Gamblerove pokusy

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
gambler

Re: Gamblerove pokusy

Příspěvek od gambler » 07 lis 2017 22:55

Zdravim,potreboval by som feedback,je toto dost na instrumentalku? Je to komplet tak z 90%,este potrebujem nejake efekty a zvuky poladit,ale kompozicne by to mohlo byt zhruba tak nejak.

dedko

Příspěvek od dedko » 08 lis 2017 18:23

Keď o tom uvažuješ ako o samostatnej instrumentalnej skladbe, tak na moj vkus sa tam málo deje po harmonickej stránke.

gambler

Příspěvek od gambler » 08 lis 2017 20:31

Super diky moc!Povedal by si mi prosim aj konkretne co by sa dalo spravit?Priznam sa ze nad tymto som z hladiska celej skladby nikdy neuvazoval..Co som tak riesil tak aby nastala nejaka zmena groove(aj ked tu sa to moc neudeje),zmena zvukov,pridavanie uberanie zvukov..

tony9

Příspěvek od tony9 » 09 lis 2017 22:38

No on je to podle mě pořád rozváděný jeden motiv. Tak to chce nějakou harmonickou změnu, jak píše Dědko. Debata o dominantě a subdominantě tady už tuším proběhla, nebo ne`?

gambler

Příspěvek od gambler » 11 lis 2017 18:41

Dedko,no neviem ci som ta dobre pochopil ale tak skusil som urobit cosi ine a snazil sa v priebehu casu doplnat a menit harmonie..Lepsie? Viem melodia je nahovno ale myslim tu harmonicku "rozmanitost":D

dedko

Příspěvek od dedko » 11 lis 2017 20:34

:D Kamo, neviem ci v tomto style muziky by som Ti mal prave ja nieco radit

gambler

Příspěvek od gambler » 12 lis 2017 12:47

dedko-Tak pre teba nejake styly nehraju rolu..;)S tymi harmonickymi zmenami si mal pravdu,vdaka!

tony-mas pravdu debata o dominante a subdominante uz prebehla,preco sa pytas?:)

tony9

Příspěvek od tony9 » 12 lis 2017 16:19

Proto, protože v té předposlední skladbě to harmonické napětí nebylo slyšet, střídaly se tam akordy moc narychlo, tekže napětí nevytvořily. Ta poslední skladbička už je lepší.
Z čeho je ta kytara? Má hezkou barvu.

gambler

Příspěvek od gambler » 12 lis 2017 20:48

tony- ono asi pomohlo ze som namiesto opakovacky 4 akordy urobil 4 + 4 poprevracane a vlozene kadeake top noty.:) To je gitarovy efekt S-Gear2..

Inak dorobil som aranz,uz len mix a nejake efekty niekde...I ked aj toto je asi malo na intstrumentalku,neviem sakra v com je problem..

lavender

Příspěvek od lavender » 12 lis 2017 21:45

neviem ci mal na mysli dedko toto co si zrobil.
mne sa zda, ze tam tocis dokola stale ten isty motiv. ktory by sa obcas zisiel posunut do inej toniny.
nie pridavat a uberat melodie zo zakl temy.

gambler

Příspěvek od gambler » 12 lis 2017 22:36

Diky lavender,no najskor mi musim objasnit co konkretne myslis pod pojmom motiv?:)

€X•74

Příspěvek od €X•74 » 13 lis 2017 00:06

a nema to byt tak, ze to co tam ma byt a ako, mas vediet len ty sam?

dedko

Příspěvek od dedko » 13 lis 2017 06:01

Excom to dobre definoval, ja Ti do hlavy nevidím. Ale zvonku to vyzerá asi takto: spravil si hook a namiesto toho aby si po rozbehu skladby nabehol na nejaký základný motív, tak točíš dookola ten hook. Ani sa mi moc nezdá že by si menil harmóniu, skôr len pridávaš tóny k melódii. Príklad - keď robíš niečo na klasický turnaround ii-V-I a použiješ povedzme dmi-G-C, potom to zmeníš na dmi 7/9 - G alt - Cmaj7 tak to nie je zmena harmónie, to nie je ani reharmonizácia, to je stále tá istá otočka len v rozšírených kilách. V melódii používaš, tak sa mi zdá, len prísne doškálne tóny, s tým nikdy nedocieliš moment prekvapenia, vždy to bude znieť ako "vašo a beáta deťom".
Zober si nejakého top producenta/ autora zo štýlu ktorý chceš robiť, napočúvaj, okopîruj aspoň 20 jeho skladieb, zautomatizuj si jeho postupy, zanalyzuj si čo robí, potom skús vytvoriť niečo svoje. Pre začiatok dodrž formálnu štruktúru skladby.
Alebo zabudni na všetko čo som napísal a rob si po svojom :D

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 lis 2017 09:57

pani ale podla mna vy mu radite nieco co v hudbe ktoru sa on snazi robit nema co hladat.. prilisna komplexnost po kompozicnej stranke, striedanie tonin, atd - to by tu bolo na skodu

Tento zaner, ktory sa Gambler snazi robit, je takto - ked to mam povedat expresivne "hlupy" - ze jeden motiv, jeden hook, jedna tonina a ta sa furt toci dokola len sa prida viac nastrojov alebo par tonov .. Takze si to ludia lahko zapamataju, staci aby to razp oculi z radia a potom uz to maju seknute v hlave :) To je cielom tejto hudby

Tak to proste v tejto zanrovej skatulke funguje .. pustie si na Youtube nejake songy od Avicii napriklad .. a to su veci co trhaju hitparady ...

Gambler podla mna to robis dobre, si na velmi dobrej ceste .. mozno ti len chyba nejaky vokal do toho dat a dat to niekomu zmastrovat kto to fakt s tymto typom hudby vie nech si spravi nabuchany master a vybavena vec ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 lis 2017 10:01

dedko píše:vždy to bude znieť ako "vašo a beáta deťom".
Naahodou :) To CD co spravili Nagy, Vaso a Beata pre deti je super :) Riadne klince do hlavy, jak to tocime stale dokola s malym, uz viem naspamat hadam vsetky texty :-D Rozhodne to je po hudobnej stranke o 10 levelov vyssie nez to desne Fiha Tralala alebo Spievankovo, to je cista pohroma (nehovoriac uz o Podhradska&Canaky to je cisty pruser a kazenie vkusu deni hned od mala)

Odpovědět