Dying Passion vs. PV - WORDS - song dle zadání

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 14 dub 2007 19:25

lukemarty: Díky, kladná reakce vždy potěší. Ikdyž se popravdě snažím pár let své DM minulosti zbavit a zjevně se mi to nědaří - Playing The Angels jsem snad ani pořádně neslyšel :wink:

PiKey: No snare. Jak si to kapela nahrála a autorka přála, tak to hraje. Dělal jsem tomu jenom určitý podmaz, proto taky píši "Song dle zadání" :lol:
V pátek jsem začal chystat remix a ten bude monotónní ještě víc, ale to už můžu říkat, že to byl můj záměr :mrgreen:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 14 dub 2007 21:24

No je to pekny co se tyce zvuku. Vadi mi veci, za ktere asi nemuzes - monotonnost skladby a zpevacka mi prijde intonacne nepresvedciva, hlavne v refrenech ten hlas vubec nerezonuje se zbytkem asi je casto pod tonem? Jinak me to pripomina spis stary Portishead, nez DM. Bici a ruchy na pozadi se mi libi. Vlastne jeste jedna kriticka, podkladovej rhodes s tremolem je fajn, ale ta vyhravka rhodesu po 2:13 je trochu umela a nasilna. Jako by to bylo bud naklikany mysi, nebo se autor bal to rozjet.

Kazdopadne drzim palce s remixem:)

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 15 dub 2007 07:09

Amorph: To jsou přesně ty věci, co neovlivním

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 29 dub 2007 17:12

Tak celá věc prošla ještě jedním editem.
Do studia šla 2 CD stop a finální mix.
Co mě potěšilo, že člověk, co míchá celou desku, vzal můj mix s tím, že by to jinak nedělal 8)

Takže verze zde:
WORDS

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 09 kvě 2007 19:56

No, takže remix a jakože první hrající/poslouchatelná verze.
Dying Passion - Words (Memo Mix)

nathanael

Příspěvek od nathanael » 09 kvě 2007 20:39

mě se mnohem víc líbila ta předešlá originál verze, nezmixovaná dp_words3...ten remix se mi vůbec nelíbí...

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 09 kvě 2007 20:44

No, možná je to dobře :wink:
Já jsem zas na ten styl ve smyslu remixu, ikdyž jsem míchal tu "origo" verzi

nathanael

Příspěvek od nathanael » 09 kvě 2007 21:41

jj, smíchals to fakt skvěle...asi se mi to líbí víc proto, že tenhle klidný styl mi k té skladbě fakt sedne...kdyby se ten docela povedený refrén ještě snažil nějak rozvíjet, docela by z toho mrazilo v zádech...to v tom novym mixu jsem ani ten refrén pořádně neslyšel, je to jak úplně jiná skladba, asi ve tří čtvrtinách jsem to vypnul, nebavilo mě to...ale každému se líbí něco jiného no...

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 10 kvě 2007 17:33

nathanael

Příspěvek od nathanael » 10 kvě 2007 18:06

Pavel Vantuch: no stejně je tam ten refrén kde se zpívá něco jako "your words are to come to me" úplně zabitej (ten bych naopak zvýraznil) - a to je to jediné co mi tam přišlo fakt dobré a mělo to takovou temnou melancholickou sílu...mě už v tomto remixu chybí jakákoliv nosnější melodie a když tam najedou kopáky, tak jsou takové rozmáznuté, hodně splývají se zbytkem...pro mě je to pořád úplně zprzněný originál, který kompozičně už sám o sobě nebyl zázrak, ale takhle je to fakt hrůza...ikdyž jediné co se mi tam celkem pozdává je ten basový synth co hraje od začátku do konce a ty různé elektro efekty jsou very good...asi nemám pro tenhle styl pochopení, nevim, třeba je chyba ve mě, ať se vyjádří i někdo jinej...můj názor je, že to smixoval s něčím, co se k tomu originálu absolutně nehodí a zabilo ho to...

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 11 kvě 2007 05:55

No, já jsem rád, že k tomu aspoň někdo něco napíše :wink:
Každopádně s tou melodikou je to naprostá pravda. Toho jsem si vědom a hodlám s tím ještě něco udělat.
Kopáky - to je taková kapitola sama pro sebe, protože tuc tuc osobně moc nemusím, ale v tomhle případě tam cítím jisté oživení.
Každopádně děkuju za názor. Ještě na tom zapracuju, až bude zas čas

freecoolin

Příspěvek od freecoolin » 11 kvě 2007 07:56

mě přijde že je tam těch "pazvuků" (skřípání, bublnání, rachtání ) až moc
nedokážu si představit že by si tuto písnišku spívali trempové u táboráku

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 11 kvě 2007 08:19

No :lol:
Myslím, že ani není cílem, aby si tu písničku zpívali trempíci u táboráku.

Každopádně co to tak poslouchám, začínám tam mít pár prvků, co mi tu a tam vadí. A jedním z nich je rytmika. Začíná to na mě působit lacině.
No, aspoň mám co dělat 8)

freecoolin

Příspěvek od freecoolin » 11 kvě 2007 11:11

právě , písnička se pozná že je dobrá když jí zahraje a zaspívá kdejakej vandrák

Cyril

Příspěvek od Cyril » 11 kvě 2007 11:21

freecoolin: s touhle filosofii musim souhlasit, podle me by mel bejt zaklad pisnicka, kterou se da zahrat u taboraku, a ze se to vysperkuje efektama a tak, to je vec jina. Je to jako s logama, podle me by mel bejt zaklad skvelej tvar ucinnej i v cernobily variante, nehlede na to ze se to pak naefektuje a da do 3d ala sony erricsson nebo vodafone...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Odpovědět