Vysraly se mi Adam P11-A monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Sonority

Vysraly se mi Adam P11-A monitory

Příspěvek od Sonority » 31 črc 2009 18:09

Neco podobneho jako mel Cyril s Adam A7.

Mam asi 6 let stare P11-A, u me jsou asi pul roku a bez problemu. Dnes zacala LED dioda jednoho monitoru blikat zelene pri prehravani hudby (ani samotne blikani diody jsem do te doby vubec nezazanamenal, i pri daleko vyssi hlasitosti) a zvuk byl zkresleny, coz trvalo asi 10 minut. Pote jsem zdroj zvuku vypl a po par minutach se z monitoru ozval zvuk jako kdyz se zapinaji monitory, ale trosku neidentifikovatelneji, dlouzeji, ale ne tak, ze by tam neco bouchlo, nebo tak. A v zapeti dioda zacala svitit cervene a uz neslo ani prehrat hudbu. Oba repraky mely zhruba stejnou teplotu jak jindy, dival jsem se dovnitr a nic spaleneho (zrakem laika), nic nesmrdelo.

Nepomohlo vypnutí, ani pockani par hodin, po zapnutí dioda porad sviti cervene a zvuk nejde. Jen je slyset zesilovac ci co to je (v tom se nevyznam), ze jede, ma stejny zvuk jako druha (funkcni) bedna.
Netusite co s tim? A kam to pripade dat spravit (v Brne) a zda staci tam prinest jen cast se zesilovacem (bez bedny a repraku)?
Naposledy upravil(a) Sonority dne 31 črc 2009 18:19, celkem upraveno 2 x.

EXCOM

Re: Vysraly se mi Adam P11-A monitory

Příspěvek od EXCOM » 31 črc 2009 18:11

a nemozes pokracovat v teme od Cyrila?

Sonority

Příspěvek od Sonority » 31 črc 2009 18:14

tak ono to jeho tema se pak zcela zmenilo od puvodniho problemu. Ale jesi je to vhodne, tak klidne, me je to jedno, ale neumim to presouvat.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 01 srp 2009 12:52

Excom: nejak jsem nepochopil co tim sledujes.

Sonority: to je smula, ale pokud je to "jen" v elektronice zesilovace, na coz to z meho laickeho pohledu vypada, tak snad jeste nebude uplne zle. No byt tebou tak napisu primo da Adamu a oni ti snad poradi, kde je nejblizsi servis.

kexik

Příspěvek od kexik » 01 srp 2009 13:09

elektronika v ZIADNYCH monitoroch nie je ziadny zazrak, vsetky mozne poruchy su detekovatelne a opravitelne v hocakom odbornom servise. nieco ine su upecene menice a mechanicke zavady, tam to bez ucasti vyrobcu nepojde. mozno jedine v pripade vyrobcov, ktori pouzivaju znackove menice inych vyrobcov, co je naprosta mensina

Sonority

Příspěvek od Sonority » 01 srp 2009 13:16

asi jen zesilovac. Ted jsem to po asi 10 hodinach klidu znovu zapnul. Rozsvitila se dioda cervene, pak zacala blikat zelene, cvilku i zelene svitila naplno nekolik sekund, pricemz z reproduktorů se ozyvalo lupani, trosku jako pri klasicke vymene kabelu a cosi jak zvuk trafa, mozna hlubokej sinusovej prubeh, nevim. Pak se zas rozsvitila dioda cervene a zvuky prestaly. Nemuze to byt jen nejaky ten limiter, ktery by bylo mozne nejak odstranit a pouzivat monitor bez toho?

kexik

Příspěvek od kexik » 01 srp 2009 13:41

moze to but naozaj hocico. ale vyradit z funkcie limiter je imo takmer rovnako pracne ako ho opravit

nunu

Příspěvek od nunu » 01 srp 2009 13:57

Nepokousej osud, protoze az ti ten zesak streli natcrdo, tak to muzes rovnou vyhodit, protoze oprava vyjde draz nez nove. Jedinna rada je odnest to do servisu, nebo nekomu kdo tomu rozumi a ma potrebne zkusenosti a vybaveni. V zadnem pripade ne nekomu kdo postavil dva zesilovace z nejake stavebnice. A uz to nezapinej hlavne...

Mimochodem v brne byval prodance, maji i servis, i kdyz asi ne zrovna excelentni -)))

kexik

Příspěvek od kexik » 01 srp 2009 14:01

to nemusi byt nutne autorizovany servis. ale niekto kto audio rutinne opravuje a ma servisne pracovisko. v kazdom okresnom meste je aspon jedna taka firma

Sonority

Příspěvek od Sonority » 01 srp 2009 14:15

hm, skoda. Jsem doufal v odstiputi klestickama nejake male soucastky. Fajn, vemu to do servisu, diky moc za rady. Muzu do prodance, nebo nejakeho jineho v brne. Ale asi kdyz v Prodance delaji i Adamy, tak by to mohli spravit lepe, ikdyz asi za vic penez.

nunu

Příspěvek od nunu » 01 srp 2009 14:35

Vzhledem k tomu ze neautorizovany k tomu nebude mit schema a pokud bude chyba pred IC vykonoveho zesilovace tak tomu spis uskodi nez pomuzou, alespon vetsina. SMD soucastky jsou oznacovane v kodech, na mnohych neni vubec nic, to se to potom fakt dobre opravuje -)))) Nerikam ze to nejde i takto zdiagnostikovat a opravit, ale bude to delat nekdo kdo si rekne s klidnym svedomim 500 na hodinu... Ti kteri maji chema a hodnoty to maji za dvacet minut a za hodinu se vsim vsudy... Je to asi neco podobneho jako nechat opravovat ridici jednotku baworaka v JZD na vesnici. V deseti druzstvech budou vedet co je to ridici jednotka a ve dvou budou machri kteri se o to zajimaji a budou ji umet alespon zdiagnostikovat.

Neco jineho kdyz ten servis tady neni...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 srp 2009 16:50

500 korun na hodinu si snad pyta kazdy servis , ne ?

nunu

Příspěvek od nunu » 01 srp 2009 17:13

Ja to myslel spis tak, ze kdyz vim jak to udelali tak to je na deset minut, kdyz nevim tak trebas i na "šichtu" -))

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 01 srp 2009 18:32

Amorph píše:Excom: nejak jsem nepochopil co tim sledujes.
./ostatni-hardware/vysraly-se-mi-monitory-adam-a7-t9058.html?hilit=%20monitory%20cyril

nesledujem tym nic...
ale ak ti to nedoslo, tak kludne mozme zlyhanie HW nazyvat na ezone do nazvu threadu prefixami "dojebali, zkurvili, zkokotili, dosrali..." atd.

je to naozaj, uzasny nazov threadu...

Sonority

Příspěvek od Sonority » 01 srp 2009 18:54

Tak snad v brnenskem prodance si s tim budou vedet rady a nezabere jim to mesic.

Excom: Pardon, jestli nazev je nepatricny. Slysel jsem to slovo i v televizi, tak mi neprislo nejak zavadne a jen jsem jim chtel navazat na cyrilovo tema (ale pro jiny typ bedny, zavady a smerovani tematu jsem zalozil nove). Lide takhle mluvi i mezi sebou, sprosta slova jsou tu odjakziva. Ale pokud myslis, ze se to slovo sem nehodi, klidne ho zmen na nejake, ktere je vhodne. Me je to uplne jedno, jen chci vyresit problem, nikoli pohorsovat. Pokud ale mas ve svem bydlisti slovo zkurvena, tak snad mas pochopeni.

Odpovědět