Acoustic Energy AE22

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Fractal

Acoustic Energy AE22

Příspěvek od Fractal » 18 bře 2010 22:03

Tak se mi doma rozehrávají vysněné monitory. Po vééelikém rozhodování a hromadě spekulací jsem se rozhod pro tyto NS10-like britské bedny. Jsou moc pěkně vyvedené, těžké (těžší, než leckterý větší monitor). Hrajou více dospod než NS10, ale časem asi bude subáč třeba. Charakter zvuku je velice přirozený, dřevní a detailní, žádné chemické barvení výšek, placatění a slévání zvuku jako u levných monitorů. Sranda je, že se přestaly vyrábět a téměř všechny obchody už jsou out of stock, takže s trochou nadsázky se dá říci, že mám jeden z posledních prodávajících se kusů v Evropě :)

Celkem rychle jsem si na ně zvykl, ale výsledek práce s nimi bude průkazný až na nich něco namíchám a nazvučím. Mají poměrně nezvykle široký, až 3D stereo obraz. Nemají bass reflex, což se mi líbí! Doporučil mi je jeden kamarád-inženýr z britské SAE. Po tom co jsem pročet různé přízpěvky na Gearslutz a spol. s.r.o. jsem je (po strastiplné a nervy-vkýblu cestě) konečně dostal do studijka.

Okamžitě jsem mohl porovnat pouze s monitory Tapco S8, neříkám hned že tapco mají děsné výšky a hrajou jak z prdele, ale tak dvě strašně rozdílné bedny jsem už dlouho neslyšel.

Fractal

Re: Acoustic Energy AE22

Příspěvek od Fractal » 27 bře 2010 17:49

porovnání jejich velikosti s tapco S8
Obrázek

Fractal

Příspěvek od Fractal » 26 kvě 2010 11:44

mensi oprava: psal jsem, ze uz se nevyrabi, byla tam jen pauza ve vyrobe, jsou zpet na trhu

bylo tezke si na ne zvyknout po tak nabasovanych bednach jako tapco s8, acoustic energy jsou ve vsech ohledech mnohem presnejsi, radost michat, zda se mi ze ale maji trosku vice stredu, nez bych potreboval, porad zvazuju koupi sobwooferu, protoze pro tanecni hudbu, dnb, dubstep je treba vetsi basova odezva, ale pravda taky je, ze sem se jim jeste nemel cas poradne venovat, tak uvidim

podepisuju se pod to, ze uspesne michani a zvuceni na bednach je z velke casti o zvyku na jejich charakter

http://www.acoustic-pro-energy.co.uk/pr ... eaker.aspv

http://www.soundonsound.com/sos/may08/a ... gyae22.htm

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 26 kvě 2010 15:34

a kolik te ta sranda stala?.)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 26 kvě 2010 15:51

gratz, rad bych si je poslechl, mam pro min znamy veci slabost.

designove se mi nelibi.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 26 kvě 2010 18:26

MonkeyFighter: plusminus na nase petadvacet
Juanita: designove urco plus v mych ocich

trosku me stve, ze je nikdo u nas nezna :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 26 kvě 2010 18:28

mne sa designovo dost pacia.. dost nestandardne tvary 8)

c9000

Příspěvek od c9000 » 27 kvě 2010 10:56

EXCOM píše:mne sa designovo dost pacia.. dost nestandardne tvary 8)
No fuj :wink: . Dost poutovej design řekl bych.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 24 led 2011 20:45

No a Fractal, ako si spokojny s AE22? Mas nejake konkretnejsie postrehy a skusenosti?

Fractal

Příspěvek od Fractal » 24 led 2011 23:21

zatim nejlepsi bedny co jsem mel moznost slyset... srovnaval jsem od Adamu, pres Hummely, Mackie, Tapca atd... proste mi absolutne na mix stop a upravu vyhovuji, jsou strasne silne, nejdou zastavit rukou, magnet je uzasny, rychle a basak je v pomeru k vyskaci vyborne sladen, nejsou ani trochu rovne (podobne jako yamahy) takze pro mastering asi nic moc, uzavrena ozvucnice, maji je vsude mozne tady v anglii... AE delaji jedny z nejlepsich hi.fi soustav, od domacich kin az po 7.1 poslechove systemy na orchestr... nevim no, proti gustu

Poshook

Příspěvek od Poshook » 24 led 2011 23:36

Fractal píše:zatim nejlepsi bedny co jsem mel moznost slyset... srovnaval jsem od Adamu, pres Hummely, Mackie, Tapca atd... proste mi absolutne na mix stop a upravu vyhovuji, jsou strasne silne, nejdou zastavit rukou, magnet je uzasny, rychle a basak je v pomeru k vyskaci vyborne sladen, nejsou ani trochu rovne (podobne jako yamahy) takze pro mastering asi nic moc, uzavrena ozvucnice, maji je vsude mozne tady v anglii... AE delaji jedny z nejlepsich hi.fi soustav, od domacich kin az po 7.1 poslechove systemy na orchestr... nevim no, proti gustu

no, rovne sice frekvencne nie su, ale presné zvukovo hej a to je asi podstata veci.
mas ich samostatne alebo s nejkym SUB-om?

Fractal

Příspěvek od Fractal » 25 led 2011 01:40

samostatne, pak mam na kontrolu k+h100O, male jednopasmove bednicky za 2eura, dal nejake JVC z 80 let.. no a sluchatka ruzneho razeni (PANASONIC, AKG, NOKIA, noname)

subac nemam ani nechci, ty aecka hrajou do 24Hz (samozrejme ze ne presne, ale to ani subac), nemam zase tak velke studio, bavil jsem se s ruznyma Audio Enginerama a rikali ze subac samozrejme ve vetsich mistnostech muze fungovat, ale spise je to na obtiz, navic mono a mame dve usi ze

Fractal

Příspěvek od Fractal » 25 led 2011 01:42

Je to o zvyku, nekecam ze sem se na tech AE ucil pul roku, fakt ne... nakonec mi sly i mixy na tapcach, ale az potom co jsem je dal PRESNE tam kde mely byt ve vztahu k moji hlave a nastavil PRESNE tak jak mely byt ve vztahu k mistnosti... nakonec sem jim ucpal woofer, protoze blil bahno a tak :roll:

strasne se mi libi i ESI, ADAM, KRK, Dynaudia i velke Genelecy nejsou zle, je to fakt o zvyku, lidi tu jeste propagujou ME-Gethain, coz je super technologie s minimalni odchylkou fazovou (vsecko jde z jednoho bodu) jinak slysels TESLA studio monitors? at uz ty americke, nebo ceske jsou perfektni (IMHO :!: )

Poshook

Příspěvek od Poshook » 25 led 2011 11:58

subac a mono neni problem. to, co hra na sube, by malo byt v mixe uz len mono. okrem toho sa subbasove frekvencie siria takym sposobom, ze nemas sancu zistit stereo lokalizaciu - proste hraju vsade.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 25 led 2011 12:01

Poshook píše:subac a mono neni problem. to, co hra na sube, by malo byt v mixe uz len mono. okrem toho sa subbasove frekvencie siria takym sposobom, ze nemas sancu zistit stereo lokalizaciu - proste hraju vsade.
nesouhlasim... mame dve usi, ale jako na kazdem sprochu...

Odpovědět