Usb zvuková karta pre gitaristu do 200 €

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
gilberty23

Usb zvuková karta pre gitaristu do 200 €

Příspěvek od gilberty23 » 25 pro 2013 13:16

Ahojte priatelia, obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Sú Vianoce a ja by som si namiesto sledovania tých chobotín v telke alebo "plnohodnotných" príspevkov na fuckbooku, radšej niečo rád zložil na gitare a nahral to do noťasu. Občas sa mi stalo, že som dostal nápad, tak som to hneď hodil cez M-audio fasttrack do mašiny. Super pomôcka, ako všetky tie výtvory nezabudnúť, muzikanti poznáte to, nie? Však, čo ak to bude budúca hitovka? :D...
Ale je tam jedno malé "Ale". Hore spomínaná zvukovka má, možno nie na prvý ani druhý pohľad dosť veľkú latenicu. A to aj v takom prípade, že ju nastavíte na najnižšiu možnú. Pri hraní tých takých pomalejších "džn, džn" v tempe 80 bpm to ale skoro vôbec nevadí. Ale povedzme, že prichádza na rad sólo, kde mastíte 16-ky vysokom tempe a k tomu to chcete aj krásne všetko precítiť a dať do toho srdiečko, tak tam nastáva problém. To oneskorenie tam proste je.
No a čo týmto chcel autor tohto príspevku povedať?
Popozeral som zopár fór, našich aj zahraničných, ale nikde som nenašiel odpoveď, s ktorou by som bol spokojný (buď som príliš náročný, alebo neviem poriadne hľadať :p ).
A síce existuje vôbec nejaká zvuková karta cez USB rozhranie, ktorá by splnila moje očakávania? Nemusí mať milión portov a kryštálovo čisté preampy.
Našiel som RME babyface. Ale 500 dukátov za malú škatuľu nemám.
Niečo do cca. 200 Evri by bolo super.
Najdeme spolu nejaký kompromis? Prikladám zopár adeptov a zároveň prepáčte za môj spam, ak sa tu už niečo takéto riešilo.
Diky hoši :)

NATIVE INSTRUMENTS Komplete Audio 6
STEINBERG UR22
PRESONUS AudioBox 22 VSL
FOCUSRITE Scarlett 2i4

jazzym

Re: Usb zvuková karta pre gitaristu do 200 €

Příspěvek od jazzym » 25 pro 2013 14:34

hezke vanoce :D
neviem presne aku latenciu maš na mysli , ktorá ti vadí .. Ale zrejme používaš realtime vst instrument. Keby si použival už upraveny zvuk z krabičiek a nahraval tak to hotove do DAW tak to sa rieši s direct monitoring a automatickou opravou latencie po nahraní tracku.

Osobne som skeptický v hladaní zvukovky ktorá nemá latenciu. :roll: ked zapajas klavesy tak tam v podstate pichnes usb cez ktore idu len nejake midi informacie a latenciu tvori hlavne výstup, ale s gitarou je to trochu o inom. Ja som rezignoval a kupil som recorder zoom r16.
to čo maš dole su karty ktore si uz mal alebo o nich premyslas ? :wink:
mne sa prednedavnom zapacila karta tascam us366 http://www.thomann.de/cz/tascam_us_366.htm má aj digitalny koaxialny vystup mohol by si skusit prepojit s digitalnym vstupom ak mas integrovany v kompe, že či sa to nezrychli ,,ale to su len take napady :oops:

rastis

Příspěvek od rastis » 25 pro 2013 14:45

gilberty23 píše:... A to aj v takom prípade, že ju nastavíte na najnižšiu možnú. ...
to je aka presne ? inak ono si to casto vymysla, ze mas nastavene akoze malo a realne je to ovela viac. ale to nemusi byt nutne problem zvukovky a je mozne, ze vymenou sa nic nezmeni, pretoze pricina je inde.

v kazdom pripade henta Tvoja zvukovka je velmi rozsirena, pouziva ju strasne vela ludi, aj gitaristov, aj gitaristov co hraju 16tiny vo vysokom tempe, tak ozaj neviem...

