Sluchatka vs. hifi bedny na monitoring

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Hemp

Sluchatka vs. hifi bedny na monitoring

Příspěvek od Hemp » 30 zář 2008 14:03

Takže muj problem. "Micham" na asi fakt desivych hifi bednach za par tisic. Ale nejlevnejsi rozumny monitory (podle toho co jsem cetl) Truthy si nemuzu dovolit. Otazka zni: ma smysl si koupit sluchatka, chtel bych tyhle: http://www.sluchatka.net/67-akg-k-171-studio---akce-/
Nez si budu moct dovolit poradny monitory, tak zatim kombinovat ty sluchatka s tema hifi bednama na michani?
A zase vic jak 2k za ty sluchadla nedam.

Dik za pomoc

delay

Příspěvek od delay » 30 zář 2008 14:09

Můj názor - vydržet a koupit monitory. Zvuk musíš vnímat z prostoru... Sluchátka jsou dobrý pro kontrolu zvukové kompatibility, ale asi každej ti tady napíše, že se na tom moc míchat nedá. Nehledě na to, že za cenu do 2tis. ty sluchátka nebudou nic moc. O únavě sluchu se ani nezmiňuji...

Pokud máš z čeho šetřit, tak raději vydrž.

Hemp

Příspěvek od Hemp » 30 zář 2008 14:20

No ty sluchatka prave jsou asi celkem kvalitni, jsou zlevneny ze 4k takze to uz nebude takovy shitt asi?

delay

Příspěvek od delay » 30 zář 2008 14:36

Promiň, v kvalitatních třídách sluchátek se moc nevyznám, mám pučený nějaký Sennheisery HD snad za 4.000 a sou naprosto tragický (mega bass, žádný středy a pitomej stereo obraz), nahrávka oproti monitorům zní, jak kdyby někdo náhodně hejbal se šavlema na mixu :).
Pak teda vlastním nějaký Audiotechniky iCool myslim a ty jsou celkem OK.

Mě na sluchátkách vždycky všechno znělo moc slitě a po chviličce si hrozně zvykneš i na blbej zvuk. Co sem měl možnost poslouchat nahrávky dělaný na sluchátkách, tak většinou
- příliš basů a málo středů
- moc reverbu a vůbec wet zvuk v FX
- problémy s dynamikou

Poshook

Příspěvek od Poshook » 30 zář 2008 14:41

ja myslim zase, ze naozaj kvalitne otvorene hi-end sluchadla (cca 8 - 12tis. SKK) dokazu urobit vela vela roboty (najma v zlej akustike, kde by aj dobre bedne neobstali), ale samozrejme treba mat poruke aj monitory, ktore poskytuju to co spominal delay.
podla mojich skusenosti je riesenie hi-end otvorene sluchadla (hlavna cast roboty) + nejake hifi bedne (kontrolna cast roboty) casto lepsie ako priemerne studiove monitory typu 2030A v zlej akustike.

K171 nie je riesenie

delay

Příspěvek od delay » 30 zář 2008 14:45

Poshook: Tak s tím bych mohl souhlasit, nicméně Hemp se rozhoduje, jeslti koupit nějaký zlevněný AKGčka za dva litry nebo šetřit...

Vychází mi z toho, že když koupí průměrná sluchátka připraví se o možnost někdy si pořídit pod- nebo průměrný monitory.

Čili, je to mizérie, ale asi je uplně jedno co uděláš... Kup sluchátka a s trochou štěstí je pak prodáš, když budeš potřebovat přidat na monitory.

nooly

Příspěvek od nooly » 30 zář 2008 14:55

viz. poshook, sluchatka nejsou resenim, ale tech zminovanych akgcek bych se nebal, hrajou opravdu pekne a ta polovicni sleva je celkem zasadni, pamatuju, kdyz tyhle sluchatka staly ~6k. je samozrejme dobre mit k monitorum i kvalitni sluchatka, zvlast pro kontrolu zvuku jsou k nezaplaceni. nakupu monitoru se tak jak tak nevyhnes.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 30 zář 2008 14:59

hemp: setri a rovnou na neco o spetku vejs nez truthy pokud mozno. jejich doba uz je myslim za nama, dneska uz zas tak vyhodna jejich koupe neni, alespon si to myslim.. kompromisy zustanou kompromisama

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 zář 2008 14:59

Do diskuze k mému článku o DAW napsal Jarda podle mě dobrou definici rozdílu mezi mícháním na sluchátkách a na bednách. Snad se nebude zlobit, když to sem postnu, stejně asi chodí na ezone, já nevím:

"při práci se sluchátky je odlišné vnímání sterea, jelikož když jde zvuk pouze z jednoho kanalu, tak na sluchátkách ho druhé ucho nezaznamená, avšak u beden ano - s nějakým zpožděním. nejen díky rozdílné intenzitě, ale také díky zpoždění mozek vyhodnocuje, z jaké strany zvuk přichází.
fazovy posun v bassfreq na sluchatkach: při fázovém posunu v oblasti basových frekvencí se jejich intenzita zdá na sluchátkách vyšší, jelikož při takovémto posunu mezi kanály se část akustického tlaku v prostředí odečte - tím se u beden zdá intenzita těchto freq menší. zas platí pravidlo - čím hlubší freq, tím víc je to vnímáno. u sluchátek, kde těžko akustický tlak ovlivní reproduktor z druhého náušníku, je pak vnímání poněkud zkreslené."

