Co zakoupit na vyuku hry na piano?

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Pytkin
Moderátor

Re: Co zakoupit na vyuku hry na piano?

Příspěvek od Pytkin » 23 črc 2010 10:59

Em3 : no z toho co pises si PRIVIU ani nevidel :)

netvrdim ze je to super bomba .. ale v tom case , ked sme to kupili , som nic lepsie v tej cene nevidel ..

http://www.casio-intl.com/emi/piano/privia/px320.html

Obrázek

Vuid

Příspěvek od Vuid » 23 črc 2010 13:13

Neuveritelne, vybral si tohle:
YAMAHA CVP-501 dark rosewood
http://www.lidlmusic.cz/katalog/digital ... -111000501

pry to muze mit vyrazne levneji....a libej se mu LEDky u klaves
To uz bude asi hrat jak vino ze?

kexik

Příspěvek od kexik » 23 črc 2010 13:17

mne pridu yamahacke kladiva strasne tazke a s neprirodzenym priebehom... ako keby napodobovali nejake nekvalitne pianino
solidny klavir ma o dost lahsie klavesy, pokial je spravne zostelovany
na druhej strane mozno na cvicenie to je vyhoda? toto netusim

esu

Příspěvek od esu » 23 črc 2010 18:48

Pytkin píše:em3 : to m-audio je nepouzitelne .. je to fakt katastrofa ..
vycházel jsem z prvotního předpokladu, že chlapík se chce "trochu" naučit hrát na piano, k čemuž to M-Audio naprosto postačuje ... měl jsem ho v ruce (na klavír jsem chodil 9 let do LŠU) a rozhodně je použitelné a je typickým příkladem úsloví "za málo peněz hodně muziky", nicméně výběr už jak se zdá proběhl, takže tohle bylo jen tak pro pořádek :wink:
" hudba se dělí pouze na dva druhy... hudba dobrá a hudba špatná..."
(i5QC, TC48, A6, A7)

EM3

Příspěvek od EM3 » 23 črc 2010 20:59

esu: Tak jasně, chápu. Ale kdybych se chtěl učit na piáno a mít dobrý pocit z kladívek, tak si osobně M-Audio nevemu, ani náhodou. Jako poměr cena výkon je mi v tomhle dost jedno. A konkrétně za cenu, co nabízí M-Audio kladívkovej keyboard, se dá koupit i mnohem lepší. Takže na margo toho bych si už vůbec v tomhle segmentu M-Audio nekoupil, vůbec. To jsem fakt dal jen jako příklad.
Ale nejsou kladiva jako kladiva, je to různý a každýmu to vyhovuje jinak. Nicméně zase od vaklajících se kladívkových mechanik ruce pryč, to za ty prachy nestojí a bohužel jich je celkem dost. Zrovna M-Audio v tomhle neni žádná extra třída, lepší je za ty prachy třeba právě Yamaha nebo Fatar a další.

Vuid

Příspěvek od Vuid » 23 črc 2010 22:18

On by si nejradsi koupil kridlo, kdyby na to mel prostor doma, jde mu fakt o to, aby to dobre hralo a melo to verohodnou mechaniku, kazdej si o tom mysli asi svoje, ja teda taky:)
Je ta YAMAHA CVP-501 dobra v tomhle smeru? Mel to nekdo v ruce?

