Externa zvukovka na tvorbu elektronickej hudby

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Jonny9988

Externa zvukovka na tvorbu elektronickej hudby

Příspěvek od Jonny9988 » 30 led 2013 18:16

Dobry den,
zhanam externu zvukovku, ktoru budem pouzivat na tvorbu elektronickej hudby na pc. Budem ju pouzivat k tymto studiovym monitorom:
http://www.techhouse.sk/studiova-techni ... kit-rp10-3

Rozmyslam nad touto:

http://www.techhouse.sk/studiova-techni ... track-c400

alebo

http://www.profi-dj.cz/sinn7-status-2496/

ale cital som, ze vraj firewire su lepsie nez usb. Ide mi o to, aby som z tych monitorov dostal co najlepsi zvuk, a ako je aj na tych dvoch, aby som na to mohol napojit a prepinat aj z dalsim parom obycajnych reprakov.
Neviem ale ci ta karta bude stacit, rad si necham poradit, moze byt aj firewire karta ak je lepsia, kedze mam na pc aj firewire port.
Som ochotny za nu dat max 250 Eur.
Este by som sa chcel opytat ci sa da zvuk kvalitnejsie nahrat cez nejake externe zariadenie a je k tomu treba aj zvukovy procesor, alebo sa da dosiahnut rovnako dobra kvalita aj priamo nahranim zvuku zo softveru (pouzivam fl studio 10) na hardisk ?

Jonny9988

Re: Externa zvukovka na tvorbu elektronickej hudby

Příspěvek od Jonny9988 » 30 led 2013 22:27

Nikto nevie poradit ? Aspon to ci dostanem z firewire zvukovky lepsi zvuk ako z usb. Ako so pisal hlavne chcem dostat co najlepsi zvuk do tych monitorov.
Neviem ci mi nebude treba aj ten zvukovy procesor aby som dostal aj z virtalnych syntetizerov lepsi zvuk,a hlavne ho v lepsej kvalilte nahral.
Uz som to daval na dve poradne a nikto mi nic nenapisal.

tony9

Příspěvek od tony9 » 30 led 2013 22:46

No já myslím, že jestli je FW nebo USB nemá na zvuk vliv. RAči napiš kolik potřebuješ vstupů a výstupů, jestli potřebuješ MIDI a tak. Myslím že Fl mají kvalitní zvukové zdroje. Je to na delší debatu jestli SW nebo HW.

Jonny9988

Příspěvek od Jonny9988 » 30 led 2013 22:53

No tak vstup potrebujem len na zdroj zvuku z pc a vystupy aspon na dva pary monitorov a na jedny sluchdla. Ak ako pises nema vplyv na kvalitu zvuku ci je to usb alebo firewire karta, tak potom by asi mohla by aj jedna z tych kariet, na ktore som uz tu dal linky. Co povies na nich ?

tony9

Příspěvek od tony9 » 30 led 2013 23:03

No já bych šel do M-Audio, firma Sinn7 je pro mě úplně neznámá záležitost. Vydrž ale možná se ozve někdo , kdo tu kartu bude znát. Jo a fakt si rozmysli jestli nebudeš chtít nahrávat zpěv, kytaru a tak podobně. Pokud ne, tak ta karta Fast Track by ti měla úplně stačit.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 30 led 2013 23:06

potrebujes externi kartu? jinak vybirej hlavne podle vstupu vystupu a kvality ovladacu. holt musis cist recenze a fora.

Jonny9988

Příspěvek od Jonny9988 » 30 led 2013 23:11

Tak nahravat spev ani hudobne nastroje nebudem, ide mi cisto o tvorbu elektronickej hudby, konkretne Uplifting Trance na pc. Ak by som aj chcel take daco nahravat tak na to nemam vhodny priesto co sa tyka akustiky. Niektore hudobne nastroje sa daju zpravit na software, len tu ide o to ci z toho dostanem taky vierohodny zvuk. Vsti pouzivam hlavne gladiator, vanguard, nexus, fm8 a tie z fl studia len tak okrajovo. Ale aj ked sa snazim to co najlepsie vyladit, tak to nie je ono. Nema to taky skvely zvuk ako original studiova nahravka. Pouzivam studiove sluchdla beyerdynamic dt770Pro ktore som si zakupil aby som aspon docasne nahradil studiove monitory. Teraz uz vsak chcem kupit aj tie monitory a chcem z toho dostat co najlepsi zvuk.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 30 led 2013 23:14

no ono to nebude ani tak o karte.. ja jen abys nebyl zklamanej. monitory bych uprednostnil, jestli mas kartu s asio ovladaci.

