Co zakoupit na vyuku hry na piano?

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
SoundsFine

Re: Co zakoupit na vyuku hry na piano?

Příspěvek od SoundsFine » 02 srp 2010 00:54

Facku ne, ale deštníkem přes záda.
:oops: Už jsem to opravil.

Obrázek

LLpiano

Re: Co zakoupit na vyuku hry na piano?

Příspěvek od LLpiano » 05 srp 2010 10:24

Povrch PHAII/II simuluje slonovinu, ne soucasne povrchy. Cili ano, zadne soucasne kridlo nema takovy povrch, protoze zadne soucasne kridlo take nema slonovinu, ktera je zakazana. Povrch uz je samozrejme individualni a nemusi kazdemu vyhohovat. Vzdyt klavirista, ktery si vozi svuj klavir, tak ma upravu jak povrchu, tak hlavne i vahu klaves. Mimochodem, PHAIII mam hned vedle Petrofu a naproti stoji Bösendorfer se slonovinou. Rozdily klaves jsou nepatrne, stejne jako u vyrobcu. Rozmery dle nastroju pro ladice odpovidaju standardum, dokonce Petrof jsem musel upravovat, protoze mel nestandardni zdvih cernych klaves. Susti nejvic Bösendorfer, pak PHAIII, pak Petrof, ktery take susti. Jenze to susteni u kridla v podstate nevnimate, jelikoz jeho zvuk je pri hrani vyrazne hutnejsi, nez kdyz si pustite na bedny PHAIII. Pokud zesilite soupravu, tak susteni take mizi.
Dopad u PHAIII je opravdu tvrdy, ale stale prevazuji vyhody oproti Yamaham typu CVP CLP, ktere opravdu jemne pri dopadu zavibruji. Zkuste si klidne sami v podstate zahrat velmi jemny akord ppp vahou ruky, ne prstama a sledujte prsty, ktere dopadaji na dno. Uvidite to jemne poskoceni, ktere citim jako velmi neprirozene. V podstate se stim nedaji vubec hrat ppp pasaze.

Odpovědět