Na jaký mikrofon nám to SuperVlastík nahrává své nové CD ?

Mikrofony a předzesilovače
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 zář 2006 01:03

fantozzi píše:ať nahrává na co chce, mě zajímá výsledek ;-)

Jinak, ať se fotí u čeho chce, mě se ten mikrák na pohled docela líbí, stejně jako musím přiznat, že to sekne i Vlastovi :-)

Myslím, že fanynkám a 99,9% lidí, včetně mě, je srdečně jedno u čeho se fotil :-)
Ono to spolu do jisté malé míry souvisí (na co se nahrává a výsledek).
Ale možná je to fotka nesouvisející s vlastním nahráváním.
Myslel jsem, že pointou tohoto fora je povídání o mikrofonech, nahrávacích technikách, spíše než fan club zpěváků. Tam je asi opravdu nezajímá na co se nahrává, spíš jak mu to sluší ...
Tak jo :wink:

Až bude někde fotka - "XY se usilovně připravuje na Le Mans" a bude přitom nastupovat do Fabie, fanynky si toho asi taky nevšimnou.

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 29 zář 2006 02:45

taky si myslim, ze mikrofon ke kterymu se tak nezne tuli maji v atelieru jako fajn rekvizitu ... pochybuju ze by na nej i nahravali.

Ostatne tuhle jsem videl fotku renomovaneho zahranicniho umelce simulujici autenticke nahravani zpevu ve studiu a bylo videt do oblyceje jak zpevakovi tak i logu NEUMANN ... coz se s nahravanim jaksi neslucuje (leda by to byla osma nebo koule coz u ty TLM103 jaxi nejde)
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Jerry Forester

Příspěvek od Jerry Forester » 29 zář 2006 07:08

Hrabeme se v tom jak panic v dámským přirození a ve skutečnosti jde o hovno.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 zář 2006 07:28

Jerry Forester píše:Hrabeme se v tom jak panic v dámským přirození a ve skutečnosti jde o hovno.
Tak jo. Myslel jsem, že otázka na jaký mikrofon nahrává své album vítěz české superstar je v rámci tohoto specializovaného fóra zajímavá a v souladu s jeho zaměřením. Takže raději zpět k bohatým a obsažným tématům jako "pravdivé příběhy ze života" anebo "hodnosti účastníků fóra" :)

Jerry Forester

Příspěvek od Jerry Forester » 29 zář 2006 09:30

ivo,ty diskuse jsou některý fakt dost pitomý,ale víš já pamatuju techniku kolem muziky ještě v plenkách a v podstatě všechno co je v současné době k dispozici je jak jiného světa.Dřív se říkávalo že solového kytaristu dělá z 90% technika,my jsme si mysleli že je to jediný co nám brání k světovosti,dnes to máme a svět před nama na zadek nepadá.Nemyslím si prostě už že technika je 90% celkové kvality,ale podstaně míň.

matucha

Příspěvek od matucha » 29 zář 2006 10:18

proboha jen ne dalsi "muzika vs technika" diskuze

biscuit

Příspěvek od biscuit » 29 zář 2006 10:21

chtel bych mit vase problemy :roll:

kexik

Příspěvek od kexik » 29 zář 2006 10:23

presunte to dakto na smetisko... tato tema nie je a nikdy nebude o mikrofonoch a predzosilovacoch

onehalph

Příspěvek od onehalph » 29 zář 2006 12:53

hlavne mi slo o to "a priori" odsuzovani/zesmesnovani znacek/neznacek - kdyz treba Audio Technika AT2020 dostala (myslim v SOS) oznaceni Mic of the year ... a jak uz tady bylo zmineno - vetsinu (podle me 99,9 %) lidi vubec nezajima, na co se co nahravalo ... a navic - je dulezity hlavne obsah ... howg :-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 zář 2006 13:49

onehalph píše:hlavne mi slo o to "a priori" odsuzovani/zesmesnovani znacek/neznacek - kdyz treba Audio Technika AT2020 dostala (myslim v SOS) oznaceni Mic of the year ... a jak uz tady bylo zmineno - vetsinu (podle me 99,9 %) lidi vubec nezajima, na co se co nahravalo ... a navic - je dulezity hlavne obsah ... howg :-)
Za prvé jsem myslel že jsme (viz forum) právě ta menšina a za druhé výsledek s tím dost souvisí a slyšet to je at vědomě nebo podvědomě. Vokál zazpívaný třeba na U47 nebo C12 do Neve preampu a špičkového AD zní PODSTATNĚ jinak než na AT (který je jistě fajn pro běžné účely), mackie preampu a převodníků MAudio.
A že to slyšet opravdu je - na to si stačí poslechnout standardní zahraniční pop nahrávky a některé české ...

Ale taky howgh - je mi to samozřejmě jedno ... Je jen docela zábavné vidět, že speciálně na tomto fóru at se řekne cokoliv (čistě v pohodě jako nezávazný příležitostný chat), hned se místo normálního popovídání většinou seběhne spousta pozlobených, výstražných a káravých hlasů všeho druhu ... od dámského přirození až po "je to o hovně" (at už je to o mikrofonech nebo o čemkoliv jiném)
Jinde to funguje prostě jinak a v pohodě ...
I tahle poznámka jistě něco vyvolá, ale je to prostě můj dojem ...
A když už to nejde jinak - tak se pěkně opřeme i do zasvěceného hodnocení osobnosti a nepěkných osobních vlastností samotného přispěvatele ...
Ale jo, všude je nějaký ten folklór

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 29 zář 2006 14:04

safa píše:Ostatne tuhle jsem videl fotku renomovaneho zahranicniho umelce simulujici autenticke nahravani zpevu ve studiu a bylo videt do oblyceje jak zpevakovi tak i logu NEUMANN ... coz se s nahravanim jaksi neslucuje (leda by to byla osma nebo koule coz u ty TLM103 jaxi nejde)
Tohle jsem nejak nepochopil, proc se neslucuje Neumann s nahravanim zpevu?

kexik

Příspěvek od kexik » 29 zář 2006 14:13

amorph: pac u neumannov je ta znacka na snimacej strane, cize by ju mal mat pred xichtom, ale to je jedno
at2020 je inak pekne hnusny mikrofon

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 29 zář 2006 14:14

aha, tak to je videt, ze na zvukarsky vtipy jsem jeste maly pivo:)

kexik

Příspěvek od kexik » 29 zář 2006 14:20

amorph: no, nie je to pravidlo... niekedy je znacka vyrobcu z opaku a z lica je znacka kardioidy. proste si len nemal v ruke neumann. ja tiez nie .)

onehalph

Příspěvek od onehalph » 29 zář 2006 14:32

Ivo: mozna by stalo za to, udelat si tady anketu pouzivaneho gearu, abyste videl, ze uzivatelu m-audia tady bude prevaha :-)

Odpovědět