Startup set pro klavesaka

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
MDudas

Re: Startup set pro klavesaka

Příspěvek od MDudas » 16 led 2014 19:19

Peetronius píše:Trochu mě zklamalo piáno - čekal jsem lepší. Když si vzpomenu na piáno v Korg Triton, je mi ještě teď zle :-) Kluci z Japonska se snaží, jde vidět ten progres :-)
Dal bych ruku do ohna za to, ze dnes uz je to zamerna vec - keby do lacnych serii cpali tie luxusne piana, urcite by prisli o cast zakaznikov pri drahsich masinach...

Peetronius

Příspěvek od Peetronius » 16 led 2014 19:29

No jasně, musí dát zákazníkovi pár argumentů, proč je lepší dát 80 000 Kč za nástroj, než třeba za 25 000 Kč. V těch levnějších workstationech zněly piána vždy blbě. Až Krome rozbil toto dogma, piáno je konečně použitelné. Osobně jsem zvědavý, co nám představí po Krome, nebo Kronosu.

Dříve jsem byl rád za 32 MB paměti v nástroji a dneska najdeš 30 GB v mašinách.

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 14 zář 2014 15:19

Souhlasím plně s tím, že zvuky ac. klavíru se v posledních modelech všech výrobců skutečně výrazně zlepšily proti předchozím řadám. Jinak pokud bych měl subjektivně srovnat, nejhorší zvukově i provedením je u mne naprosto jednoznacně nová Yamaha MOXF, průměr Krome, solidní a po editaci bez problému použitelné i live Roland FA. Abych nezapomněl, tak komu jde hlavně tedy spíše pouze o zvuk a vybavení pro živé hraní s kapelou a nikoli home studio funkce, tak Yamaha MX se mi zdá na tento účel dokonce lepší než MOXF a stejně tak Korg KROSS lepší než Krome, skutečně po editaci a nastavení live setů i zvukově lepší. Ukázky mých live setů pro Korg Kross jsem dal na http://www.soundloud.com/countrymetalman, a doporučuji za sebe jako startupset i pro pokročilejší klávesáky z nových kláves na trhu právě a pouze Korg Kross, nejlépe tu větší verzi 88keys, ta 61 má stejně mizernou klávesnici jako Krome, MOXF a podobné 61 verze .

Odpovědět