USB samo o sebe nemusi byt vzdy ono, v zavislosti aj od ostatnej HW konfiguracie, ale bezne brnkanie do inputu so zavesenym nejakym pluginovym retazcom musi zvladnut.

ake presne SW na simulacie zosiku pouzivas ?

rastis

Příspěvek od rastis » 25 pro 2013 14:49

jazzym píše:... tak to sa rieši s direct monitoring a automatickou opravou latencie po nahraní tracku....
direct monitoring predsa nema ziadnu latenciu, ani to neprejde prevodnikom

latenciou sa mysli to, ako neskoro to pocujes z vystupu. oneskorene nahraty zaznam je podla mna este o niecom inom a tiez to je skor problem, ako vlastnost vyplyvajuca z nastavenia... pretoze ak aj mas letenciu na najvyssich hodnotach, tak zaznam musi vzdy sediet bezohladu na to.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 pro 2013 15:37

gilberty : a nebolo by ti lepsie kupit toto ? funguje to aj ako USB zvukovka, aj ako stereo zaznamnik so zabudovanymi mikrofonmi (naprikald na nahravanie koncertov), ako 8 kanalove studio a dalej trening hry s podkladmi .. podla mna paradna vec , za tie prachy (220 EUR) ..
http://www.on-board.sk/%7B0%7Dmicro-br8 ... thegory=30

Obrázek

jazzym

Příspěvek od jazzym » 25 pro 2013 16:25

Asi som vypil privela vianočneho punču 8) digitalny vstup sa malokedy vyskytuje integrovaný ... vačšinou len výstup ,..poplietlo ma lebo som kedysi skušal nastaviť výstup na digital a spojil som ho na digital in v receiveri, to ale dovoloval software čo so skušal cool edit pro.

rastis píše:
jazzym píše:... tak to sa rieši s direct monitoring a automatickou opravou latencie po nahraní tracku....
direct monitoring predsa nema ziadnu latenciu, ani to neprejde prevodnikom

latenciou sa mysli to, ako neskoro to pocujes z vystupu. oneskorene nahraty zaznam je podla mna este o niecom inom a tiez to je skor problem, ako vlastnost vyplyvajuca z nastavenia... pretoze ak aj mas letenciu na najvyssich hodnotach, tak zaznam musi vzdy sediet bezohladu na to.
ked nahravaš s direct monitoringom solo k predchadzajucej linke (tracku ) tak sa nahra s oneskorenim latenciou aku máš, niektore free programy ako audacity reaper tuto latenciu nezistuju automaticky. Treba ju nastaviť manualne v programe . Cubase a pod. sa vedia nejak "rozpravať" s drivermi a podla nich ju automaticky opravuju.

odporucal by som aj zoom r8 čo sa da zohnat tiez za cca 220eur, kôli volume faderom , ale simulacie aparatov su tam hrozne.

gilberty23

Příspěvek od gilberty23 » 25 pro 2013 17:14

Chalani v prvom rade Vám dakujem za postrehy, nečakal som, že bude niekto takto rýchlo reagovať.
Jazzym: O tých kartách uvedených dole v mojom príspevku len uvažujem. NI kontakt 6 má pozitívne recenzie.
A áno, dočasne to riešim presne tak ako si popísal s direct monitoringom. Len je to dosť nepraktické, jednak preto, že by som podľa mojich predstav chcel nahrávať v "priamom prenose" už so "zavesenými" vst efektami (reverb,chorus, atd) kvôli feelingu.
A tiež je nepraktické posúvať potom ten track o hodnotu vzniknutého oneskorenia.
Ratis: Keď je nastavene 96 sample tak to pochopiteľne praská a latencia je stále cítiteľna, no a pri 256 sample, co jest asi 6 ms zvuk už nepraská, ale latencia je ešte horšia.
Používam noťas asus v ktorom je core i7, 4 gb ram a windows mam na jednom disku a stopy nahrávam na druhy disk. Čiže ak to oneskorenie vzniká nie koli prevodniku a disku, tak už naozaj neviem kde - do môže byť asi všeličo.
Na simuláciu používam väčšinou len simulácie kabinetu (pretože do zvukovky privádzam už skreslený zvuk priamo z linky komba), potom to preženiem cez nejaké vecičky od waves (reverb, chorus a ine efektiky)...
Pytkin: Tá škatuľka od Bossu vyzerá naozaj cool, diky za tip, javí sa to ako naozaj praktická vecička, super.
Diky chalani

jazzym

Příspěvek od jazzym » 25 pro 2013 17:43

8) Vži sa do role výrobcu multiefektov , zosilnovačov , výrobcu syntezatorov a iných študiových hardwareovych mašin , tak v roku 1997 kedy už bolo nad slnko jasne že rýchlosť počitačov bude stupať astronomickym tempom a zaroven klesať cena . ..Keby si sa nespojil s ostanymi vyrobcami a nedohodol že audio interface bud len tak-tak použitelny v realnom čase, prišiel by si o velke percento zisku ,. a ti poviem , že by som doma nemal ani lacny multiefekt na gitaru ani syntezator ani ten rekorder v HW forme ale riešil by so to cez software a jedine snad len male kombo by som kupil lampove :wink:

