Test preampů ISA One vs. MPA Gold

Mikrofony a předzesilovače

<t>Která z ukázek by vám vyhovovala více "1. nebo 2."?</t>

-1. se mi zda lepsi celkove
13
54%
-2. se mi zda lepsi celkove
2
8%
-1. ale jen hlas
4
17%
-2. ale jen hlas
0
Žádná hlasování
-tenhle test je uplne irelevantni
5
21%

Celkem hlasů: 24

delay

Test preampů ISA One vs. MPA Gold

Příspěvek od delay » 16 lis 2009 20:01

Ahoj, rád bych znal vaše názory na zvuk přiložených ukázek... Posuzujte jednotlivé instrumenty.

V každé ukázce je:
a) nylonka - L (mikrofon RODE K2)
b) hlas - C (mikrofon RODE K2) + sE pop screen
c) elekrická kytara - R (linka Hi-Z)
Je to vše "splácané" dohromady, ale myslím že při soustředěném poslechu to pro posouzení uplně stačí.
Oba preampy byly nastaveny shodně (impendance, no HPF), výrazný rozdíl je hlavně v přenosu hlásek P, B...
Jinak se jedná samozřejmě o uplně suchý zvuk - s laděním "čehokoliv" sem si starosti nedělal :mrgreen: .

Typy preampů z obligátních důvodů prozradím poději.
Díky za poslech a názory.

DO YOU LIKE THE SOUND OF PREMAP? (1)
1.mp3
(1.61 MiB) Staženo 48 x
DO YOU LIKE THE SOUND OF PREMAP? (2)
2.mp3
(1.61 MiB) Staženo 37 x
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Odhalení:
Strana 3
Naposledy upravil(a) delay dne 21 dub 2011 11:30, celkem upraveno 11 x.

Wohma

Re: Test prempů (XXX) vs (XXX) - typy prozradím později

Příspěvek od Wohma » 16 lis 2009 20:53

Me teda dost rusi ty kytary, maji podle me hrozny zvuk v obou ukazkach... Hlas se mi vic libil v 1ce, prijde mi plnejsi, ale nevim, jestli to neni tim, ze je to jinej tejk. Osobne teda nevim, jestli to ma velkou vypovidaci hodnotu :?

c9000

Příspěvek od c9000 » 16 lis 2009 21:06

mě líbit víc 2jka.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 16 lis 2009 21:09

c9000 píše:mě líbit víc 2jka.
Tam se me libi o trochu vic jen ty kytary, zpev mi prijde sussi...

Mimochodem dobrej text... vlastni tvorba? :D

delay

Příspěvek od delay » 16 lis 2009 21:09

Tak jasný, ta nylonka má rozbytou kobylku (drnčí - a to se mi líbí) a elektrika je do lajny (to zní vždycky debilně), nemám po ruce nic lepšího... ale snad se podle toho dá něco zhodnotit. :idea: Nedávám to sem jako hodnotnej TEST pro uživatele ezone, jde prostě jen o selekci prempu... (osobní potřeba).
:arrow: (jeden si nechám a jeden musí pryč).
Naposledy upravil(a) delay dne 16 lis 2009 21:49, celkem upraveno 1 x.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 16 lis 2009 21:21

mne sa paci viac ukazka cislo 1
kludne si to mohol dat do ankety ;)

delay

Příspěvek od delay » 16 lis 2009 21:23

EXCOM píše:kludne si to mohol dat do ankety ;)
Sakra, to mě nenapadlo :)... zkusim to tam jeste narvat.

delay

Příspěvek od delay » 16 lis 2009 21:28

A je to.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 16 lis 2009 21:39

Taky se mi libi vic jednicka, hlas je plnejsi a trochu vic se mi libej sykavky (ale to muze byt rozdilnym zpevem). Na kytarach nic zasadniho neslysim (btw tohle rozhodnuti je z doby pred tvym mailem ;)

delay

Příspěvek od delay » 16 lis 2009 21:46

Kermitak píše:Taky se mi libi vic jednicka, hlas je plnejsi a trochu vic se mi libej sykavky (ale to muze byt rozdilnym zpevem). Na kytarach nic zasadniho neslysim (btw tohle rozhodnuti je z doby pred tvym mailem ;)
Tak tak... Na kytarach je celkova barva mene patrna, skoro vubec. Pokud bych se k tomu mel vyjadrit, tak pocit z "jedna" je u mě takovej, ze verneji prenasi zdroj zvuku a je kazdopadne transparentni a ma takovej lepsi prostor, "dvojka" zase barvi hodne a i to muze byt plus, tady v tom pripade je zvuk nepatrne tenci a zatehlejsi ve vyskach...

Az odhalim typy, tak bude i zrejmejsi proc to tak je...

