Native Instruments KOMPLETE 9 alebo Motif XS ?

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
vasek

Re: Native Instruments KOMPLETE 9 alebo Motif XS ?

Příspěvek od vasek » 05 dub 2013 12:43

pro mě překonatelnej, ale podstatnej

MDudas

Příspěvek od MDudas » 05 dub 2013 12:50

oxy, to sa neda popisat. Proste je to tak. Je to o tom, ze menej je casto viacej.
Keby si mal auto, kde sa da nastavovat kazdy parameter spravania podvozku a vstrekovania paliva, tiez by si mal nekonecne mnozstvo moznosti,.... ale by si to nepouzival, lebo by to bol kokpit Boeingu....
Ak mas dobry workstation (2000E+), tak Ti zacina byt uplne jedno, ci mas 100 000 alebo 10 000 000 moznosti. Samozrejme, nieco nemozne sa vzdy najde. Potom treba siadnut po pocitaci.

Cize sa pripajam k nazoru, ze oboje je dobre. Iba som chcel vyvratit nazor, ze "pocitac ve vsem lepsi" - to rozhodne neni pravda.

hawkens

Příspěvek od hawkens » 05 dub 2013 14:30

Pod pojmom editacne moznosti sa nemysli ci mas 1000 alebo 10 000 presetov v nastroji, ci mas 10 alebo 200 GB samplovu banku. Ide skor o to ake mas moznosti editovania zvuku, ake typy syntez, modulatory, moznosti ich kombinovania atd. V tomto su uz HW a worksationy davno pozadu, treba si priznat, zaspali vyvoj. Cize kreativny hudobnik asi skor pojde do SW, ako tu uz ktosi nedavno spomenul: ak hladas kreativitu a chces vytvarat nove zvuky, tak dnes uz jednoznace SW.

Nevravim, ze takto musi fungovat kazdy, niekto potrebuje presny opak, ako tu uz bolo pisane. Nic proti preset browserom, (ti by tiez mohli namietat na moje hracske ne-schopnosti), ale tiez by trosku respektu voci inym neuskodilo.

Palio-boss

Příspěvek od Palio-boss » 05 dub 2013 14:35

tak ak chce niekto hrat melodiu len tak pre radost s tym ze ked aj nieco vymysli, dorobi to na PC, staci uplne asi hociaka samohrajka, proste zapnes rychlo vyberes preset, hras. co sa ale motifov a komplete tyka, niektore poriadnejsie nastroje ako piano, par slacikov, brassy, gitary a podobne veci mi pridu este stale lepsie znejuce z MOX ako co som pocul KOMPLETE (a to ze na ultimate mam uz dlhsie zalusk). Prave pre absenciu par farieb v SW este stale drzim doma HW. Na HW ma stvu limity ako prehravanie MIDI do audia, riesenie sumu a ine, cim PC soft netrpi.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 05 dub 2013 14:49

hawkens, ja mam doma Kurzweil !!!!! Uz si o nom niekedy pocul ? :wink: :D
Nebavim sa len o presetoch. Bavim sa o synteze a efektoch. Ze Kurz ma efekt-chainy zlozene z 1 az X efektov. Kazdy efekt vyberas, z efektovych presetov (asi tak 700) , co su variacie nestaveni asi 300-400 zakladnych efektov. Vysledkom je jedinecna a neopakovatelna kombinacia efektov -effect-chain. Tie sa daju pouzit ako send aj ako insert, a pri tvorbe extremnych zvukov na kazdu vrstvu iny. Obacyjnym prenasobenim moznosti dojdes k cilam v milionoch moznosti !!! A skoro vsetky parametre efektov su modulovatelne !!!! (chces reverb s premenlivou velkostou - mas ju, distortion, ktory nahodne meni skreslenie - mas ho, atd) :shock:
To som pisal len o efektoch. Syntezy som sa ani nedotkol....

Treba si zobrat poriadnu HW masinu a potom porovnavat so silnym softom. Ked sa porovnava mimo kategoriu, tak je to mimo.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 05 dub 2013 14:53

a edituje se to v tom kurzweilu prehledne a pohodlne? A utahne to hodne tech efektu najednou?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 05 dub 2013 15:12

Kurzweil je vyborny priklad ... to je presne pripad ktory potvrduje to co hovori Hawkens :-))

dano

Příspěvek od dano » 05 dub 2013 15:32

neviem ja napriklad sice HW musim mat, ale nikdy som nevyuzival interny displej ziadneho sytnaku k aranzovaniu hudby, obcas este tak na zakladne editovanie zvukov. Pouzivam Cubase uz od cias Atari a aj rozne zvukove editory, takze vzdy som to mal pohodlne na monitore.

