Dendy´s trial

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
dendy

Re: Dendy´s trial

Příspěvek od dendy » 13 zář 2009 14:34

deadline je 17.maj.2010, na moje 33 narodeniny a kazdy moze dat do placu tolko veci kolko chce :-))

tommy: aby to bolo fer tento tvoj prvy track sa akoze nerata (jedine ze by si chcel aby sa ratal:-))

amorph: urcite nieco skus, kazdopadne.. tak s tymi referencnym zvukom to neni az tak horuce :) hlavne aby to malo pointu, uvod, jadro zaver a neboli to len tak naplieskane arrpeggia a zvuky cez seba bez ladu a skladu.. dobre je ale fakt si dat fakt aspon tyzden-dva intenzivneho pocuvania (vid ten link co som sem pastol alebo trebars http://www.di.fm/mp3/goapsy.pls) a az potom skusit nieco spravit ..

par tipov :
- kto chce kopak dajte vediet mam taku paradnu sadu kick samplov do psy ze neni dovod snazit sa ladit vlastny ;-)
- basa leze paradna z alien303, audiorealism bassline, monolisa, z hw kuskov akykolvek jednooscilatorovy analog z saw priebehom a 24dB lowpasom
- urcite na vsetky ostatne kanaly mimo kick/bass by som daval 350-400hz HP filter - krasne sa to potom vycisti a kopak s basou slapu a nebiju sa zo zvyskom aj ked toho hra fakt vela naraz
- struktura kick/bass je jasna - KICK BASS BASS BASS alebo KICK - BASS BASS
- automatizovat, automatizovat a este raz automatizovat .. co najviac tocenia filtrami a vsetkym moznym, nech sekvencie a zvuky zneju co najviac dynamicky, nech je v tom proste zivot
- velmi dolezite su prechody.. vystupnovat, vygradovat, potom polsekundovy stoptime s nejakym prechodom a sup dalsia pazas, opat vygradovat, opat stoptime.. a tak dokola :)

tolko quick-psy-cookbook od dendyho haha :-)

tesim sa co vypotite :)

uplne sa tesim co z vas vzide :-)

dendy

Příspěvek od dendy » 13 zář 2009 14:45

ale pripravde sa kedze to maju by tracky pre mna tak vam do toho budem viac kecat a mentorovat ako obvykle zvyknem hehe :-))

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 13 zář 2009 15:23

dendy sak nalinkuj niekam tie svoje kickass sample ;)

Daedalus

Příspěvek od Daedalus » 13 zář 2009 15:56

Tak na tento battle sa celkom tesim, nezucastnim sa ho, ale na deadline si dam pripomienku lebo isto iste na to zabudnem alebo cely thread uz nebude aktualny (9mesiacov je relativne dost vela casu) :? Psy-Goa pocuvam uz cca. 10rokov, uvidime kam to posuniete, GL

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 13 zář 2009 16:19

mirinko píše:Tak na tento battle sa celkom tesim, nezucastnim sa ho, ale na deadline si dam pripomienku lebo isto iste na to zabudnem alebo cely thread uz nebude aktualny (9mesiacov je relativne dost vela casu) :? Psy-Goa pocuvam uz cca. 10rokov, uvidime kam to posuniete, GL
posunieme to az do 17.maja.2010 :)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 13 zář 2009 16:46

To neni deadline, kua sak to je nejak dlho ne? Tak 2 - 3 tyzdne max.

Dendy sample kick mi daj do mojho adresara tu na ftp ezone, zopar. Ak budes taky mily, stedry :-)

Excom teda ides do toho?

