Monitory Yamaha HS80M nebo KRK RP8?

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Musiclab Kolín

Příspěvek od Musiclab Kolín » 19 úno 2008 19:07

Ahoj, já bych se taky vyjádřil k tomu šumu z tweetru u Yamahy HS 50 M.
Jak hrajou oběktivně nemůžu posoudit, nemám idealní akustiku, ale myslím si, že po regulaci korekcí podle manualu hraju celkem rovně. To že jsou pro Hi-fi poslkech jsem asi přeslech. Nestěžuju si. Ale ten šum mi vadí. Mám je asi taky cca 60 cm od ucha a je to opravdu znát. Myslel jsem si že je to elektrikou, tak jsem si obědnal Samson Power strip (stabilizátor napětí). Taky chytám ruchy z PC ( třeba když roztahuju v editoru audio stopu je to znát). Nevím jestli to dělaj i jiný monitory. Vybíral jsem mezi ALP 5 a HS 50 M
MPC2500; RP300; HS50M; T7

Micro

Příspěvek od Micro » 03 říj 2008 15:01

Ahojte, mám k PC KRK Rokit8 G2 a hrají velice slušně, vzhledem k pořizovací ceně. I přes to, že je používám čistě na poslech hudby u PC, tak mi chybí trošku detaily ve středním pásmu, ve výškách asi taky. Nechci k PC kupovat nic zbytečně drahého, takže se koukám trošku po Yamaha HS80M. Recenze povětšinou perfektní, individuální poslechové testy, už většinou superlativy moc nedisponují.
Osobně jsem je slyšel v Audioteku včera, ale jen slyšel cca na 4 minutky. První dojem po přepnutí z KRK VXT6 byl zvláštní. Hraje to prostě úplně jinak, ale neměl jsem čas na to, abych si mohl udělat názor. Taky byly nalepené na sobě, já od ních stál 0,7m a výškáče byly nad mojí hlavou, k tomu se ještě pouštely "Audiotek" songy, které mi taky nic moc neříkaly.
Navíc bořík je asi opravdu neměl rád, protože o nich neřekl myslím ani ň, a ještě bylo evidentně vidět, že se mu je ani nechtělo zapojovat...
Nejlepší by bylo koupit je a pak popř. vrátit, ale jak to mám udělat když nesmím poškodit obaly??? :D Pohled na krabice mi moc nepoví. Poslouchám různé žánry, vyjma rocku, metalu a klasiky.

Tak jsem ted objednal z německa Tannoy reveal 8D... jsem zvědav jestli dojdou, risknul jsem to na dobírku a nějak tomu něvěřím.

Kdyby chtěl někdo nějaké informce o těch Rokit 8 G2, ať se klidně zeptá, rád pokecám,

Poklop

Příspěvek od Poklop » 03 říj 2008 18:09

Vyzkoušej K-audio, tam HSka mají, možná ti je pujčí, minimálně si je můžeš tam poslouchat třeba hodinu a porovnávat s jinejma ....

Odpovědět