APS AEON - Skvele hrajici "No-Name" bedny

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět

<t>Koupili byste si neznackove dobre monitory ?</t>

Ano
35
66%
Ne
18
34%

Celkem hlasů: 53

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 09 bře 2008 15:56

Pytkin: ja je zkousel, ty mi nesedej, mam radsi jasnejsi zvuk.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 bře 2008 16:47

Kermitak : jasne .. ja len ze tu mame genelec 1032 s kovovymi vyskami a po 2och hodinach pocuvania na nich uz nerozoznam vobec nic ..

Micro

Příspěvek od Micro » 10 bře 2009 22:18

Chlapci kdo prosim psal o tom, že Adamovský Ska mají v ampech TDAčka??? Já měl za to, že používají BaO IcePower digitální moduly...? nebo někde jsem viděl jejich vnitřek a tam byly.
JInak k těm AEONum ty Seasí výškáče moc dobře znám jako takové samotné a ten hadrovej je pouzitelnejsi. A ten kovovej ve skutecnosti neni titan ale slitina Al a Mg.
Zvlastni je, ze nepouzivaji modely s Ferruflidem a pritom je dělí na 1500Hz což je dost pod jejich limitem, kde se ještě drží rozumného zkreslení. Budou prostě tak jako tak patlat.
Basák je upravený CA22RNY s tím že nemá lakovanou membránu a dostal stínění, a tím jeho custom úpravy taky končí... JInak stěží vhodný do 2p. ale s menším handicapem, proč ne. Díky tomu že mu vzali ten nátěr tak nebude na středech tak tupej. Ale ani tak to asi nebude žádná velká sláva. Nechci to nikoho rejt, neslyšel jsem je ale jako fanda do hifi jsem slyšel beden s takovejma reprákama hodně a můžu si dovolit tvrdit jak hrají.
TDAčko v tom ampu se mi taky moc nelíbí, mohli se kluci snažit trošku víc. :)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 10 bře 2009 22:57

Micro píše: neslyšel jsem je ale jako fanda do hifi jsem slyšel beden s takovejma reprákama hodně a můžu si dovolit tvrdit jak hrají.
To si dovolit tvrdit muzes, ale soucasne to o tobe neco rika. Tvuj prispevek je jedna z nejvetsich perel ktery jsem tu za hodne dlouhou dobu cet, gratuluju :c) nevim cim to je ale drtiva vetsina "hifistu" je uplne stejna svejma podobnejma verdiktama o vecech ktery ani nemeli v ruce. Pak to vypada ze asi musej "poslouchat" na necem s vesmirnou technologii kdyz jsou takhle za jakoby katy : )

Micro

Příspěvek od Micro » 10 bře 2009 23:16

Co k tomu napsat já jsem omezenec v tom že jsem ty bedny neslyšel a netvrdím že je to průser, jen jsem poukázal na to že jsou provedné kompromisně nic víc.
A taky jsem narozdíl o tebe měl ty repra všechny v ruce a znám jejich klady a zápory moc a moc dobře. Že se musí posuzovat bedna jako taková samozřejmě uznávám, ale ve výsledku bedna jako taková i se sebe lepší zesilovačem nedokáže eliminovat nectnosti daných měničů.

Ale gratuluji tobě protože jsi ze mě úspěšně udělal trotla, kterej vlastně o ničem nic neví a jen blbá kecá.
Možná máš hezké studio a tak nějak něco slyšíš, ale až opravdu budeš něco vědět o této problematice a budeš stát u zrodu nějakých repro, tak pak mě teprve napadej s tím, že jsem perla atd.
Myslíš si že co hifista to blb, oni dejme tomu neumí dělat hudbu, nemají studia ale většina slyší líp než by sis myslel a vedle jejich aparatur si nějaké studiové ptačí budky nemůžou ani stoupnout.

