Monitory Yamaha HS80M nebo KRK RP8?

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 13 pro 2007 12:09

Zalezi taky cloveku, ja slysim pul metru od tweetru sumet Truthy, A7, p11 i BM6a ;) Ale uz jsem si zvykl, ze to tak je.
Naposledy upravil(a) Kermitak dne 13 pro 2007 22:11, celkem upraveno 1 x.

Puk*

Příspěvek od Puk* » 13 pro 2007 14:32

Jen upresneni: pisi zde o SUMU TWEETERU ! Bedny nejsou vubec pripojene k mixu! Jinak zadny brum a podobne neresim, nic takoveho tam neni.

Dnes jsem v nasem skolnim studiu daval ucho k monitorum EVENT ASP8 a tam byl zretelny sum i brum ...

Je pravda ze mam bedny dost blizko (cca 60 cm) od hlavy. Na tech zminovanych 10 cm je sum u HS80M zretelny. Pri absolutnim tichu to je rusive i na tech 60cm.

Asi ma Cyril pravdu v tom, ze do jiste miry sumi kazdy aktivni monitor.

Asi zajdu do Audioteku poslechnout si z blizka ty KRK RP8. Mam vsak obavu ze mi to moc nepomuze, protoze kdyz jsem ty bedny vybiral, tak takm pri jejich zpusobu zapojeni brumelo, sumelo a vrcelo skoro vsechno ...

Jsou to moje prvni monitory, tak nevim kde mam hledat pravdu :(
MacBook Pro | Old MOTU 828 | Yamaha HS80M | RODE M3 | Kaoss Pad 3 | micro KORG | UC33 & BCR2000 | Max/MSP/Jitter | Arduino USB & BT

fova

Příspěvek od fova » 13 pro 2007 15:25

Puk* píše: fova: to je for, nebo se bedny opravdu "zajizdeji" ?
Mam trochu pocit jestli neco sumi tak to bude sumet porad - nozna sice min ...
Kdyz jsem koupil Adamy, zapnul je, nastavil volume na polovicni hlasitost a bylo absolutni ticho, tak si slysel jakoby v dalce sumeni more. Nevim, jak daleko od beden to jeste bylo slyset. Pri nizsi hlasitosti uz to nebylo moc znatelne. Pritom do nich nebyl privedeny zadny signal.
Prijde mi, ze Adamy obecne dost sumi. Jine znacky mozna tolik ne.

Bedny se opravdu zahoruji stejne tak jako sluchatka, ale nevim, jestli zahoreni pomuze na sumici zesilovac. Spis zpevni basy a zmirni ostre vysky ve zvuku.

Ja osobne bych se s tim smiril, protoze podle me kazda aktivni bedna bude sumet. Nektera vice, nektera mene. Kermitak to vlastne vyse potvrzuje.
Jde spis o to, jestli ti sedi jejich zvuk.

Poklop

Příspěvek od Poklop » 13 pro 2007 18:27

Mě šuměj bedny jen když dám ucho 10cm k vejškáči. Metr od nich už nic neslyšim, i když je hrobový ticho. (KRK RP8)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 13 pro 2007 18:30

*Da ucho k vejskaci a v tom "PRCHHHH!"* :D

Magion

Příspěvek od Magion » 13 pro 2007 21:28

Mě ty Krky přišli fajn ve středech, středobasech. Basy taky ok, ale u Yamahy se mi zdály trošku zřetelnější. Yamahy zase mají ubrané a méně zřetelné středy. To se dalo částečne korekcí doladit, ale i tak zde oproti Krku Yamaha prohrává. Ve výškách je to ale naopak: Yamahy hodně zřetelné - dá se říct až moc - typicky Yamaha exciter zvuk, ale po stažení výšek to bylo už akceptovatelné. Krky mě přišlo, že ve výškách mají docel velkej problém. Skoro až absence výšek, nečitelnost, malej detail - taková sametová zakulatěnost. No na poslech hudby Krk velice příjemná bedna, ale pro detailní rozlišení při míchání činelů, hihat, šumů atd... prostěš výšek naprosto průšvih. To byl můj dojem po poslechu v audioteku.

Porovnál jsem to s 4x dražšími Jbl a Yamaha jim byla mnohem blíž a u Krku mě ta absence výšek přišla hodně zrádná. U Yamahy je zase malinko problém ve středech, ale myslím, že se na to dá naučit poslouchat.

matucha

Příspěvek od matucha » 13 pro 2007 23:14

HS50 rozhodne nedostatkem stredu netrpely

Vejsky byly hnusny, s tim, ze na nich obcas neco hralo i na vejskach prijatelne, ale vetsinou stacilo trochu a uz to jenom sycelo a melo to takovej piskovej charakter

Celkove vsechno ma asi tak 10% detailu proti S3A (to byla jedina bedna, se kterou jsem to srovnaval) a ten rozdil je strasne propastnej mi pride. Krome toho, ze mi prislo ze floexovy tannoy reveal hrajou z nejakyho duvodu docela pekne a citelne jsem mel dobrej pocit zatim jenom z KH O300D, Adam P11A, S3A, Dynaudio BM6A. Este mi prislo ze 8020 genelecy hraly fajn, ale neslysel dostatecne dlouho a nevyzkousel na nich vic veci. Vsechny ty maly krky/yamahy jsou supr na prenos a strihani/editaci, ale na vic je tezko doporucit. Behringery jsem po dlouhy dobe slysel u nekoho doma na party, kdyz hraly nekde v rohu a fajn basovaly a vubec to nebylo na tenhle ucel spatny ;-).