Ja by som rad fightoval s tymto trackom, len ak by Excom namietal, ze som popredu zacnem inym :-)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 13 zář 2009 17:27

ale iste ze... len ja to beriem tak pozvolne.. ziaden termin u mna nehra rolu :)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 13 zář 2009 18:01

Tak tu je ver.2

- synth kick - moj vlastny,
- upravene aranzma,
- zmena synthu v 2 stopach,
- hipass filtre upravene,
- odstraneny clap - nahrada modernejsia :-)

http://pc204c.fzu.cz:8080/~ezone/tomy45/dt2.mp3

dendy

Příspěvek od dendy » 13 zář 2009 18:38

tommy: vypocujem neskur teraz nemam ako.. btw. aky je login/heslo na to ezone FTP ?? hladam hladam nejak neviem najst ..

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 13 zář 2009 19:36

login: ezone
heslo: to co bolo plus .9002 :))

dendy

Příspěvek od dendy » 13 zář 2009 20:03

ja neviem ani co bolo...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 13 zář 2009 20:19

dendy píše:ja neviem ani co bolo...
kermitak vie, napis mu PM

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 13 zář 2009 20:24

Kebyze sa hodis online... tak to mas hned :)

dendy

Příspěvek od dendy » 13 zář 2009 20:49

serem na ftp ked z vas clovek nevie vymlatit heslo :-)

tu to mate http://rapidshare.com/files/279607761/u ... n.zip.html

tommy: pocuj som si vypocul ten tvoj track teraz na monitoroch.. predtym som to pocuval len na takych nic moc sluchatkach a navyse som mal nedopatrenim dost divne nastavceny EQ vo winampe - paradoxne s nim to hralo lepsie, asi potlacil problemove frekvencie :)) ..

takze to s basou a kopakom mas trosku problem tam.. jednak kopak je schovany, neprierazny a v hustejsich pasazach sa uplne straca (v tej prvej verzii je to predsalen menej markantne) a basa strasne duni na vyssich frekvnciach a nema taky ten "valivy efekt" - zlieva sa dokopy, to je dane tym ze na nej nemas tak strmu obalku filtra a potom jednotlive tony za zlievaju dokopy ... takto skus ako prve uplne poslat doprec ten kopak a vyber si nejaky z tej mojej kolekcie... basu by som preladil uplne, melodiu mas ok, tak je v pohode tu vobec nemen, ale pouzi iny synth, nejaky co vie pekne relativne rychly decay na filter a ma 24dB lowpass.. rezonanciu daj na nulu a kratky decay nech ti povedzme na 20-40 ms (pisem zbrucha casy, mozno to chce menej, mozno o nieco viac - ja to ladim od ucha takze len tipujem tie casy) stiahne filter z 80% na nejakych 10% ... release daj uplne malo (skoro 0) a noty skus kratit aby nemali celu 1/16 ale povedzme o malilinky kusok menej...

skus pouzit niektory z tych vsti co som ti pisal, urcite myslim ze juno106 neni ten pravy synth na psy basu, mam pocit ze on taky rychly decay na filtri nevie .. a mozno by som transponoval tu basu o par tonov nizsie ale to zatial nerob, skus najpvr tie veci co som pisal vyssie ...

dalsia vec - k sekvenciam - trosku "nahodne" mi tam posobia udery cinelu.. vsimni si ze uder cinelu vzdy byva (v oficiale) tak ze uz pred nim sa udeje nieco co naznacuje ze pride (nejaky stoptime, alebo nieco, trebars len na 1 takt, alebo 2 takty PRED nim) .. prave tym sa potom graduje ta energia.. takto v tom tracku na vela miestach mi pride ze proste neni ziadny dovod aby ten cinel na danom mieste bol ... skus take finty ze napri na 4 posledne takty pred nim vypnes basu aj hajtky, kopak nechas, a odfiltrujes cuttofom nejaky dominantny loop prec a zase ho vratis a spolu s nim potom po cineli pokracuje nieco nove co tam predtym nebolo ...

dufam ze tie rady som napisal dostatocne zrozumitelne, mam obecne problem s vysvetlovanim veci :-))))

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 13 zář 2009 21:03

ten rapid... kua nejde mi...

Sak to fukni na FTP. Heslo mas v ICQ

Rozumel som :)

Odpovědět