlasit za to lepsi z cinske provinience.

matucha

Příspěvek od matucha » 22 bře 2007 01:37

ale kde si vzal, ze sct800 je kopie C12? kdybych to vzal ciste na tvar "kose" tak je to uplne mimo (a to akusticky neni vubec nepodstatny).

fova

Příspěvek od fova » 22 bře 2007 02:25

Mas pravdu, nevyjadril jsem se presne.
Spis bych mel napsat, ze SCT800 je inspirovana designem C12.
OK?

Pro ty, kteri C12 neznaji, zde je nova verze C12VR:
http://www.thomann.de/gb/akg_c12vr.htm

a zde stara C12:
http://www.proaudioeurope.com/london/vi ... g/c12.html

macceba

Příspěvek od macceba » 22 bře 2007 07:26

Martine, a to ti tam choděj přímo s těmito majky?? Ty dolní dva páskáče mi nepřipomínají nějaké konkrétní věci, spíš maj jen retro vintage design.
Jinak chápu, pokud jseš už na úrovni komerčního studia, pak takové situace mohou trochu poznamenat tvojí pověst(konkurenceschopnost), pokud je bežné, že klienti si nosí etashity, které pořád hrajou líp než tvůj arzenál. Ale myslel jsem, že máš pár U87-ček, a tím pádem si můžeš vesele pískat :-)
Fova: Jasně, stejně jako mezi číňanama jsou slušné kousky, šity, etašity megaetešity......., tak i mezi highendem nejsou jen a jen ti báječní chlapci s klikou, jejíž jediným cílem je pomáhat všem muzikantům, skoro bez výdělku z lásky k hudbě s tím nejlepším a jedinečným "Vibe" jak říká Syncro. Jak s říká, takový jest zelený strom života. Ale jestli jsou to zrovna tyhle co píšeš.....ta Karma je dost nová firma, SE to jo, MXL uvidím, čekám na tu V69m, tak potom se ukáže.

Martin

Příspěvek od Martin » 22 bře 2007 10:19

macceba : jen si rýpni ty pražský burane :)

Tyto etashity nosí většinou klienti , kteří chtějí nahrávat klasické věci.
většinou jsou to páni od 35 nahoru , kteří uvěří , že si koupili kopii zvukem přesahující originál , a tak už jsem měl v ruce x různých neumannů.

Smutné je , že když nahraji jejich nástroj jejich mikrofonem a po té ho nahraji U87 ( tu mám bohužel pouze jedu a nikdy jsem nepsal , že mám pár maccebo !) Klient je přesvědčen, že jeho čína za 3.756,- korun s více výškama a větší boulí na basech je zvukově best of.

A tak většinou musím snímat oběma mikrofony , aby zákazník při finálním mixu pochopil , že jeho čína je ve finále nepoužitelná. A současně slyšel , že cena 2000Eur za U87 je opravdu odpovídající .

macceba

Příspěvek od macceba » 22 bře 2007 10:52

Ale myslel jsem, že máš pár U87-ček
tak to jsem myslel špatně, :oops: :oops: :)

Jinak můj příspěvěk platil pro teoretickou situaci, že donesené mikrofony znějí líp než tvoje levné modely, což pokud je to pravidlem, prostě může býti pro tvoje studio problém.
Mám vyzkoušené , že kvality originálu nedosahují , ale bohužel kvalitu levných mikrofonů AKG, Rode, Shure překonávají spolehlivě.
A proto ta věta o U87. Pokud je to míněno tak, že klienti si myslí, že mají super mikrofony ale bohužel si to jen myslí, tak je to jinak než jsem pochopil já, a dej mi vědět, já všechno smažu, neb jsem mluvil o koze a ty o voze. :wink:

Martin

Příspěvek od Martin » 22 bře 2007 12:13

To je dost různé.

Jsou klienti , kteří vidí značku na mikrofonu AKG , Shure , Neumann , zeptají se na cenu mikráku jen tak ze zajímavosti (nebo se vůbec neptají)... uslyší 30 nebo 70 tisíc a jsou spokojeni.
Jejich výkon je na takové úrovni , že není potřeba stříhat a opravovat a jejich projev by zněl výborně i na C1000.

Pak jsou klienti "šťouralové" , kteří mají načteno hafl ptákovin a polemizují nad tím, zda vzdálenost a úhel právě pro konkrétní typ je v pořádku atd. Většinou si přinesou nějakého číňana jako bonus a vymýšlejí kraviny co by se dalo kdyby ...
Jejich výkon a připravenost na nahrávaní je však skoro nedostatečná , muzikální projev ubohý , každá fráze se musí opakovat několikrát .
Avšak zvkukaři ... to by mohli být znamenití - jen kdyby měli desetinu rozpočtu , hned by věděli by co koupit a kvalita jejich studia by byla znamenitá.
Ale díky těmto "umělcům - šťouralům" poznávám nové no-name značky mikrofonů.
Jejich cena je většinou okolo 4tisíc Kč a některé se zvukem blíží k mikrofonům za 15-20 tisíc.
Je nutné také říct , že mnohé číny jsou zcela nepoužitelné pro jakoukoliv aplikaci !!!

Také se mi nestalo , že by kterýkoliv mikrofon ve finále překonal U87.

kexik

Příspěvek od kexik » 22 bře 2007 12:25

martin: keby si spravil strucne vymenovanie lacniakov, ktore stoja za zmienku, hodne zelenacov na fore by ti bolo neskonale vdacnych... dik

Shodan

Příspěvek od Shodan » 22 bře 2007 12:27

kexik: právě jsem chtěl napsat to samý :wink: Takže se připojuju.
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

Poshook

Příspěvek od Poshook » 22 bře 2007 16:24

cakame...

dj-bobr2

Příspěvek od dj-bobr2 » 22 bře 2007 17:15

Mě třeba hodně překvapil SoundKing EH002. Stojí 700Kč a subjektivně je srovnatelný s SM58. Koupíme jich asi pár do sboru a pak poreferuju...

fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 22 bře 2007 19:21

> dj bobr - a objektivně? :-)

kexik

Příspěvek od kexik » 22 bře 2007 19:30

objektivne v nom neni oddelovacie trafo, neznasa fantom a shockmount je daleko menej odolny voci dotykovemu hluku... ale za tie prachy je to fajn mikrofon, urcite

Zamčeno