HENRYX - Všední stereotyp (instrumentálka)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindrix

HENRYX - Všední stereotyp (instrumentálka)

Příspěvek od Jindrix » 22 říj 2007 21:45

Tak, obávám se spíše názorů ve stylu "Old-School", "Demo", "Amiga" apod., jak jsem u svých tracků už jaksi zvyklý, ale přesto - máte-li někdo nějaký (jakýkoli) názor na kompozici a/ nebo zvuk, pište, prosím své názory k mé nové skladbě "Všední stereotyp":

http://www.henryx.cz/Vsedni_Stereotyp.mp3
(5.84 MB, délka 4:08 )
EDIT: 25.11.2007 - Upravená verze, snad trochu vylepšená:
http://www.henryx.cz/Vsedni_Stereotyp2.mp3
(5.85 MB, délka 4:08 )

Uvítám opravdu jakékoli názory.
Díky předem!

EDIT: Celá skladba je dělaná na PC; není tam jediný živý nástroj, abych předešel dalším nesrovnalostem ;)
Naposledy upravil(a) Jindrix dne 25 lis 2007 12:44, celkem upraveno 3 x.

Acid Punk

Re: HENRYX - Všední stereotyp (instrumentálka)

Příspěvek od Acid Punk » 22 říj 2007 22:03

Jindrix píše:Tak, obávám se spíše názorů ve stylu "Old-School", "Demo", "Amiga" apod., jak jsem u svých tracků už jaksi zvyklý, ale přesto - máte-li někdo nějaký (jakýkoli) názor na kompozici a/ nebo zvuk, pište, prosím své názory k mé nové skladbě "Všední stereotyp":

http://www.henryx.cz/Vsedni_Stereotyp.mp3
(5.84 MB, délka 4:08 )

Uvítám opravdu jakékoli názory.
Díky předem!
80s! :)

S_Bühler

Příspěvek od S_Bühler » 22 říj 2007 22:05

tak já bych to hodnotil docela dost kladně... líbí se mi to, dobrá melodie, kompozice taky ujde, zdá se mi ale že bicí jsou na tento hudební styl ale až moc rytmycky přesné :wink: (je to děláno asi na kompu že?) no myslím si že ta skladba je dobrá hezká, ale trošku mi tam chybí nějaká energie, trošku to víc rozjet v některých pasážích(ta elektrická kytara trošku tvrdší, v rocku a podobně je občas slyšet sóla....).Ty bicí evokují svojí rytmyckou přesností atmosféru nějakých 80./90. let 20. století kdy se takové kapely co kombinovaly elektroniku s rockem prosazovaly... Každopádně si myslím že nápad je dost dobrý! Určitě mi ale dá i někdo další za pravdu že do tohoto stylu hudby se hodí zpěv :wink:

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 22 říj 2007 22:55

Acid Punk: OK, čekal jsem to ;)

S_Bühler: Díky za hodnocení, jsem rád, že se to alespoň trochu někomu líbí. Ano, je to vše dělané "na kompu". Ale ty bicí zase tak přesné nejsou, místy jsem udělal jistou "humanizaci" v podobě tu a tam "ustřelené" >1/64 doby apod., ale jak čtu, asi to není znát. Kytarové sólo tam není, na to si přes komp netroufnu.
Neměl to být vyloženě rock, ta kytara je syntetická a celkově to prostě je takové, jak mě to napadlo.
No a "oldschoolista" - to je asi už můj úděl, ale baví mě to.
Moc díky za názor!
Naposledy upravil(a) Jindrix dne 22 říj 2007 23:08, celkem upraveno 1 x.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 22 říj 2007 22:56

A jinak - co říkáte zvuku, také nic moc...??? :cry:

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 22 říj 2007 23:25

Jindrix píše:A jinak - co říkáte zvuku, také nic moc...??? :cry:
80s! nahrane digitalnimi technologiemi budoucnosti! :D

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 22 říj 2007 23:26

Jindrix píše:Acid Punk: OK, čekal jsem to ;)

