Dilema - vacsie alebo mensie monitory do malej miestnosti?

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Keitaro333
Příspěvky: 161
Registrován: 12 lis 2006 04:23

Příspěvek od Keitaro333 »

no super, a ja som si myslel ze fakt, ze vacsina basovych frekvencii tak 'krasne neduni' je proste charakteristicke a uplne normalne :D

Vie niekto poradit nejaky soft na priblizne odmeranie frekvencnej charakteristiky? Da sa to urobit aj s obycajnym mikrofonom alebo treba nejaky tucny?

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

bezny tuzkovy kondenzator (zvlnenie aj tych najlacnejsich bude zanedbatelne v porovnani s tym co "vyprodukuje" neriesena miestnost) je oooook
soft bude myslim bohate stacit rmaa
http://audio.rightmark.org/download.shtml

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

keitaro: este k tym kablom, to su AKTIVNE monitory, takze maju v sebe zosilovac a to co do nich ide z mixu su linkove urovne... takze ZIADNY reproduktorovy kabel, preboha... normalny, linkovy alias mikrofonovy... kupis v kazdom ksefte s hudobnymi nastrojmi

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Příspěvek od matucha »

No chce to na to merici mikrak, kterej je malej a omni (koule), prinejhorsim nejakej mikrak, kterej prepnes na omni.

Ale jestli chces vedet neco o tom, jakej mas prubeh na basech, tak si vygeneruj sinusoidu od 20-300Hz a poslouchej jak moc je to nevyrovnany nebo vyrovnany, kde to huci, kde mas diry muzes sledovat simultalne na FFT (ktery ti rekne ktera frekvence zrovna hraje).

Keitaro333
Příspěvky: 161
Registrován: 12 lis 2006 04:23

Příspěvek od Keitaro333 »

Fuha no nahovoril si ma, rozhodujem sa medzi Adam A7 a Dynaudio BM5A... ale maju ich v roznych shopoch nie zrovna blizko... mohol by ich niekto kto ich pocul tak cca zhodnotit, ktore su lepsie resp. v com sa odlisuju? Na obidvoje vsade sama chvala a parametre tiez skoro rovnake. Adamy su za 9500 s Dynaudia 11000 ale priklanam sa k tym Adamom.

Inak mate skusenosti s obchodom Prodance? Da sa od nich spolahlivo objednavat? Iba u nich som videl tie Adamy.

Odpovědět