Sluchatka vs. hifi bedny na monitoring

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Poshook

Příspěvek od Poshook » 30 zář 2008 17:51

Wohma píše:Nemam srovnani s tema AKG K171, ale ze zamori se da poridit Sennheiser HD 280 za cca 1500, do 2K se vlezes pohodlne a nebudes muset moc hledat. A jsou to myslim slusny sluchatka, i kdyz zvukem nekde jinde nez ty, co psal Poshook. Ja bych ale jen na sluchatkach delat nechtel, uz jen kvuli tomu, ze mi neni moc prijemny mit na hlave nekolik hodin uzavreny sluchatka.
zavrete sluchadla povacsinou tlacia dost na hlavu.
audiophilske otvorene mozes mat na hlave kolko chces, netlacia

emah

Příspěvek od emah » 30 zář 2008 19:04

ako to myslis viac tlacia na hlavu? mam uzavrete (hd25) a netlacia vobec...
iba su uzavrete, kvoli comu sa ti mozno trocha viac potia usi, ale to je asi tak vsetko. hlavne mam uplny klud, nic ine okrem toho co v nich hra nepocujem.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 30 zář 2008 19:24

emah píše:
ako to myslis viac tlacia na hlavu? mam uzavrete (hd25) a netlacia vobec...
iba su uzavrete, kvoli comu sa ti mozno trocha viac potia usi, ale to je asi tak vsetko. hlavne mam uplny klud, nic ine okrem toho co v nich hra nepocujem.
napisal som "povacsinou" a spominali sa tu HD280 (ktore tlacia slusne, mam ich na recording uz 10 rokov) a K171 (tlacia tiez, pretoze maju male usnice, ktore doliehaju rovno na usne chrupavky).
tak klud...
Naposledy upravil(a) Poshook dne 30 zář 2008 19:33, celkem upraveno 2 x.

emah

Příspěvek od emah » 30 zář 2008 19:28

Poshook píše: tak klud...
?

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 zář 2008 19:28

Poshook píše:
Jindy2 píše:Do diskuze k mému článku o DAW napsal Jarda podle mě dobrou definici rozdílu mezi mícháním na sluchátkách a na bednách. Snad se nebude zlobit, když to sem postnu, stejně asi chodí na ezone, já nevím:

"při práci se sluchátky je odlišné vnímání sterea, jelikož když jde zvuk pouze z jednoho kanalu, tak na sluchátkách ho druhé ucho nezaznamená, avšak u beden ano - s nějakým zpožděním. nejen díky rozdílné intenzitě, ale také díky zpoždění mozek vyhodnocuje, z jaké strany zvuk přichází.
fazovy posun v bassfreq na sluchatkach: při fázovém posunu v oblasti basových frekvencí se jejich intenzita zdá na sluchátkách vyšší, jelikož při takovémto posunu mezi kanály se část akustického tlaku v prostředí odečte - tím se u beden zdá intenzita těchto freq menší. zas platí pravidlo - čím hlubší freq, tím víc je to vnímáno. u sluchátek, kde těžko akustický tlak ovlivní reproduktor z druhého náušníku, je pak vnímání poněkud zkreslené."
vsetky tieto teorie su dobre zname, ale vobec sa neberie do uvahy akustika. ja pisem len to, co mam na vlastnych usiach vyskusane. pri neriesenej akustike su kvalitne otvorene sluchadla pouzitelne na 80% roboty a tych 80% urobia spickovo bezohladu na akustiku v ktorej sedis.
akustika, samozřejmě...jenomže z vlastních zkušeností můžu říct asi to, že jsem měl dost kvalitní sluchátka od Audio Technica, také kolem těch 4 tisíc...a měl jsem Genius repro za tisíc korun...a nikdy se mi na těch sluchátkách nepodařilo udělat nic, co by znělo líp, než když jsem to dělal na těch bednách...prostě mi ten mix ze sluchátek zněl potom na bednách divně, neumím říct čím, ale bylo to divné...ale možná jsem divnej já :)

Poshook

Příspěvek od Poshook » 30 zář 2008 19:32

Jindy2 píše:
Poshook píše:
Jindy2 píše:Do diskuze k mému článku o DAW napsal Jarda podle mě dobrou definici rozdílu mezi mícháním na sluchátkách a na bednách. Snad se nebude zlobit, když to sem postnu, stejně asi chodí na ezone, já nevím:

"při práci se sluchátky je odlišné vnímání sterea, jelikož když jde zvuk pouze z jednoho kanalu, tak na sluchátkách ho druhé ucho nezaznamená, avšak u beden ano - s nějakým zpožděním. nejen díky rozdílné intenzitě, ale také díky zpoždění mozek vyhodnocuje, z jaké strany zvuk přichází.
fazovy posun v bassfreq na sluchatkach: při fázovém posunu v oblasti basových frekvencí se jejich intenzita zdá na sluchátkách vyšší, jelikož při takovémto posunu mezi kanály se část akustického tlaku v prostředí odečte - tím se u beden zdá intenzita těchto freq menší. zas platí pravidlo - čím hlubší freq, tím víc je to vnímáno. u sluchátek, kde těžko akustický tlak ovlivní reproduktor z druhého náušníku, je pak vnímání poněkud zkreslené."
vsetky tieto teorie su dobre zname, ale vobec sa neberie do uvahy akustika. ja pisem len to, co mam na vlastnych usiach vyskusane. pri neriesenej akustike su kvalitne otvorene sluchadla pouzitelne na 80% roboty a tych 80% urobia spickovo bezohladu na akustiku v ktorej sedis.
akustika, samozřejmě...jenomže z vlastních zkušeností můžu říct asi to, že jsem měl dost kvalitní sluchátka od Audio Technica, také kolem těch 4 tisíc...a měl jsem Genius repro za tisíc korun...a nikdy se mi na těch sluchátkách nepodařilo udělat nic, co by znělo líp, než když jsem to dělal na těch bednách...prostě mi ten mix ze sluchátek zněl potom na bednách divně, neumím říct čím, ale bylo to divné...ale možná jsem divnej já :)
to je vec velmi subjektivna, poznam par ludi, ktori paradoxne robia len na kvalitne sluchadla a ich mixy su skvele. tusim aj napriklad Dendy robil isty cas len na sluchadla (neviem uz presne). potom treba rozlisovat ake sluchadla. Audiotechnica za 4tisic su uplne inde ako za 10tisic

Hemp

Příspěvek od Hemp » 01 říj 2008 16:32

Mate nekdo zkusenosti s temi Sennheiser hd 595?

