PEAVEY Bass Max VS. Tech21 SunsAmp (Preamp VS. DiBox)

Mikrofony a předzesilovače
delay

PEAVEY Bass Max VS. Tech21 SunsAmp (Preamp VS. DiBox)

Příspěvek od delay » 13 dub 2007 09:22

Nutně a rychle potřebuju koupit kvalitní předzesilovač nebo dibox na basu. Vím, že se to tady několikrát řešilo, ale já mám prakticky vybrané dva kandidáty, akorát potřebuji poradit, co by pro mě bylo uužitečnější...
A) Peavey Bass Max (Preamp)
O tomle výrobku není na google moc zmínek...

INFO:
single rack space, 2 kanály,crossover, lampa 12AX7 / solid state
bass preamp, 7p.graph.EQ + 3p.pasiv.EQ + efect.loop
RECENZE:
http://reviews.harmony-central.com/revi ... reamp/10/1
a
http://www.bgra.net/2004/review.php?id=17&type=preamp
PICTURE:
http://guitargeek.com/gearview/386/

B) Tech 21 SunsAmp Driver DI (dibox)

INFO:
http://www.tech21nyc.com/bassdriver.html
RECENZE:
http://www.harmony-central.com/Effects/ ... DI-01.html

:?:
Nedokážu se rozhodnout, co mám vzít. :x A taky jsem vlastně zase zapomněl jakej je rozdíl mezi preampem a diboxem. Potřebuji to jak na nahrávání, tak na live hraní. Jako výrazné +plus preampu PEAVEY vidím množství nastavení a SS/tube možnosti, -minus je, že je to rack a tedy nemobilní. Tech 21 má skvělé ohlasy (Peavey taky), ale má malinko strach z digitální simulace lampy a příliš "moderního" zvuku. Velké +plus je mobilita a -minus asi množství nastavení. Cena je taky důležitá, ale nerozhoduje. Levnější je secound hand Peavey.

Tak%u17ee jsem v%u11bnoval 5 minut sesmolení tohodle topicu s tím, %u17ee se t%u159eba dozvím n%u11bco, co mi pom%u16f%u17ee p%u159i výb%u11bru. :roll:
Naposledy upravil(a) delay dne 13 dub 2007 09:41, celkem upraveno 5 x.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 13 dub 2007 09:25

Ja bych veril Tech21, neni to digitalni, ale analogova simulace a dle ohlasu fakt hodne zdarila.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

delay

Příspěvek od delay » 13 dub 2007 09:27

Cyril píše:Ja bych veril Tech21, neni to digitalni, ale analogova simulace a dle ohlasu fakt hodne zdarila.
Jak může být simulace lampy analogová? Myslel jsem, že tam je digitální obvod sakra... Ikdyž..

delay

Příspěvek od delay » 13 dub 2007 09:31

The footswitch activates the Tube Amplifier Emulation circuitry (FET Hybrid-based).
Tak je to asi nějakej analogovej obvod (?)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 13 dub 2007 09:50

Emulace lampy bude vzdycky lepsi jak lampa to da prece rozum :)))

Nee ted, ale vazne....

Ber tu vec s lampou, myslim ze pro zvuk basy udela lampa presne to co je zadouci, kraaaasne kulate hutne plne basy. A jeste to hreje :)

U tranzistorovych a emulacnich nesmyslu mi zni basa porad jako takovy ostry laciny chrchlak.

tankista

Příspěvek od tankista » 13 dub 2007 09:56

Najdi si diskuzi o bass distortionech, tam se SansAmp resil, pac slouzi i pro tyto ucely... Nakonec jsem se rozhodl pro nej, mam tedy s nim primou zkusenost, pac jsem majitelem te programovatelne verze... Ale bohuzel ti nemohu podat s rovnani s tim Peave, pac ho neznam. Posledni dobou doma testuju SansAmp oproti Ampeg SVX softu a jak se tu v jinych diskuzich resilo nahravani basy pres dibox a take kvalita Amplitube 2, rikal jsem si, ze bych rad zalozil nakou diskuzi s ukazkama nahranych patrtu basy pres ruzny udelatka, jako Line 6 basspodXT, diboxy, IK multimedia Ampeg, mikrofonem z dobryho apara atd... Az najdu cas, urcite to udelam a naky ukazky sem hodim...

Jinak k SansAmpu: je to ciste analogova signalni cesta (proto jsem se pro nej rozhod namisto Line 6, pac nezastarava a ma lepsi odezvu na dynamiku). Digitalni je pouze ukladani tech 3 presetu, ktery clovek muze prepinat noznimi spinaci. Moznosti nastaveni je mene, ale zvuk je skvelej. Jinak kazde drobne pohnuti potaku dela ohromne zmeny ve zvuku, takze bacha, zas tak malo nastaveni to nema, daj se na tom delat nejruznejsi psi kusy. Slouzi to jako dibox na zivem hrani (nemusis tahat aparo, nevadi-li ti hra pres univerzalni odposlech, mas vsude ten svuj zvuk, zvukari te budou milovat :-), jako preamp doma do kompu, kdyz nemuzes tavit aparo (nahravam pres nej vse, libi se mi vic nez vsechny dostupne software simulace apar, navic at na nem nakroutis, co chces hraje to, u softu udelas taky dobry zvuky, A NE ZE NE, ale jenom v nekterejch nastavenich...), jako simulace lampoveho distortionu, a jako ulozeni 3 presetu nastaveni apara, ktere muzes nohou prepinat behem hrani...