Tak nevim, jestli tu nekomu timhle komentarem udelam radost ;(

luto

Příspěvek od luto » 14 pro 2007 00:18

mam doplnujucu otazku:)
tiez riesim dilemu KRK vs Yamaha - robim elektronicku hudbu - logicky mi z vasich reakcii vyplyva ze by som sa asi mal rozhnut pre KRK...

pochopil som to spravne?

nunu

Příspěvek od nunu » 14 pro 2007 00:29

To je fakt pikacovina ze bedny po case prestanou sumet,neni to mozne, nechce se mi to vysvetlovat,ale je to hovadina.Bedny se muzou akorat zahoret,to znamena rozhybat zaves membrany.Nic vic...

Kazdopadne sum je vlastnost ktera je dana zesilovacem, aktivni vyhybkou. Mam zhruba 300W koncaky a sum registruju pouze pri prilozeni ucha k vykaci na nekolik cm.Nicmene kdyz k nim pripojim trebas klavesy,sumi jak niagara -))) Protoze si soudruzi v korei rekli ze odstup okolo 80debilu je dostatecny,smejdi -)))

Poklop

Příspěvek od Poklop » 14 pro 2007 01:14

to LUTO: podle mě HS80 vypadaj líp, ale KRK RP8 jsou lepší :-)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 14 pro 2007 01:36

.

tohle je dalsi tema do bezedny eZone studnice ("pokladu") o reseni ktera levna bedna je lepsi nez jina levna bedna : ))

k tem KRKum. Mel jsem RP5 pul roku a slouzily dobre. Mely mouchy jako kazda levna bedna, ale neresil bych to. kdybych chtel bednu pro stejnej ucel jakym byla moje potreba malejch aktivnich prenosnejch monitoru do 10ti litru tak koupim opet RP5. Michat se ale s uspokojenim na nich neda ale to po bednach v tyhle cenovy nikdo nemuze chtit. ani bedna za 50 neni 100%tni.

Nadruhou stranu chapu ze zacatecnik chce koupit za svuj nasetrenej peniz co nejlip, kdo by nechtel, to je rek bych hlavni duvod proc tyhle debaty bez moznosti jednoznacnyho zaveru vznikaj : )

.

matucha

Příspěvek od matucha » 14 pro 2007 02:22

Jojo... voni ani bedny za milion nejsou bez chyb ;-), je super, ze neco za 10tis. Dneska hraje jako veci, ktery staly pred par lety spis 30tis. A asi se na ne da zvyknout. Znova doporucuju... pucit, vyzkouset a vybrat si variantu nejmensi zlo... a vyzkouset znamena zkusit neco smichat, cistej poslech je zavadejici a velmi hruba orientace. A kdyz neni cas, tak doporucuju aspon neco oekvalizovat a okompresovat a poslouchat jak moc to je slyset. Z moji zkusenosti cim lepsi bedna, tim mensi zmeny jsou slyset. Na nekterejch bednickach clovek muze ekvalizovat jak "dabel" a furt to hraje stejne blbe ;-).

Magion

Příspěvek od Magion » 14 pro 2007 09:09

matucha: HS80 rozhodně měly méně středů a středobasů oproti Krkům. Krky zase měli málo výšek ( celkově oproti všem bednám, co jsme v audioteku zkoušeli). Ale HS50 a HS80 je obrovskej rozdíl - to se moc nedá srovnávat.

fova

Příspěvek od fova » 14 pro 2007 09:18

nunu píše:To je fakt pikacovina ze bedny po case prestanou sumet,neni to mozne, nechce se mi to vysvetlovat,ale je to hovadina.Bedny se muzou akorat zahoret,to znamena rozhybat zaves membrany.Nic vic...
Ale ja jsem nic takoveho, Nunu, nenapsal!

Napsal jsem, ze se zpevni basy a zmirni se ostre vysky, tim, jak se bedna zahori. Zaroven jsem napsal, ze pochybuji, ze by zahoreni melo pozitivni vliv na sum zesilovace.
Takze bych rekl, ze jsme ve shode :wink:

Na predchozi strance jsem napsal, ze se mi zda, ze mi Adamy mene sumi. Myslel jsem to tak, ze v posledni dobe jsem pri praci zadny sum nezaregistroval. Ale mozna sumi stale stejne, nezkousel jsem to.
Je to mozna dane take tim, ze mam novy stul, kde mam Adamy od ucha vzdalene 80 cm a provozuji je na nizsi hlasitost (vystup ze zvukovky mam softwarove nastaveny na 0dB). Driv jsem to mel obracene - hlasitost Adamu byla nekde na polovine a vystup ze zvukovky byl na - 20dB, coz bylo spatne.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 14 pro 2007 09:37

matucha: ja mam takovej problem, akorat nevim, jestli je to Adamama A7, nebo mnou :) Kdyz na nich neco komprimuju (a nedam brutalni nastaveni) tak skoro neslysim rozdil mezi zdrojem a zpracovanym signalem, pokud si vyrovnam hlasitosti :oops: Je to normalni, nebo se mam naucit to poslouchat?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Odpovědět