LLpiano

Příspěvek od LLpiano » 01 srp 2010 21:38

Dle meho nazoru je nejlepsi PHA II mechanika (PHA III je jeste o fous lepsi, ale cenove jinde), kterou ma napr. Roland RD-700GX. Yamaha je take skvela, ale ma ke konci neprirozeny prubeh a tzv. se propadne dolu s nepatrnym odskokem, coz zadne kridlo/pianino opravdu nedela. Ohledne tezkosti Yamahy, tak to neni na skodu a taktez neni tezsi nez standardni klavir. Nekteri mladi klaviristi dokonce preferuji velke zatizeni pro cviceni a extremni lehkost je dokonce na skodu. Urcite ma kazdy nejaky nazor, ale klavirista Ti vzdy doporuci PHA II/III (samozrejme pokud ma moznost srovnat :-).
Pokud plati castka kolem 20tis (poznamka ohledne kridla me mate, jelikoz alespon trochu uchazejici kridlo je za uplne jine penize), tak je nejl. volba asi yamaha P155 (mozna ta 501 je s jeho slevou za neco malo vice, coz je samozrejme lepsi masina z pohledu banky zvuku, doprovodu, robustnosti, pedal atd).
Pokud by ho to bavilo a chtel pracovat i se zvukem, tak zminovana dig. piana tuto funcionalitu splnuji jen velmi omezene. V tu chvili je vhodna chvile koupit PianoTeq a propjit s pocitacem a kvalitni zvukuvou kartou.
Naposledy upravil(a) LLpiano dne 01 srp 2010 21:55, celkem upraveno 1 x.

demsky

Příspěvek od demsky » 01 srp 2010 21:48

tak LLpiano to napisal uplne genialne a presne, je svata pravda, ze obcas vzdy zaslintam po Rolandovi RD-700GX len kvoli tej skvelej mechanike, keby som mal prachy tak idem hned do toho. ale prekvapuje ma, ze celkom vychvalujete PianoTeq, ja som to pred tyzdnom prvykrat testoval a ma to sice dokonaly zvuk, ale akysi sterilny/umely. ono to svoje pouzitie ma, prirovnal by som to napriklad aj k skvelemu matematickemu modelingu elektrickych pian v podobe Lounge Lizard 3, ale skratka tie mechanicke veci tam nie je citit.

a co sa tyka Yamahy, tak az teraz som si uvedomil po tom co si napisal, ked som si v Muzikeri trocha zapinkal na Yamahe S90ES, ze ma to ten prepad dole s nepatrnym odskokom, ale posobila ta mechanika na mna fakt aj DOST tazko. ale kto vie, mozno take tazke mechaniky ma aj realne Yamaha kridlo, neviem nehral som.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

LLpiano

Příspěvek od LLpiano » 01 srp 2010 22:19

demsky píše:tak LLpiano to napisal uplne genialne a presne, je svata pravda, ze obcas vzdy zaslintam po Rolandovi RD-700GX len kvoli tej skvelej mechanike, keby som mal prachy tak idem hned do toho. ale prekvapuje ma, ze celkom vychvalujete PianoTeq, ja som to pred tyzdnom prvykrat testoval a ma to sice dokonaly zvuk, ale akysi sterilny/umely. ono to svoje pouzitie ma, prirovnal by som to napriklad aj k skvelemu matematickemu modelingu elektrickych pian v podobe Lounge Lizard 3, ale skratka tie mechanicke veci tam nie je citit.

a co sa tyka Yamahy, tak az teraz som si uvedomil po tom co si napisal, ked som si v Muzikeri trocha zapinkal na Yamahe S90ES, ze ma to ten prepad dole s nepatrnym odskokom, ale posobila ta mechanika na mna fakt aj DOST tazko. ale kto vie, mozno take tazke mechaniky ma aj realne Yamaha kridlo, neviem nehral som.
PianoTeq, resp. jeho vyvojari, se stale velmi snazi priblizit ke zvuku koncertniho kridla, ale to neni nejdulezitejsi kriterium (mimochodem posledni verze je ve zvuku zase o fous dale). Pro klaviristu je nejdulezitesji hratelnost a dynamika. To PianoTeq splnuje excelentne. Produkty, ktere maji lepsi zvuk nez PianoTeq nesplnuji hratelnost a pokud s tim supr zvukem nemuzes pracovat, tak je Ti pri hrani vlastne na nic. Celkovy vysledek a dojem je tedy pozadu. PianoTeq take zni casto sterilne resp. umele, protoze ma delsi dozvuk nez klasicky klavir (paradoxni je, ze to vlastne klaviriste chteji). To se da zmenit zmenou impedance v PianoTequ, nicmene jenom pro cast klaviatury (zejmena na stredu) a k tomu je potreba jiz prefesionalni verze.
Jinak se zeptam, co chybi za mechanicke veci, ktere tam nejsou citit ?
Yamaha kridla maji velmi podobny prubeh a zatizeni, jako Yamaha dig piana, az tedy na ten zminovany neduh.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 srp 2010 22:26

mne to moc na klaviri nejde .. ale u huga si vzdy skusam klavesnice .. a najlepsie sa mi hra na Roland FP7 .. to je PHAII ..