Hemp

Příspěvek od Hemp » 01 říj 2008 19:04

2 Poshook : Zminujes sluchatka Audiotechnica ATH-AD700, tyhle stoji 4000, je to mozny?
link:
http://www.headphones.cz/inshop/domaci/ ... -ad700.htm

kexik

Příspěvek od kexik » 01 říj 2008 19:27

ano to su oni, hnusne fialove prisery, ktore padaju zo zenskych hlav, treba fakt mat na krku riadnu basketbalku
ale hraju vazne dobre za svoju cenu a cena v hentom shope je akurat
otazka je ci su to dobre sluchatka na miesacku (o tom je tema), hraju dost "prijemne"

Hemp

Příspěvek od Hemp » 01 říj 2008 20:10

kexik píše:ano to su oni, hnusne fialove prisery, ktore padaju zo zenskych hlav, treba fakt mat na krku riadnu basketbalku
ale hraju vazne dobre za svoju cenu a cena v hentom shope je akurat
otazka je ci su to dobre sluchatka na miesacku (o tom je tema), hraju dost "prijemne"
A to je ta otazka:)

kexik

Příspěvek od kexik » 01 říj 2008 20:55

k tym uzavretym sluchadlam, senn hd212 sa daju mat na hlave cely den, no problem. ani potenie nevnimam negativne. samozrejme lem je vacsi ako ucho a ucho ma vnutri musle dost placu. naopak, su otvorene sluchadla, ktore su rovnako nepohodlne ako spanielska cizma. v tom to nie je. otvorene maju rozhodne VZDY sirsie stereo, spravidla cistejsie stredy a menej basov. niekedy ovsem je to stereo sirsie ako bedne (akg k1000)...
ja myslim ze podobne zovseobecnenia su len velmi hrube a velku cenu nemaju

Vlad

Příspěvek od Vlad » 02 říj 2008 09:59

Hemp píše:Mate nekdo zkusenosti s temi Sennheiser hd 595?
pred tydnem jsem si je koupil na www.sluchatka.net
Jeste jsem je tam porovnaval s AKG K601 a musim rict, ze me ty AKG docela nadchly. Cenový rozdil 2000,- Kc je ale dost. A jsou navic uzavrena.
HD595 mi sedej na palici paradne a netlacej. Taky me prekvapilo, ze kdyz jsem je zkousel na prodejne ze sluchatkoveho vystupu CD prehravace, tak to melo trochu zvyraznene basy. ale doma mi to neprijde (zatim pripojeno pres sluch. vystup na EMU 1616m).
Predtim jsem pouzival nejake Samsony, uzavrene. Po hodine na usich jsem je sundal a motala se mi palice. Ted je to dobry. Navic si na HD595 rychle zvykam a na usich je nevnimam

upman
Vybavení

Re: Sluchatka vs. hifi bedny na monitoring

Příspěvek od upman » 02 říj 2008 11:36

Hemp píše:Takže muj problem. "Micham" na asi fakt desivych hifi bednach za par tisic. Ale nejlevnejsi rozumny monitory (podle toho co jsem cetl) Truthy si nemuzu dovolit. Otazka zni: ma smysl si koupit sluchatka, chtel bych tyhle: http://www.sluchatka.net/67-akg-k-171-studio---akce-/
Nez si budu moct dovolit poradny monitory, tak zatim kombinovat ty sluchatka s tema hifi bednama na michani?
A zase vic jak 2k za ty sluchadla nedam.

Dik za pomoc
No ja muzu z vlastni zkusenosti doporucit tyhle sluchadla: http://www.fastcr.cz/inshop/scripts/det ... nd=3141534

Mam je doma uz rok, budu si porizovat dalsi - za tyhle penize jsem nenasel lepsi sluchatka - pisou na nich, ze jsou studiovy, ale tezko soudit. Mam jeste studiovy behringery a s tema se to neda srovnavat (jako ze tzv. uliho profi studiovy stojej pekne za backoru). Nedam na ne dospustit a posledni dobou radsi micham na nich, nez na Tapco monitorech. Az finalni balanc upravuji pres monitory. Proste mi sluchatka sedi vic.

Takze jako interim step bych si vzal tyhle a pak poridil hned monitory, ale aspon ty tapco s5 co mam ja, jinak to stoji za prd.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Hemp

Příspěvek od Hemp » 02 říj 2008 13:26

No ja to vidim tak se asi lehce zadluzim a poridim si rovnou ty Sennheiser HD600, maji je za asi dost solidni cenu zde:
http://www.megafoto.cz/sennheiser-hd-600.html
Ale prvne si to budu muset jet do Prahy poslechnout

Hemp

Příspěvek od Hemp » 03 říj 2008 20:21

2 upman : prosimte z toho jsem nepochopil ktery sou lepsi, ty Behringery? Rozepis se prosimte o tech sluchatkach, napadlo me ze bych mozna do nich sel, ty michas na tech Maxellech?

Odpovědět