Depeche Mode - Welcome To My World (Pierre Savage cover)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Prvotsky

Re: Depeche Mode - Welcome To My World (Pierre Savage cover)

Příspěvek od Prvotsky » 16 říj 2013 19:55

to je slusna blitka co si vyplodil jazzym..
myslim si ze je evidentni ze jestli ma nekdo problem ze sexualitou, tak to budes dost pravdepodobne ty..

jazzym

Příspěvek od jazzym » 16 říj 2013 20:31

Má niekto informacie ako vôbec vznikol ten názov? čo znamená ? Depeche Mode? neni to niečo od Depresion ?

v pripade Beatles Michaela J. Metallicy to chápem , ..možno Depeche má aj kvalitu .. možno by ste mi mohli dať tip ktory album stoji za vypočutie. :roll:
sstiahnem si a vypočujem bez vizualnych vnemov

Prvotsky : je fajn byť hetero , nejsi gay 8)

Pierre Savage

Příspěvek od Pierre Savage » 16 říj 2013 21:23

Podle me je Jazzym blááááázen... Hele tak dost. DM jsou nejlepsi, tim bych to uzavrel a pokud nemate jeste neco k tomu koveru, tak se na ty nikam nevedouci hadky radsi vyse*te, chlapci... Beztak jste vsichi gayove a lesby :-)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 16 říj 2013 21:51

depeche mode je (byl) nazev francouzskeho modniho casopisu.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 16 říj 2013 22:04

Heureka :D tak už by mi stačil tip od znalca ktory to album by ma mohol osloviť , a môžeme to tu zabaliť. :wink:
:D dík piere ja sem bláázen rád , sú to štastní ludia. a promin. 8)

MDudas

Příspěvek od MDudas » 16 říj 2013 22:38

Mozno nie su stastni. A mozno je to cele plne depresie a melancholie. Ale kde je napisane, ze hudba nemoze byt melancholicka ci romanticka?
Ale rozhodne to neni ani fuj ani trivialne. Maju velmi vazne premaknute aranze. Praveze 90% popu je oproti DM dost trivialne.
(vynimajuc niektoru poslednu tvorbu)

Ak to myslis s pocuvanim vazne, tak zacni s komercne najuspesnejsim Violator. Aj ked silno pochybujem... zrejme si ten typ posluchaca, ktory v hudbe bezpodmienecne hlada "zabavu" ci odreagovanie. Ak pocuvas hip-hop, tak Ti DM asi fakt nebude sediet.

Este nieco, co asi dobre vies - iba hitovky a odrhovacky Ta chytia po prvom vypocuti :wink:

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 16 říj 2013 23:15

to se tady zase dva potkali.:)
MDudas: Kdes vzal, ze hiphop je jen na "zabavu a relax"?

Depeche mode je nornální jednoduchej pop - respektive synthpop. Rozhodně se tam žádný složitý harmonie ani postupy nedeji..
Jak textove tak hudebně jsou Depeche Mode docela jednoduchý - ale super (Snad jedinou vyjimkou je Song of Faith and devotion, ktera je na DM dost promakana)

PS: Depeche Mode je moje rodinné stříbro a jsou pro můj hudební život skoro zásadní..

Jazzym: Pro tebe bude asi nejzajimavejsi deska z roku 1993 "Songs of Faith and Devotion", je víc živá, má rockovejší feeling a neni tak "přiteplená" jako desky předešle. Tuhle desku maj vetsinou radi lide, ktery neposlouchaj primarne elektronickou hudbu.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 16 říj 2013 23:23

Ja mam od DM nejradsi album Ultra.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 16 říj 2013 23:30

neni mozne oddelit diskuzi o dm? docela jsme to zahnojili, a protoze se tady jedna o srdecni zalezitost nekolika z nas, nemuzeme si pomoct a porad krafeme... :-(

pro me jsou nejdulezitejsi alba: construction time again, some great reward, black celebration, music for the masses a violator (zajimava je i deska 101, ktera je sestrihana z americkeho turne a je slozena z tech zminenejch desek, krom lp violator). dm je treba chapat v kontextu doby. podle me jsou dm a ostatni elektropopovy kapely to samy, jako r'n'r pro sedesatky.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 17 říj 2013 19:20

Oxyygen píše:to se tady zase dva potkali.:)
MDudas: Kdes vzal, ze hiphop je jen na "zabavu a relax"?
Hmm... To som iba blbo spojil dve myslienky v dvoch po sebe iducich vetach, takze sorry :oops:
Ja hip-hopu vobec nerozumiem - pre mna su ti, co ho pocuvaju, urcite neni posluchaci DM. Su to tak zasadne odlisne zanre, ze dalej je snad uz iba jazz, muzikal... a samozrejme opera.
Oxyygen píše: Depeche mode je nornální jednoduchej pop - respektive synthpop. Rozhodně se tam žádný složitý harmonie ani postupy nedeji...
S cim to porovnavas??? Vacsina "synthy-popu" je o poznanie jednoduchsia nez DM. A dnesne elektronicke zanre ... ani nehovorim. A pisal som aranze, nie harmonie. Ano - neni to Bach, je to len "Best of Pop". :wink:
Oxyygen píše: Jak textove tak hudebně jsou Depeche Mode docela jednoduchý - ale super (Snad jedinou vyjimkou je Song of Faith and devotion, ktera je na DM dost promakana)
Hudobne jednoduche su hlavne prve albumy.
Textove jednoduchy je... Beatles. :) :lol:
Violator, cisto objektivne, bol ich komercne "prelomovy" album - teda najviac sa paci inemu posluchacovi. Ale Songs of F&D je tiez vynikajuci.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 17 říj 2013 19:50