S_Bühler: Díky za hodnocení, jsem rád, že se to alespoň trochu někomu líbí. Ano, je to vše dělané "na kompu". Ale ty bicí zase tak přesné nejsou, místy jsem udělal jistou "humanizaci" v podobě tu a tam "ustřelené" >1/64 doby apod., ale jak čtu, asi to není znát. Kytarové sólo tam není, na to si přes komp netroufnu.
Neměl to být vyloženě rock, ta kytara je syntetická a celkově to prostě je takové, jak mě to napadlo.
Moc díky za názor!
Lepsi mit k hudbe citovy vztah nez to delat na biznis :)

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 22 říj 2007 23:33

Acid Punk píše:Lepsi mit k hudbe citovy vztah nez to delat na biznis :)
Tak já to rozhodně na "bisnis" nedělám. Dělám muziku jako koníčka, jen pro radost svoji a všech, kteří to chtějí poslouchat a alespoň trochu se jim to líbí ;)

S_Bühler

Příspěvek od S_Bühler » 22 říj 2007 23:36

Acid Punk píše:
Jindrix píše:Acid Punk: OK, čekal jsem to ;)

Moc díky za názor!
Lepsi mit k hudbe citovy vztah nez to delat na biznis :)
máš naprostou pravdu acid 8)
Jindrix píše:A jinak - co říkáte zvuku, také nic moc...??? :cry:
no řekl bych že zvuková stránka je naprosto ideální. ale ještě si to poslechnu zítra :wink: ohledně té kytary....syntetická kytara do takovéto hudby je podle mě velice odvážný prvek... ta elektrická kytara + ty bicí co tam máš ve mě vyvolávají takový pocit nerozhodnosti v hudbě.... je to celkem protiklad... na jedné straně Přesnost počítače + jeho syntetičnost a nereálnost a na druhé straně trošku hudba nebo spíš hudební styl, který se spíše spojuje s živě hranou hudbou. Je to trošičku protiklad, ale zní to fakt pěkně :)

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 22 říj 2007 23:42

S_Bühler: Tak to jsi možná opravdu "trefil", s tou kytarou. Dlouho jsem váhal, jestli ji tam mám dát, ale nakonec jsem se rozhodl pro ANO. I když - jak píšeš - je to jistý protiklad. Ale nakonec se mi to tam zalíbilo a tak jsem to tak udělal. I když to může vypadat jako směs něčeho, co se k sobě nehodí. Mně to tam sedí, ale je to jen můj názor a názory jiných vítám.
A za Tvůj názor moc děkuji!

Cyril

Příspěvek od Cyril » 22 říj 2007 23:54

Je to zabavny! Tyvoe fakt parada!
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 22 říj 2007 23:57

Cyril: Díky! Snad první Tvůj pozitivní komentář k mým trackům ;) (Sorry, nic ve zlém!)
Díky!
A co Ty, coby odborník na zvuk kopák vs. basa - nenapíšeš k tomu více? ;)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 23 říj 2007 00:05

Jakej odbornik? :) Kopak je podle me v pohode, je slyset, kope... spis snare je jak rana do plechovy krabice, ale zase to tam sedne takze proc ne :) Basu moc neslysim, ja bych ji urcite pridal...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 23 říj 2007 09:23

Cyril: Snare by mohl být hutnější, připouštím, ale snad to tak hrozné do toho celkového zvuku není. Basa je tam opravdu jen pocitově a dost hluboká, takže tam standardně moc slyšet není.
Díky za názor!

S_Bühler

Příspěvek od S_Bühler » 23 říj 2007 11:06

Jindrix: tak jsem to dneska poslouchal ještě několikrát a mám ještě pár postřehů....nechci moc kritizovat(já bych sám ještě něco takovýho dohromady nedal - máš obrovskou poklonu ode mě :wink: )
ale určitě jak máš tu předehru tak si myslím že kdyby se trošku zvýraznili ty stringy - jenom malinko a kdyby se udělal ten začátek dramatičtější tak by to bylo ještě o něco lepší - to si myslím já....
co se týče kytary - není to po zvukové stránce ono jako v živém "rocku"
a připojuju se k cyrilovy ohledně snare - opravdu to je jak rána do plechové krabice :lol: ale zase na druhou stranu to tam dobře sedí tak proč to tak nenechat že jo? 8)

Odpovědět