Dendy´s trial

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
tomy45

Dendy´s trial

Příspěvek od tomy45 » 12 zář 2009 20:17

:-)

co mě k tomu vedlo?
- rád bych vyjádřil svůj "vkus" na tento typ hudby cize PSY
- chci celému dendymu ukázat, ze mozno viem robit PSY

pro jaký účel?
- k poslechu
- pro zabiti nudy

komu?
- jak jsem psal, celému dendymu a elektrozóně

co chci okomentovat?
- jestli se to dá s trochou tolerance poslouchat
- jestli je to PSY
- jestli se vám to líbí

dendy
Vybavení

Re: Dendy´s trial

Příspěvek od dendy » 12 zář 2009 21:24

no dobreee.. moze byt.. jedine ten clap z tadial vyhod ten znie strasne zastaralo :-)) ... takze ides.. teraz aspon 6-7 minut v tomto duchu, nech sa tam furt nieco deje, aspon 3-4 motivy, rozne background arpeggia, prechody ... som zvedavy .. ides... zaklad basa s kopakom je fajn, urcite to rozpracuj...

edit: aha boha pozeram ze mi to nedotahalo cele len 1 minutu.. tak este to idem skusit dotahat...

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 12 zář 2009 21:31

Yes, sir! Roger that, sir!

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 12 zář 2009 21:43

dobre .. takze... vypocul som to cele... no pocuj.. zvuk si celkom chytil.. kopak s basou v celkom ok - nato ze to nerobis a predpokladam ani moc nepocuvas tak sa ti to podarilo trafit velmi slusne ... (snad jedine v hustejsich pasazach ti ostatne zvuky trochu potlacaju kopak s basou ale to je len o mixazi - nejaka ta sidechain kompresia a hipass filtre na vsetky stopy okrem kopaka/basy by to pekne precistili)

aj kopa ostatnych prvkov samych o sebe je celkom v pohode tak ze si sa celkom trafil..

co je trosku problem je celkova struktura skladby ale to je prave to, co sa bez toho aby si mal napocuvane kvantum veci v tom style, sa robi velmi tazko - mne to trvalo roky kym som "pochopil" tu pointu a aj tak si myslim ze este stale sa mi nie celkom dari to spravit - to je to, co ludia co skutocne ficia na psy-cku myslia tym, ked hovoria ze skladba musi "rozpravat pribeh" ... ty to tam mas zvukovo, ale ked pocuvam skladbu ako celok nemam pocit ze su to navzajom nadvazujuce casti a ze sa postupne s nimi rozprava nejaky "suvisly pribeh" .. ja viem znie to ako woodoo :) ale polopate povedane ono to vyzera ze su tam nahadzane diely ktore same o sebe su relativne ok ale nie su spravne poprepajane, nenadvazuju navzajom, netvoria suvisly dychajuci komplex... na prvy pohlad psycko moze zniet ze to je len o tom ze su tam nejake "haluzne" zvuky a melodie ale ono to je len ta vonkajsia obalka.. ono vsetko, posledny ton a zvuk, musia tvorit suvysli dychajuci organizmus ktory obaluje monotonne pulzujucu basu s kopakom a vinie sa celkou skladbou ako taka popinava rastlina ktora sa stale meni, morfuje, vyvija, transformuje - ale to vsetko suvislo s nejakou nadvaznostou a systemom...

fuu.. trosku som sa rozpisal :-) ale ber to ako znamenie ze urcite ma tvoj pokus zaujal a hlavne potesil kedze primarne riesis iny styl,
takze kazdopadne - zaujimavy pokus a este raz - na to ze sa tomuto fakt nevenenujes a asi moc nepocuvas tak pomerne podareny pokus ;-) ak by si sa poustil trosku viac do pocuvania, a spravil si poriadny prehlad o sucasnych trendoch a smerovaniach v psy tak by steba mohol byt casom zdatny psy producent :-)

btw. si magor tym nazvom si ma rozosmial :-))) to uz kde som sa posunul ze niekto spravi track s mojim menom hahaha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 12 zář 2009 22:21

No... posunul si sa, ale sa nevytesuj, este som nedopisal vetu :D Nebol som na hubach ked som to robil, ale pravdupovediac, zalovil som vo vodach PSY troska a kebyze sa tomu track-u venujem o cosi dlhsie tak to este trocha sperknem :-) Ale pri tom pocuvani PSY mi tak trocha zacalo yebat z toho :D lebo to je fakt muzika co je uplne troska ina :) A zrazu som zistil ze Blofeld je na toto ako stvoreny :D Lebo ho inak velmi malo vyuzivam. Dokonca basa je moj milovany Roland Juno 106 samozrejme upravene troska. A este je tam Clavia Micromodular, a asi 14 VSTi :) To len pre zaujimavost.

Kopak je sampel, jediny taky typ sampla co vo svojej library mam :D

Dendy's trial, len pre to ze nepoznam ineho psy magora ako si ty :D trial preto, ze mas to posudit najma ty. Este sa s tym pobavim :) Tak sleduj ezone :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 12 zář 2009 22:57

takze sablona je taka, ze zacina to nejakou ukazkou z nejakeho filmu ktoru je najlepsie nech kazdy pozna, potom hulim na syntakoch arpegia, drums... a tie zamienam podla uvazenia?
a na konci nejaky doslov prezidenta Gasprara HrNl. ?

a z toho mam PSY ?

8)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 12 zář 2009 23:30

excom: v hrubej podstate ano :-))) ale nemalo by to byt bez ladu skladu ale nejak v logickej nadvaznosti jedno za druhym :)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 13 zář 2009 02:46

zni to jak z roku 93

Fractal

Příspěvek od Fractal » 13 zář 2009 02:49

kua dendy ty si hvezda, kdyz uz po tobe lidi nazyvaji i tracky :D

mkII

Příspěvek od mkII » 13 zář 2009 08:28

Snad nevadí, že nepřidam žádnou kritiku k tomu, ale mě to pobavilo..Dokonce jsem to poslechnul 2x :)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 13 zář 2009 09:13

Okrem Fractal-a uz mam fanklub :-) Kym nezmeni nazor s tym "93" fanda nebude :)))

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 zář 2009 09:17

fractal: heheh

btw., tak zase to si nemyslim to je ako z 93 ;-) ono to ma imho predsa len blizsie k dnesnemu len proste z toho citit ze to nema vobec napocuvane takze tam nie su vystavane struktury tak ako sa to robi "dnes" ale su len tak pacnute "bez ladu a skladu" ...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 13 zář 2009 09:47

dendy : musim si ten PSY vyskusat..

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 13 zář 2009 09:58

EXCOM píše:dendy : musim si ten PSY vyskusat..

Ide sa bojovat o cenu Dendy´s Bobrik? :-))

Psy Battle?

To je vyzva? :-))

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 zář 2009 10:04

excom, tommy: jasneee to neni zly napad :-))

ale najprv si prosim aspon par veci potahajte aktualnych trebars z http://psypaty.nnm.ru/ a popocuvajte a skuste sa vcitit do tej pointy ;)

Odpovědět