Externa zvukovka na tvorbu elektronickej hudby

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Jonny9988

Re: Externa zvukovka na tvorbu elektronickej hudby

Příspěvek od Jonny9988 » 01 úno 2013 13:14

tak vdaka za rady, pozrem si ten voxgeno, ten tc electronic pilot, by mohol byt, ale este jenda otazka, nebolo by lepsie toto:

http://www.techhouse.sk/studiova-techni ... -m-patch-2

ma to uz aj zabudovany sluchdlovy zosilnovac, ci k tej RME nie je potrebny ?

monoque

Příspěvek od monoque » 01 úno 2013 13:17

RME ma separatni sluchatkovy vystup,staci dokoupit neakou Jackovou prodluzovacku...

Jonny9988

Příspěvek od Jonny9988 » 01 úno 2013 13:44

tak ja este skusim zistit, ci by som si predsa len niekde nemohol tie monitory vypocut, lebo to by bolo urcite najlepsie, ale ak aj nie tak vezmem to co si mi poradil.
Zvukovka by aj mohla byt z druhej ruky, no monitory by som predsa radsej nove zo zarukou.
Co som pozeral, tak na tie A7 si na nete vychvaluju, takze asi aj ak ich nebudem napred pocut, tak z ich kupy nebudem sklamany.
Dik pekne za rady.

invisible_E

Příspěvek od invisible_E » 01 úno 2013 17:59

jasne johny kup si adamy, lavry, apogee SSL desk a najviac ospevuju konzoly neve za 4miliony, videt ze si uplny sedlak tak nechti ten upliftrance dobre zneje na hodoch v humenom..

skus toto: techouse.sk/sekciasluch/talent

Jonny9988

Příspěvek od Jonny9988 » 01 úno 2013 18:48

invisible_E :

nerob zo mna blbca, dobre ? mozno mi chyba vela skusenosti, ale este viem pocitat !

http://www.techhouse.sk/vyhodne-sety/rokit-6-set-1

za prakticky to iste uz pouzivane chces 550 E ? Ty vole ty si, ale chytrak, dakoho s tym mozno ojebes, ale nie mna. Kde bude zniet moj Uplif je moja vec a nemysli si, ze ked si robil nejake veci do tv tak si dajaka klasa. Uz som pocul male monitory v hodnote okolo 200 E, aj ked nie rokit rp6g2, ale m-audio bxd2 a m-audio studiophile av40, tak viem, ze je to na prd ! Uz som mal aj doma vela roznych reprakov a sluchadiel, takze uplny amater uz nesom.
Si kup teraz tote vxt4 ako uz ti tu poradili a potom mozes o rok kupovat vxt6, mozno ked budes mat 70 rokov tak budes mat aj expose, len neviem ci ti este bude sluzit sluch, aby si na nich vobec daco vyladil. Ak aj tebe take repro stacia, tak mne nie. Preto ze ty kupujes zakazdym bednicku o krok lepsiu, nemusi kazdy robit to iste. Clovek nemusi vzdy kracat iba po schodoch, ale moze ist aj vytahom.
Pokial zavidis, ze na to mam peniaze, tak vec, ze som si ich odmakal. No a ty, ked na to nemas, tak ti asi tie tvoje projekty pre tv asi moc nehodili.
Mozno trochu tvrdy text, ale dosral si ma hlavne to pridrblou ponukou v sukromnej sprave (zaujimave, ze si ju nedal rovno sem ?) a tym prirovnanim z lyzovanim vo Svajciarsku.
Ja som tu chcel radu nie analyzu mojich schopnosti a znalosti, a nemisli si, ze uz zajtra pobezim kupit tie adamy. Este to zvazim, aj tak ich planujem kupovat az v polke tohto roka.
Ja som len chcel poznat nazor niekoho, kto uz daco take dlhsie robi. Tie rady od monoque, mi zas priniesli na vec novy pohlad. Este, ze sa najdu aj taky ludia.

monoque

Příspěvek od monoque » 01 úno 2013 20:05

Hudba je jen jedna...jak rika stare japonske prislovi...ulov rybu a nasytis jednoho na den...nauc ho rybarit a nasytis ho na cely zivot....no chapu nekdy je to peklo...ale hlad je svina a treba....:-) carpe diem...

invisible_E

Příspěvek od invisible_E » 02 úno 2013 02:21

niekto objavil vyhladavanie a teraz vie uz o nas vsetko.. VSETKo! podla tvojho slovnika nebudes mat vela rokov takze to necham tak a napriek tomu ze ti strasne zavidim tvoje peniaze, poprajem ti vela uspechov a hlavne radosti z hudby..

stare dobre ezone, ach jo..

