Dendy´s trial

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Fractal

Re: Dendy´s trial

Příspěvek od Fractal » 13 zář 2009 23:04

me se struktura libi, ...no dobre no, tak sem to trochu prehnal s tema leta pane

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 zář 2009 23:06

aha ok... ja uz na icq nechodim ale nachvilu som ho pustil ;)

http://pc204c.fzu.cz:8080/~ezone/dendy/ ... ection.zip

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 14 zář 2009 10:24

Vcera jsem si asi hodinku kroutil nejaky zvuky a tohle je prvni vec, co z toho vylezlo. Co vy na to? je to mimo, nebo muzu pokracovat timhle smerem?

http://pc204c.fzu.cz:8080/~ezone/amorph/psy114.mp3

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 14 zář 2009 10:34

no celkom zaujimave.. ale skus mi spravit radost, a vymen ten kopak za nejaky viac psyckovy z toho mojho sample packu, tento tam znie moc "drevene" ;-) a basu skus dat len simple 1 oscilatorovy saw (ine nastavenia nemen) (predpokladam ze tam teraz mas nejaku pulsewidth modulaciu alebo tu masu mas z obdlznika, alebo tam mas nejaky suboscilator alebo daco) ..a hlasitosti nastav tak aby basa s kopakom boli hlasitostne zhruba 45:65 ...

psycko fakt stoji a pada s kopakom a basou - to musi byt perfektne vyladene .. tie ostatne veci okolo toho tam uz je ovela vacsi priestor na experimentovanie a prave to co tam mas to mi znie hodne zaujimavo, taky pomalsi viac progressive nadych to ma co ja dost mozem.. takze skus ten kopak z basou pomenit.. ak sa ti podari to co si predstavujem tak by sim v tom potom URCITE pokracoval :)

skus ten tsa/tsackick (5).wav

a basu este o nieco viac zafiltruj (po tom co zmenis aby hrala cisto na 1 oscilatorovom SAW-e) .. bude to mat taky spravne temny nadych ...

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 14 zář 2009 10:47

Amorph: Slusne, mne sa to lubi :-)

Pocuj Dendos... To nemoze byt absolutne ina basa? Ako saw?

Pocuval som zopar PSY a neviem ci som hluchy, ale SAW basa a ten typicky kopak tam neboli... Nemoze byt napriklad nieco ine, prinosom odo mna a Amorph-a ako nejaky progres v PSY? :) len sa pytam, neyebkam sa ti do toho moc :)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 14 zář 2009 10:54

dendy píše:aha ok... ja uz na icq nechodim ale nachvilu som ho pustil ;)

http://pc204c.fzu.cz:8080/~ezone/dendy/ ... ection.zip

Nejaka forma komunikacie okrem tej nadzmyslovej psy, by s tebou nebola mozna, ked si ICQ odvrhol?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 14 zář 2009 11:17

tomy45 píše:Amorph: Slusne, mne sa to lubi :-)

Pocuj Dendos... To nemoze byt absolutne ina basa? Ako saw?

Pocuval som zopar PSY a neviem ci som hluchy, ale SAW basa a ten typicky kopak tam neboli... Nemoze byt napriklad nieco ine, prinosom odo mna a Amorph-a ako nejaky progres v PSY? :) len sa pytam, neyebkam sa ti do toho moc :)
no bohuzial prave ten kopak a ta basa z toho robi psy.. ja nehovorim ze musi byt uplne vzdy taky isty - sak v tom packu su aj dost rozlucne variacie tych kopakov (nepresiel som ani cely ten pack, takze zase netvrdim ze v nom niesu aj nejake uplne cudne okrajove).. ale proste ked tam hodis uplne nieco ine a plus basu uplne inu tak.. to mas ako snazit sa postavit dom a spravit zaklady nie z betonu ale napriklad z gumy .. :-)) uz potom dalej sa da vseliak experimentovat ale.. jasne - najdes extremne a okrajove veci kde sa nedrzia skoro ziadnych pravidiel ale to uz su prave tie hranicne veci ked uz je otazka ci to este je psytrance alebo uz nie ...