ASIO= Audio stream input output vo volnom preklade znamená vstupno výstupný audio odrb :lol:

gilberty23

Příspěvek od gilberty23 » 25 pro 2013 18:05

A ako by si zhodnotil ten zoom recorder. Najma z pohľadu oneskorenia, ale aj z ostatných hladísk v stručnosti. Pretože, je to koniec koncov tiež Analog/Digital prevodnik.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 25 pro 2013 18:39

v pripade tej R16 ky možeš nahravať osem kanalov naraz, pre všetky sa dá použiť jeden spoločný send/return eff - reverb (samozrejme si zvoliš aky druh) každu stopu môžeš upraviť čo sa tyka pomeru hlasitosti k reverbu, a zaroven insert efekty , ktore ale požiješ bud na jeden vstup (gitarove/basove simulcie, rozne vokalne efekty ) alebo na stereo teda dva vstupy , alebo na všetkých osem ,alebo iba na master output (napriklad kompletne masteringove efekty ako maximizer , compresor a pod.) každu stopu možeš zvlašt eqalizovať 3pásm(aj nastaviť výšku frekvencie equalizacie) určit pan (polohu v stereo ) , invertovať,
toto všetko funguje bez latencie , samozrejme že to neni ako lampove kombo spojene s gitarou kablom ale dá sa hovoriť o nulovej latencii :!: :wink:

simulacie aparatov su trochu divne je to akoby sa spuštal noise gate ... proste to šumi ked hráš a ked prestaneš sa vypne , ale aj tak sa mi viac pači zvuk aky dostanem z komba cez mikrofon , :oops: a to použivam zatial lacny Sal m7 8) prave kukam nejake mikraky čo nestoja jak shure sm7 ale hraju lepsie :D
mimochodom je tam insertefect simulacia mikrofonu sm57 a md421 :lol: a pre vokal je jeden efekt ktory preklada z korejčiny do japončiny :P ,

najlepšie na tej mašine je že akusticku španielku napriklad snimam cez mikrofon , hodim na to krásny dlhy reverb a uživam si v realnom čase , prihodim linku a jamujem , reverby sa daju aj vypnuť po nahratí a v podstate do zložky na sd karte sa nahrava vždy iba čisty wav track aky pošleš do vstupu , keby si chcel použiť reverby a všetky efekty musiš stopu bouncnuť do inej alebo urobiť mastering bounce a potom sa to nahra všetko s efektami.
ja ale efekty chcem pridavať až v programe lebo tam su kvalitnejšie , tie v zoome su trošku take digi :wink:

určite tu mašinu R16 odporučam pre domaceho muzikanta, su ludia čo ich poživaju dve spojene na 16track vo svojich "komerčnych" študiach.. mikrofonne prempy su určite lešie ako v behringer xenyx mix pultoch a to mi stačí ..mimochodom 96khz/24bit sa da nahravať len ako audio interface v PC , ked použivaš rekorder stand alone tak sa da voliť iba 16/24bit na 48kHz max.

edit : Hlavne stručne :oops:

rastis

Příspěvek od rastis » 25 pro 2013 19:37

gilberty23 píše:...
Ratis: Keď je nastavene 96 sample tak to pochopiteľne praská a latencia je stále cítiteľna, no a pri 256 sample, co jest asi 6 ms zvuk už nepraská, ale latencia je ešte horšia....
to je nejake divne, aby si 6ms citil pod rukami, podla mna je to nemozne. z toho moze vyplyvat to, co som pisal, ze skratka ta latencia je podstatne vyssia, aj ked sa pise nieco ine.

jazzym - dnesne simulacie su na neuveritelnej urovni a neni problem aj na beznej consumer M-Audio zvukovke dosiahnut latenciu, ktoru nerozoznas. kludne aj na starom HW, uz s P III sa kedysi dalo s dobovymi SW fungovat. s dnesnym HW neexistuje, aby to neslo.

