Presonus nebo KRK?

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od Pytkin »

aj ja chcem SRP 400

Akim
Příspěvky: 29
Registrován: 22 úno 2013 09:26

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od Akim »

Tak jsou nakonec na cestě Eris 5. Na ty posledně jmenované nevyšáhnu finančně a osmičky v jakékoliv variantě bych cpal na místo jen s velkou obtíží. Snad nedělám zásadní chybu, ale jak tu už jednou padlo, asi z toho není třeba dělat až takovou vědu. Všem moc děkuju za pomoc a konzultaci. Můžu sem pak postnout nějaký postřehy i když to vzhledem k tomu, že to budou moje první monitory, nebude mít velkou vypovídací hodnotu.


lavender
Příspěvky: 1170
Registrován: 26 pro 2011 18:57

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od lavender »

mam srp 400 a som fakt spokojny ;)

Akim
Příspěvky: 29
Registrován: 22 úno 2013 09:26

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od Akim »

Tvl. ač bylo na shopu jasně uvedeno skladem, tak údajně Eris budou až v polovině června. Takže jsem tak trochu zpět ve fázi před konečným rozhodnutím :-D

Uživatelský avatar
delay
Příspěvky: 5829
Registrován: 20 říj 2005 09:29

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od delay »

Hele, to buď rád... já sem tě v duchu trochu litoval. Osobně bych bral ty JBL LSR305, dnes jsem si psal s kámošem, co měl zapůjčený LSR308 a je hodně spokojenej, masteroval jsem po něm jazzový bigband, který míchal, ale svojí práci na nich udělal fakt bezva... na to, že je neměl naposlouchaný... Na reflex vzadu se vykašli nebo budeš místo produkce ještě půl roku sedět u Audiozone... nechceš snad dopadnou jak my, ne?

Akim
Příspěvky: 29
Registrován: 22 úno 2013 09:26

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od Akim »

delay píše:Na reflex vzadu se vykašli nebo budeš místo produkce ještě půl roku sedět u Audiozone... nechceš snad dopadnou jak my, ne?
:D

Tak jsem si taky říkal, jestli nedostupnost není znamení. Pokud tedy sleduju poslední příspěvky, tak zadní reflex by neměl být problém i přesto, že to bude v malý místnosti v rohu. Jestli se nemýlím, tak to vyplývá i z toho postnutýho odkazu na gearslutz od Tonysss. Snad jsem si to aspoň trochu dobře přeložil a vyložil. Dobrá, takže teď to tedy vypadá na nákup LSR305 :roll: . Je to ale anabáze.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od Pytkin »

akim : moc to riesis .. uz si daco kup .. sak vzdy to zo stratou predas a kupis daco ine .. vsetci to tak robime cely zivot :D

Akim
Příspěvky: 29
Registrován: 22 úno 2013 09:26

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od Akim »

Pytkin: Jasný, já vím. Ale už se to chýlí.

Akim
Příspěvky: 29
Registrován: 22 úno 2013 09:26

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od Akim »

Tak ke mě putujou LSR305.

Akim
Příspěvky: 29
Registrován: 22 úno 2013 09:26

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od Akim »

JBL jsou doma. Chci se jen zeptat, jestli je možný položit je na bok, nebo musí být vždy na stojato. Ještě jednou všem moc díky za čas a pomoc při výběru.

Uživatelský avatar
delay
Příspěvky: 5829
Registrován: 20 říj 2005 09:29

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od delay »

To by mělo být v manuálu nakreslený, pokud tam není tak si ho stáhni na netu...

Uživatelský avatar
W.Cable
Příspěvky: 856
Registrován: 07 lis 2007 09:45

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od W.Cable »

Position each LSR305 and LSR308 speaker in a vertical orientation with the tweeter on the top.
Vertical orientation eliminates phase shift and cancellation of frequency response that occurs when the distance of the woofer to the ear is different from the distance of the tweeter to the ear.

Uživatelský avatar
Tonysss
Příspěvky: 469
Registrován: 16 pro 2005 19:29

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od Tonysss »

Přesně tak, pouze na stojáka ...

Akim
Příspěvky: 29
Registrován: 22 úno 2013 09:26

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od Akim »

Dikes, už jsem to vyčetl i z manuálu. A ještě jedna laická. Jak správně (ideálně) by obecně měly být monitory vysoko? Vejškovej reproduktor ve výši ucha? Nebo středobas, případně něco mezi?

Odpovědět