kexik

Příspěvek od kexik » 10 bře 2009 23:26

Micro píše:Chlapci kdo prosim psal o tom, že Adamovský Ska mají v ampech TDAčka??? Já měl za to, že používají BaO IcePower digitální moduly...? nebo někde jsem viděl jejich vnitřek a tam byly.
JInak k těm AEONum ty Seasí výškáče moc dobře znám jako takové samotné a ten hadrovej je pouzitelnejsi. A ten kovovej ve skutecnosti neni titan ale slitina Al a Mg.
Zvlastni je, ze nepouzivaji modely s Ferruflidem a pritom je dělí na 1500Hz což je dost pod jejich limitem, kde se ještě drží rozumného zkreslení. Budou prostě tak jako tak patlat.
Basák je upravený CA22RNY s tím že nemá lakovanou membránu a dostal stínění, a tím jeho custom úpravy taky končí... JInak stěží vhodný do 2p. ale s menším handicapem, proč ne. Díky tomu že mu vzali ten nátěr tak nebude na středech tak tupej. Ale ani tak to asi nebude žádná velká sláva. Nechci to nikoho rejt, neslyšel jsem je ale jako fanda do hifi jsem slyšel beden s takovejma reprákama hodně a můžu si dovolit tvrdit jak hrají.
TDAčko v tom ampu se mi taky moc nelíbí, mohli se kluci snažit trošku víc. :)
http://www.music-store.cz/testy2.asp?ID=1500
psal ale neodfotil

Micro

Příspěvek od Micro » 10 bře 2009 23:38

Hmm tak to je pro mě zklamání, protože toto je dost drahý model a jsou v něm TDAčka a v levnější modelu jsem viděl IcePower.
S1 ku jsem narozdil od APS Aeon slyšel a nebylo to tak špatné. K pc by se mi šikly nestát takovej ranec.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 10 bře 2009 23:44

Micro píše: Možná máš hezké studio a tak nějak něco slyšíš, ale až opravdu budeš něco vědět o této problematice a budeš stát u zrodu nějakých repro, tak pak mě teprve napadej s tím, že jsem perla atd.
To co clovek slysi FAKT nesouvisi s tim, jestli je vyucenej lakyrnik, nebo ma doktorat z elektrotechniky a zkonstruoval 50 reprobeden ;)
BTW vzdycky me rozesmeje predstava hifistu, kteri resi sestavy za miliony, na kterych pak pousteji veci, ktere jini michaji na tech jak ty rikas "budkach" ;)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 10 bře 2009 23:48

Micro píše:Co k tomu napsat já jsem omezenec v tom že jsem ty bedny neslyšel a netvrdím že je to průser, jen jsem poukázal na to že jsou provedné kompromisně nic víc.
Ta bedna za ty penize hraje opravdu moc dobre. Kompromisni jsou urcite pokud je hodnotis s jinejma nekompromisnima bednama, ktery ale uz stoji vic nez tech 40. V APS odvedli opravdu moc dobrou praci a nabizej moc dobrej zvuk za penize ktery za AEONy chtej.

Ale gratuluji tobě protože jsi ze mě úspěšně udělal trotla, kterej vlastně o ničem nic neví a jen blbá kecá.
To nebyl muj zamer, ale vem v potaz s cim jsi sem vlitnul - ta bedna stoji 40 ne 400 : ) Verim ze ses fajn chlapek, verim ze tem vecem rozumis a mas je rad. Ja mam bedny taky moc rad, ale me u bedny zajima predevsim to jestli dobre hraje a nabizi za danej peniz kterej za ni firmy chtej dobrou sluzbu ve sve tride - a to ve sve tride je potreba zduraznit.

K hifistum jsem trosku zaujatej v tom se priznam, moje minus. Ale je to prave to co me primelo zareagovat na to co pises, protoze hifisti nonstop srovnavaj veci ktery jsou konzumni s vecma ktery jsou za mnohonasobne vetsi penize a tim padem jsou to pak neoduvodneny argumenty. Kdyz tak uved priklad v rovnocenejch bednach ktery za tyhle penize nemaj kompromis, pak to bude fer hra.

Kermitak píše:
BTW vzdycky me rozesmeje predstava hifistu, kteri resi sestavy za miliony, na kterych pak pousteji veci, ktere jini michaji na tech jak ty rikas "budkach" ;)
to je presny :D
Naposledy upravil(a) ECSON WALDES dne 10 bře 2009 23:53, celkem upraveno 1 x.