Jonny9988

Příspěvek od Jonny9988 » 30 led 2013 23:25

No teraz mam internu zvukovku Creative x-fi titanium, ktora ma zabudovane asio, no viem ze na nahraty zvuk tych vsti nema zvukovka velky vplyv a preto zvazujem ci nebudem potrebovat zvukovy procesor. Na sluchdlach sa ten zvuk neda celkom dobre vyladit, ved v kazdom studiu su profesionalne monitory.
Takze, co sa tyka tej zvukovky tak to by mohla byt asi aj ta m-audio fast track c400. No a na ten procesor sa asi budem musiet opytat priamo niekoho kto uz konkretne s tym robil.

Jonny9988

Příspěvek od Jonny9988 » 31 led 2013 00:33

Este co sa tyka tej karty, ako uz som pisal ku monitorom budem potrebovat externu, pretoze ovladanie hlasitosti je na nich len vzadu, no a tak portebujem externu kartu aby som mohol ovladat hlasitost cez nu nie cez internu, pretoze to viem ze pri zmene hlasitosti na software sa meni aj bitova hlbka a je to aj neprakticke. Na tu kartu potrebujem zapojit aspon dva pary reproduktorov : studiove a druhe obycajne ak to chcem vyladit tak aby to hralo dobre aj na obycajnych reprakoch, to uz mi je jasne o tom som toho uz aj dost vela cital.
Tak podla toho co ste mi pisali je to jedno ci to bude usb alebo firewire karta. Uz len to ci mi bude treba aj ten procesor.

Ak sa tu najde niekto, kto by mi vedel povedat ci je lepsie to nahravat cez zvukovy procesor, tak by som bol rad, keby mi poradil.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 31 led 2013 00:58

a co treba prikoupit pasivni "analogovej" volume ovladac? prijde mi to lepsi, nez se znasilnovat s externi kartou...

Jonny9988

Příspěvek od Jonny9988 » 31 led 2013 01:08

Ale na inetrnu zvukovku nepripojim dva pary repro a este aj sluchdla naraz, nebudem jak blbec prehadzovat stale kable, a neviem ci by som tak aj neposkrabal konektory. Jedine ze by sa nasiel taky ovladac ? Ono nie je pre mna problem kupit tu externu zvukovku, tie ceny tam nie su take hrozne, drahsie maju len vela vstupov a vystupov, ktore nepotrebujem. Len aby som z toho dostal kvalitny studiovy zvuk.

Jonny9988

Příspěvek od Jonny9988 » 31 led 2013 01:22

No tak toto som nasiel na nete:
http://www.techhouse.sk/studiova-techni ... -m-patch-2
Toto by som mohol pouzit namiesto externej zvukovky ?
Ak aj ano, tak stale si nesom isty ci ta interna zvukovka ma na studiove monitorovanie dost dobry zvuk.
Mozno aj preto sa mi ta vysledne nahravka nevidi celkom dobre vyladena ?
Ja uz so totiz ci tal ze ak to chcem uplne vyladit tak na to treba poriadny hardware, preto som sa pytal aj ohladom toho zvukoveho procesora.

tony9

Příspěvek od tony9 » 31 led 2013 11:32

No podle mne je lepší pořídit si externí zvukovku s ASIO ovladči. Co myslíš tím zvukovým procesorem?

Jonny9988

Příspěvek od Jonny9988 » 31 led 2013 11:52

No pri tej m-audio fast track c400 pise ze podporuje asio, a vraj ma aj vlastny zvukovy procesor, co znamena ze tak nezatazi zvukovy proces to cpu v pc.
Mne to na tej internej zvukovke seka ak uz pozuvam viac zvukov z roznych vsti. Napriek tomu ze ta interna karta podporuje 96khz samplovaciu frekvenciu mne to pri tom co robim nezvladne viac nez 44,1khz aj to pri latencii minimalne 60ms co uz je dost o nicom. Ono co sa tyka cisto zvukoveho procesoru tak by som chcel vediet ci z jeho pouzitim nedosiahnem kvalitnejsie nahranie niektorych zvukov z vsti a ak chcem aj niektore hudobne nastroje imitovat len cez software (klavir, husle, gitara). Na to asi treba osobitny zvukovy procesor ktory je lepsi nez ten na tej karte ci ani nie ? Hlavne to chcem vediet.

Odpovědět