Je to dobre promyslena masina, co se tyce zvuku i ovladani a fakt jsem si ji oblibil. Vice uz ti reknou jen ukazky, tak mej trpelivost, casem ti je hodim

tankista

Příspěvek od tankista » 13 dub 2007 10:06

Jinak simulace lampy na SansAmpu vs. realna Lampa: nemohu srovnavat s velkymi vytavenymi lampovymi apary. Hral jsem dlouhy roky jen pres velkej transistorovej Ampeg, kterej jsem mel v uzivani... Ale zkousel jsem v Aleximu ten distortion od EBS se skutecnou lampou a je fakt, ze byl pekne zivej a lepsi nez vsechny opstatni distortiony, co tam meli, ale SansAmp je imho jeste papezstejsi nez papez (nekdo by rekl samozrejme umelejsi), ja nejsem takovy purista a jde mi o to, zda se mi zvuk libi, neni to jako z lampy, je to konkretnejsi a min rozplizly, ja to preferuju... Jak rikam, musi se to slyset, jde o osobni predstavu zvuku, nekomu se libit nemusi, kazdy mame taky jiny nastroj a hrajeme jinou hudbu atd...

delay

Příspěvek od delay » 13 dub 2007 10:11

Tankista: Tak ten čas já právě nemám :-). Ale ty máš asi tohle ne: http://www.tech21nyc.com/triac.html, ikdyž střeva budou asi u všech stejný. Podobná je i cena.
O to zkreslení mi nejde, určitě to není plnohodnotný zkreslení, jak jsem četl, ale to mi moc nevadí.

Tak já jsem fakt v ři*i. Si koupím oboje ne? Ach jo.
Možná v rámci otestování by byl lepší ten Peavey, pač to tady není běžně k sehnání (už je to starší výrobek). Takže bych vyzkoušel a popřípadě prodal...

tankista

Příspěvek od tankista » 13 dub 2007 10:18

Jako ten SansAmp PMBD jsem v cechach taky nikde nesehnal, objednal jsem si ho nakonec u Thomanna

Co se tyce zkresleni, vetsi uz dosahnez jen 2ma distortionama za sebou :-) Ja to kupoval pro mou industrialni partu a zatim si nikdo z kapely nestezoval, resp. vsichni spis valili voci, kdyz jsem to zapnul :-)))

tankista

Příspěvek od tankista » 13 dub 2007 10:20

Jo mam presne, to... Koupil jsem to nakonec z mnoha memu uchu lahodicich distortionu kvuli tomu, ze tim za podobne prachy zabiju vice much jednou ranou (preamp, dibox a simulace apara se mi taky hodil) a nakonec jsem byl rad, ze jsem to udelal, pac ten distortion je jen tresnicka na dortu, sokovalo me, co z toho leze i na nezkreslene nastaveni

delay

Příspěvek od delay » 13 dub 2007 10:25

tankista: To zkreslení je třeba jiný u Driver DI je než u tvýho Programmable Bass Driver DI, ikdyž je to nepravděpodobný... V čechách má Tech21 v nabídce jeden e-shop, ale je to takový zmatený (a nevim jestli zrovna všechny typy):

http://www.baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=2047
www.musikzone.cz

tankista

Příspěvek od tankista » 13 dub 2007 10:31

Cece, ted koukam, ze to cos dal za odkaz, neni to co mam, je to desne podobna krabice, tak jsem si nevsim... TAdy je spravny odkaz: http://www.tech21nyc.com/bassdriver_p.html

Co vim, a co pisou v manualu, tak vnitrni signalova cesta je zcela identicka s puvodni neprogramovatelnou verzi...

kexik

Příspěvek od kexik » 13 dub 2007 10:35

delay píše:The footswitch activates the Tube Amplifier Emulation circuitry (FET Hybrid-based).
Tak je to asi nějakej analogovej obvod (?)
ta "simulacia" lampy je zalozena na FET tranzistoroch, ktore maju podobne impedancne vlastnosti ako lampy, takze vstupne obvody ide slusne napodobnit, co sa prejavi pri cistom zvuku... ale skreslenie urcite nie, skreslenie lampy stavia na jej VA charakteristike a ta je uplne ina ako pri FETe...

delay

Příspěvek od delay » 13 dub 2007 10:36

Toho odkazu jsem si vědom. Sory. Ale koukal jsem na správnej.
---
Myslíš, že by jsi našel taky nějakej nedostatek, něco, co ti vadí, a co postrádáš?

tankista

Příspěvek od tankista » 13 dub 2007 10:46

Jo, jeden mam. Skoda, ze tam nedali 2. bypass vystup, kterej byl na ty prvni neprogramovatelny verzi... Kdyz nahravam, rad bych mel i cistej signal, kdybych ten zvuk netrefil a chtel ho pak menit pri mixazi... Slo by to asi resit nakym rozbocovacem pred Sansampem, ale je to dalsi srani, skoda, ze to tam nedali. A taky tam mohli dat sluchatkovy vystup a bylo by to dokonaly...

Odpovědět