Velikost monitoru vs. velikost mistnosti vs. umístění

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství

Poklop

Re: Velikost monitoru vs. velikost mistnosti vs. umístění

Příspěvek od Poklop » 08 lis 2014 22:52

Rezonance tonu je potřeba zkoušet pomocí sinus na různých tónech a ne na nahrávkách. Tam se to často ztratí.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 26 lis 2014 13:27

Teď jsem se díval na video Kakaxa, jak radí s monitorama a jejich umístěním. Pokud máte více párů monitorů, jak máte vyřešené jejich umístění? Z logiky věci, pokud mám víc párů, tak jedny budou blíž u sebe, aby se vedle vešel další pár a ještě k tomu ty blíž u sebe budou blíž k posluchači, protože bude jiný poměr stran, ale to může způsobit i to, že se pak z části mohou překrývat ty zadní hlavní bedny, i když ty blíž k posluchači spíš vedle.

Obrázek

Jak tohle máte vyřešené? Podepisuje se to výrazně na přednesu?
Ono koukám, že v různých studiích maj bedny umístěný dost děsně a hrozivě až někdy žasnu :D

Poklop

Příspěvek od Poklop » 26 lis 2014 13:48

Tome abys to zas tak moc nežral :-)
Nic není dokonalý a i když dáš oba páry do trojúhelníku tak to neznamená že uslyšíš to co máš.
Často prostě bedny hrajou líp mimo rovnostranné umístění a nebo to holt jinak nejde a jedny budou trochu jinak.
Ani měření nemusí bejt směrodatný, prostě ve finále je nejdůležitější tvoje ucho, všechny další parametry jsou spíš k tomu aby tě navedly k co nejlepšímu umístění ale není to podmínka. Podmínka je dobrej poslech a mnohdy maj lidi v asymetrický místnosti a umístění lepší poslech než lidi v podstatně pořešenějím prostoru.
Takže ve studiích to maj někdy umístěný nestandardně ale důležitý je jak to hraje ...

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 26 lis 2014 20:07

Jo dobry :c) ono usi jsou popravde to cim se ridim na prvnim miste.. az pak resim mereni a polohu atd. Jen me zajimal nazor nekoho dalsiho. Ono v mym prostoru mi nic jinyho nezbyva :D ale tak aspon trosku sem chtel vedet jesi to dava smysl. Ja mam treba taky doma paradox.. napr. vsichni pisou a rikaj, ze mas mit ucho mezi stredobasem a vyskacem nebo v urovni vyskace a u me kdyz mam ucho v urovni stredobasaku tak mam mnohem lepsi stereo obraz a mnohem vyrovnanejsi poslech ve vsech pasmech, kdezto kdyz jsem v urovni vejskace nebo mezi tak to je takovy neosobni vzdalen horsi stereoobraz atd. zkratka se mi pocitove na tom dobre nedela a i referencni nahravky mi zni min prirozene.. takze ono ta pravidla :D

Odpovědět