monitory vs sluchatka

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Tudy

Re: monitory vs sluchatka

Příspěvek od Tudy » 28 říj 2009 00:41

Zepár názorů uživatelů na ty Audio-Techniky vs Beyery. Nejzajimavější jsou samozřejmně názory těch, co mají oboje: http://www.gearslutz.com/board/so-much- ... 0-pro.html

Jo a mimochodem, ve studiu jsou s těmi DT770pro problémy s pocením muzikantů. Už jsem viděl, že se na to dají sehnat obyčejný náušníky, který se dají otřít a jsou pak za chvíli suchý (narozdíl od těch šedých, co nasáknou pot)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Todd

Příspěvek od Todd » 28 říj 2009 01:12

tady lítaj strašný částky, 30, 40 000 za bedny apod. :shock: :D sakra. Ale to už je asi jinej level muziky s takovejma bednama, jinak proč všichni top producenti používaj krk rokit 8 ? jsou to bedny co jsem koukal za nějakejch 12 000 a vidim je snad u všech profesionálů ve studiích.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 28 říj 2009 01:21

jestli mas 5K, tak kup sluchatka za 5k a michej stylem, ze na nich budes co nejvic veci poslouchat a do svyho projektu si das vzdycky nejake referencni skladby, se kteryma budes srovnavat zvuk. A michej maximalne tak hodinu a pak si dej pauzu. Tak se da neco rozumnyho udelat a rek bych, ze vetsinou rozumnejsiho nez na bednach do 10k. Podminka je, ze ty sluchatka stejne jako monitory musis mit naposlouchany. Pokud ecson posloucha x let na Farech a pak si nasadi sluchatka, tak je jasny, ze mu z toho rozumnej vysledek nevyjde. Druha vec je, ze monitory ve vyssich cenovych hladinach ti poskytnou o dost lepsi a dlouhodobejsi kontrolu nad pomery ve zvuku. Na sluchtkach clovek opravdu velmi rychle ztrati prehled o nejakem frekvencnim i dynamickem rozsahu a proto je potreba na nich stale srovnavat s referencnima nahravkama.

matucha

Příspěvek od matucha » 28 říj 2009 01:55

K puvodnimu dotazu... maly m-audia bych prodal a koupil misto nich neco vetsiho. Sluchatka az jako druhej plan.

Me teda nejaky to michani na sluchatka de (AKG K270), ale naprosto nejde abych mel jenom ty sluchatka, kdyz micham 10min na sluchatka a pak 10min na bedny, tak to ma celkem dobrej vliv na vysledky. A to asi protoze na kazdym tom poslechu resim trochu jiny veci a vyskakujou na me jiny problemy. Diky tomu se pak blizim k cili ze dvou stran misto jenom z jedny.

Ale i kdyz tohle rikam, tak druhym dechem dodavam, ze EW ma pravdu ;). Ciste na sluchatkach si clovek ulitne, hodne ulitne, proste vubec neumim posoudit nektery veci. Vetsinou sou to pomery - to nejdulezitejsi. Ale kdyz si udelam pomery na bednach a ve sluchatkach ladim v ramci tech pomeru ekvalizace, verby atd... a pri prepnuti zpet na bedny nektery ty zasahy treba zmirnim, tak me to cas od casu dokaze posunout s mixem, kterej se mi ciste na bednach nedarilo posunout dal.

Takze sluchatka 5% bedny 95% ;).

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 říj 2009 07:33

Ja za seba musím povedať, že počúvam na dva posluchy + televízor a úplne mi to postačuje. Dôležité je napríklad porovnávať hlasny posluch s tichym. Tam sa tiež všeličo ukáže.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 říj 2009 07:36