Dnes uz k tomu pouzivam samozrejme aj zopar VST syntakov a efektov, takze idealna kombincia.

Ale aj v casoch ked som pouzival len syntak a modul som vzdy pouzival aspon MIDI sekvencer Cubase na Atari ked uz nic ine.

Takze mat a pouzivat HW este neznamena nepouzivat k nemu nic ine, co by komunikaciu a pouzivanie s nim ulahcilo.

dano

Příspěvek od dano » 05 dub 2013 15:36

hawkens píše:Cize kreativny hudobnik asi skor pojde do SW, ako tu uz ktosi nedavno spomenul: ak hladas kreativitu a chces vytvarat nove zvuky, tak dnes uz jednoznace SW.
toto si niekde cital, alebo ti to povedala babka?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 05 dub 2013 15:40

ja si skoro myslim, ze ten rozdil je hlavne finacni. Da se urcite postavit vybornej produkci setup na hw s pc jen jako sekvencerem a mixem, ale v rozumne kvalite a univerzalnosti to podle me bude o hodne drazsi, nez sw balik jako je Komplete.

dano

Příspěvek od dano » 05 dub 2013 15:42

jasne to urcite ano. ja som za SW a vzdy budem, len za seba hovorim, ze bez aspon jedneho - dvoch kusov kvalitneho zeleza si to osobne neviem predstavit. ale samozrejme ze taky Korg Legacy napriklad, alebo veci od Spectrasonics mozem uplne najviac :-)

nehovoriac o priestorovych a inych ciste praktickych vyhodach SW - mat veci ako Korg Legacy v HW podobe je trochu inde :-)
Naposledy upravil(a) dano dne 05 dub 2013 15:52, celkem upraveno 1 x.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 05 dub 2013 15:50

dendy píše:Kurzweil je vyborny priklad ... to je presne pripad ktory potvrduje to co hovori Hawkens :-))
Nepochopil som. hawkens hovoril toto:
hawkens píše:Pod pojmom editacne moznosti sa nemysli ci mas 1000 alebo 10 000 presetov v nastroji, ci mas 10 alebo 200 GB samplovu banku. Ide skor o to ake mas moznosti editovania zvuku, ake typy syntez, modulatory, moznosti ich kombinovania atd. V tomto su uz HW a worksationy davno pozadu, treba si priznat, zaspali vyvoj. Cize kreativny hudobnik asi skor pojde do SW, ako tu uz ktosi nedavno spomenul: ak hladas kreativitu a chces vytvarat nove zvuky, tak dnes uz jednoznace SW.

Nevravim, ze takto musi fungovat kazdy, niekto potrebuje presny opak, ako tu uz bolo pisane. Nic proti preset browserom, (ti by tiez mohli namietat na moje hracske ne-schopnosti), ale tiez by trosku respektu voci inym neuskodilo.
Co to ma s Kurzweilom ? (ano, interface Kurzweilu je roky pozadu, ale rohodne nie editacne moznosti a synteza)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 06 dub 2013 00:39

mozno by stal za uvahu Motif XS Rack, ked sa prida rozsirovacia karta tak ma 16 out po jednom kabli co je super
Obrázek

motif ma aj skvely editor a funguje ako VSTi, takze komfort je zaruceny a fakt je ten editor skvely
Obrázek

Obrázek

Obrázek

a tiez je aj pre iPad
Obrázek Obrázek
Obrázek

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 06 dub 2013 02:15

K Motif XS (Fantomu) budeš potřebovat sekvencer.
Sice má interní (ale pracovat s ním je o nervy nehledě - při další intergaci dalších nástrojů nebo efektů.)
Yamaha měla vynikající koncept sekvenceru na W7/W5 - fakt dokonalý nástroj, pak přišla EX řada a zde už byl sekvencer těžkopádný.
Tagže spojení s počítačem, tedy s Logic, Cubase, Sonar (nebo jiným DAW se sekvencerem) tě stejně nemine.

Myslím, že zajímavý koncept nyní nabízí Roland Integra-7 (zvuková karta 2/8 + zvukový modul - všechny zvuky od Rolandu za posledních 25 let). 6000 presetů. Perfektní routing a ovládání ze Sonaru, nebo iPod, bude i editor pro OSX , snad i pro Win8.

Minulý týden mi kolega ukazoval nový MacMini s Logic Pro 9
Poměr cena/výkon je neuvěřitelná a bez konkurence.
Za 20-25 tisíc (bez zvukovky) kompletní DAW studio s luxusními pluginy a sample bank.

Pokud bude Logic 10 s podporou "Touch" a nový iMac 27" s dotykáčem, tak nemám co řešit.
Doufám, že to tak udělají.

Odpovědět