Tesla studio monitory?

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Uživatelský avatar
c9000
Příspěvky: 1916
Registrován: 11 úno 2008 12:37

Re: Tesla studio monitory?

Příspěvek od c9000 »

Včera jsem zkusil zakrýt bedny tkaninovou dodávanou hrůzou, dost to zhoršilo přednes. :) Pak jsem taky zjistil že v ose to fakt hnusně jěčí někde na 7-10 khz, což bude tím debilním výškáčem vpravo, ale při vyosení jedné bedny se to prapodivně srovná. Je fakt že zvuk z toho je "jakoby" lehce saturovanej v celým středovým pásmu, ale díky tomu to odhaluje kopec věcí, který jsem nikdy na malejch dvoupásmách neslyšel. Další věc je že moje místnost je hodně živá ,což bude hrát taky velkou roli. :wink:

Uživatelský avatar
fikus
Příspěvky: 173
Registrován: 27 črc 2014 14:05

Re: Tesla studio monitory?

Příspěvek od fikus »

Jo tyhle bedny sem kdysi za mlada vyšašil od kámoše i s hi-fi gramcem a zesilovačem za cca 2000!!! Ten zvuk mě naprosto dostal a společně se mnou testovaly zvuk neochotně i naši sousedé :lol: Fakt to slušně "řvalo" a basovalo.tenkrát jsem je měl čistě na poslech.

Měl jsem je snad 10 let a pak je ode mě vyšašil za pár korun jinej kámoš a myslím že je používá na poslech dodnes :palec+:

PS:samozřejmě musely bejt sundaný ty strašný přední sítovky! :wink:

lavender
Příspěvky: 1170
Registrován: 26 pro 2011 18:57

Re: Tesla studio monitory?

Příspěvek od lavender »

@c9000 mozno ze ti to hra tak dobre preto, ze mas v retazci aj ten tesla mixpult, ktory tomu doda to co realne podla tunajsich znalcov bedniam chyba ;)

Uživatelský avatar
c9000
Příspěvky: 1916
Registrován: 11 úno 2008 12:37

Re: Tesla studio monitory?

Příspěvek od c9000 »

V řetězci samozřejmě mixák není :shock: . Ten je pouze jako preamp console. Krky jsem prodal. A Tesla hrdě zaujmula místo po nich, asi je to kombinace místnosti, vzdálenosti mého šílenství a špetky magie. Jinak si neumím vysvětlit, proč mi to hraje tak dobře :D .

Mám doma starý poctivý AKG K 240 DF (600ohmová verze) což je hodně rovný poslech. Včera jsem přišel na to, proč se mi zvuk z těch tesla beden tolik líbí a je to z důvodu, že to hraje velmi podobně jako ty sluchátka v obrovským provedení. Včera jsem to porovnával a je to frekvenčně i přednesem velmi blízko. Taky další poznatek, ty bedny nehrají vůbec dobře nahlas, fungujou nejlíp při takový normální poslechový hlasitosti , jak člověk trochu přidá začne to kreslit a krabicovatět.
Při režimu "potichu" je zase fajn že umí zahrát i spodní pásmo. Určitě pokud budete mít možnost tyhle kysny někde vyzkoušet, neváhejte, a pokud máte prostory pro "midfield" monitoring asi bych neváhal, dovoluji si říct že to převálcuje většinu běžných A7miček, Rockitů, Focalů, Yamah apod.

Uživatelský avatar
Hammond
Příspěvky: 1128
Registrován: 05 říj 2010 18:44

Re: Tesla studio monitory?

Příspěvek od Hammond »

Ak by to nahodou niekoho zaujimalo, v tomto inzerate niekto predava diskutovane repraky:

http://elektro.bazos.sk/inzerat/4366541 ... -stave.php

Uživatelský avatar
c9000
Příspěvky: 1916
Registrován: 11 úno 2008 12:37

Re: Tesla studio monitory?

Příspěvek od c9000 »

Sága pokračuje.... namlsán obřím dřevotřískovým kolosem tesla, zakoupil jsem ze zvědavosti ještě větší skvost :) Obrázek

