aky hw synth ako doplnok zvukovy k TI-cku ??

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
dendy
Vybavení

aky hw synth ako doplnok zvukovy k TI-cku ??

Příspěvek od dendy » 13 bře 2008 14:56

tak pani vlastne od posledneho zrazu riesim zasadny problem.... aky druhy HW synth kupit ako doplnok k TI SNOW ... nieco na doplnenie zvukoveho spektra, proste nieco z coho dostanem ine charaktery zvukov nez z TI-cka ..

malo by to byt nieco zohnatelne :-)) primarne som chcel NordLead2 ale tej je v podsatete nezohnatelny (aspon za normalnu cenu do 18k SK)

dalej som zvazoval DSI Evolver, Blofeld, korg microKorg a alesis micron

(aby som upresnil - je dolezite aby to nebolo moc velke, najlepsie desktop, prinajhorsom male klavesy, a cena tak do 15, prinajhorsom 18.000 SK)

evolver mi pride ale ze nejak extra odlisne spektra z zvukov od TI-cka nedava, je tam jemny rozdiel ale nic zasadne.. blofeld neviem... obcas mam pocit ze byto bol fajn doplno, potom sa mi zase zda ze by to bolo zbytocne k TIcku... Micron mi tiez pride ze spektrom/charakterom nieje nic zasadne odlisne.. esi navjiac sa mi pozdava ze "inak" znie ten microkorg..

ale neviem no... potrebujem radu.. pozriet sa na to z ineho uhla .. viete co za music asi riesim, takze poradte :))

prosim rady ako moog a podobne si nechajte, proste ja niesom moc na analogy :-)) ako su fajn ale radsej mam VA, jedine ten evolver ma zaujima lebo je to taky hybrid :-))

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 13 bře 2008 15:01

A co nejaky Korg Electribe? ;) :D
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

bassline

Příspěvek od bassline » 13 bře 2008 15:01

na tvojom mieste by som volil asi ten evolver...zo zvuk. ukazok mi pride hodne odlisny od zvuku vira...je taky surovejsi, tvrdsi, nie je sladky...

A micron ti neodporucam vobec, pretoze ako som mal moznost ho pocut priamo s TI, moc sa charakterovo od seba nelisia...

Inak Microkorg si chod vyskusat do Muzikeru...mali ho tam pred rokom vystaveny..
Naposledy upravil(a) bassline dne 13 bře 2008 15:06, celkem upraveno 3 x.

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 13 bře 2008 15:05

Evolver zvukově podobný s TI?:-DD
Nee, to opravdu ne, doporučoval bych Evo vyzkoušet na vlastní uši. Kdyby byl podobný s Virem, už by letěl z okna;)

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 13 bře 2008 15:15

btw: Z VA zní mým uším hodně jinak OB12 (nemůžu říct že líp nebo hůř, prostě jinak). Z IONu/Micronu se dá dostat odlišný charakter, ale moc bych se do nich nehrnul.
Všechny tyto nástroje se ale ovládají snáz než Evo, desktop je dost náročný na představivost, bez editoru je to takový lehce random. V jednom testu jsem četl, že Evo je NineInchNails in the box a naprosto souhlasím, špinavosti a prasečiny mu jsou úplně nejlíp;)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 bře 2008 15:17

bodyia: no osobne som asi najviac nakloneny tomu evolveru.. ale bojim sa ze potom budem lutovat ... chapes o co mi proste ide.. chcem mat nieco z coho dostatne vyrazne odlisny charakter zvukov nez z ti-cka, take tvrdsie, drsnejsie zvuky, viac industrialne .. ja viem ze nordlead je len jeden ale proste keby bolo nieco co sa tomu aspon trochu priblizuje a viac dostupne, zohnatelne :)

a co ten microkorg ?? z ukazok mi pride ze znie tak tvrdsie, drsnejsie, nie tak uhladene ako access..

acid: electribe nechcem, tie su orientovane na live a synth engine maju dost jednoduchy.. predsa len 2 obalky a 2 lfo ma neuspokoja :-))

Cyril

Příspěvek od Cyril » 13 bře 2008 15:32

A co Elektron Monomachine?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 bře 2008 15:48

mam cenovy strop 15 max. v najhorsom pripade 18k .. viac nic.. elektron je uplne mimo cenovu skupinu :)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 13 bře 2008 15:58

dendy: no pravda, musel bys mit stesti na pouzitej kus, ale uplne nemozny mi to neprijde...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 13 bře 2008 16:15

dendy: proc si nenechas tu claviu modular G2 ta s TI bude ladit skvele jako kazda clavia.... nebo chces ciste synth s HW ovladanim

micro q / Blofeld by taky urcite ladil

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 bře 2008 16:21

jo G2 som uz dal prec.. chcem knoby :)) .. a CHCEM NR2 kurwa fix !!! proste fakt ten NR2, svina jedna, znie lepsie nez G2 :-)))) a hlavne vsetko ma clovek hned priamo v ruke, lot of knobs :-)))))

Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 13 bře 2008 16:23

Na G2 mít nebude, ta je moc drahá. Microna bych nedoporučoval ani náhodou. Já mám Vira B, letos bych si chtěl G2ku koupit... Ale ten Mikrokorg taky. Evolver mě nebavil. Nějak mu nemůžu přijít na chuť.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 13 bře 2008 16:28

dendy: jo knoby to je pak jasny no :)))
ale mimochodem si myslim ze G2 a NR2 zneji hodne podobne... G2 trosku jemneji ale to asi stejne sylset nechces :)))
tak preji stastny nakup

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 bře 2008 16:31

jj sak maju vela podobneho - sak som mal G2 rok tak nieco o tom viem.. ale po poslednom zraze ked som mal v ruke nr2 som prote dosiel na to ze proste nr2 ma tak 10% - 20% iny zvuk ale pravey tych par percent je presne to co na tom zvuku najviac zerem :) na klasicke standartne basy,pady aleady som proste dosiel k presvedceniu ze NR2 je pohodlnejsie riesenie.. G2 ma fakt vyznam ked chce clovek viac experimentovat, zapajat schemy atd... ked chces mat priamy jasny nord zvuk, jednoducho hned pod rukou na potocnenie par knobmi, tak prote neni co riesit, NR2 :-)) uz chapem preco stoji NR2 u thomanna len o 100 eur menej ako G2 engine :)

peteness

Příspěvek od peteness » 13 bře 2008 18:51

Ja nedam dopustit na Microkorga. S analogem bych Vira nemichal, protoze to nejde. Stejne se ale Virus spatne snasi s cimkoliv. Maximalne naky basovy podmaz. Jestli neni lepsi vsechno delat via Virus, kdyz uz ho mas.

Odpovědět