Jonny9988

Příspěvek od Jonny9988 » 02 úno 2013 03:53

podla mojho slovnika ? ano trosku som prestrelil, nemam pravo hodnotit co ty o hudbe vies, alebo nie a tak stejne ani ty o mne a ak si myslis, ze podla par viet posudis ci spravim daco schopne tak to ti narastol velky hrebienok. Len pozor aby neprisiel taky kohut co ti ho cely vydobne ! A pis za seba, ne v mnoznom cisle, uz biscuit mi radil v skorsom prispevku, ze mam vela citat tak som cital, a len som hladal co sa tu pise. Z tebou to nesuviselo, len nahoda ze so cital akurat toto. Nemozes sudit cenu pouzitej veci podla toho, kolko si za nu dal, lebo teraz uz taku hodnotu nema. Netreba nahodou najprv pozriet za kolko ju teraz predevaju ? Ak to ale vies, tak potom som mal uplnu pravdu a chcel si ma ojebat. Potom si uz nemislim, ze som prestrelil ! A ked si dakto kupi od teba tie veci a o mesiac alebo uz na druhy den sa pokazia, tak co potom hmm ? Preto nechcem nic pouzivane, jasne ? Cez techhouse som daval tie linky, pretoze ako som tu uz pisal mam pomaly net a to uz som mal otvorene. Inak mam 25 r.
Je mi jasne, ze to co mi tu dakto napise je subjektivny nazor, ale ja nepoznam nikoho kto by mi v to akokolvek poradil. Mne uz preslo cez ruky vela reprosustav, ale nie studiovych a v takej hodnote v akej ich chcem kupit. Takze som chcel pocut nazory takych co uz s tym dlhsie robia. Viem ale, ze nema vyznam kupovat lacne smejdy a o dva roky zas ine, a este viac to bude stat. Akoze sa mam tiez dakoho snazit potom osmeknut (lepsie ?) a predat to draho, ze by som mal zas na kus lepsie ne ? Ak uz na to mam konecne nasetrene, tak chcem to uz mat poriadne. Je jedno, ze este nemam dost skusenosti, pretoze, ked ich nadobudnem tak aj tak tie repro vyuzijem a uz nebudem musiet potom za minat peniaze. Ci to mi akoze tie repro zostareju ?
Nemislym, ze len zo srandy maju v spickovych studiach niekolko desattisiceurove vybavenie. To co chcem stejne vyjde pod 2000. A ked by som kupil len 6g2 alebo daco podobne, tak v celku budem mat stale to iste co mam doma.
A ak to tu mam zhrnut tak som tu pochopil a to je asi jedina vec invisible_E v com ti dam za pravdu : MUSIM SPOLIEHAT LEN NA SEBA !
Aspon monoque mi daco schopne napisal, vy ostatny si to jasne nechajte pre seba, len neviem ci vy si nemyslite ze ste objavili Ameriku!
Ja si vazim toho co vie spravit kvalitne dielo, ale to nikoho neospravedlnuje, ze je chamtivy sebec ! Ty na ktorych to neplati, tak pardon.

invisible_E

Příspěvek od invisible_E » 02 úno 2013 10:36

tak uz hlavne ' nemisly ' lebo sem chodia roky ludia len ojebavat a atakovat druhych so slovnikom druhej cenovej.. tu su ludia ktori maju studia za miliony a roky skusenosti ale tazko budu odpisovat niekomu kto ma paranoiu ze ho chcu ojebat ked mu poslu inzerat.. ja niesom konfliktny typ takze ak sa ta moje lyziarske uvahy dotkly tak sa ti ospravedlnujem.

a hlavne vypni internet, nadstav si v flku 125 - 135 bpm a zabavaj sa nie? o nic nejde

Jonny9988

Příspěvek od Jonny9988 » 02 úno 2013 13:42

no ja uz to tu nemienim viac riesit, uz nakoniec, ze nevyberal by som take linky z produktami v takej cenovej urovni, keby som chcel najnizsiu triedu.
Aj keby mi stacilo teraz daco take ako si mi ponukal, tak ale potom by som chcel daco lepsie a zas by som musel toto riesit a utracat peniaze. Ak uz spravim na tom co teraz planujem kupit daco fakt slusne a neskor budem mat viac penazi, tak uz kupim nieco fakt spickove. To ukaze cas, ale ako som uz pisal ja nechcem chodit stale po schodikoch, ked mozem ist aj vytahom. A myslim, ze ked ma to tak bavi tak 2000 E za to nie je vela.
Este to co mi napisal tony9, ze ak chcem imitovat hudobne nastroje, tak im musim dobre rozumiet, je pravda ze neviem hrat na nastroje, ale to nevie viacero elektronickych interpretov, aj z Tiestom som videl jeden rozhovor, kde to priznal a aj tak urobil skvele veci (aj zo zvukmi nastojov), aj ked to co teraz uz Tiesto robi mne moc nesmakuje, ale tie starsie veci od neho som mal rad. Ja zas nechcem robit cely orchester a aj orchester sa da naimitovat, Andy Blueman a Soundlift take veci robia a je to fakt super. No oni asi na nastroje vedia aj hrat. V kazdom pripade z lepsim vsti a viac skusenostami urcite aj ja daco schopne spravim. Ale ten zvuk musim pocut skvele ak to chcem dobre vyladit, inak to bude mat riadne nedostatky. Ja som mal vztah vzdy viac k technickej stranke veci a k elektronike, nez k nastrojom, no ich zvuky v Trance niekedy fakt dobre zneju.
A inak, mam radsej 135 - 140 bpm !

Odpovědět