Tak a toto mě fakt posadilo do křesla :) Jedná se o aktivní !studiové/rozhlasové! monitory které tesla vyráběla v 70tých letech pro český rozhlas.
Symetrický vstup, 40w zesilovač. 45-20 000 hz. Třípásmo, koaxiální střed s výškami. Trimr na 40hz +/-6db.
Tak prvně, basy... Konkrétní, velký, čitelný , středový pásmo je trochu zatažený vejšky velmi příjemné, žádný ostrý plechový hnus. Dohromady uchometricky hrají velmi vyrovnaně. Ale hlavně příjemně se poslouchají. Uvítal bych větší rozlišení ve stereu ale dá se to přežít. Hrají trochu Hi-fi ale zdravě a opravdu jen trochu. Především mě na nich baví čitelnost v jednotlivých pásmech a jakási"uvěřitelnost" .Neděje se, (alespon pro mé uši) žádné chemické zabarvení a podobné neduhy. Na ležato, jak jsou bedny koncipovány to ale vůbec nehraje děs a blitka. Na stojáka je to podstatně lepší, a nejlepší výškáčema dolů. Musí se poslouchat poměrně v ose jinak jsou výšky zastřené. Zatím je mám pár dní a veliká radost. Ale hlavně překvapení co tu bylo v 70tých letech za skvosty. Skvost to ovšem není když se podíváte dovnitř:). Děcka v hodině pracovních čiností na základní škole, asi tak to vypadá uvnitř. Taky je zajímavý že to nijak nešumí, nebrumí... časem podám další info, repase nějakých drobností bude nutná.

nic jsem neměřil , na netu toho moc není tady je nějaké info k pasivní verzi :
http://www.repromania.net/tesla/tesla-r ... rs-944.php
Naposledy upravil(a) c9000 dne 18 bře 2015 13:02, celkem upraveno 1 x.

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: Tesla studio monitory?

Příspěvek od matucha »

Ty teda jedes ;), geithain RL801k chudych ;).
Naposledy upravil(a) matucha dne 17 bře 2015 14:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
c9000
Příspěvky: 1916
Registrován: 11 úno 2008 12:37

Re: Tesla studio monitory?

Příspěvek od c9000 »

Připadám si už trochu jako magor, z "normálních" studiových mašin přesedlávám na haluzní prastarý krámy, někteří lidé z oboru s kterými se znám se chytají za hlavu, co to u mě zase vidí za verky :) . Pomalu se mi studio transformuje na lo-fi 60s CZ-NDR-IT vrakoviště :). Nemůžu si pomoct rozhodujou uši a zkušenosti . :roll:

Uživatelský avatar
hombrefeo
Příspěvky: 3632
Registrován: 25 čer 2009 23:19

Re: Tesla studio monitory?

Příspěvek od hombrefeo »

jen vic a houst'!

p.s. navic vrakovi-stek studio neni!

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: Tesla studio monitory?

Příspěvek od matucha »

Maximalni individualizace je prima vec. Cokoli te tesi a s cimkoli dosahnes vysledku ktery te tesej je na prvnim miste.

Uživatelský avatar
Hammond
Příspěvky: 1128
Registrován: 05 říj 2010 18:44

Re: Tesla studio monitory?

Příspěvek od Hammond »

Toto som si nahodou vsimol, tak to sem zo srandy prikladam:

http://elektro.bazos.sk/inzerat/4898344 ... 067-08.php

markuc

Re: Tesla studio monitory?

Příspěvek od markuc »

c9000 : rád oživím toto vlákno, TESLA monitory v aktivní verzi se dostaly i ke mě domů a repase bude také potřebná, tak se chci zeptat na nějaké zkušenosti co se týče dalšího postupu .. dělal jsi s nimi něco ? A máš je ještě vůbec ?

Dočetl jsem se pouze kdesi na hifi fórech o problémech se zakmitáváním, jsou k dispozici i velmi nejasné instrukce ohledně repase a následně pak informace, že ten, kdo to vše psal, tak nějak zmizel ze scény ..

Díky

klingáč
Příspěvky: 495
Registrován: 08 pro 2010 11:36

Re: Tesla studio monitory?

Příspěvek od klingáč »

Pekná téma oživená. :palec+:

Po cca 20 rokoch z pivnice vynášam robené repráky TESLA, osadené sú tuším ARN 6606 + ARV 3604 (správne?)
Vyskúšam, čo to povie. Majú cca 50 - 55 litrov.

Inak ktoré z vyrábaných sústav TESLA ARS / resp. iných považujete za top?
Resp. ktoré boli považované za kvalitné v rámci vyrábaných typov?

Obrázek

Rudys
Příspěvky: 191
Registrován: 18 říj 2015 22:26

Re: Tesla studio monitory?

Příspěvek od Rudys »

To by mě taky zajímalo. Jaké modely byly top? Dá se řící, že některé tesla modely jsou lepší než např. low endy do cca 5 tisíc?

klingáč
Příspěvky: 495
Registrován: 08 pro 2010 11:36

Re: Tesla studio monitory?

Příspěvek od klingáč »

Rudys: Low endy čoho/ akých reprákov myslíš? Všeobecne?

Odpovědět