progress v psy urcite je .. skus Ace Ventura, AKD, Tegma, Vibrasphere ... ak sa teda nechces uberat tym uplne standartnym, tzv. "full-on" smerom (akym sa uberam napr. ja), tak potom skus hentie referencne tracky, to je spicka v psy-progressive ... ja som teda na zaklade ukazok/struktury sudil ze to je pokus o klasicky psy full-on .. ten ma proste basu s kopakom jasne danu.. psy-progresive sa ubera od psycka smerom k deep house takze tam mas zase pravidla trosku ine - je tam aj o nieco viac priestoru na experimentovanie

este su tu potom v psytrance trvrde veci tzv. darkpsy - Ocelot, Baphopet Engine, Psyfactor, cesky Mutant Star, Psymmetrix, slovak Cosmo (to je totalny drtic) - to su fakt drsne tazke tvrde veci, ten smer ale ja moc nevykryvam :-)

ono jedna dolezita vec co hovorim.. experimentovat a snazit sa priniest nieco nove mozes az potom ked najprv dokonale pochopis a nastudujes a zvladnes to existujuce :-))

ale na druhej strane .. ide len o srandu v tomto threade takze v podsate kazdy nech si to robi ako chce :-)) nejde o nic ... tie rady co davam su postavene na tom ze vychadzam z predpokladu ze chcete aby to aspon trochu zapadlo do kategorie "psytrance" a hlavne to ma zaposobit asi na mna NIE??!?!?!?!?!!!!!!! hehe... vobec sa ich nemusi nikto drzat, nebudem tu nikoho bit ani mucit :-)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 14 zář 2009 13:01

Tak ja to tak trocha berem vaznejsie, nielen sranda. Kedze sa povazujem sa multiinstrumentalistu a univerzalneho musicmakera :D:D:D Skusam co viem, no zatial je to pre mna aj uspech taky mensi, kedze som sa aspon trocha trafil do PSY.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 14 zář 2009 13:06

serte na psy... :mrgreen:

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 14 zář 2009 13:07

treba si vypocut Infected Mushroom.. je to velky zdroj inspiracie.. po velmi dlhom case je to hudba, ktora hra na moju notu :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 14 zář 2009 13:10

dendy píše:ale na druhej strane .. ide len o srandu v tomto threade takze v podsate kazdy nech si to robi ako chce ) nejde o nic ...
ano, presne o toto ide, aj hubert by sa mohol zapojit, aj pytkin aj hirli.. potom ked zvladneme toto, tak sa mozme pustit do HEAVY DEAD BRUTAL CRUNCH METAL Battle 8)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 14 zář 2009 13:15

Ja mam mozno taky iny pristup k hudbe :-) Snazim sa praveze nepocuvat inych aby ma to neovplyvnilo. Snazim sa nieco vymysliet sam, nieco na co sa povie ze tu este nebolo. Je jasne ze to je brutal uloha, ale aspon o to sa snazim. Nemam rad nejake postupy, alebo nieco co by nemalo niekde byt alebo zase by malo byt. Co sa hudby tyka, samozrejme ze nie zase extremy :) aby ste ma nemohli chytit za slovo :)

Tak Excom, pociatocna euforia opadla? :-) Ja som myslel ze sa do toho trocha viac zazeru ludia tu na ezone, co budu mat zaujem.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 14 zář 2009 13:18

Fractal píše:serte na psy... :mrgreen:
sak ich nechaj ked sa chcu bavit :-) ja som sa tiez kedysi sral aj do inych veci, drum&bass, break, experimental, hardcore, keksy a kokotiny... :mrgreen: cloveka to nauci nove veci a rozsiri mu obzory

tommy: no ono pravidla sa najlepsie porusuju ked ich clovek pozna a ma zmapovane ;-)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 14 zář 2009 13:20

Ale urcite, postupy PSY dodrzim. A tento battle beriem vazne :-)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 14 zář 2009 13:21

tony45 : ale ja do toho idem, musim sa naucit Sonar 8, takze toto pomoze.. ma super StepSequencer, takze v nom to vyhulim na svojej EX5R a FS1R a CS-30.. nejaka gitarova krabicka, trosku CutoOffu a PSY je na svete... Dendy uz dodal KickAss Dendy's Library.. uz mi nic nechyba...

ak chces robit PSY tak musis pocuvat druhych, lebo je to jasna sablona
  • Super pokec z filmu, velmi unikatny, nieco ako styl Rozhovor z nepriatelom, slovensky laliovy film, ktory stal asi za tolko ako super slovenska politicka scena
  • Zapnes syntaky, nahulis volume
  • Compressor nech poradne klipuje( to treba ) a hulis dalej CutOffom
  • ked ta prestane bavit krutit CutOffom, tak zoberes rocny prihovor nasho prezidenta Hranola II. Kaspara s <'>eneho a das volume envelope na -92dB
  • potom posles sem na HeZoune a pockas kym porota da verdikt ci je vsetko na poratku

Odpovědět