LLpiano

Příspěvek od LLpiano » 01 srp 2010 22:33

Pytkin píše:mne to moc na klaviri nejde .. ale u huga si vzdy skusam klavesnice .. a najlepsie sa mi hra na Roland FP7 .. to je PHAII ..
PHAII s Escapement je lepší a přirozenější, ale samozřejmě zase je potřeba cenově přitlačit......

demsky

Příspěvek od demsky » 01 srp 2010 22:35

u mna vydrzalo skusku casu Holy Grail Piano, ma to 500 MB, takze to cele vcucne RAMka a vyborne sa na to dlhodobo hra. je spravne vyvazene, dynamicke, nie je az take velmi hutne ako napriklad jazzove varianty Artvista Virtual Grand Piana, a dokonca znesie pouzitie aj v mixe. stale verim tomu, ze existuje aj ina cesta nez tie 20 GB piana napriklad od Synthogy.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

LLpiano

Příspěvek od LLpiano » 01 srp 2010 23:22

22 MB - PianoTeq :D , Ivory I/II a The Holy Grail Piano prave chybi hratelnost a dokonale davkovani.

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 02 srp 2010 00:25

Pro mě, jakož to člověka, který na konzervě 6 let trénoval na Petrof/Bosendorfer/ a při troše štěstí na Steinwey, je nejvěrnější simulací mechanika NW od Yamaha a špičková mechanika RM3 na Kawai CA93. Přirozený průběh, dosednutí, uvolnění, přirozený povrch.
Roland nemá špatné mechaniky s PHA na RD700 započal jistý převrat - revoluci a hodně uspíšil vývoj i u konkurence. PHA II (RD700GX) má ale nesmyslně tvrdý dopad klávesy na dno, a je příliš měkká. PHA III má divný, nepřirozený až nepříjemný povrch kláves, který bohužel i šustí - prostě něco takového nemá žádné akustické křídlo. Když si postavíte PHAIII vedle mechaniky Petrof, již první pohled vás zarazí. Klávesy u PHAIII mají i nepatrně jiný tvar (nuance u zaoblení hran bílých kláves, délka klávesy, zaoblení černých kláves,atd., než klávesy Petrof nebo Boesendorfer. Tyhle všechny drobnosti hrají proti přirozenému pocitu ze hry na PHAIII.
Přesto PHAIII, stejně tak RM3, NW, GH3, patří mezi nejlépe vydařené mechaniky a když se s nimi člověk po krátké době sžije - nemůže mít při hře žádné problémy. Pokud ano, není to problém mechaniky.

......Yamaha je take skvela, ale ma ke konci neprirozeny prubeh a tzv. se propadne dolu s nepatrnym odskokem, coz zadne kridlo/pianino opravdu nedela.....
Je Yamaha a Yamaha!!!
Musím, říct, že u mechaniky Yamaha "GH3", "NW" jsem žádný nepřirozený průběh či odskok nezaznamenal, právě naopak, včetně dokonalého povrchu na NW.
Pozor na mechaniku hodně oblíbených a rozšířených nástrojů S90ES/XS, Motif8ES/XS, MO8, atd. Tady je použitá mechanika "Balanced Hammer" a ta má být jakýmsi univerzálním kompromisem pro klavír, el. piáno, varhany, synt. zvuky, atd...
Naposledy upravil(a) SoundsFine dne 02 srp 2010 00:53, celkem upraveno 1 x.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 02 srp 2010 00:43

Trochu OT, ale neda mi to - to vam na konzervatori nedavali facku, kdyz jste rekli klavesnice? ;]

Odpovědět