Todd píše: jinak proč všichni top producenti používaj krk rokit 8 ? jsou to bedny co jsem koukal za nějakejch 12 000 a vidim je snad u všech profesionálů ve studiích.
ja skôr mám pocit že všade vidím ns10

biscuit

Příspěvek od biscuit » 28 říj 2009 08:32

pytkine zamer se na rnb ;)

c9000

Příspěvek od c9000 » 28 říj 2009 09:59

Vem těch 5 a kup si Alesis monitor one MKII, sežen slušnej zesík a budeš na tom opravdu o hodně dál než na M-Audio, Alesisisy maj 6.5" Woofer a hrajou dost do spodního pásma, potřebuješ rovnej zesík ale ve výsledku tyhle bedny hrajou velice slušně, mnozí uživateleé tady na EZ ti to jistě potvrdí. Za málo peněz hoodně muziky.
Jen můj osobní typ, slyšel jsem většinu těch monitorů pod 30 a tohle bylo za ty prachy bezkonkurenční.
A někteří uživatelé zde taky zapominájí na schopnosti člověka co před těma bednama sedí, jelikož dobře míchat a pracovat s mixem se hned tak nenaučíš, nehledě na to že slyšet jednotlivý chyby a najít je v tom mixu je pro znalý uši.

A proč producers používaj Krky? Hezky vypadaj, a pro prácí hiphopovýho prodjůsrsbeatmeakera nebo jak si řikaj není vůbec třeba lepších beden, jelikož průměrná jejich skladba má 5 stop a z toho je nejduležitější kopák a virbl. A to se snadno míchá, nehledě na to že to pak pošle, jak už jsem psal, do velkýho studia kde mu to poladí.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 říj 2009 10:01

biscuit píše:pytkine zamer se na rnb ;)
hovorilo sa globalne .. nie o rnb ..

Anarki

Příspěvek od Anarki » 28 říj 2009 10:14

no jo ... ty alesisi vypadaj dobre, ale abych s nich dostal nakej kvalitni zvuk, tak bych potreboval nakej zesilovac aspon za 10 ne ? a jinak jsem slysel ze se vyplati spis kupovat aktivni monitory, ze tam je ten zesislovac delanej primo pro ty repraky...

kexik

Příspěvek od kexik » 28 říj 2009 10:17

ono k tym zaciatocnikom, na sluchatkach sa da absolutne bez kompromisov skladat a produkovat a to je to najdolezitejsie co sa musi zaciatocnik naucit. aby vobec vzniklo nieco, co sa oplati na tych bedniach miesat. a to moze spociatku trvat roky pocas ktorych sa uz na tie bedne peniazky naskrabu

c9000

Příspěvek od c9000 » 28 říj 2009 10:19

To je samozřejmě pravda, ale ktěm Alesisům ti úplně do pohdy bude stašit jejich zesilovač RA 100, RA 150, cena kolem 3-4 tisíc myslím, nebo něco z řady Behringer zesilovačů. Nebo kup aktivní MKII.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 28 říj 2009 10:20

anarki: ja k nim mam tenhle a jsem naprosto spokojenej, koupil jsem ho v top stavu za nejakejch 5koliku:
Obrázek

ale bacha, predtim jsem mel obyc komponentovej receiver taky od sony a byla to tragedie (coz mi doslo az po vymene) - vymena zesilovace byla neco jako umyti silne zablemcanyho celniho skla v aute ;) vubec jsem dosel k nazoru, ze pasivni monitory nemusej bejt az tak spatna vec, protoze na zesilovaci zalezi hodne

pytkin: pro nekoho je globalne rnb :-D

Anarki

Příspěvek od Anarki » 28 říj 2009 10:37

hm...tak podle ceho poznam vhodnej zesilovac ? predpokladam ze musi mit vykon vestsi nebo minimalne stejny jako ty monitory, a trida A, nebo ne ? :D

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 říj 2009 10:45

kexik píše:ono k tym zaciatocnikom, na sluchatkach sa da absolutne bez kompromisov skladat a produkovat a to je to najdolezitejsie co sa musi zaciatocnik naucit. aby vobec vzniklo nieco, co sa oplati na tych bedniach miesat. a to moze spociatku trvat roky pocas ktorych sa uz na tie bedne peniazky naskrabu
ja myslim ze to sa da aj na genius reprakoch za 1000cku .. mne pripada vhodnejsie skladat na repraky , nez na sluchatka ..

Odpovědět