Micro

Příspěvek od Micro » 10 bře 2009 23:52

Málo toho co leze ven jen kvalitně udělaná hudba, málo co se dá opravdu poslouchat když jde o to. Najdou se samozřejmě špičkové nahrávky...
Je pravda že jsem nebral potaz cenu a ta je velice příznivá na to, jak bedna jako celek vypadá. Určitě to zvukově bude dobré, samotnému se mi líbí a jak. Jestli budou někdy v Brně někde k poslechu tak neváhám ani minutu a jedu poslechnout. Taky by se někde mohly objevit Eventy Opal.
Jak jsem napsal když přihlédnu k ceně tak je pravda, že moje kecy o kompromisech jsou zcestné... Jen jsem si musel trošku rejpnout když jsem to viděl.
peace

matucha

Příspěvek od matucha » 11 bře 2009 00:15

No tak me pride, ze kdyz znas jak hrajou jednotlivy dily skladacky, vis jak je bedna velka, tak nejakou predstavu o zvuku mit budes... ale nic, cim by se dalo argumentovat.

Mas pravdu, ze spousta veci nehraje pekne. Ale jsou taci, co ciste na NS10 michaj svetoznamy veci a jsou v oboru fakt dobry. Takze to je taky relativni.

No a kazdej slysi jinak a ma jiny naroky, ohledne APS/ADAM to mame treba s ecsonem co tak mam pocit uplne presne naopak (me moc APS nechutnaly, jemu zase nesedi ADAM). A co to ma za vypovidajici hodnotu? Nijakou, proti mixum, ktery na nich udelal nemam vyhrad.

A prijde mi zajimavy, ze na jedny strane mluvis o ptacich budkach a pak rikas, ze 50k za bedny je hodne (pro tebe).

Nic nemyslim jako urazku a jako nic osobniho... ciste reaguju na to, co tu je napsany.

Micro

Příspěvek od Micro » 11 bře 2009 00:20

Pockej pockej, kdo tvrdil ze mam ty studiovky jako svůj hlavni aparat? :) jej ne to fakt ne. O studiovky jsem se zacal zajimat jen proto, že jsem řešil jak nějak rozumně ozvučit PC. A šedá komerce mě moc neoslovovala. A líbilo se mi řešeni all in one. Žádné kabely, zesilovače bokem a nevím kdesi cosi. Ted to zastávají Fostexy Pm2 MkII názory nechám na vás. Poslouchat když sjíždím net, nebo něco vytvářím se to dá. I tak by se mi APSka např líbily nepochybně víc. Takže tak se věci mají.

nunu

Příspěvek od nunu » 11 bře 2009 08:07

BTW vzdycky me rozesmeje predstava hifistu, kteri resi sestavy za miliony, na kterych pak pousteji veci, ktere jini michaji na tech jak ty rikas "budkach"

A mne zase pak rozesmeje jak prskaji siru okolo sebe co za prase tak zk.ndilo ten zvukl -))) Bohuzel jen do te chvile, nez se to zacne dotykam mne osobne, to pak prskam taky. Neni nic horsiho nez fajn pohodova muzika kdyz hraje tak, ze se to neda poslouchat a neda se u toho vydrzet...

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 11 bře 2009 11:44

Aeony jsou za tu ceny jediny bedny ktery hrajou jako velka bedna..
mne se libily moc jen jsem si nebyl na nich jisty basama ale to bylo mistnosti...
takze nakonec jsem skoncil s K+H O300
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

syncro

Re: APS AEON - Skvele hrajici "No-Name" bedny

Příspěvek od syncro » 30 dub 2010 11:50

Tak díky panu Šafaříkovi jsem si také mohl vyzkoušet AEON Titandome u mě doma. Hledám nějaký druhý poslech ke svým BM6A a tohle byl jeden z kandidátů. Moc se mi líbily výšky, jsou jasnější než z Dynaudií, což přináší pocitově víc detailu. Líbilo se mi stereo, které méně než u Dynaudií záviselo na umístění a ani když byly bedny docela daleko od sebe, nevznikala mezi nimi díra. Co mě ale odradilo od koupě je, že se mi nepodařilo v mé režii na nich vyladit bas. Hrál jsem si s bass managementem vzadu, hrál jsem si s umístěním, zkoušel jsem všechno možné, ale pořád to nějak nebylo ono... Tam, kde BM6A nabízeli pocitově plnou basu, tam AEONy tak nějak bezkrevně funěly. Není to tím, že by tam ten nejspodnější bas nebyl, ale spíš mi přišlo málo pevné maso někde kolem 80Hz. Asi jsou na mou malou režii nějak nevhodné, budu muset hledat dál 8-)

Jen můj názor, Saša

Odpovědět