ja som sa este nestretol so situaciou, aby nejaky DAW nahraval oneskorene, pokial je vysoka latencia. pokial nepotrebujem monitoring, tak bezne nahravam s najvyssimi latenciami, ked uz projekt nestiha a nikdy som nic nemusel posuvat. dlhorocne skusenosti mam so Sony Vegas, Sonar a Cubase, rozne kompy, rozne zvukovky, rozne ASIO drivery... kopenzacia latencie sa pouziva vtedy, ak idem z DAW von do externeho HW a potom naspat, tak aby sa to nerozsypalo voci ostatnym stopam...

ak sa pouzivaju spravne vstupy, pripadne di-box, tak ziadna simulacia nesumi viac, ako sumi bezny vybudeny zosilovac na skreslenom kanaly.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 25 pro 2013 20:46

rastis: , ked si pustiš predchadzajuce tracky počuješ ich oneskorene o vystupnu latenciu , .. do toho nahravas nový track , ktory ma vstupnu aj vystupnu latenciu,... kedže dobrý vymakaný software tieto dve latencie dobre pozná , vdaka asio driveru , tak stopu posunie (opraví) :wink: deje sa to samé tak mi je jasne že to nevnimaš ..

mimochodom neni vam divne že už mame USB porty v 3.0 počitače viacjadrove, ramky rychle jak nedavne pentia a stale tu latenciu mame medzi 13-6ms .. , pritom lacny (no PC) HW určite použiva lacne čipy z minuleho storočia :wink: a ta latencia tam proste neni. :roll:

latenciu nesposobuju prevodniky AD/DA to už musi byť jasne kždemu kto mal doma digitalny multiefekt (aj v roku 1997) 8)

rastis

Příspěvek od rastis » 25 pro 2013 20:56

jazzym - latencia sa prejavi pri posluchu inputu - privedies na vstup prevodniku signal, prevedies ho do digitalu, digitalne sprocesujes a nasledne zase prevedies do analogu. kym to prebehne, nastane oneskorenie. so zaznamom to nema ako suvisiet, ten musi byt stale rovnaky bezohladu na to, kedy sa to objavi ako analogovy signal na vystupe. ja nemam skusenosti s free programami, kde to zaznamenava oneskorene podla nastavenej latencie. ak taky SW exituje, kde je to bezna vlastnost, tak je to potom pekne nahovno SW. vsak akoby to potom fungovalo v praxi ked nahravam X stop ? v Cubase a vo vsetkych SW, co mam skusenost sa to zazanamenava tak, ako ma a s kompenzaciou latencie to nesuvisi - to je ina funkcia s inym vyuzitim a na spravne umiestnenie zaznamu v case nema vplyv.

multiefekty s 90tych rokoch su ina debata. skreslovacie obvody tam byvavali spravidla analogove, este pred digitalnou sekciou. v ramci digitalu sa tam potom len primiesaval efekt, ale direkt signal bol vzdy povodny (respektive zefektovany analogovou castou), takze nejake latencie tam ani nemali ako nastat, kedze nikdy na vystupe nebol signal, ktory by presiel takou cestou, ako prechadza, ked sa bavime o dnesnom efektovani v PC...

gilberty23

Příspěvek od gilberty23 » 25 pro 2013 21:41

Ratis: Máš nejaké návrhy, ako by som teda ten môj problém s latenciou vedel vyriešiť, kedže je karta v pohode? Dik

rastis

Příspěvek od rastis » 25 pro 2013 22:13

to je tazko. nevieme, co mas za konfiguraciu HW, aky OS, ake presne SW pouzivas... nehovorim, ze Fast Track je najlepsia zvukovka, vzdy sa da kupit lepsia... ale to co popisujes ako problem, nemusi byt nutne sposobene Tvojou konkretnou zvukovkou, to je vsetko co som chcel naznacit...

nedavno som pomahal kamosom cosi s demacom. notebook, nejake starsie dvojjadro, 1GB RAM a s M-Audio Profire zvukovkou cez firewire sme v uplnej pohode nahravali bez citelnych latencii spevy do dvoch stop zaroven, do projektu s vela stopami, na kazdej vela VST... bez problemov... do Cubase.

Odpovědět