Poshook

Příspěvek od Poshook » 30 zář 2008 15:22

Jindy2 píše:Do diskuze k mému článku o DAW napsal Jarda podle mě dobrou definici rozdílu mezi mícháním na sluchátkách a na bednách. Snad se nebude zlobit, když to sem postnu, stejně asi chodí na ezone, já nevím:

"při práci se sluchátky je odlišné vnímání sterea, jelikož když jde zvuk pouze z jednoho kanalu, tak na sluchátkách ho druhé ucho nezaznamená, avšak u beden ano - s nějakým zpožděním. nejen díky rozdílné intenzitě, ale také díky zpoždění mozek vyhodnocuje, z jaké strany zvuk přichází.
fazovy posun v bassfreq na sluchatkach: při fázovém posunu v oblasti basových frekvencí se jejich intenzita zdá na sluchátkách vyšší, jelikož při takovémto posunu mezi kanály se část akustického tlaku v prostředí odečte - tím se u beden zdá intenzita těchto freq menší. zas platí pravidlo - čím hlubší freq, tím víc je to vnímáno. u sluchátek, kde těžko akustický tlak ovlivní reproduktor z druhého náušníku, je pak vnímání poněkud zkreslené."
vsetky tieto teorie su dobre zname, ale vobec sa neberie do uvahy akustika. ja pisem len to, co mam na vlastnych usiach vyskusane. pri neriesenej akustike su kvalitne otvorene sluchadla pouzitelne na 80% roboty a tych 80% urobia spickovo bezohladu na akustiku v ktorej sedis.

Hemp

Příspěvek od Hemp » 30 zář 2008 15:37

Mno coz o to, predpokladam ze jak prejdu do pracovniho procesu tak budu moct koupit rovnou snad i lepsi monitory nez Truthy. Je fakt ze ty 2k za sluchatka me nejak v budoucnu ohrozovat nebudou. Jde mi spis o to ze ted pendluju posledni rok mezi kolejema a domovem a tudiz ty sluchadla by byla pro me asi nejlepsi volba.

2 nooly : ty ty akg primo mas? Jak teda hrajou? Zatim jsem slysel ze jsou dobry.

Hemp

Příspěvek od Hemp » 30 zář 2008 15:38

2 Poshook: zduraznujes tam to OTEVRENA u sluchatek, je to tak dulezity? Jaky je vubec rozdil mezi otevrenymi a uzavrenymi?

Poshook

Příspěvek od Poshook » 30 zář 2008 16:43

Hemp píše:2 Poshook: zduraznujes tam to OTEVRENA u sluchatek, je to tak dulezity? Jaky je vubec rozdil mezi otevrenymi a uzavrenymi?
usnice su otovrene, teda su pocut aj von a naopak. povacsinou je vyhoda v tom, ze sa nevytvara okolo usi priestor, ktory moze nepriaznivo ovplyvnit priamy zvuk kumulaciou odrazov (ci tak nejak).
ich najvacsou vyodou oproti zatvorenym sluchadlam je to, ze hraju lepsie :)

treba skusit napr:

Sennheiser HD580/600/650
AKG K701
Audiotechnica ATH-AD700/ATH-W5000 (asi najlepsie, co sa da kupit)

nooly

Příspěvek od nooly » 30 zář 2008 16:58

2hemp na kolej jsou podle me takrka idealni, protoze te nebude otravovat hykani ozralych spolubydlicich. sam je nemam (mam akg k240s), ale poslouchal jsem na nich a znamy je vlastni. a to bez jakychkoli vyhrad. jen obcas bacha na ten pritlak, snad si zvyknes.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 30 zář 2008 17:16

Nemam srovnani s tema AKG K171, ale ze zamori se da poridit Sennheiser HD 280 za cca 1500, do 2K se vlezes pohodlne a nebudes muset moc hledat. A jsou to myslim slusny sluchatka, i kdyz zvukem nekde jinde nez ty, co psal Poshook. Ja bych ale jen na sluchatkach delat nechtel, uz jen kvuli tomu, ze mi neni moc prijemny mit na hlave nekolik hodin uzavreny sluchatka.

Odpovědět