Vey

Příspěvek od Vey » 16 lis 2009 21:57

Hlasuju pro jednicku. Celkove se mi zda, ze zni lip a jak uz tu padlo .. je trosku plnejsi.

nunu

Příspěvek od nunu » 16 lis 2009 23:25

jedna...

jackies

Příspěvek od jackies » 17 lis 2009 01:38

A není to ve finále v tomto případě a pro tvé použití a využití úplně jedno který ?
Třeba vezmeš jiný mikrofon, nástroj, aparát a z "přednosti" se stane opak.
Následné nasypání na stopu při mixu 100kg EQ a compresoru asi ....

Já bych nechal ten levnější 8)
Mimo tvůj malý, neopodstatněný, osobní pocit radosti a spokojenosti (který se stejně nedostaví) na tom lidem ( posluchačům ) nezáleží, nezajímá je to, nedokáží to rozeznat a ani se o to nepokouší.
Zajímá je v drtivé většině obsah a nějaké zvukové nuance, které slyšíš jen ty a to ještě při přímém porovnávání !, neřeší a ani je to nenapadne řešit.
Tím nemyslím několik "audio-akademiků" kteří by se MOHLI náhodou vyskytnout na "trhu", pro který tu muziku plánuješ dělat a děláš.
Ti si ale umí najít cokoliv a kdykoliv o čem by mohli diskutovat.
Pro zavděčení takovým pár machýrkům, aby byli spokojení a možná tě poplácali po zádech to snad neděláš probůh ?

Netroufám si vyřknout co je "lepší", a pro koho "lepší" a který je "věrnější".

delay

Příspěvek od delay » 17 lis 2009 03:07

jackies:
Za odměnu ti napíši pohádku na dobré ráno...

Bylo nebylo...
Byl jednou jeden bojovník a ten si řekl "Není meč jako meč, ikdyž oba sekaj hlavy stejně". Ano, daw se většinou neptá jaký meč to hlavu usekl, prostě čumí na hlavu, která je buď hůř, anebo líp sejmutá a pak se eventuelně zeptaj kdo jí usekl. Bojovník má většinou rád vyváženej meč a je s ním duchovně spjatý a pokud dospěje k závěru, že ostří není řádně vybalancováno a byť jen trošičku kazí úder, začne přemýšlet o jiném, zatímco svůj stávající raději přenechá nadějnému neofytovi, který z něho bude mít patřičný užitek. Kromě toho, slyšel báje o mečích Uprda Nýfa, Óudia univerzálního, SoPLa či Toho od Velké Řeky, jehož jméno se nesmí vyslovavat. Nejvíce však zatoužil po meči mladého kovářské učedníka, který vykoval Jeden meč podle normy ISO a nazval ho Pokus Ritě. Rita byla vnučkou Uprda Nýfa a dědeček se svolil učedníkovi s mečem pomoci a tak se ten kousek docela povedl. Na soutěži "Mladý kovář" jej mistr G'Art Funkel dokonce označil za nejlepší dílo ve své kategorii a dostal cenu Gold.

PS: Bystrý čtenář již jistě odhalí, že jména preampů z testu byla prozrazena... :mrgreen:
Naposledy upravil(a) delay dne 21 dub 2011 11:39, celkem upraveno 1 x.

c9000

Příspěvek od c9000 » 17 lis 2009 09:27

delay píše:jackies:
Za odměnu ti napíši pohádku na dobré ráno...

Bylo nebylo...
Byl jednou jeden bojovník a ten si řekl "Není meč jako meč, ikdyž oba sekaj hlavy stejně". Ano, daw se většinou neptá jaký meč to hlavu usekl, prostě čumí na hlavu, která je buď hůř, anebo líp sejmutá a pak se eventuelně zeptaj kdo jí usekl. Bojovník má většinou rád vyváženej meč a je s ním duchovně spjatý a pokud dospěje k závěru, že ostří není řádně vybalancováno a byť jen trošičku kazí úder, začne přemýšlet o jiném, zatímco svůj stávající raději přenechá nadějnému neofytovi, který z něho bude mít patřičný užitek. Kromě toho, slyšel báje o mečích Uprda Nýfa, Óudia univerzálního, SoPLa či Toho od Velké Řeky, jehož jméno se nesmí vyslovavat. Nejvíce však zatoužil po meči mladého kovářské učedníka, který vykoval Jeden meč podle normy ISO a nazval ho Pokus Ritě. Rita byla vnučkou Uprda Nýfa a dědeček se svolil učedníkovi s mečem pomoci a tak se ten kousek docela povedl. Na soutěži "Mladý kovář" jej mistr G'Art Funkel dokonce označil za nejlepší dílo ve své kategorii a dostal cenu Gold.

PS: Bystrý čtenář již jistě odhalí, že jména mečů z testu byla prozrazena... :mrgreen:
Téda to muselo dát práci, taková pohádka se jen tak nevidí, smekám klobouk a poklekám!
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Odpovědět