Sonar Home Studio - koupit nebo nekoupit?

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Poshook

Příspěvek od Poshook » 31 srp 2006 17:42

bluem píše:pokial ma pamat neklame,tak underworld pouzivaju,alebo aspon pouzivali logic. a depeche? hm, bol som svedkom ako ho mali na wilsonicu funkstorung a zvuk bol fakt zly... to iste sa stalo mne samemu - mal som veci, ktore hrali napr. z cisteho wav normalne a z abletonu - zloba zloba... uz len ked som prepojil napr. cez rewire reason s abletonom a potocil som filtrom v reasone, tak to bolo nieco uplne ine, ako samotny reason sam...
ps: podobne dristy akoze ktosi cosi pouziva ma prepac vobec nezaujimaju, nakolko mam svoje usi a hlavne rozum...
to iste mas :wink:

fova

Příspěvek od fova » 31 srp 2006 17:51

dendy píše:
fova píše: Podle toho prehledu SE umi 10x UNDO. 1x UNDO ma u offline processes, coz nevim, co je. Nevite to nekdo?
to je ked aplikujes na audio nejaky efekt ktory sa prepocita a upravi ti vysledne audio.. cize nie realtime efekt.. napr. time stretch... a podobne...
Tak na to jsem zvykly ze sve stare lite verze Cakewalku take. S tim bych umel zit.

Jeste by me zajimalo, jestli ke Cubase si musim koupit tenhle usb licencni klic.

http://www.thomann.de/thoiw2_steinberg_ ... dinfo.html

To je dalsich 18 euro.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 01 zář 2006 09:40

U Cubase by měl být součástí balení. Nepřibaluje se obvykle k pluginám/instrumentům apod.

P.

fova

Příspěvek od fova » 06 zář 2006 23:25

Tak jste me presvedcili pro Cubase SE. Diky vsem za help.

Robot Jox

Příspěvek od Robot Jox » 07 zář 2006 17:56

Pro mě by při takovémto vybírání bylo rozhodující, jestli dostanu zdarma jakékoliv další nové verze toho programu. To je u Fruity Loops, ale u toho Sonaru, Cubase, Cakewalku a Abletonu, to nevím.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 11 zář 2006 07:47

Samozřejmě to u těch ostatních programů tak není - FL je shareware (pokud se nepletu) - a obvykle u shareware je politika zakoupení jedné verze a všechny následující jsou už pak zdarma. Nikoli tak u "standardně prodávaných" programů, nebo jak označit prostě Cubase, Sonar, Ableton a kupu dalších....

P.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 11 zář 2006 08:46

upgrady byvaji zadarmo, jestli se nepletu, v ramci jedne verze - treba sx3 (upgrady 3.x.x), reason 3 (upgrady 3.x.x) atd. prechod na verzi 4 v tomto pripade, bejva za zvyhodnenou cenu. jak moc je zvyhodnena zalezi na konkretni firme a na treba i casove omezene nabidce ;)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 11 zář 2006 09:18

Presne, u cubase je prechod na vyssi verzi vetsinou otazka pakatele nehlede na to, ze jakmile se zareguistruji, tak se nemuseji bat, ze by na ne steinberg zapomnel:) Kazdopadne je cubase asi nejlepsi volba pomer cena/vykon
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

kexik

Příspěvek od kexik » 11 zář 2006 11:34

pavlii: FL neni shareware, demo nie je volne siritelne a nie je plne funkcne, ani obmedzeny cas. ich cenova politika je skutocne pomerne unikatna, ale nemyslim ze je to hlavne kriterium pri vybere sw.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 11 zář 2006 14:43

2kexik: aha. Ale hoodně starší verze FL ještě jako shareware byly, nebo ne? No ale to je jedno, každopádně je toto fakt zajímavá politika :-) Dík za upřesnění.

P.

kexik

Příspěvek od kexik » 11 zář 2006 15:01

pavlii: ano, hodne starsie verzie... tusim prave odkedy zacali s dozivotnymi updejtami, odvtedy to nie je shareware, ale to moze byt aj moj dojem. kazdopadne FL zacali ako uplne amatersky softik, ktory sa snazil napodobovat rebirth :) a vtedy bol shareware celkom urcite
http://www.fruity.sk/img/articles/Fruit ... enshot.gif

fova

Příspěvek od fova » 25 pro 2006 01:16

Jenom na vysvetlenou, proc mam v podpisu nakonec Sonar.
Kdyz jsem prijel k Thomannovi nakupovat ruzne zbozi, zjistil jsem, ze dost veci, co jsem chtel koupit, nemaji momentalne na sklade. Musel jsem vzit jine produkty a abych se vesel do rozpoctu, tak jsem misto drazsiho Cubase vzal levnejsi Sonar.
Ted uz v nem nejakych par mesicu delam a nestezuji si.

smog

Příspěvek od smog » 25 pro 2006 11:39

fova píše:Jenom na vysvetlenou, proc mam v podpisu nakonec Sonar.
Kdyz jsem prijel k Thomannovi nakupovat ruzne zbozi, zjistil jsem, ze dost veci, co jsem chtel koupit, nemaji momentalne na sklade. Musel jsem vzit jine produkty a abych se vesel do rozpoctu, tak jsem misto drazsiho Cubase vzal levnejsi Sonar.
Ted uz v nem nejakych par mesicu delam a nestezuji si.
Nasel jsem nejaky triky na Sonar 6, koukni na to, treba tam najdes neco zajimavyho

http://www.illmuzik.com/articles/articl ... icle_id=65
Ni Maschine, JBL LSR4326, Oktava 319, Shure SM7B, RME Fireface 400, Serato, Technics1200

aum generator

Příspěvek od aum generator » 25 pro 2006 12:05

Poshook píše:
bluem píše:pokial ma pamat neklame,tak underworld pouzivaju,alebo aspon pouzivali logic. a depeche? hm, bol som svedkom ako ho mali na wilsonicu funkstorung a zvuk bol fakt zly... to iste sa stalo mne samemu - mal som veci, ktore hrali napr. z cisteho wav normalne a z abletonu - zloba zloba... uz len ked som prepojil napr. cez rewire reason s abletonom a potocil som filtrom v reasone, tak to bolo nieco uplne ine, ako samotny reason sam...
ps: podobne dristy akoze ktosi cosi pouziva ma prepac vobec nezaujimaju, nakolko mam svoje usi a hlavne rozum...
to iste mas :wink:
poshook: ale ved to je uz znama vec ze ableton dojebava zvuk...ked neveris tak si to vyskusaj sam. a tym ze ho pouzivalo par mojich oblubenych kapiel ten fakt nezmenim.

(sorry za OT ale nedalo mi)

Dante

Příspěvek od Dante » 25 pro 2006 14:39

upman píše: a) video manual na ableton web site - ovladat jejich soft mi trvalo presne tak dlouho, nez jsem dokoukal jejich introduction videa
No vidiš a já Fruity ovládnul i bez jakýchkoliv instruktážních videí. To o lecčems vypovídá - rozhodně ale né o mých nadpřirozených schopnestech, jako spíš o tom, že kdo se poprvé podívá na Ableton, tak vůbec neví co tam dělat (podobně jako u Reasonu, kde jsem půl hodiny studoval, kde je vůbec tlačítko Play), narozdíl od Fruity.

Odpovědět