Mixpult so vstavanou zvukovkou versus externa zvukovka

Analogové a digitální mixy pro studio i živé hraní
delay

Re: Mixpult so vstavanou zvukovkou versus externa zvukovka

Příspěvek od delay » 26 říj 2011 11:51

Co to je Rock, KRK Rockit?

Hammond

Příspěvek od Hammond » 26 říj 2011 12:17

jeany_: Hloubka, stereoobraz, detaily... to vsetko je fajn, ale ak ti duni miestnost, klamu monitory a pod. tak dobry prevodnik vela nezachrani. "Domacimi podmienkami" som myslel vsetko ostatne; od akustiky az po cely zvukovy retazec. Ak ma nejaky budget, tak by som radsej cenovy rozdiel venoval na akusticke upravy miestnosti a kvalitativne vyvazeny zvysok retazca.

jeany_jeany_jeany

Příspěvek od jeany_jeany_jeany » 26 říj 2011 14:40

Delay: sorry moc zkratkovitě napsané, jsou to Unity Audio The Rock
Hammond: ale jo vpodstatě souhlas, proto taky píšu, že kvalita zbývajícího řetězce by měla být na podobné úrovni. I když... s akustikou jsem momentálně hodně na štýru (rozuměj žádné akustické úpravy místnosti) a přesto ten rozdíl tam byl a dost markantní...

delay

Příspěvek od delay » 26 říj 2011 14:55

Jeany: Jo tyhle, no ty sou super, kde a za kolik jsi je nabral? Ty mam dany v hledacku jako upgrade az prijde cas...

djbircoff@gmail.com

Příspěvek od djbircoff@gmail.com » 26 říj 2011 15:01

Pani treba si poriadne precitat moje prispevky......pisal som ze mam zhotovene bassove pasce a v stadiu vyroby su prenosne paravany ktore pojdu na steny za monitory, po stranach monitorov z lava aj z prava a taktiez na stenu oproti monitorom(teda priestor kde sa nachadza okno,a taktiez jeden pravanik spravim na oblast dveri a na zaver vocal booth.Takze akustika miestnosti bude myslim si ze viac ako okey.....blizsie info ohladom miestnosti najdete tu
zvuk/akustika-v-malom-domacom-nahravacom-studiu-t15755.html
Som si isty ze zvukova kvalita Lavry AD 10 a DAV BG1u by sa pozitivne prejavila...neviem vsak ci by to malo cenu vzhladom nato ze odposluchy su krk vxt 8...dost otazna zalezitost...avska saffire 56 taktiez nebude zla zalezitost.
Naposledy upravil(a) djbircoff@gmail.com dne 26 říj 2011 15:35, celkem upraveno 1 x.

djbircoff@gmail.com

Příspěvek od djbircoff@gmail.com » 26 říj 2011 15:05

Unity Audio The Rock vyzeraju naozaj vyborne konstrukcne a dizajnovo pripominaju Acoustic energy......precital som zopar infos a uzivatelskych recenzii na Unity Audio The Rock a ludia su s nimi velmi spokojny ale je pravda ze vacsinou su krmene drahsimi zvukovkami ako ja planujem.

djbircoff@gmail.com

Příspěvek od djbircoff@gmail.com » 27 říj 2011 04:09

Takze priatelia okruh kariet som zuzil na dve najpravdepodobnejse moznosti.
1.Focusrite Saffire 56
2.RME

Zaujimali by ma vase vedomosti,nazory pripadne skusenosti v oblasti rozdieloch vo zvuku pri:
RME FIREFACE 800
RME FIREFACE UFX
.....ide skor len o rozdiely vo vybavenosti? alebo je to vyrazny rozdiel aj v kvalite zvuku,preampoch atd.
Momentalne pracujem na macbook pro ako som uz viac krat napisal v blizkej dobe prejdem na Imac 27 ktory ma firewire 800 port rovnako ako moj macbook pro.Rychlost firewire portu je na na Fireface 400 polovicna oproti Fireface 800 pripadne Fireface Ufx alebo sa oznacenie tychto kariet tyka len vyhradne poctom mikrofonnych preampov? Mam v tom trosku zmatok....:-D
Kazdopadne som si vsimol na obrazkoch RME FIREFACE 800 ze ma moznost pripojenia pomocou rozhrania Firewire 400 aj 800.
Avsak RME FIREFACE UFX ma ako sa zda na zadnom paneli len Firewire 400, naviac ma usb ktore je pre mna nepodstatne kedze mam macbook.Rad by som samozrejme vyuzil co najrychlejsie rozhranie v pripade ze by som sa pre RME rozhodol.....vysostne najdolezitejsia je zvukova kvalita a kvalita preampov.

Odpovědět