biscuit píše:neni mozne oddelit diskuzi o dm? docela jsme to zahnojili, a protoze se tady jedna o srdecni zalezitost nekolika z nas, nemuzeme si pomoct a porad krafeme... :-(
ja myslim, ze pierre ako "clen rodiny" nam to odpusti.... :wink: A hlavne, toto asi neni nejake hlavne vlakno, ktore by malo mat 50 stran uzitocnej diskusie.

Na temu "priteplalost DM" mi napada jeden klasicky:

Ak ma chlap vlasy dlhe az po lopatky a trvalu ako ovecka ... je normalny alebo priteplaly ?
Ak si k tomu da vysoke priliehave kozene cizmy (holinky) ... je normalny alebo priteplaly ?
Ak sa ovesa retiazkami, nausnicami, nahrdelnikmi, naramkami ... je normalny alebo "divny" ?
Ak si namiesto nohavic (kalhot) natiahne zenske leginy ako do baletu ... je normalny alebo priteplaly ?
Ak tretinu koncertu odspieva fistulovym hlasom... je normalny alebo priteplaly ?

Ktoze je... tento divny... priteplaly chlapek ? :shock:
...
Je to ... standardny rockovy spevak 80-tych rokov !!!
:lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) MDudas dne 18 říj 2013 02:18, celkem upraveno 3 x.

lavender

Příspěvek od lavender » 17 říj 2013 19:57

k coveru. su tam prapodivne spravene bicie. ten uplne prvy dominantny beat - strasne zneje ten timestretch. aj dalej - tie zrychlene breaks na zahustenie - no, to sa mi na tom coveri paci asi najmenej. a este ten autotune v refrene ;)
inak klobuk dolu, ze sa ti s tym chcelo babrat, zvlast ked maju dm take suprovske harmonie na skladanie :D

jazzym

Příspěvek od jazzym » 17 říj 2013 21:55

Ja sa znovu dotknem diskusie DM , ktora sa bude oddelovať alebo pierre promine 8)

Včera som si stiahol album Ultra aj Violator, a pustil som si ich v tom poradí pri zaspávani .
Musim priznať že som bol prekvapený z psychedelickosti albumu ultra , rozhodne to neni niečo čo sa dá nazvať sladounky popík alebo jednoduchy štýl , je to celkom seriozne spravena muzika kompozične hudobne. To ma naozaj prekvapilo a priznam že to bolo na večerne zaspavanie celkom fajn .
Violator som uz skoro zaspaval , a ani dnes sa mi cez den nepodarilo sa mu venovať.

V suvislosti z odhalenim pôvodu nazvu sa vo mne znovu otvorila otazka čo to má znamenať? francuzky módny časopis ,.. to je tak :roll: .. teplé až to bije do očí .. Čo to má znamenať aký impulz chcela na začiatku kapela tymto nastoliť? .. Alebo mali teplého managera ? :D Tie fotky zo začiatkov kde vyzeraju ako mlade ucha naznačuju že by to molo byť riadene producentom v tej dobe .
ObrázekvsObrázek

** ani ja nemam rad kučeravych pisklavých rockerov v obtiahnutých nohaviciach :wink:

jusuf

Příspěvek od jusuf » 17 říj 2013 23:01

Pardon za MT : Podľ mňa Kraftwerk je základ...nie DM :-) Samozrejme tak by sa dalo ísť ku ďalším skladateľom a konštruktérom oscilátora... ...a ich rodičom...
Dačo o tom, jak sa rozvíjala elektro-muzika v Británii To len na ukážku, že hádať sexuálnu orientáciu kapiel z 80tych rokov podľa image môže byť dosť neúspešné. A to sa netýka len synthi, new wave, new-romantic , ale aj tých hard-rock / heavy metal protagonistov...

Cover verzia fajná - originál nemám napočúvaný (tiež poznám DM lepšie do SoFaD). Táto verzia mi tu hrala počas písania a normálne som sa započúval, nevnímajúc si, že "cover". Akurát v poslednej minúte asi ten basový tón, korý skladbu aj uzatvára , spôsobil akoby skreslenie všetkých zvukov. Ale možno si len trafil rezonančnú frekvenciu mojich sluchátiek.

komasix

Příspěvek od komasix » 18 říj 2013 21:51

J:
ty tohle fakt řešíš? neznám nikoho z hudebního "průmyslu" kdo řeší jestli někdo je bukvice nebo ne.
(samozřejmě že když je někdo teplej je to duvod si dělat nebetyčnou prdel, ale jsme bohužel o několik levelu jinde)
Typoval bych tě spíš fotbalistu, nebo kabát... ano dělám to samé co ted ty.
DM jsou buzny a queen jsou chlapáci, nebo jak je to?

Odpovědět